Založ si blog

A prečo nie 2. – Outfity pani prezidentky. . .

Hodnoťme spolu s médiami radšej outfity našej pani prezidentky.

Ak by sme sa chceli vyjadrovať ku jej vyjadreniam, asi by sa toho slušného veľa povedať nedalo.

Pouvažujem o nich v tomto blogu.

 

Outfity občas utekajú…

Poviem vám, tie prezidentkine outfity občas ujdú, ako konštatujú médiá. No to by podľa mňa nebola až taká tragédia. Jednak nie sú len jej osobnou vizitkou, ale i jej stylistov. A hlavne – vyjadrenia pani prezidentky podľa mňa ujdú pravidelne.

Prezrádzajú nie jej „úprimnosť a čistú dušu“, ako sa chybne domnieva – ale v politike prezrádzajú jej výrazný deficit diplomatického správania, základné nevedomosti o takom štýle správania a aj nepochopenie, že ako reprezentantka národa by sa diplomaticky pri diplomatických udalostiach správať mala. Ak chcela prezentovať svoje názory, mala sedieť doma, prípadne pri pive s jej partiou kámošov a vykladať ich tam.

Mal jej niekto vysvetliť – a to ešte pred jej nástupom do takej vysokej štátnej funkcie – že dodržať protokol sa musí nielen v oblečení, ale takisto, a predovšetkým, aj v správaní. Ak boli nevhodné jej vyjadrenia o Číne v rámci stretnutia s čínskym ministrom zahraničných vecí, tak jej správanie počas návštevy v Česku bolo vrcholom trápnosti (no, úprimne, možno ani nie jej vrcholom, ešte možno budeme prekvapení, čo bude terajšia pani prezidentka schopná vyprodukovať). V Budapešti kritizovala Orbana, aj keď nepriamo, ale čitateľne. Brzdu potom dala v Poľsku, tam sa komentárov o vláde zdržala – žeby aspoň tam ju pozvali aj nabudúce?

Reči o tom, ako chce od Ruska úctu k pravidlám NATO – to akože ku tým vojakom na ich hraniciach majú pristupovať „slepo“? Neviem si ani predstaviť, čo by sa dialo, keby sa tak Rusi skamarátili napríklad s Mexičanmi a nasáčkovali by svoje vojská niekam na hranicu s USA.

Rovnako trápne sú podľa mňa jej vyhlásenia v súlade s oficiálnou politikou EÚ si môže pani prezidentka nechať. Lebo zastupuje Slovensko a jeho záujmy, nie je predsedníčkou EÚ – na ten post bol rad záujemcov inde – nepomýlila si to?

A vonkoncom sa mi nepáči, že sa politici snažia chodiť vymývať ľuďom mozgy na  kultúrne podujatia, však nech tam ide pani prezidentka ako súkromná osoba a neprezentuje sa vtedy verejne, súhlasím s Belousovovou

https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/belousovova-hlasno-ozvala-poohode-nemal-chybat-konspiracny-mesacnik?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-spravy&utm_campaign=hp990&utm_content=1

 

Jej vyhlásenie na festivale Pohoda, ktoré priniesli médiá…

„Buďme pozorní, buďme bdelí k ľuďom okolo seba, ale aj k sebe samému. Kam nás to ťahá, kam nás to láka a čo nás motivuje. Buďme veľmi pozorní ku svojmu okoliu, aj k tomu, čo nás zvádza. Buďme optimistickí k tomu, že veci majú šancu sa zmeniť k lepšiemu. Ak to nevzdáme, tak práve našim pričinením môžu byť lepšie. Prevezmime zodpovednosť za seba a za svoje životy a za našu krajinu,“ vyzvala.
https://domov.sme.sk/c/22166613/caputova-meradlom-kvality-spolocnosti-je-reakcia-obcanov-na-problemy.html#ixzz5tokzNVom

sú ukážkou toho, ako veľa hovoriť, ale nič nepovedať.

Pani prezidentka je vo funkcii  krátko, no správa sa, akoby zožrala všetku múdrosť sveta a začína poučovať politikov, ktorí na rozdiel od nej sú v tých funkciách dlhoročne. Nemôžem si pomôcť, pokojne by som ju čenčla s Čechmi za Zemana – jeho reči sú múdre, má úžasný zmysel pre humor a nadhľad.

A hej, no vidíte – asi predsa len jej outfitom by som sa mala radšej venovať – mám rada bielu farbu, aj bledomodrú. Môj blog v skratke by som potom jednou vetou mohla zhrnúť – tára Čaputová, ale občas má celkom dobré šaty…

 

Záverom…

Ešte jedna otázka – tak čaputovsky, nediplomaticky – kedy Ústavný súd Slovenskej republiky konečne rozhodne o tých dvoch podaniach Harabína?

A čo sa bude diať, ak mu dajú za pravdu – pani prezidentka odtiahne a budú nové voľby? Zruší sa tým aj legitimita všetkých jej prezidentských korkov – napríklad ňou podpísaných zákonov a prípadných zmlúv?

 

 

Elena   16.7.2019

 

 

 

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:50

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:25

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8874166x
Priemerná čítanosť článkov: 3136x

Kategórie