Založ si blog

Očami dieťaťa 3. – S Dankom na čelo – na rekreácie veselo. . .

 

 

Tak nejako by podľa predstáv SNS znelo heslo mesiaca. Možno aj roka. Celého obdobia vládnutia tejto vlády nie, Danko má predsa aj ďalšie kreatívne nápady.

A ak si strana SNS na čele s ním myslí, akýže vydarený nápad to s tými rekreačnými poukazmi mali, tak vám teraz vysvetlím, prečo si to nemyslím – a prečo by ich za ten nápad mali hnať kadeľahšie…

 

Rekreačné poukazy nad zlato…

Vyzeralo to ako taký úžasný prajný nápad dankovcov – však nech si ľudia užijú dovolenku. A nech aj rekreačné zariadenia na Slovensku zažijú boom – budú možno aj praskať vo švíkoch vďaka tomuto skvelému nápadu. To bude radosť podnikať…

Sám osebe bol zlý a nespravodlivý už ten nápad, že príspevok dáva povinne iba zamestnávateľ zamestnávajúci nad 50 zamestnancov. Je to ako s tými vlakmi zadarmo – ľudia v lokalitách, kde vlaky nechodia, len robia skladačku tým „vlakujúcim“ – a smerácka sľubotechna o „aj autobusoch zadarmo“ rýchlo zatíchla.

Je to podobné ako s tými trinástymi a štrnástymi platmi. Nie, nie je to v poriadku, ak veľká časť zamestnancov nemôže takúto výhodu využiť – a mnohí tí, ktorí trináste a štrnáste platy majú, ich mali i bez tohto opatrenia. Prečo ich vláda nedáva všetkým svojim zamestnancom a nejde tak dobrým príkladom všetkým zamestnávateľom v prístupe ku zamestnancom?

Kritérium „viac ako 50 zamestnancov“ zaviedlo nespravodlivo nerovnosť.

 

Na čo slúži zdravotné poistenie?

Rovnako je však nápad s rekreačnými poukazmi bludný v inom smere – a vidno to už teraz na situácii zdravotníckych zariadení. Oddlžila vláda zasa raz nemocnice, aj neštátne – veď čo by sme sa im neposkladali na ich podnikanie, však? – no už zasa kumulujú dlhy. Treba priznať pravdivo, že inak to ani nebude. Pretože nedomyslené opatrenia politikov – a konkrétne aj ten s rekreačnými poukazmi – robia v rozpočtoch nemocníc ďalšie diery.

A tak popri „skvelých rekreáciách“ sa v letnom období mohli tešiť pacienti aj na platenie v nemocniciach, ako to avizovali médiá vo vzťahu ku neuzavretým zmluvám VšZP s niektorými nemocnicami. Tá by mala každoročne nemocniciam pridávať čoraz viac prostriedkov. Lebo lekárov a sestrám sa zvyšujú platy každoročne automaticky, kým pre iné profesie sa štát tvári, že im zvýšením robí láskavosť. Zvýšili sa príplatky za nočné a víkendové služby, rovnako ktosi musí zaplatiť aj rekreačné poukazy pre zdravotníkov.

Pýtam sa otvorene – je v poriadku, že politici vymyslia a presadia absolútny nezmysel, na ktorý sa potom my máme skladať? Lebo inak neviem nazvať skutočnosť, že si platíme povinne zdravotné poistenie, z ktorého by namiesto na kvalitnú zdravotnú starostlivosť pre nás samých šli peniaze na rekreovanie zdravotníkov.

 

No čo, pán Danko, to na taký účel je určené zdravotné poistenie???!!

Ja osobne vidím riešenie, že ak vláda vymyslí takéto opatrenie, štát by mal dať každému zamestnávateľovi – bez ohľadu na počet zamestnancov – peniaze na rekreovanie zamestnancov priamo, a nemá to čo byť platené nami zo zdravotného poistenia.

Čo vymyslia nabudúce??? Aby sa šoféri v rámci pokuty poskladali policajtkám na kaderníka a lakovanie nechtov? (však aj kaderníčky a kozmetičky treba podporiť, nie?).

 

Kto za to môže?

Povedzme objektívne – iniciátorom bol  Danko, ale schválila to vláda a parlament, moji milí – takže nemožno ukazovať prstom, že „to len on“.

Sociálne balíčky ktosi musí zaplatiť – a mal by to byť ten, kto ich vymyslí. Nie my, na úkor koho si dotyčný autor „balíčkovania“ chce zvýšiť predvolebne preferencie.

 

 Elena   27.7.2019

 

K diskusii: Ach, ach, diskutéri, došli argumenty, čo? Nuž, chápem vaše podráždenie, lebo naozaj logicky obhájiť rekreačáky nemožno – ešte tú kvótu nad 50 by podaktorí aj strávili. Ale skutočnosť, že sa v rámci toho nápadu skladáme zdravotníkom na rekreácie z našich zdravotných odvodov to je nehoráznosť na entú…

 

spozabukakuk – takto: platíme zdravotné odvody povinne, mali by sme za ne dostať potrebnú zdravotnú starostlivosť. Poisťovne musia navyšovať sumy, ktoré nemocniciam platia, aj o spomenuté „balíčkovo“ – príplatky na nočné a víkendy, aj na rekreačné poukazy. De facto tým platíme aj zdravotníkom rekreácie.

A pritom sú doby čakania na vyšetrenia neúmerné, aj „nočné hliadky“ za časenky mnohí dôverne poznajú, tie peniaze by mali ísť na kvalitu poskytovania zdravotnej starostlivosti…

 

Aká je pravda 7. – Fiflena a mažoretka. . .

16.06.2021

Ach, veď nech sa fintia fifleny, keď ich to baví. A mažoretky nech poskakujú, keď chcú. Sme rôzni – líšime sa vzhľadom, postavením, majetkom, hodnotami, takže sú pre nás dôležité rôzne veci – hovorím zhovievavo. Neposudzujem ľudí podľa výzoru, postavenia, majetku – a nepúšťam do svojho života ľudí, ktorí podľa toho posudzujú. Niektorí [...]

Aká je pravda 6. – Ospravedlní sa rakúska veľvyslankyňa verejne?

13.06.2021

No, ako som povedala v minulom blogu – havrany potrebovali moju pozornosť. Lebo na správu o havranoch som natrafila. Ako tu 25.mája tento rok niekto z Rakúska nabehol cez hranice rovno na Chránené vtáčie územie u nás a strieľal do havranov. Informáciu o tom prípade priniesol časopis Poľovníctvo a rybárstvo 7.6. 2021, v článku v linku sa píše [...]

Aerian 6. – Čas búrok. . .

13.06.2021

Za oknom v šere rána ticho spievajú vtáci. Šedastomodrá obloha svitaním čoskoro zbledne, a potom sa náhle rozžiari slnkom. Možno, lebo pršalo väčšinu noci povedala som si – a veru vyšlo, jeho prvé lúče už zlátia krajinu. Bretku mi namiesto Havranej doliny Zámer sveta opakovane prisúval – nakoniec tam i čarokrásne modré vážky vytiahol – ale odolala [...]

Nina-Khrushcheva-1

Chruščovová: Kovbojský štýl na šéfa Kremľa neplatí

16.06.2021 23:56

„Keď máte Putina za stolom, tak je to vždy lepšie, než keď vás pri každom kroku omína - ako hnisajúci tŕň v päte,“ hovorí pre Pravdu na profesorka newyorskej univerzity New School Nina Chruščovová.

Liptovská Lúžna, medveď

Šelma muža asi nepočula. Medvede sa v okolí dediny premávajú bežne

16.06.2021 22:25

V malebnej obci Liptovská Lúžna natrafili na šelmu už mnohí, no až keď medveď zabil muža, prepadol ich skutočný strach.

Petržalka / Bytovka / Panelák / Hasiči / Požiar /

V bratislavskej Petržalke zomrelo po páde z 11. poschodia dieťa

16.06.2021 20:25

V tejto súvislosti začal vyšetrovateľ piateho bratislavského okresu trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

globsec korčok

Ministri zahraničných vecí V4 hovorili na Globsecu o pandémii a budúcnosti EÚ

16.06.2021 19:24

Ivan Korčok konštatoval, že jednotlivé členské krajiny neboli na koronakrízu pripravené.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,024
Celková čítanosť: 5082768x
Priemerná čítanosť článkov: 2511x

Kategórie