Založ si blog

O Slovensku 7. – Štát na nezaplatenie. . .

 

Nuž, Slovensko je krajina neobmedzených možností. A tak je možné aj to, že štát zamestnávateľom vykladá, ako majú zamestnancov motivovať 13. A 14. platy…
A sám na to, hm, hm… no veď viete.

Čítala som o tom dnes pár informácií, napríklad článoček

https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/500-vyplate-lete-stat-meni-pravidla-pri-vyplacani-13-platu-pozrite-dostanete?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-spravy&utm_campaign=hp990

Rozhodne sa stotožňujem s názorom, že by bolo seriózne a odborné riešenie dať všetkým zamestnancom spravodlivo – a to by namiesto namiesto tých sľubotechnových platov vyriešilo zníženie daňového a odvodového zaťaženia.

Poviem vám, kebyže si mám dobrovoľne platiť také služby, aké mi poskytuje tento štát, nevidel by odo mňa ani cent. A keby som bola panovníkom, tak za také služby by som dala stínať…

 

Mňa by dnes mohli volať nie železná, ale diamantová lajdy…

Tak poďme otvorene a ostro.

Zaujímavé vymývanie mozgov priniesol článok v pluske, ako Briti budú zvýšene umierať, lebo si nebudú môcť dovoliť zeleninu a ovocie – kvôli brexitu, ako inak. S EÚ na večné časy a nikdy inak…

https://www1.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/hrozostrasne-prognozy-tvrdeho-brexitu-odchod-britanie-eu-sposobi-tisice-umrti?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-soubiz&utm_campaign=hp990

Kde je aspoň trochu sebareflexie tejto spoločnosti – ako živorí mnoho ľudí u nás? Ako rátajú každý cent a sú odkázaní na ustavičnú pomoc dobrých ľudí. Ako podaktorí vyberajú smetné nádoby a nie z nudy, že by nevedeli čo od dobroty. Koľko máme sociálnych samovrážd, utrpenia a koľko si u nás nemôžu dovoliť kvalitnú stravu, ovocie a zeleninu? Koľko ľudí nemá ani na potrebné lieky? Koľko ľudí nemá na potrebné teplo v zime a posedávajú vo vetrovkách? Áno, aj tak ďaleko sme už došli. Koľko ľudí žije bez domova, bez strechy nad hlavou? Krucinál aj s takouto spoločnosťou.

A tento štát míňa naše peniaze nemilobohu na choré zbrojenie. Gajdoša aj s celou jeho SNS klikou by mali posadiť do jednej takej drahej stíhačky, a poslať do Ameriky. Je to zrada národa, 7 miliárd do roku 2030 dať na zbrojenie. Koľko desaťročí to budeme splácať, ak nezačneme rozumne voliť, ľudia???

Namiesto toho, aby sme spravodlivo delili, vyhadzuje táto spoločnosť „solidárne“ najviac na výdavky na ľudí správajúcich sa nečestne a nezodpovedne – stačí si pozrieť koľko stojí pobyt jedného väzňa vo väzení denne, či jedného závislého na neviem koľkej liečbe. Zaviedla by som zásadu dva razy a stačilo, takže pri treťom  a ďalších pobytoch vo väzení by si dotyčný pobyt odpracoval nútene.  Rovnako by to bolo s hradením liečieb.

 

A keď som už dnes taká milá a zlatá, tak ešte jedna vec…

Urobili by sme lepšie, keby sme zrušili aj inštitúcie, zaisťujúce v tomto štáte spravodlivosť. Políciu a súdy. Žiadnu spravodlivosť beztak nemáme, ani rovnosť v prístupe. Tak načo to vôbec platiť.

A k vyšetrovaniu prípadov . nuž, spravte si názor sami napríklad na to, ako vyšetrujú taký dôležitý moment, akým je lustrovanie Kuciaka.

Dobrý článok o tom priniesla pravda 25.1.2019

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/499839-sakova-sa-bude-pytat-gaspara-na-udajnu-lustraciu/

Bývalý policajný prezident a poradca na ministerstve vnútra Tibor Gašpar bude v najbližších dňoch vysvetľovať šéfke rezortu Denise Sakovej (Smer) nedávno medializované informácie. Podľa nich mal vydať pokyn na preverenie zavraždeného novinára Jána Kuciaka v policajnej databáze. Gašpar takéto niečo popiera.

To ako vážne – v najbližších dňoch, šéfke rezortu?  

To ako vážne by ste takto postupovali i vy? Ja ani v zlom sne nie, a to nie som vzdelaním vyšetrovateľ. V takej zásadnej veci by som ho vypočula v tej deň, ako sa to medializovalo, najneskôr. A snáď nezačala viesť vyšetrovanie šéfka rezortu osobne? Na to sú predsa kvalifikovaní odborníci – vyšetrovatelia, nie?

Dôležité je si uvedomiť ďalšiu vec, poukázal na ňu v spomenutom článku bezpečnostný analytik Milan Žitný

  • ak lustrovanie novinára vykonal vysoký predstaviteľ Policajného zboru na niekoho príkaz, musí o tom byť písomný záznam. Ak nie je písomný záznam o pokyne, tak má problém ten, čo toto lustrovanie spravil.
  • Policajná databáza je profesionálny informačný systém, nie je prístupná každému policajtovi v rovnakej miere. Prístupová karta vás oprávňuje vstúpiť do systému na určitej úrovni. Po každom vstupe do databázy zanecháva užívateľ za sebou elektronickú stopu – záznam, kto a kedy tam vstúpil, kedy odtiaľ vystúpil.

 

Takže, pani ministerka Saková, dajte verejnosti priamu informáciu – má alebo nemá ten lustračný Kuciakov vstup, písomný záznam?

Lebo potom i bez vyšetrovania trvajúceho rok či dva do stratena, budeme vedieť jasne, my, obyčajní občania, pravdu…

 

 

Elena             31.1.2019

 

P.S.: Ach,m to je náhoda, pán Gašpar sa práve dnes vzdáva funkcie poradcu ministerky. Tak dajme tipovaciu súťaž – bol alebo nebol ten lustračný prístup podchytený písomne?

Tornádo 9. – Hlavný odborník skoro ako nový. . .

16.10.2019

No zasa až taký nový nie je, dopĺňam pedantne, podaktorým je dobre známy. Rozplakala sa včera večer Olinka, Kajka i Dominika – rozplakali sa po správe o tom, kto nahradil profesora Šteňa viac »

Navždy 1. – K dušičkám kráča čas. . .

15.10.2019

K dušičkám kráča čas, jeseň kraj halí, k bolesti zo straty sa cítime malí, spomienky na blízkych nesieme v srdci, noc závoj rozkladá, zas vyjú vlci, aj sĺz prúd valí sa sťa potok dravý viac »

Tornádo 8. – Slnko v duši. . .

14.10.2019

Babie leto – dnešok ukázal jeho najkrajšiu tvár. Tyrkysovo belasá obloha a trblietavé lúče slnka, príjemné teplo po dňoch chladu mi pripadalo ako malý zázrak. Nebola to už úporná, vysušujúca viac »

Recyklácia, ekológia

Nemcom zdražie elektrina, pre vyššie ekologické aj sieťové poplatky

19.10.2019 17:09

Nemeckí odberatelia elektrickej energie sa musia okrem vyšších príplatkov za obnoviteľné zdroje energie pripraviť aj na rastúce sieťové poplatky.

Eduard Chmelár

Predsedom hnutia Socialisti.sk sa stal Eduard Chmelár

19.10.2019 15:13

Za podpredsedov boli zvolení Martin Sarvaš, Artur Bekmatov, Beáta Janočková, Daniel Patkoš a Alica Mihale Razgyelová.

Andrej Danko

SNS chce presadiť ďalší nápad. Podnikové nájomné byty

19.10.2019 14:08

Po novele zákona o sociálnom poistení, ktorou sa zmení systém výpočtu minimálneho dôchodku, avizuje Andrej Danko ďalšie opatrenia.

Dobroslav Trnka

Trnka tvrdí, že chcel zbrane odovzdať dobrovoľne na vlastnú žiadosť

19.10.2019 12:17

Prokurátor má v legálnej držbe štyri zbrane.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,296
Celková čítanosť: 2755733x
Priemerná čítanosť článkov: 2126x

Kategórie