Založ si blog

O. . . 5. – Keď prezidentom nie je žena. . .

 

Ale nie je to ani chlap – o tom bude môj dnešný blog.

 

Chrbtovou kosťou spoločnosti by mala byť morálka…

Pravdou je, že morálka spoločnosti je tou hranicou, ktorá by mala ku čestnosti a zodpovednosti tlačiť i tých, ktorých si národ zvolil ako reprezentantov do svojho čela. Keď už oni sami hranicu morálky jasnú a pevnú nemajú.

Lenže to by morálka musela byť v národe. A myslím, že devalvovanie pôvodných hodnôt v tejto spoločnosti pokračuje závratnou rýchlosťou, takže mnohým pripadá problémom jedine to, že o prezidentových kauzách píšu médiá.

Čítala som nadránom chvíľu diskusiu k prezidentovmu vyhláseniu, ktoré on sám zdieľal na fb. No poviem vám, hlava by ma rozbolela, kebyže dlhšie to čítam. Zaslepenosť niektorých je bezhraničná.

 

Chvála bohu, že sa blížia voľby prezidenta…

A žiaľ, že k nim putuje pán Kiska ako prezident. Lebo čestný človek na jeho mieste by odstúpil a nesnažil by sa vyciciavať tento štát doživotne prezidentským dôchodkom, na ktorý po prevalení všetkých tých káuz skutočne podľa mňa nemá morálny nárok. Myslím, že slušný človek by v takej situácii už dávno odstúpil.

Dospelé a chlapské riešenie by bolo, ak by v tejto chvíli odstúpil, pretože Slovensku nielenže neprospieva, ale priamo škodí. Jeho vyhlásenia dlhodobo boli snahou spoločnosť destabilizovať.

 

Pripomeňme si festival Pohoda…

Tam „drahýpánprezident“ táral o prevzatí moci. Komuže ju chce odňať pán Kiska, keď podľa Ústavy SR je v rukách ľudu???!! A ako by rád zmenil politickú mapu Slovenska? Na čele strana riadená ním??? Pre objektivitu – s jednou vetou z jeho vtedajšieho preslovu k tam prítomnému národu súhlasím, že do politiky treba čestných a slušných ľudí. Nuž, o dôvod viac, aby okamžite odišiel.

Večer som cítila až nevoľnosť pri tom jeho vystúpení. To ako skutočne žiadna sebakorekcia, žiadne morálne zábrany, žiadna  – ani bazálna – slušnosť a úcta voči občanom? Také výrazné skreslenie pohľadu na realitu – myslím, že by mal tím psychiatrov posúdiť, či to vôbec ešte je normovnímanie.

 

To ako vážne?

Fico zavelil súdu, polícii, vyšetrovateľom – mali pripravené papiere kdesi v zásuvke proti chudákovi Kiskovi a čakali len na pokyn zradného Fica, aby to všetko vytiahli a Kisku neprávom stíhali, prenasledovali a šikanovali??? K tomuto by mal podľa mňa dať vyjadrenie už aj generálny prokurátor.

Viete čoho sa obávam? Ak by si skutočne odsedel tých 12 rokov, tak po vhodnej politickej zmene by bol schopný pán Kiska sa prezentovať ako politický väzeň. Pravdou však je, že reálne by nesedel zrejme vôbec, pri dnešnom stave justície s poprekrúcanými paragrafmi, nanajvýš dajaké tri roky.

 

Nelhat a nekrást…

Aby nás presvedčil o svojej slušnosti a čestnosti mal by pán Kiska bezodkladne odstúpiť z funkcie prezidenta a vzdať sa všetkých prezidentských doživotných výhod. Veď ako k tomu prídu všetci tí poctivo desaťročia pracujúci dôchodcovia, ktorí teraz živoria – po tých všetkých tých kauzách pána ešteprezidenta?

Inak by som na mieste premiéra Pellegriniho pouvažovala o okamžitých opatreniach, ktoré by nášmu pánoviešteprezidentovi zamedzili z titulu jeho funkcie mediálne destabilizovať spoločnosť štvavými vyhláseniami a hraním sa na obeť.

 

 

 

Elena   23.2.2019

Zlatobyľ 9. – Stáročiami sa môžu niesť. ..

05.07.2022

Ach, kdeže sú tie dni, kedy našim územím blúdili Cyril a Metod a kadečo nám zvestovali. Dnešný deň ich pripomína len vzdialene, rovnako ako úporné horúčavy minulých dní. Je darom mať vieru i vzdelanie, nie každý však jeho cennosti rozumie. Pravá viera by nám mala dávať nádej i pokoru na našej životnej ceste, a pravé vzdelanie poznanie i životnú múdrosť, nie [...]

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Iba 8. – Chcem, aby Zelenskyj. . .

05.07.2022

Ach, Zelenskyj mi pripomína filmového hrdinu. A rada by som sa s ním porozprávala… Aj jeho komunikačný štýl v dnešnom blogu preberiem. Myslím to úplne vážne. Je ale dôležité, aby ste videli kus príbehu pre pochopenie týchto mojich slov… Životné skúsenosti nám pomáhajú zmúdrieť. Ja napríklad nielen na základe skutkov, ale už i na základe slov dokážem [...]

S-300

Aj týmito zbraňami pomáha Západ Ukrajine v boji proti Rusku

05.07.2022 14:00

Ukrajina potrebuje pre boj s Ruskom zbrane zo Západu. Prichádzajú húfnice, tanky, protivzdušné systémy či drony.

Policajné oddelenie

Opitý muž narazil autom do dverí policajného oddelenia v Medzilaborciach

05.07.2022 13:41

Vozidlo, ktoré muž riadil, mu nepatrilo.

Ladislav Kukolík

Lunter: Strategické podniky krvácajú, treba im pomôcť

05.07.2022 13:19

Energetická kríza ohrozuje fungovanie veľkých závodov, ktoré zamestnávajú stovky ľudí. Banskobystrická župa vyzýva vládu, aby zakročila.

Romania NATO Chief

Spojenci podpísali prístupové protokoly Fínska a Švédska o vstupe do NATO

05.07.2022 12:01, aktualizované: 12:19

Na tlačovej konferencii v Bruseli to oznámil generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,369
Celková čítanosť: 6617550x
Priemerná čítanosť článkov: 2793x

Kategórie