Založ si blog

Výkop 4. – Čo mal spraviť premiér Pellegrini. . .

Prezidentovi Kiskovi premiér Pellegrini mediálne naložil za tú jeho „tajnú správu SIS“ – informáciu priniesli médiá. Presnejšie – aby som odcitovala médiá – požiadal ho, aby nedezinterpretoval informácie SIS – priamo povedané, aby netáral od buka do buka…

Teraz poviem pár slov o tom, prečo by sme sa nemali nad tou informáciou len zasmiať, či hodiť znechutene rukou. A dodám i to, čo podľa mňa mal spraviť premiér Pellegrini naozaj.

 

Informácia, ktorá hovorí veľa…

Áno, presne taká je spomenutá informácia (používam toto pomenovanie, aby sme si ju neplietli s tou údajnou tajnou správou SIS).

Vraj tá správa SIS veľa nehovorí o tej eurofondovej a pozemkovej mafii –  a rozhodne vraj nie je žiadnou tajnou správou SIS prezidentovi – ako tvrdil prezident. Ide o ním vyžiadané údaje od roku 2000, ako sumár.

Nech je ako chce, správa prezrádza naozaj veľa.

Zhrňme, čo všetko nám naozaj prezrádza:

 1. Údaje o darebáčinách a darebákoch tu boli, len vôľa to všetko riešiť chýbala.

Kto je za to zodpovedný? Rozhodne by sa mala voči niekomu vyvodiť zodpovednosť za nečinnosť vo veci.

 1. Ak prezident Kiska vyhlasuje na základe tej prečítanej správy SIS, že gauneri mali krytie z najvyšších miest polície, prokuratúry a politiky, je to veľmi vážna vec. Kto preveruje tie podozrenia? Verejnosť má právo vedieť tieto informácie a poznať aj postihy pre páchateľov.

To nepochybne, je to však len prvoplánový pohľad. Pri druhom pohľade sa vynára celá kopa ďalších otázok, vo vzťahu ku tej správe SIS pre prezidenta.

 

 1. Informácie dostal prezident Kiska ešte v marci – prečo to uverejnil práve teraz? To až tento týždeň sa dočítal k tej pošte, alebo išlo o dobre premyslený manipulátorský krok z jeho strany?
 2. Prečo doteraz vo veci nejako ako prezident nekonal, nepodal trestné oznámenie za nečinnosť? Veď to je v zmysle platnej legislatívy spolupáchateľom – ak vie o trestnej činnosti a neoznámi ju orgánom činným v trestnom konaní, však?
 3. Za akým účelom si vôbec potom prezident Kiska vyžiadal tú správu, ak ju len prečítal a bol ticho? Načo mu bola? Azda nie na to, aby z nej niekedy občanom predčítal verejne, že takto to kedysi bolo?
 4. Premiér vyzval prezidenta Kisku, aby nepoškodzoval obraz Slovenska. No čo už k tomuto dodať? Prezident by mal svoj národ zastupovať – a nie vystupovať ako jeho kritik, zrejme sa príliš vžil do roly euroobčana, či amerického svetobežníka. Veď nie som v zásade proti – ak by chcel bežať niekam do sveta, len nie ako náš prezident, pravdaže…
 5. Prezident Kiska vykladá veci z tajnej správy SIS národu? To ako vážne? Nuž, je úplne jedno, či to boli veci úplne neznáme a tajné, boli ako tajné označené – to je rozhodujúca skutočnosť. A porušenie utajenosti je podľa platnej legislatívy trestné. Nemožno ho dokonca u prezidenta kvalifikovať prísnejšie, ako konanie úmyselné, ako u bežného občana, ktorý by našiel tú správu niekde na ceste pohodenú a čítal by z nej pripitý v krčme kamarátom pri pive?
 6. Naozaj má náš terajší pán prezident bezpečnostnú previerku, aby sa oboznamoval s utajenými skutočnosťami? Kto a prečo mu ju dal, vzhľadom na ním predvádzané správanie vo vzťahu ku utajovaným skutočnostiam? Moji drahí čitatelia – určite v tomto smere je podľa vás pán prezident Kiska osobou na nakladanie s akýmikoľvek utajenými skutočnosťami štátu skutočne dostatočne spoľahlivou, a mal by ich dostávať len tak na stôl?
 7. Čo mal teda naozaj urobiť premiér Pellegrini? Áno, áno, správne, mal podať podnet na prešetrenie postupu prezidenta Kisku, namiesto vykladania do médií v štýle prezidentovej prevýchovy.
 8. Pokladáte tento cirkus jedného z našich najvyšších vládnych predstaviteľov cez médiá za vhodnú prezentáciu k výročiu Československa? Naozaj sa pán prezident postaví niekde na oslave storočnice a bude sa tváriť ako človek plne pripravený robiť SPOLOČNE s vládou SR všetko pre blaho národa slovenského?

 

Ach, tá moja jedenástkovosť ma sprevádza všade, nuž tak ešte jedna otázka na zamyslenie

 1. Naozaj si myslíte, že pán terajší prezident Kiska si zaslúži ako prezident Slovenska dovládnuť do konca funkčného obdobia, aby získal prezidentský celoživotný dôchodok – alebo by mal radšej odstúpiť čím skôr, bez toho prezidentského dôchodku?

 

 

 

Elena   27.10.2018

 

 

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8872345x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie