Založ si blog

Zápisky psychiatra 3. – O krave Karole. . .

 

 

Začítal som sa do príbehu. Jeho celý nadpis bol O krave Karole, ktorá mala aj číslo...

 

Karola bola krava. Nie, nemala štyri nohy, rohy, ani chvost a nedávala mlieko. Napriek tomu to bola ozajstná krava (nech vás ten minulý čas nemýli, nič sa na tom do dnešných čias nezmenilo).

Mala mobil, facebook, aj ten spomenutý Pokec – a ešte stále aj prácu, prekvapivo, vzhľadom k tomu, koľko času počas pracovnej doby na tom Pokeci trávila. Ach, ach, reťazec 303 šmejdov musí mať mizernú pracovnú morálku, a ešte mizernejšiu kontrolu zamestnancov – povedala som si pobavene. 

To, čo nemala, bol charakter. Dalo by sa o tom rozprávať hodne dlho, a hodne výstižne – ale tým teraz nebudeme strácať čas. Povieme si to o tri mesiace. A nemala zjavne ani inteligenciu a zdravý rozum – pretože sa správala nečestne ku mne. Ublížila nečestnosťou mojim deťom – a to rozhodne nebol dobrý nápad.

Vyzerám milo a mierne, ale naozaj len vyzerám. Dokážem sa biť za svoje deti ako štyri levy a Drak dokopy, aj byť Tornádo…

 

Vtom zazvonil telefón. Váhavo som vstal a zašiel do kuchyne pre mobil. Kolega zo vzdialeného mesta potreboval skonzultovať môjho bývalého pacienta, ktorý sa tam presťahoval.

Neochotne som položil rozčítaný papier na stôl a dohodli sme sa na postupe – odoslaní dokumentácie. Myšlienky mi však odbiehali k tomu príbehu.

Konečne dotelefonované, môžem ísť čítať ďalej…

 

Elena  22.2.2019

 

Cesta duše 5. – Sú dni . . .

24.02.2024

Poviem ti príbeh, zašepkala som včera. Iba mne? Dnes? A veď hej, prikývla som. Prší a prší dneškom. Ja si s dažďom rozumiem, no teraz tu mám príbeh plný slnka. O dva dni skôr vznikol, pravdaže. Slnko dopadalo na vzdialené kopce. Tenké zlaté lúče objímali vrcholce stromov a pozlátili zdychavské lazy a svahy nad nimi. [...]

Ale nooo 8. – Navrhujem SND nové umelecké dielo. . .

22.02.2024

Musíme sa kultúrniť nediskriminačne, povedala som si zamyslene, keď som čítala pohoršené reakcie k novému umeleckému dielu SND o Ježišovi https://christianitas.sk/skandal-okolo-blasfemickej-hry-jezis-z-montrealu-sa-stupnuje/?fbclid=IwAR38R953h9_sBRFnP-vmFnl6TjCwp87Htb9oBcEz00nQQK3bmAe_5ntNtq0 Že vraj nový filozofický pohľad to je, tvrdí SND. No veď dobre – nevidela [...]

Ale nooo 7. – Medzinárodný deň obetí zločinu. . .

22.02.2024

Výročie vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice sme si opäť pripomenuli, ako ukazuje link https://tvnoviny.sk/domace/clanok/881717-objednavatel-stale-nepyka-zhrnutie-toho-co-sa-udialo-za-sest-rokov-od-vrazdy-jana-kuciaka?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0JfPkePBeV-BQRu_HC5ySS5uj2vD71uTHiV6AJwjwdSM9D0DFBJRNPcUA#Echobox=1708534015 Čas plynie, a ja akosi nie som [...]

Volodymyr Zelenskyj, Olaf Scholz

Zostáva vám len pár hodín, predpovedali v Berlíne porážku Kyjeva. Prečo Nemci váhali s pomocou Ukrajine?

25.02.2024 12:00

Podporovať Ukrajinu, ale neprovokovať Putina. Proruská politika Berlína sa skončila fiaskom, no Berlín stále nepomáha tak, ako by mohol.

Oleksandr Syrskyj

Syrskyj navštívil veliteľstvo neďaleko frontu. Situácia je ťažká, Rusi neustále útočia, potvrdil

25.02.2024 11:37

Ukrajinskí vojaci sa sťažujú hlavne na nedostatok delostreleckej munície a munície do protileteckých zbraní.

Anka, Donovaly

So snehom je to cez prázdniny bieda. Napriek extrémnemu teplu si však stále môžete zalyžovať

25.02.2024 11:30

Na upršaných Donovaloch sme na kopci stretli len hŕstku ľudí – tamojšie stredisko je napriek súčasným podmienkam stále otvorené. Zimné radovánky však naďalej ponúkajú aj Oščadnica či Jasná.

koľajnice, zmena

Na poľskej železničnej stanici Dorohusk vysypali sóju z Ukrajiny. Sabotáž, tvrdí Kyjev

25.02.2024 11:10

Polícia incident vyšetruje, pričom znehodnotených bolo asi 5 ton sóje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,824
Celková čítanosť: 8851802x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie