Založ si blog

Zápisky psychiatra 3. – O krave Karole. . .

 

 

Začítal som sa do príbehu. Jeho celý nadpis bol O krave Karole, ktorá mala aj číslo...

 

Karola bola krava. Nie, nemala štyri nohy, rohy, ani chvost a nedávala mlieko. Napriek tomu to bola ozajstná krava (nech vás ten minulý čas nemýli, nič sa na tom do dnešných čias nezmenilo).

Mala mobil, facebook, aj ten spomenutý Pokec – a ešte stále aj prácu, prekvapivo, vzhľadom k tomu, koľko času počas pracovnej doby na tom Pokeci trávila. Ach, ach, reťazec 303 šmejdov musí mať mizernú pracovnú morálku, a ešte mizernejšiu kontrolu zamestnancov – povedala som si pobavene. 

To, čo nemala, bol charakter. Dalo by sa o tom rozprávať hodne dlho, a hodne výstižne – ale tým teraz nebudeme strácať čas. Povieme si to o tri mesiace. A nemala zjavne ani inteligenciu a zdravý rozum – pretože sa správala nečestne ku mne. Ublížila nečestnosťou mojim deťom – a to rozhodne nebol dobrý nápad.

Vyzerám milo a mierne, ale naozaj len vyzerám. Dokážem sa biť za svoje deti ako štyri levy a Drak dokopy, aj byť Tornádo…

 

Vtom zazvonil telefón. Váhavo som vstal a zašiel do kuchyne pre mobil. Kolega zo vzdialeného mesta potreboval skonzultovať môjho bývalého pacienta, ktorý sa tam presťahoval.

Neochotne som položil rozčítaný papier na stôl a dohodli sme sa na postupe – odoslaní dokumentácie. Myšlienky mi však odbiehali k tomu príbehu.

Konečne dotelefonované, môžem ísť čítať ďalej…

 

Elena  22.2.2019

 

Fúúúha 5. – Viac ako 17 miliónov Číňanov podpísalo otvorený list. . .

01.08.2021

Takmer 18 miliónov Číňanov ten otvorený list podpísalo doteraz. A viete čo v ňom žiadajú? Vyzývajú Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO), aby preskúmala Inštitút lekárskeho výskumu americkej armády pre infekčné choroby vo Fort Detrick (USAMRIID) v armádnej základni v štáte Maryland. Petícia bola zverejnená 17. júla a vyzvala USA, aby na výzvu odpovedali. [...]

Fúúúha 4. – Je suis „dezolat“. . .

31.07.2021

Diskriminovanie neočkovaných nebol rozhodne dobrý nápad. Nielen preto, že ich je stále väčšina – a že nahnevaní voliči nezabúdajú. Ale i preto, že raz bude potrebné niesť následky. Nepomôžu vykrúcačky, že aj inde to tak robili, ani argument, že aj iní u nás tak konali – trestnosť zakladá konanie konkrétnych jednotlivcov každému z nich za seba. A dokonca [...]

Fúúúha 3. – Ako to je, Progresívne Slovensko?

31.07.2021

Jasne, šla by som do humorne ladeného pohľadu vo vzťahu ku Progresívnemu Slovensku, lebo i to ich prehlásenie že mlčiaca väčšina už nesmie mlčať je ozaj humorné – keďže nezaočkovaných máme preukázateľne väčšinu národa, a aj v oficiálnych médiách sa prezentuje, že odmietavý postoj voči očkovaniu má v súčasnosti 61 percent Slovákov. Drahí progresívci, vy [...]

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

Natália Milanová, ministerka kultúry SR

Milanová: Na ministerstve to bola katastrofa, teraz sme pripravení

01.08.2021 16:36

Podľa ministerky Natálie Milanovej ministerstvo kultúry nebolo predtým pripravené na bežnú situáciu, nie to na krízovú, ktorú priniesol koronavírus.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,092
Celková čítanosť: 5315223x
Priemerná čítanosť článkov: 2541x

Kategórie