Založ si blog

O. . . 5. – Keď prezidentom nie je žena. . .

 

Ale nie je to ani chlap – o tom bude môj dnešný blog.

 

Chrbtovou kosťou spoločnosti by mala byť morálka…

Pravdou je, že morálka spoločnosti je tou hranicou, ktorá by mala ku čestnosti a zodpovednosti tlačiť i tých, ktorých si národ zvolil ako reprezentantov do svojho čela. Keď už oni sami hranicu morálky jasnú a pevnú nemajú.

Lenže to by morálka musela byť v národe. A myslím, že devalvovanie pôvodných hodnôt v tejto spoločnosti pokračuje závratnou rýchlosťou, takže mnohým pripadá problémom jedine to, že o prezidentových kauzách píšu médiá.

Čítala som nadránom chvíľu diskusiu k prezidentovmu vyhláseniu, ktoré on sám zdieľal na fb. No poviem vám, hlava by ma rozbolela, kebyže dlhšie to čítam. Zaslepenosť niektorých je bezhraničná.

 

Chvála bohu, že sa blížia voľby prezidenta…

A žiaľ, že k nim putuje pán Kiska ako prezident. Lebo čestný človek na jeho mieste by odstúpil a nesnažil by sa vyciciavať tento štát doživotne prezidentským dôchodkom, na ktorý po prevalení všetkých tých káuz skutočne podľa mňa nemá morálny nárok. Myslím, že slušný človek by v takej situácii už dávno odstúpil.

Dospelé a chlapské riešenie by bolo, ak by v tejto chvíli odstúpil, pretože Slovensku nielenže neprospieva, ale priamo škodí. Jeho vyhlásenia dlhodobo boli snahou spoločnosť destabilizovať.

 

Pripomeňme si festival Pohoda…

Tam „drahýpánprezident“ táral o prevzatí moci. Komuže ju chce odňať pán Kiska, keď podľa Ústavy SR je v rukách ľudu???!! A ako by rád zmenil politickú mapu Slovenska? Na čele strana riadená ním??? Pre objektivitu – s jednou vetou z jeho vtedajšieho preslovu k tam prítomnému národu súhlasím, že do politiky treba čestných a slušných ľudí. Nuž, o dôvod viac, aby okamžite odišiel.

Večer som cítila až nevoľnosť pri tom jeho vystúpení. To ako skutočne žiadna sebakorekcia, žiadne morálne zábrany, žiadna  – ani bazálna – slušnosť a úcta voči občanom? Také výrazné skreslenie pohľadu na realitu – myslím, že by mal tím psychiatrov posúdiť, či to vôbec ešte je normovnímanie.

 

To ako vážne?

Fico zavelil súdu, polícii, vyšetrovateľom – mali pripravené papiere kdesi v zásuvke proti chudákovi Kiskovi a čakali len na pokyn zradného Fica, aby to všetko vytiahli a Kisku neprávom stíhali, prenasledovali a šikanovali??? K tomuto by mal podľa mňa dať vyjadrenie už aj generálny prokurátor.

Viete čoho sa obávam? Ak by si skutočne odsedel tých 12 rokov, tak po vhodnej politickej zmene by bol schopný pán Kiska sa prezentovať ako politický väzeň. Pravdou však je, že reálne by nesedel zrejme vôbec, pri dnešnom stave justície s poprekrúcanými paragrafmi, nanajvýš dajaké tri roky.

 

Nelhat a nekrást…

Aby nás presvedčil o svojej slušnosti a čestnosti mal by pán Kiska bezodkladne odstúpiť z funkcie prezidenta a vzdať sa všetkých prezidentských doživotných výhod. Veď ako k tomu prídu všetci tí poctivo desaťročia pracujúci dôchodcovia, ktorí teraz živoria – po tých všetkých tých kauzách pána ešteprezidenta?

Inak by som na mieste premiéra Pellegriniho pouvažovala o okamžitých opatreniach, ktoré by nášmu pánoviešteprezidentovi zamedzili z titulu jeho funkcie mediálne destabilizovať spoločnosť štvavými vyhláseniami a hraním sa na obeť.

 

 

 

Elena   23.2.2019

Antaon 9. – Zakaždým. . .

29.03.2023

Zakaždým zomieram, zakaždým zomrieť chcem znova a hoci plynie čas, zakaždým z rany krv prúdom vyteká nová, zakaždým temnie deň a slnko sa polnočným kabátom halí, zakaždým cítim to akí sme k osudu malí, zakaždým v rade dní kráčam a nerátam kroky, zakaždým plynú dni tak akoby plynuli roky, zakaždým závoj sĺz svet zastrie úplne celý, zakaždým vykročiť do [...]

Kvapky krvi 10. – Utýraný. . .

28.03.2023

Za poctivú prácu s poctivým platením poistných odvodov si môžeme zaistiť dôstojný život a dôstojnú starobu. Alebo nie, ak nám štát berie priveľa. Začnem dôchodkovým systémom, lebo chcem aby ste si uvedomili, že sa môžeme mať rôzne, a ako rôzne. Sú krajiny ako Chile či Čína, kde odchodový dôchodkový vek je o hodne nižší ako 60 rokov. Poučný je aj článok v [...]

Kvapky krvi 9. – Ako sa nám čoskoro životná úroveň prudko polepší. ..

28.03.2023

Teda nie že by nám bolo zle, kdeže. Žijeme si slobodne a v spoločenstve tých najlepších priateľov. Ale môže nám byť ešte o trochu lepšie, samozrejme. Až tak dobre, že nám zderegulujú ceny elektriny a plynu. A zrejme dosť skoro to budú chcieť spraviť, lebo článok v HN sa objavil [...]

turecko parlament

Turecký parlament schválil žiadosť Fínska o vstup do NATO

30.03.2023 23:27, aktualizované: 23:41

Fínsku zostávajú na oficiálny vstup do aliancie už len formálne kroky.

Putin

Putin podpísal dekrét o jarných odvodoch do armády. Nastúpiť má 147-tisíc Rusov

30.03.2023 22:45

Ruské úrady popierajú plány na novú mobilizáciu kvôli invázii na Ukrajine.

SR Trebišov Nový Majer elektrina voda odpojenie elektromer KEX

Ceny elektriny zrejme porastú aj napriek dohode s elektrárňami, tvrdí analytik

30.03.2023 21:30

Očakáva analytik Ján Pišta prudké zdražovanie ako vlani? A akú prognózu má pre podnikateľov a verejný sektor? Vypočujte si v podcaste denníka Pravda.

medzinárodný súdny dvor Kirill Gevorgian ICC

USA zmrazením iránskych aktív porušili dohodu, rozhodol Medzinárodný súdny dvor

30.03.2023 21:00

Spojené štáty preto musia zaplatiť Teheránu odškodné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,545
Celková čítanosť: 7764674x
Priemerná čítanosť článkov: 3051x

Kategórie