Založ si blog

Očami dieťaťa 11. – Tafida – budeme sa prizerať ako zomiera? ? ?

 

Malé dievčatko, len 5-ročné. Chce žiť, rodičia za ňu bojujú a lekári nemocnice Gaslini v Taliansku ju chcú liečiť. Tak kde je problém? Problémom je, že dieťa je v nemocnici Royal London Hospital v Anglicku. V rukách lekárov, ktorí sú rozhodnutí pripraviť ju o život.

Pripravili už o život Alfieho, aj Charlieho – písala som o oboch prípadoch v mojom blogu.

V tejto chvíli o príbehu Tafidy a jednej výzve plnej nádeje.

 

Príbeh Tafidy Raqeeb…  

Rodičia ju chcú na vlastné náklady a za sprievodu odborníkov – lekárov presunúť do talianskej nemocnice, kde sú ochotní ju liečiť.

Ako uvádza k petícii organizácia Citizengo:

 

Malá Tafida Raqeeb má len päť rokov a až do začiatku tohto roku bola úplne zdravá. Vo februári 2019 však po krvácaní do mozgu a následnej respiračnej a srdcovej zástave spôsobenej nediagnostikovanou, ale dokonale liečiteľnou anomáliou, upadla do bezvedomia.

Rodičom boli povedané, aby sa po vyčerpávajúcej operácii mozgu pripravili na najhoršie. Lekári v snahe odpojiť ju od ventilátora a poslať ju na druhý svet, vykonali sken mozgu, ktorý vyvrátil ich domnienku o mozgovej smrti.

Navyše, podľa diagnózy nezávislého neurochirurga je Tafida v hlbokej kóme, z ktorej sa veľmi pomaly vynára a potrebuje čas na zotavenie – proces, ktorý môže trvať až jeden rok. Jej ošetrujúci lekári s takýmto stanoviskom nesúhlasia a opakovane rodičom podsúvajú myšlienku, aby zvážili ukončenie jej života.

Po dvoch mesiacoch od operácie začala Tafida otvárať oči a pohybovať končatinami. No zakaždým, keď sa jej stav zhoršil, rodičia boli informovaní, aby sa s ňou rozlúčili. Tafida však aj napriek nepriaznivým prognózam vždy zabojovala a dostala sa z najhoršieho vonku.

Dvaja experti z medzinárodne uznávanej detskej nemocnice Gaslini v Janove uviedli, že sú schopní a ochotní liečiť Tafidu, a že rozhodne nespĺňa podmienky na aktívne urýchlenie ukončenia jej života, pretože u nej nedošlo k smrti mozgu. 

Rodičia preto požadujú, aby si mohli Tafidu vziať domov a bezpečne a na vlastné náklady ju previezť a liečiť v Taliansku.

Britská nemocnica Royal London Hospital ju však odmieta prepustiť, naopak podala na súd žiadosť o možnosť ukončiť liečbu a život malej Tafidy. 

Pomôžte nám apelovať na nemocnicu Royal London Hospital, ktorá proti vôli rodičov „väzní“ Tafidu a odmieta ju prepustiť z nemocnice do starostlivosti rodičov a talianskych odborníkov.

 

Márnosť, spomienky…

Strašne zle mi bolo z toho prípadu pri prvom prečítaní správy v maili.

Zavalili ma spomienky. Spomenula som si, ako som sama, úplne sama, stála pred nemocnicou v Banskej Bystrici v marci 2014 a zháňala pomoc pre môjho syna, aby ho neodpojili z prístrojov. Ani neviete, čo by som bola vtedy dala za čo len jediného človeka, ktorý by sa ku mne postavil a podporil ma.

Kto ma podporil? Nemocnicu vtedy oslovil s prosbou, aby moje dieťa neodpájali z prístrojov, náš vtedajší pán predseda BBsK Kotleba. Aj televízia JOJ, ktorá vtedy mojou zúfalú výzvu natočila.

Moje dieťa napriek môjmu nesúhlasu lekári od prístrojov na druhý deň odpojili. Poviem vám, čo vtedy vo mne zomrelo – láska a dôvera k vlasti – a odvtedy necítim povinnosť byť s týmto štátom solidárna. Stratila som úctu voči nemu, lebo on ju nemá voči mne.

Súcitím s Tafidou, aj s jej rodičmi, rozumiem im.    

 

Neviem, čo sa to stalo…

Neviem, čo sa to stalo so svetom a čo sa to stalo s nami, keď tolerujeme takú nenormálnosť. Nie je v poriadku zabíjať ľudí s postihnutím, zabíjať choré deti. Nie, nie je v poriadku tváriť sa, že o živote a smrti chorého človeka môže rozhodovať nejaký súd.

Nijaký rodič by sa nemal dostať do situácie, že musí proti štátu bojovať za život svojho dieťaťa.

Každý z nás by mal dostať šancu na život a liečbu.

Ľudia by nemali bolestne zomierať niekoľko dní bez jedla a vody „pod lekárskym dohľadom“. Takým hyenám v bielom by som zobrala diplomy.

Stačí tak málo – pre petíciu je potrebné zozbierať viac ako 200 000 podpisov. Je ich približne 145 000 v súčasnosti. Pridáte aj ten Váš?

http://www.citizengo.org/sk/lf/172248-pustite-tafidu-do-talianska

 

 

Elena   2.8.2019

 

 

Most 4. – Niektoré cesty. . .

21.09.2020

Sú rôzne cesty. Niektoré vedú blatom, iné kameňmi, sú aj také zlatom či striebrom vydláždené. Vedú rôznym spôsobom a rôznym smerom, aj k rôznemu cieľu, pravdaže. Sú rôzne, tak ako my sme rôzni. A aj keď ideme jednou z ciest, nami zvolenou, stretávajú nás na nej prekvapenia, zmeny, výmole, a niekedy i lúky plné kvetov. Takže o rôznych cestách uvažujem v tejto [...]

Ovčania 7. – Je či nie je pani Čaputová legálne zvolenou prezidentkou?

21.09.2020

JUDr. Harabín je profesijne rozhodne zdatný. Jeho najnovší krok sa týka prezidentky Čaputovej. Tvrdí, že bola neústavne inaugurovaná. Teda je, či nie je legálnou prezidentkou? https://picuscapital.sk/necakana-rana-pre-prezidentku-caputovu-staznost-na-europoskom-sude-pre-ludske-prava/?fbclid=IwAR3BLrlatPZnkJmZKNR-w_YqVgucU2q-REUlg1J90cwCRsNwB4GBRRQBEmQ Podal podnet na Európsky súd [...]

Ovčania 6. – Malá jasnovidecká. . .

21.09.2020

Ach, ach, poviem vám, kto údajne vyhrá súťaž na opravu tej spadnutej cesty medzi Prednou Horou a Muráňom, ktorú ešte stále opravovať nezačali. Ale už vraj je projekt na svete, tak ju vraj už vysúťažia v priebehu dvoch týždňov. To možno akurát začne padať sneh. A tak aby som to urýchlila, poviem vám moju malú jasnovideckú víziu – mala by to byť firma Doprastav. [...]

Ján Ruolf, Marek Krajčí

Štátne hmotné rezervy v ére po Kičurovi. Krik a škandál

25.09.2020 06:00

Bývalá podpredsedníčka Správy štátnych hmotných rezerv obviňuje šéfa z nevyčistenia úradu od toxických ľudí či šikanovania, ten vyhlásil, že sa s ňou nedalo pracovať.

Virus Outbreak Washington

ONLINE: Nakazených je 32 miliónov, obed vo Viedni len s adresou

25.09.2020 05:00

Vo svete je 32 miliónov ľudí pozitívne testovaných na koronavírus. Návštevnící reštaurácií vo Viedni budú musieť vypísať formulár s menom a adresou.

pocasie-25-9-2020

Zima a chlad na obzore. Ako dlho bude sychravo?

25.09.2020 00:00

Počasie sa výrazne zmení, už to nebudú príjemné dni začínajúcej jesene. Po prudkom poklese teplôt však príde zlepšenie. Kedy?

Východné Stredomorie / Manévre / Loď /

Iránske revolučné gardy otvorili novú základňu pri Hormuzského prielive

24.09.2020 19:31

Irán má cieľ zdôrazniť svoju nadvládu nad strategickým prielivom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,690
Celková čítanosť: 4003139x
Priemerná čítanosť článkov: 2369x

Kategórie