Založ si blog

O. . . 5. – Keď prezidentom nie je žena. . .

 

Ale nie je to ani chlap – o tom bude môj dnešný blog.

 

Chrbtovou kosťou spoločnosti by mala byť morálka…

Pravdou je, že morálka spoločnosti je tou hranicou, ktorá by mala ku čestnosti a zodpovednosti tlačiť i tých, ktorých si národ zvolil ako reprezentantov do svojho čela. Keď už oni sami hranicu morálky jasnú a pevnú nemajú.

Lenže to by morálka musela byť v národe. A myslím, že devalvovanie pôvodných hodnôt v tejto spoločnosti pokračuje závratnou rýchlosťou, takže mnohým pripadá problémom jedine to, že o prezidentových kauzách píšu médiá.

Čítala som nadránom chvíľu diskusiu k prezidentovmu vyhláseniu, ktoré on sám zdieľal na fb. No poviem vám, hlava by ma rozbolela, kebyže dlhšie to čítam. Zaslepenosť niektorých je bezhraničná.

 

Chvála bohu, že sa blížia voľby prezidenta…

A žiaľ, že k nim putuje pán Kiska ako prezident. Lebo čestný človek na jeho mieste by odstúpil a nesnažil by sa vyciciavať tento štát doživotne prezidentským dôchodkom, na ktorý po prevalení všetkých tých káuz skutočne podľa mňa nemá morálny nárok. Myslím, že slušný človek by v takej situácii už dávno odstúpil.

Dospelé a chlapské riešenie by bolo, ak by v tejto chvíli odstúpil, pretože Slovensku nielenže neprospieva, ale priamo škodí. Jeho vyhlásenia dlhodobo boli snahou spoločnosť destabilizovať.

 

Pripomeňme si festival Pohoda…

Tam „drahýpánprezident“ táral o prevzatí moci. Komuže ju chce odňať pán Kiska, keď podľa Ústavy SR je v rukách ľudu???!! A ako by rád zmenil politickú mapu Slovenska? Na čele strana riadená ním??? Pre objektivitu – s jednou vetou z jeho vtedajšieho preslovu k tam prítomnému národu súhlasím, že do politiky treba čestných a slušných ľudí. Nuž, o dôvod viac, aby okamžite odišiel.

Večer som cítila až nevoľnosť pri tom jeho vystúpení. To ako skutočne žiadna sebakorekcia, žiadne morálne zábrany, žiadna  – ani bazálna – slušnosť a úcta voči občanom? Také výrazné skreslenie pohľadu na realitu – myslím, že by mal tím psychiatrov posúdiť, či to vôbec ešte je normovnímanie.

 

To ako vážne?

Fico zavelil súdu, polícii, vyšetrovateľom – mali pripravené papiere kdesi v zásuvke proti chudákovi Kiskovi a čakali len na pokyn zradného Fica, aby to všetko vytiahli a Kisku neprávom stíhali, prenasledovali a šikanovali??? K tomuto by mal podľa mňa dať vyjadrenie už aj generálny prokurátor.

Viete čoho sa obávam? Ak by si skutočne odsedel tých 12 rokov, tak po vhodnej politickej zmene by bol schopný pán Kiska sa prezentovať ako politický väzeň. Pravdou však je, že reálne by nesedel zrejme vôbec, pri dnešnom stave justície s poprekrúcanými paragrafmi, nanajvýš dajaké tri roky.

 

Nelhat a nekrást…

Aby nás presvedčil o svojej slušnosti a čestnosti mal by pán Kiska bezodkladne odstúpiť z funkcie prezidenta a vzdať sa všetkých prezidentských doživotných výhod. Veď ako k tomu prídu všetci tí poctivo desaťročia pracujúci dôchodcovia, ktorí teraz živoria – po tých všetkých tých kauzách pána ešteprezidenta?

Inak by som na mieste premiéra Pellegriniho pouvažovala o okamžitých opatreniach, ktoré by nášmu pánoviešteprezidentovi zamedzili z titulu jeho funkcie mediálne destabilizovať spoločnosť štvavými vyhláseniami a hraním sa na obeť.

 

 

 

Elena   23.2.2019

Ale noo 8. – Navrhujem SND nové umelecké dielo. . .

22.02.2024

Musíme sa kultúrniť nediskriminačne, povedala som si zamyslene, keď som čítala pohoršené reakcie k novému umeleckému dielu SND o Ježišovi https://christianitas.sk/skandal-okolo-blasfemickej-hry-jezis-z-montrealu-sa-stupnuje/?fbclid=IwAR38R953h9_sBRFnP-vmFnl6TjCwp87Htb9oBcEz00nQQK3bmAe_5ntNtq0 Že vraj nový filozofický pohľad to je, tvrdí SND. No veď dobre – nevidela [...]

Ale nooo 7. – Medzinárodný deň obetí zločinu. . .

22.02.2024

Výročie vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice sme si opäť pripomenuli, ako ukazuje link https://tvnoviny.sk/domace/clanok/881717-objednavatel-stale-nepyka-zhrnutie-toho-co-sa-udialo-za-sest-rokov-od-vrazdy-jana-kuciaka?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0JfPkePBeV-BQRu_HC5ySS5uj2vD71uTHiV6AJwjwdSM9D0DFBJRNPcUA#Echobox=1708534015 Čas plynie, a ja akosi nie som [...]

Ale nooo 4. – A čo bude nasledovať, pán Korčok, ak vyhlásime športovcov v Rusku hrajúcich za zločincov?

20.02.2024

Sú športovci hrajúci v Rusku zločinci? Táto otázka a odpoveď na ňu nám umožní vidieť ako sa Slovensko pohne ďalej. Lebo buď budeme pritakávať Korčokovi v jeho usalink postoji, že žiadny športovec, ktorý hrá v Rusku, nás nesmie reprezentovať, alebo pritakáme Pellegrinimu, že hrať môžu. Korčok nám svojimi krokmi ukazuje viac ako by chcel. Vravím od začiatku, [...]

EÚ, Európska únia, vlajka

Mihál vyzval Brusel brániť právny štát na Slovensku, Hajšel hovoril o politickom boji

23.02.2024 06:58

Vo štvrtok bolo vypočúvanie zástupcov Európskej komisie v Európskom parlamente vo Výbore pre kontrolu rozpočtu (CONT) s účasťou slovenských poslancov.

Pranie špinavých peňazí / Peniaze / Euro /

Sídlom nového úradu EÚ na boj proti praniu špinavých peňazí bude Frankfurt

23.02.2024 06:41

V závažných prípadoch alebo pri opakovanom porušení zákona bude mať tento úrad právomoc uvaliť aj sankcie.

cannabis, marihuana, konope

Bundestag hlasuje o legalizácii konope na rekreačné účely

23.02.2024 06:26

Prípadné schválenie umožní dospelým ľuďom obmedzené pestovanie a tiež vlastnenie až 50 gramov tejto drogy na rekreačné účely.

húfnica M777, vojna na Ukrajine, streľba, kanón, vojaci

ONLINE: ABC News: Na jar a v lete môže mať Ukrajina katastrofálny nedostatok munície

23.02.2024 06:20, aktualizované: 07:23

Ak Ukrajina nedostane od USA sľúbenú pomoc v miliardách dolárov, tak už počas jari môže čeliť "katastrofálnemu" nedostatku munície, píše ABC News.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,823
Celková čítanosť: 8847236x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie