Založ si blog

Príbehy 2. – Ako náš pôrod kráča s nami po celý život. ..

 

Niekedy nás ovplyvňujú veci hlboko – a my si ani neuvedomujeme, nakoľko zásadne nás môžu ovplyvniť. Dnes večer o takých veciach.

 

Tak je to i so spôsobom pôrodu.

To, akým spôsobom príde dieťa na svet a aj skutočnosť, ako sa s ním narába po narodení bezprostredne,  môže zanechať stopy na celom jeho ďalšom živote. Prezradím vám, že sme v DELTE (našej pražskej konštelatérskej skupine, vedenej Vojtom Frančem) na minulom stretnutí pracovali okrem iného práve s touto témou. A moc zaujímavé veci nám vyšli. Zaoberali sme sa tým, ako životom prechádza dieťa v závislosti od spôsobu pôrodu a od toho, či mu je umožnený bezprostredne po pôrode stabilný kontakt s mamou, či s ňou zostáva. Poviem vám, moc ma prekvapili tie zistenia – nakoľko intenzívne zasahuje takáto okolnosť do nášho prežívania a správania celoživotne.

Vojta o tom napísal krásny článok na jeho stránke, tak tu tie múdre veci nejdem prepisovať, ak chcete, nájdete to celé na

https://ografologii.blogspot.com/2018/06/typ-porodu-jeho-vliv-na-dusevni-vyvoj.html

 

Myslím, že je to všetko kdesi naskladané pred začiatkom nášho života…

Vlastne som o tom presvedčená čoraz viac. Netajím, že prijímam koincidencie, nenáhodné náhody, objavujúce sa v živote ako niečo, čo nás posúva dopredu. Ak dokážete vnímať ten tichý hlas svojej intuície, ktorý vám niečo šepká, rozhodne to urobte. Ja sa tým riadim.

Počas obedňajšej nedeľnej prestávky minulovíkendového pražského výcviku som preto šla do kníhkupectva, chodila a brala som do ruky knihy. Nebolo to stále ono – až keď som sa v jednej chvíli sústredila na otázku „kam“? prišla som ku poličke, siahla som po jednej knihe a vedela som, že to je presne to kvôli čomu som tam prišla. Pozrela som si názov, jasné. Vliekla som tú obrovskú knihu a fascinuje ma, ako mi umožňuje pochopiť veci. Som kdesi na jej začiatku, a je hodne hrubá. Dáva jasné odpovede na toľko mojich nejasností a otázok – píše sa v nej o takých zvláštnych veciach ako aurických vláknach, štvormonáde, čiernej a bielej línii – až sa mi zatajuje dych a kladiem si otázku, prečo práve teraz mi prišla do rúk. Napíšem o tom viac po jej prečítaní, možno v záverečnom jedenástkovom blogu Tou cestou…

Vlastne vám o tom píšem preto, lebo sa v tejto chvíli sama zabávam na tom, ako prehlbovanie našej dôvery k nenáhodnosti a pokora k vedeniu niečím vyšším pre nás otvára poznanie. V tom je naša možnosť voľby osudu – že dokážeme rozpoznať koincidenciu a aktívne ju nasledovať. Sú to hodne zvláštne veci…

 

A tak možno i ten vyššie spomenutý spôsob pôrodu sme si kdesi pred narodením vybrali, aby sme mohli prejsť určitou konkrétnou cestou.

 

Záverom…

Zvláštny večer je dnes, neviem prečo, mám taký pocit – niečo dôležité a dobré sa odohralo, posun dopredu prinášajúce – sama neviem čo. Mám takú pokojne radostnú náladu, že úprimne k vám z dlaní fúkam iskričky radosti a šťastia – a ukážem vám ešte niečo nádherné.

Obraz – nemaľovala som ho ja, pravdaže, ale náš konštelačný lektor Vojta Franče pred časom. Je to prekrásny obraz, však? Vojta maľuje úžasne.

No pre mňa je ten obraz – ako som zistila minulovíkendovo – hlboko, hlboko, hlboko symbolický. Tvorí jeden môj dávny osobný príbeh. Viac neprezradím, pravdaže.

Prajem vám večer plný vnútornej pohody a pokoja.

 

 

Elena   Predná Hora, 29.6.2018

 

Fotografia je moja, autor obrazu je Vojta Franče, uverejňujem s jeho súhlasom.

 

 

Takže tak 6. – Čo máte proti vodke, občania Slovenska?

11.04.2024

Čo máte proti vodke, občania Slovenska? Keby ste ju riadne kupovali, nemusel by ju predajca popíjať v takom množstve sám, napadlo mi cynicky pri čítaní o najnovšom počine strany Demokratov https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/705995-slovensko-zaplavili-proruske-bilbordy-poburili-ludi-vyvesila-ich-strana-demokrati/ Zúfalecké gesto na upútanie pozornosti – alebo stratégia, [...]

Takže tak 5. – Čo by mal pre udržanie svojho úspechu urobiť prezident Pellegrini. . .

07.04.2024

Povedzme si to rovno – tieto prezidentské voľby na Slovensku boli viac proti Korčokovi, ako za Pellegriniho. Znamená to, že pre mnoho ľudí u nás bol Pellegrini prijateľnejším kandidátom. Svoju pozíciu by mal upevniť hneď na začiatku rozvážnymi krokmi. Pobavilo ma, ako Korčok vybehol s obviňovaním, že za jeho neúspech môže Pellegriniho neférová kampaň. [...]

Takže tak 4. – Mali by sme brániť spojencov v NATO?

05.04.2024

Nuž, neviem ktorý hlupák by sa hrnul pomáhať spojencom v NATO, ktorí by sa stali obeťou útoku Ruska iba preto, že vytrepali svojich vojakov na Ukrajinu. Povedzme si rovno – zmluva o vzájomnej pomoci v prípade napadnutia platí, ale týka sa nepochybne situácie, že sa členská krajina stala obeťou útoku. A nie že sama svojou hlúposťou ako agresor vyprovokuje odvetný [...]

Notre Dame, paríž, vojak

Bezpečnosť počas olympiády v Paríži posilnia aj vojaci a policajti zo zahraničia

13.04.2024 13:12

Po útoku Islamského štátu na predmestí Moskvy, ktorý si vyžiadal 144 obetí, zaviedlo najvyšší bezpečnostný stupeň.

fico, danko, pellegrini

Fico by chcel Danka na poste šéfa parlamentu. Hlas to odmieta, odkazuje na koaličnú zmluvu

13.04.2024 12:42, aktualizované: 13:28

Hlas pripomína, že koalícia sa riadi platnou koaličnou zmluvou, ktorá vychádza z pomerov po parlamentných voľbách. Po prezidentských voľbách sa podľa Hlasu tieto pomery nezmenili.

Súdna rada, Ján Mazák

Časť členov Súdnej rady chce opäť odvolať jej šéfa Mazáka, za neoprávnené zbieranie informácií

13.04.2024 12:15

Predseda Súdnej rady Mazák hrubo zneužil svoju funkciu na neoprávnené zbieranie informácií voči konkrétnym sudcom, uviedli jej členovia Kosová a Šamko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,848
Celková čítanosť: 8965748x
Priemerná čítanosť článkov: 3148x

Kategórie