Založ si blog

S láskou 9. – Tvrdá a verejná otázka premiérovi Pellegrinimu. . .

Viete koľko na Slovensku stojí život jedného medveďa?

Nie, to ešte nie je tá sľubovaná otázka premiérovi – ale nebojte sa, určite k nej v tomto blogu prídeme. A ak čítate môj blog už nejakú tú dobu, potom určite vnímate ten môj šľahajúci dračí plameň. Veď hej.

 

O medveďoch…

Správička, ktorá sa nedávno mihla médiami o tom, ako ktosi upytliačil v Tatrách medveďa, vo mne vyvolala protichodné emócie.

Iste, bolo mi zvieraťa ľúto, že ho ktosi pripravil o život. Nemám nič proti medveďom, veď pred časom som sa v mojom blogu opakovane zastala medvedíc, ktorým ľudia zavinili smrť. Jednej z nich „odborníci na ochranu prírody“ najskôr vzali mláďatá a potom, keď ich zúfalá hľadala, tak ju zabili. Druhá sa udusila obojkom, pretože „experti na pokusy na zvieratách v prírode“ zabudli, že zviera rastie.

Zbierka zákonov č. 24 z roku 2003 uvádza zoznam chránených živočíchov a cena života jedného medveďa je ohodnotená na 80 000 eur. Mohla som iste vybrať aj iné zviera, sú aj drahšie v tom zozname. Ale medveď je taký slovenský, každému známy a obvyklý. Dokonca podľa šamanskej predpovede práve medveď by ma mal verne sprevádzať – preto som teraz pri chodení lesom bola z náhodného lomozu trochu vystrašená. Nuž tak medveď – a 80 000 eur za jeho život, pamätajte si to.

Na internete nájdete pritom aj oveľa väčšie sumy. Článok v Pravde s názvom Poľovníci zaplatia pokutu, medveďa strelili omylom uvádza, že pokuta za zabitie medveďa sa mohla vyšplhať až do výšky milióna eur.

 

Spomienka na zosnulých…

Ach, čo ju to trápi, poviete si – medvede a cena ich života. Dnes máme úplne iné starosti a myšlienky – spomíname predsa na blízkych, ktorí zomreli. Internetom sa valia pripomienky a spomienky, je to pre mňa neskutočne ubíjajúce.

A tak od rannej tichej láskavej spomienky som sa posunula k dračím plameňom. Maroško chcel žiť. Môj syn mohol žiť, mohol tu byť so mnou. smiať sa a pozerať televízor. A ja som nemusela znášať zosypanie všetkého čo som roky budovala a žiť to peklo, ktoré znášam – nebyť jednej lekárky, ktorá mu neposkytla potrebnú zdravotnú starostlivosť. A ešte si dovolí vypisovať súdu, že život človeka s postihnutím je menej hodnotný a že sme ho predsa ani nemohli mať radi tak ako zdravé dieťa. Musím sa hodne ovládať, aby som tu v tejto chvíli nenapísala pár skutočne tvrdých slov na jej adresu. Mám dosť čakania na spravodlivosť, vlečenia súdneho sporu s nemocnicou a ich nekorektného správania po potvrdenej chybe. Dupem na hranici svetov, hlasno a netrpezlivo, silne ako nikdy doteraz.

 

Ešte stále netušíte o čom bude moja otázka, však?

No, tak si teraz si dajme dve a dve dokopy. A nahoďme tú sľubovanú otázku premiérovi.

Takže, pán premiér Pellegrini

ako je možné, že v tomto štáte je za zabitie medveďa pokuta do milióna eur a za usmrtenie môjho dieťaťa nemocnica dostala pokutu 5000 eur???

A páchateľom sa zdá veľa aj „odškodnenie“ pár tisíc eur???!!!

V akej spoločnosti to žijeme?

Kedy sa konečne tento štát začne slušne a dôstojne správať voči obetiam pochybení lekárov?

 

Elena  30.10.2018

 

Iba ja 9. – Naozaj vidieť. . .

25.09.2021

Ručanie jeleňa sa nieslo podvečerom. Ozvena v prednohorskom tichu zosilnila jeho hlas, dunel akoby jeleň bol tu medzi stromami. Ozýval sa mu sok niekde v diaľke na protiľahlom svahu. Obloha číra, len s drobným bielym obláčikom. Slnečné lúče prenikajúce pomedzi stromy zlátili krajinu s pozvoľna padajúcimi listami. Krúžili pochabo v dychu vetra. Ach, jeseň je tu – [...]

Jednou ranou 8. – Prezidentka Čaputová potrebuje okuliare?

24.09.2021

Ach, som dnes milá a mierna. Prezidentke treba asi okuliare, lebo ďalekohľad – ten zjavne má. Vidí aj tie najmenšie porušenia ľudských práv – lenže v iných krajinách. Krajiny OSN musia podľa nej podporovať ľudí, ktorí sa dožadujú dodržiavania svojich základných práv, vrátane slobody prejavu alebo zhromažďovania. “Občania musia mať možnosť tieto [...]

Jednou ranou 7. – Tri z piatich. . .

23.09.2021

Nie,nie, prevzatie zodpovednosti sa v tomto štáte nenosí… A hej, viac ako tri z piatich… V minulom blogu som sľúbila dať ešte pár slov v súvislosti s Matovičovým výrokom, či majú zodpovední donekonečna doplácať na nezodpovedných. Príkladov je v tomto štáte vo vzťahu ku korone a súčasnej situácii viac ako dosť – šíritelia nákazy a v prvom rade [...]

Miroslav Kollár, Juraj Hipš

Strana Spolu si volí nového šéfa. Každý ju chce ťahať inam

25.09.2021 07:00

Jeden z kandidátov verí, že strana Spolu má priestor na samostatnú existenciu, ďalší si myslí, že sa treba spojiť s Progresívnym Slovenskom.

Juraj Hipš

Hipš: Jedinú cestu vidím v spolupráci s Progresívnym Slovenskom

25.09.2021 06:45

Bývalý predseda strany Spolu Juraj Hipš, ktorý na tento post opäť kandiduje, si myslí, že rozdiely medzi Spolu a Progresívnym Slovenskom sú minimálne.

Miroslav Kollár

Kollár: Zlúčeniu Spolu a Progresívneho Slovenska hovorím nie

25.09.2021 06:45

Podľa kandidáta Miroslava Kollára, ak by chcel ísť do Progresívneho Slovenska, urobil by tak už na jar a nie teraz - okľukou cez Spolu.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Matovič urobil chybu, keď dal prednosť Kollárovi pred Sulíkom. Teraz je v pasci

25.09.2021 06:00

Kroky Roberta Fica (Smer) znervózňujú koalíciu. „Správne cíti trhliny v ich vzťahoch, a nedá si zobrať šancu zaútočiť,“ povedal v podcaste Marián Repa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 5583165x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Kategórie