Založ si blog

O Slovensku 7. – Štát na nezaplatenie. . .

 

Nuž, Slovensko je krajina neobmedzených možností. A tak je možné aj to, že štát zamestnávateľom vykladá, ako majú zamestnancov motivovať 13. A 14. platy…
A sám na to, hm, hm… no veď viete.

Čítala som o tom dnes pár informácií, napríklad článoček

https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/500-vyplate-lete-stat-meni-pravidla-pri-vyplacani-13-platu-pozrite-dostanete?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-spravy&utm_campaign=hp990

Rozhodne sa stotožňujem s názorom, že by bolo seriózne a odborné riešenie dať všetkým zamestnancom spravodlivo – a to by namiesto namiesto tých sľubotechnových platov vyriešilo zníženie daňového a odvodového zaťaženia.

Poviem vám, kebyže si mám dobrovoľne platiť také služby, aké mi poskytuje tento štát, nevidel by odo mňa ani cent. A keby som bola panovníkom, tak za také služby by som dala stínať…

 

Mňa by dnes mohli volať nie železná, ale diamantová lajdy…

Tak poďme otvorene a ostro.

Zaujímavé vymývanie mozgov priniesol článok v pluske, ako Briti budú zvýšene umierať, lebo si nebudú môcť dovoliť zeleninu a ovocie – kvôli brexitu, ako inak. S EÚ na večné časy a nikdy inak…

https://www1.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/hrozostrasne-prognozy-tvrdeho-brexitu-odchod-britanie-eu-sposobi-tisice-umrti?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-soubiz&utm_campaign=hp990

Kde je aspoň trochu sebareflexie tejto spoločnosti – ako živorí mnoho ľudí u nás? Ako rátajú každý cent a sú odkázaní na ustavičnú pomoc dobrých ľudí. Ako podaktorí vyberajú smetné nádoby a nie z nudy, že by nevedeli čo od dobroty. Koľko máme sociálnych samovrážd, utrpenia a koľko si u nás nemôžu dovoliť kvalitnú stravu, ovocie a zeleninu? Koľko ľudí nemá ani na potrebné lieky? Koľko ľudí nemá na potrebné teplo v zime a posedávajú vo vetrovkách? Áno, aj tak ďaleko sme už došli. Koľko ľudí žije bez domova, bez strechy nad hlavou? Krucinál aj s takouto spoločnosťou.

A tento štát míňa naše peniaze nemilobohu na choré zbrojenie. Gajdoša aj s celou jeho SNS klikou by mali posadiť do jednej takej drahej stíhačky, a poslať do Ameriky. Je to zrada národa, 7 miliárd do roku 2030 dať na zbrojenie. Koľko desaťročí to budeme splácať, ak nezačneme rozumne voliť, ľudia???

Namiesto toho, aby sme spravodlivo delili, vyhadzuje táto spoločnosť „solidárne“ najviac na výdavky na ľudí správajúcich sa nečestne a nezodpovedne – stačí si pozrieť koľko stojí pobyt jedného väzňa vo väzení denne, či jedného závislého na neviem koľkej liečbe. Zaviedla by som zásadu dva razy a stačilo, takže pri treťom  a ďalších pobytoch vo väzení by si dotyčný pobyt odpracoval nútene.  Rovnako by to bolo s hradením liečieb.

 

A keď som už dnes taká milá a zlatá, tak ešte jedna vec…

Urobili by sme lepšie, keby sme zrušili aj inštitúcie, zaisťujúce v tomto štáte spravodlivosť. Políciu a súdy. Žiadnu spravodlivosť beztak nemáme, ani rovnosť v prístupe. Tak načo to vôbec platiť.

A k vyšetrovaniu prípadov . nuž, spravte si názor sami napríklad na to, ako vyšetrujú taký dôležitý moment, akým je lustrovanie Kuciaka.

Dobrý článok o tom priniesla pravda 25.1.2019

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/499839-sakova-sa-bude-pytat-gaspara-na-udajnu-lustraciu/

Bývalý policajný prezident a poradca na ministerstve vnútra Tibor Gašpar bude v najbližších dňoch vysvetľovať šéfke rezortu Denise Sakovej (Smer) nedávno medializované informácie. Podľa nich mal vydať pokyn na preverenie zavraždeného novinára Jána Kuciaka v policajnej databáze. Gašpar takéto niečo popiera.

To ako vážne – v najbližších dňoch, šéfke rezortu?  

To ako vážne by ste takto postupovali i vy? Ja ani v zlom sne nie, a to nie som vzdelaním vyšetrovateľ. V takej zásadnej veci by som ho vypočula v tej deň, ako sa to medializovalo, najneskôr. A snáď nezačala viesť vyšetrovanie šéfka rezortu osobne? Na to sú predsa kvalifikovaní odborníci – vyšetrovatelia, nie?

Dôležité je si uvedomiť ďalšiu vec, poukázal na ňu v spomenutom článku bezpečnostný analytik Milan Žitný

  • ak lustrovanie novinára vykonal vysoký predstaviteľ Policajného zboru na niekoho príkaz, musí o tom byť písomný záznam. Ak nie je písomný záznam o pokyne, tak má problém ten, čo toto lustrovanie spravil.
  • Policajná databáza je profesionálny informačný systém, nie je prístupná každému policajtovi v rovnakej miere. Prístupová karta vás oprávňuje vstúpiť do systému na určitej úrovni. Po každom vstupe do databázy zanecháva užívateľ za sebou elektronickú stopu – záznam, kto a kedy tam vstúpil, kedy odtiaľ vystúpil.

 

Takže, pani ministerka Saková, dajte verejnosti priamu informáciu – má alebo nemá ten lustračný Kuciakov vstup, písomný záznam?

Lebo potom i bez vyšetrovania trvajúceho rok či dva do stratena, budeme vedieť jasne, my, obyčajní občania, pravdu…

 

 

Elena             31.1.2019

 

P.S.: Ach,m to je náhoda, pán Gašpar sa práve dnes vzdáva funkcie poradcu ministerky. Tak dajme tipovaciu súťaž – bol alebo nebol ten lustračný prístup podchytený písomne?

Most 4. – Niektoré cesty. . .

21.09.2020

Sú rôzne cesty. Niektoré vedú blatom, iné kameňmi, sú aj také zlatom či striebrom vydláždené. Vedú rôznym spôsobom a rôznym smerom, aj k rôznemu cieľu, pravdaže. Sú rôzne, tak ako my sme rôzni. A aj keď ideme jednou z ciest, nami zvolenou, stretávajú nás na nej prekvapenia, zmeny, výmole, a niekedy i lúky plné kvetov. Takže o rôznych cestách uvažujem v tejto [...]

Ovčania 7. – Je či nie je pani Čaputová legálne zvolenou prezidentkou?

21.09.2020

JUDr. Harabín je profesijne rozhodne zdatný. Jeho najnovší krok sa týka prezidentky Čaputovej. Tvrdí, že bola neústavne inaugurovaná. Teda je, či nie je legálnou prezidentkou? https://picuscapital.sk/necakana-rana-pre-prezidentku-caputovu-staznost-na-europoskom-sude-pre-ludske-prava/?fbclid=IwAR3BLrlatPZnkJmZKNR-w_YqVgucU2q-REUlg1J90cwCRsNwB4GBRRQBEmQ Podal podnet na Európsky súd [...]

Ovčania 6. – Malá jasnovidecká. . .

21.09.2020

Ach, ach, poviem vám, kto údajne vyhrá súťaž na opravu tej spadnutej cesty medzi Prednou Horou a Muráňom, ktorú ešte stále opravovať nezačali. Ale už vraj je projekt na svete, tak ju vraj už vysúťažia v priebehu dvoch týždňov. To možno akurát začne padať sneh. A tak aby som to urýchlila, poviem vám moju malú jasnovideckú víziu – mala by to byť firma Doprastav. [...]

Virus Outbreak Washington

ONLINE: Nakazených je 32 miliónov, obed vo Viedni len s adresou

25.09.2020 05:00

Vo svete je 32 miliónov ľudí pozitívne testovaných na koronavírus. Návštevnící reštaurácií vo Viedni budú musieť vypísať formulár s menom a adresou.

pocasie-25-9-2020

Zima a chlad na obzore. Ako dlho bude sychravo?

25.09.2020 00:00

Počasie sa výrazne zmení, už to nebudú príjemné dni začínajúcej jesene. Po prudkom poklese teplôt však príde zlepšenie. Kedy?

Východné Stredomorie / Manévre / Loď /

Iránske revolučné gardy otvorili novú základňu pri Hormuzského prielive

24.09.2020 19:31

Irán má cieľ zdôrazniť svoju nadvládu nad strategickým prielivom.

Ľuboš Blaha, parlament

Blaha kontra Matovič. Prvý spomínal bielu kobylu, druhý že Blaha mydlil barana

24.09.2020 19:26

Poslanec Smeru Ľuboš Blaha sa pohádal s premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO) priamo v pléne Národnej rady. Padali aj urážky a vulgárne slová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,690
Celková čítanosť: 4003092x
Priemerná čítanosť článkov: 2369x

Kategórie