Založ si blog

Verím 10. – „. . . a dáme svetu to, čo potrebuje. . . “

Sivastý oblak, plávajúci majestátne ako koráb dávnych čias priezračnejúcou oblohou svitanim. Ružovooranžové zore sa rozhoria postupne nežne ružovo, červenkasto, až ohnivo a nakoniec pomedzi ne vyrazí žiarivá  slnečná guľa a rozhodí zlatisté lúče do celého kraja. Stačí dívať sa na tie zázračné  okamihy, len tak sa dívať, zakaždým ma dojímajú.

A kde to takto „korábovalo“?

V nedeľnom skorom ráne  v Zaježovej…

Ach, pravdaže, to nespomínam na Zaježovú, ale na oblaky – milujem oblaky, slnko, prírodu – a tak si ich privolávam na chvíľu, keď potrebujem potlačiť únavu v mojej druhej, nočnej práci. Alebo si vtedy chvíľu prezerám a ukladám obrázky na pintereste.

 

A Zaježová?

No zostalo tam kus môjho srdca. Vážne. Vybehla som na rozlúčkovú prechádzku a uprostred lúky som našla kameň – nádherný, dvojsrdiečkový – ach, veľmi som ho chcela, fakt som si ho chcela odvliecť. Ani kus zlata by mi nespravil takú radosť ako ten kameň –  ibaže bol pre mňa priťažký. Je prekrásny, však?

 

Pravdaže, bol to silný víkend zážitkovo v tej Zaježke…

Nestihla som postaviť moju konšteláciu, bolo nás veľa, a viem, že veci sa dejú presne tak, ako majú. Je to v poriadku, no idem skúsiť šťastie 2.3. na konštelácie do Blavy, snáď to vyjde postaviť tam.

Podelím  sa však s vami o to, čo v Zaježke naozaj otriaslo mojim svetom – v jednej skrytej konštelácii, kde nikto nevie za koho či čo je zástupcom (okrem konštelatéra – ten má čísla zástupcov prepojené s pojmami) – som ako zástupca kohosi do konštelácie vniesla lampu, vysokú stojanovú. Mala som silné nutkanie dovliecť ju na okraj konštelačného kruhu. Zapla som ju do siete, aby svietila – s vyhlásením, že musí svietiť, lebo to svetlo je tam, svieti, stále svieti. Malo to samozrejme i dej, no vám už prezradím len to, koho som zastupovala, ako sme všetci zistili v závere – Smrť.

 

Hm, čo záverom?

Koincidenciu z nejakej knihy? Pred pokračovaním v mojej nočnej práci rýchly záver. Fúha, no to vám nedám čo mi otvorilo.

Poviem to takto – hlboké buddhovské pochopenie, že vo všetkom čo v živote robíme, nás vedie buď strach alebo láska, odhaľuje jednoduchosť života. Pravdaže, tá jednoduchosť sa skrýva pod nánosmi zložitostí, ktorými si pravdu o životnej múdrosti pokrývame. Moja dnešná koincidencia mi rozbíja tú škrupinku strachu. Celá mi vyrazila dych. Je nádherná a…a…, no vám z nej prezradím len túto časť

„…a dáme svetu to, čo potrebuje…“

A áno, ešte je treba čakať. Ešte veľa z toho všetkého nerozumiem, no kúsky postupne zapadajú do mozaiky – a ako tam pasujú. Zámer sveta je veľký Tvorca…

 

Elena   19.2.2019

Jednou ranou 10. – Ruská ruleta, ako to výstižne povedala Peková. . .

26.09.2021

Ak píšem, že dôkazov o koronadarebáčine pribúda, tak vám v tejto chvílu dávam do pozornosti https://www.dostojneslovensko.eu/informacie-o-kovide-a-pravne-dokumenty/informacie-o-vakcinach/202-zoznam-hrozy-fda-vedelo-o-vedlajsich-ucinkoch-uz-v-oktobri-2020?fbclid=IwAR2wpj3ktXICS9fnL7_msOkuNlebA-xL2sLXvS8Gz8s-UnpJGGq7z47Flxg oficiálny dokument z USA a to priamo z Americkej Agentúry [...]

Jednou ranou 9. – Národný majetok Balerínka. . .

25.09.2021

Som láskavá, trpezlivá a tolerantná, súcitím a pomáham. Ale viem i plamene chŕliť – a teraz veru vidíte draka. Lebo trpezlivoť ma prešla… Tak. Príbeh dievčaťa Annamárie z jednej slovenskej osady sa médiami prelieva opakovane. Kým sprvu písali o jej bežeckých úspechoch, čo by bolo fajn – potom začreli i do jej súkromia. A keď otehotnela, riešili [...]

Iba ja 9. – Naozaj vidieť. . .

25.09.2021

Ručanie jeleňa sa nieslo podvečerom. Ozvena v prednohorskom tichu zosilnila jeho hlas, dunel akoby jeleň bol tu medzi stromami. Ozýval sa mu sok niekde v diaľke na protiľahlom svahu. Obloha číra, len s drobným bielym obláčikom. Slnečné lúče prenikajúce pomedzi stromy zlátili krajinu s pozvoľna padajúcimi listami. Krúžili pochabo v dychu vetra. Ach, jeseň je tu – [...]

Maroš Žilinka

Prokurátori odmietajú rozhodovať po tlakom politikov, médií a verejnej mienky

27.09.2021 12:35

Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré podporilo viac ako 600 prokurátorov z celkového počtu 942 slovenských prokurátorov.

Zuzana Čaputová

Čaputová sa po Hegerovi stretne aj s Ficom, Kollárom a Pellegrinim

27.09.2021 12:00

Prezidentka hovorila s premiérom o situácii v bezpečnostných zložkách. Hlava štátu sa chce stretnúť aj s Ficom, Kollárom a Pellegrinim.

ruky, kladivko, rozhovor

Prvostupňové správne súdy by mohli byť v Trnave, Banskej Bystrici a Košiciach

27.09.2021 11:43

Vyplýva to z návrhu zákona o zriadení správnych súdov, ktorý rezort spravodlivosti predkladá do medzirezortného pripomienkového konania.

Jaroslav Haščák

Haščákov advokát: Kolíkovej dovolanie bolo plné chýb a šikanovania klienta

27.09.2021 11:42

Dovolanie ministerky Kolíkovej bolo obyčajnou šikanou obvinených Haščáka a Arpášovej, tvrdí na základe uznesenia súdu advokát Haščáka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,163
Celková čítanosť: 5592751x
Priemerná čítanosť článkov: 2586x

Kategórie