Založ si blog

Ja 4. – Keď sa zjaví anjel. . .

Anjela som dnes ráno stretla.

To vám bolo tak – nestihla som bus do Bratislavy, ku ktorému ma dcéra viezla – cestou z kopcov nešlo predbehnúť vlečúce sa autá pred nami. Ďalší spoj dorazí do Blavy o dve hodiny po dohodnutom stretnutí v NS SR s predsedníčkou ľudskoprávneho výboru. A tak som stála pri ceste, vo výdatnom daždi mi úplne nebadane tiekli slzy a skúšala som stopnúť niečo. Prešla štvrťhodina, zastalo mi siedme auto. Mladý muž ma zobral do Rimavskej Soboty, kde som ešte chvíľu čakala na ten môj pôvodne zmeškaný spoj. Cestou sme debatovali, povedal mi kde pracuje. „Hm, vy tam určite robíte anjela“ dodala som šťastne.

Som Zámeru sveta vďačná, uvedomujem si pravdepodobnosť, že stopnem v Muráni v upršanom skorom ráne niekoho, kto mi pomôže dostať sa k busu, čo odišiel pred viac ako 15 minútami.

Ach, budúcu stredu pošlem sľúbený balíček energie, milý anjel.

Potom som v buse uvažovala o nezištnom konaní dobra a včerajšom večere. Za oknami lomozil vietor u nás na Prednej Hore, koruny stromov divo kmásal. Kvapky dažďa dopadali na podokenice monotónnym, zdanlivo nekonečným rytmom. Vo večerných správach avizovaná predstava horúceho víkendu bola stále kdesi v rovine sci-fi predstáv. Ležala som v teple postele, zababušená v paplóne i huňatej deke a zdalo sa mi nepredstaviteľné, že kdesi zomierajú ľudia od hladu, či zúri vojna. A pritom som práve včera čítala správu o matke s deťmi, ktorí zomreli od hladu v susednom „vyspelom“ Rakúsku. O devastácii dažďových pralesov. Aj o nekonečnom rade politických pletích sa mi mihli správy pred očami. Som zrejme nespratný človek, nestačí mi ku šťastiu vôňa detského levanduľového olejčeka, ktorá sa šírila okolo mňa pri každom pohybe. Vlastne by som sa bez neho pokojne zaobišla, natieram sa ním len občas. Som vďačná za všetko, čo mám, no idealisticky vždy bojujem za kúsok lepší svet všetkým. A tak pridávam kvapku po kvapke energiu pre dobro sveta. Často neadresne pre dobro Zeme, či tým, ktorí to potrebujú najviac – no občas  konkrétne – minulý týždeň v Novom Smokovci mačaciemu chlpáčovi, ktorý kulhal cez cestu do kríkov. Zvieratá sú múdre – kocúr zastal obďaleč v kríkoch, potom sa otočil a s nesmelým zamraučaním sám zrazu prišiel ku mne. Balíček energie som aj dnes i včera večer opakovane posielala statočnej Deniskovej mame Anke pre skoré uzdravenie.

Bola by som rada, keby sme šírili dobro po kvapkách my všetci, každý z nás. nezištne. V tejto chvíli balíček energie posielam vám, ktorí toto čítate.

 

Elena  30.5.2019

 

P.S.: V Blave som našla tieto srdiečkové kamienky cestou podvečer na konštelačnú skupinu. Sú prekrásne, však? Fotky sú moje – kamienky tiež…

Óóó 4. – Dokážeme sa s tým ako spoločnosť vysporiadať?

29.01.2023

Nadúmrtnosť na Slovensku je vysoká, dosiahla nárast až o 20 % https://www.napalete.sk/nadumrtnost-na-slovensku-dosiahla-takmer-20-percent/?fbclid=IwAR05L1IWGw1p7Z57o-2No3pH2-h0OcN-3gH_oGIkehogvBY2QB1pP3rJtwg Najvýraznejšie sa zvýšil počet úmrtí v decembri oproti päťročnému priemeru pred nástupom pandémie v Trenčianskom kraji (o 33 percent) a v Trnavskom kraji (o 21 percent). [...]

Óóó 3. – Aby mohli byť s dieťaťom. . .

28.01.2023

Plne podporujem petíciu, ktorú rozbehli matky, aby nebolo na Slovensku porušované právo dieťaťa byť v nemocnici so svojim rodičom. Túto ich iniciatívu podporujem – a viem čo a prečo píšem. Nech zdravotníci Bohu ďakujú, že nezaspomínam verejne na to, akú starostlivosť som videla, keď som raz pri preberaní môjho syna z nemocnice vošla pootvorenými dverami chodby [...]

Óóó 2. – Budeme krajinou predčasných dôchodcov?

28.01.2023

Títo fušeri, ktorí bez hanby chcú nám trčať na krku ešte tri štvrte roka, nepomáhajú veľkej skupine obyvateľstva v problémoch, do ktorých nás práve oni dostali. Nie ja som bola po Bruseli pokrikovať, ako bezodkladne máme odpojiť lacný ruský plyn – ale Heger. A nie ja som umožnila odpredaj lacno vyrobenej elektriny u nás, ale táto vláda. A keď už sme pri [...]

petr pavel

Čína odsúdila Pavlov telefonát s taiwanskou prezidentkou

31.01.2023 08:50

Pavel podľa čínskej diplomacie ustúpil od svojich slov, že je potrebné rešpektovať princíp jednej Číny, čo podľa Pekingu uvádzal v čase volebnej kampane.

zelenskyj

Na Nobelovu cenu za mier nominovali Zelenského, Erdogana či Stoltenberga

31.01.2023 07:16

Medzi zverejnenými kandidátmi na tohtoročnú Nobelovu cenu za mier prevažujú osobnosti, ktoré nejakým spôsobom súvisia s konfliktom na Ukrajine či situáciou v Rusku.

Žilina, verejné osvetlenie, protest

Tma ako v rohu. Obce vypnutím svetiel odkázali vláde, že potrebujú pomoc

31.01.2023 06:30

Presne o siedmej večer v pondelok zhaslo verejné osvetlenie v mestách a obciach 75 percent samospráv.

bytovka Malacky

Obľúbeného primátora odviedla NAKA. Kým sa sporí s developerom, ľudia v Malackách márne čakajú na zaplatené byty

31.01.2023 06:20

Po dvoch rokoch obvinenie primátora Malaciek z podplácania prokurátor zrušil. Ten tvrdí, že pre neho sa prípad ešte neskončil a od polície očakáva ospravedlnenie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,498
Celková čítanosť: 7428379x
Priemerná čítanosť článkov: 2974x

Kategórie