Založ si blog

Plamene 7. – Zvolebnené. . .

 

O čo sa stavíme, že budú predčasné voľby? A že budú v októbri? Túto trochu provokačnú a hodne vizionársku dvojotázku rozviniem.

A darmo že je prvoaprílový, všetko v ňom napísané myslím úplne vážne. Toľko v skratke ku dnešnému blogu.

 

Fico sa v popularite až na samé dno údajne prepadol…

Podľa včerajších správ médií, teda. Nepridali mu telefonáty Vadalu s Troškovou, ani „sebakorektívne hodnotenie volebného úspechu strany SMER“.

Viete, neriešil veci po mojich dvoch o pomoc volajúcich otvorených listoch jemu ako premiérovi, nespravil nič v prospech obetí pochybení lekárov – a tak prajem strane SMER veľa, veľa takýchto volebných úspechov.

 

Tým nechcem povedať, že som na strane Čaputovej…

Ak by som povedala, že je to Kiska v sukni, asi by som sa veľmi nesekla. Takto to poviem, aby som sa vyhla trestnému stíhaniu za pravdivý názor – určité veci sú skrátka ochotné robiť len určité typy osobnosti.

Nešla som tento raz voliť – ani jeden z tých dvoch kandidátov nebol pre mňa ten správny. Odmietam už voliť menšie zlo – lebo je vždy zlom, ako sa ukazuje. A ak potom narastie, tak je niekedy väčšie, ako to druhé, pôvodné a presiahne ho, ako sme to aj videli a zažili sami. Zlo je skrátka vždy zlom.

Nie je to alibistické, len našťastie vidím v diaľke dobré riešenie. Čakám na rozhýbanie sa Ústavného súdu. Som si istá, že Harabín je taký odborník, ktorý nepodáva ústavné sťažnosti podaromnici, ani neúspešne – a všetko má premyslené do detailu.

 

Takže ten, komu naozaj v tejto chvíli prajem šťastie, je práve Harabín…

Lebo jediné správne riešenie vidím v zrušení volebných výsledkov a novej prezidentskej voľbe.

Predstavte si – jeho podanie dostal sudca, ktorý ešte nie je ani zvolený. No bola by to fraška na roky, lebo nikto by nebol v tomto skvelom bezprávnom štáte zodpovedný a už vonkoncom nie stíhaný za nefunkčnosť Ústavného súdu.

Som si úplne istá, že skôr by u nás pristáli mimozemšťania, ako by sa sfunkčnil Ústavný súd pri správnej volebnej konštelácii. Ale nič v živote nie je náhodné. Verím, že po „súčasnom volebnom úspechu“ bude aj strana SMER naklonená rýchlej voľbe ústavných sudcov. A potom môže opätovne zabojovať o dôveru občanov – predpokladám štedré predvianočné balíčky vlády, milí občania, tešte sa. Ak médiá hovorili o možných predčasných voľbách a zvažovanom termíne v októbri – strategicky je to výhodný termín, nabalí sa občanom skutočne bohaté darčekovo k Vianociam.

Takže, ako vidíte, aj strana SMER by mala Harabínovi priať šťastie – lebo je ich jedinou nádejou v tejto ich úspešnej volebnej situácii – a trochu urýchliť chod udalostí sfunkčnením Ústavného súdu.

 

 

Elena   1.4.2019

Ale nooo 4. – A čo bude nasledovať, pán Korčok, ak vyhlásime športovcov v Rusku hrajúcich za zločincov?

20.02.2024

Sú športovci hrajúci v Rusku zločinci? Táto otázka a odpoveď na ňu nám umožní vidieť ako sa Slovensko pohne ďalej. Lebo buď budeme pritakávať Korčokovi v jeho usalink postoji, že žiadny športovec, ktorý hrá v Rusku, nás nesmie reprezentovať, alebo pritakáme Pellegrinimu, že hrať môžu. Korčok nám svojimi krokmi ukazuje viac ako by chcel. Vravím od začiatku, [...]

Ale nooo 3. – Kovidlumpov treba potrestať. . .

20.02.2024

Spoločnosť sa potrebuje s časmi kovidu vyrovnať spravodlivo – a to nepôjde bez potrestania lumpov. Žiadne „zavrime oči, urobme hrubú čiaru, odpustime a zabudnime“ nesmie nastať. To jednoducho nejde – po tom všetkom, čo sme museli prežiť kvôli zločincom, a koľkí tú darebáčinu neprežili, nemôžeme iba mávnuť rukou a ísť ďalej. Som aj proti [...]

Ale nooo 2. – Akú pravdu nám Hellebrandt ukázal. . .

19.02.2024

Nuž, bývalý poslanec Progresívneho Slovenska Hellebrandt nám ukázal niekoľko aspektov pravdy v situácii odhalenia jeho ochorenia. V prvom rade – nevidela som jediný ohlas, ktorým by ho niekto hanil za jeho chorobu. Všetky kritické príspevky mu vyčítali nekomunikovanie o nej so zdravotníkmi. Pripadá mi zvláštne, že ľudia tváriaci sa progresívne namiesto progresívneho [...]

HIMARS

Smrtiaci úder Ukrajiny na ruský výcvikový priestor. Najmenej 60 mŕtvych vojakov

21.02.2024 09:55

Ruskú základňu pri dedine Trudivske ukrajinska armáda podľa zdrojov ostreľovala z raketometov HIMARS.

Abraham Lincoln

Bidenov prapradedko dostal milosť od Lincolna, ukazujú odhalené archívne dokumenty

21.02.2024 09:55

Príbeh predka súčasného amerického prezidenta bol ukrytý medzi záznamami o stovkách podobných súdov v národnom archíve.

univerzitna nemocnica, Antolská, Nemocnica sv. Cyrila a Metoda

Na klinike v Petržalke podali výpovede viacerí zdravotníci. Nemocnica hovorí o organizovanom konaní

21.02.2024 09:18

Nemocnica deklarovala, že sa snaží získať nových zamestnancov, aby bola zdravotná starostlivosť na klinike zachovaná v plnom rozsahu aj po 1. apríli.

Quantum / Daniel Furka / Samuel Furka /

Bratia Furkovci vyvinuli prístroj Quantum. Za desať sekúnd odhalí viaceré ochorenia, vyšetrenie stojí iba pár centov

21.02.2024 09:00

Prístroj slovenských vedcov využíva na diagnostiku umelú inteligenciu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,821
Celková čítanosť: 8841833x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie