Založ si blog

Navždy 6. – O hľadaní toho pravého. ..

 

Kupovala som si dnes v skorom ráne notebook.

Ach, tie moje výbery – mala by som si povzdychnúť sebakriticky. No poviem aj pouvažujem teraz o nich. Prezradím aj, ako v živote meníme kritériá výberu…

Nuž, tak.

 

Notebook som kupovala vlastne už včera…

Ale nenašla som ho nikde. Nebol dostupný. Ráno som sa naň rozhodla aspoň ešte raz pozrieť – a zrazu ho jedna firma ponúka cez objednávku – objednala som ho bez zaváhania.

To je koniec príbehu – ale porozprávam ho teraz od začiatku.

Kupovať notebook pre seba som plánovala už dlhšie, vlastne vždy keď som ťahala od detí požičaný veľký a ťažký ntb so sebou na vzdelávačky, aby som po večeroch mohla písať. Taký nositeľný, malý a ľahký si vyberiem – vzdychala som v duchu zakaždým. Raz som ho aj šla kúpiť. Prišla som do predajne, kam bežím zakaždým, keď potrebujem niečo počítačovo-usbkľúčovo–mobilovo zachrániť.

Aký by mal byť ten notebook – znela otázka. No predsa biely, bola moja odpoveď. Bol biely a bol pekný, no nakoniec som ho nekúpila, lebo som necítila pri pohľade naň nič v srdci. Nuž, ak je niečo navonok pekné, nemusí to byť to pre nás správne – pri mojich voľbách v živote sa riadim srdcom. Počítačovo zdatní by si v tejto chvíli nepochybne vzdychli, že kus rozumu by pritom nezaškodilo. Veď na parametre tiež prihliadam potom, dodávam upokojujúco. Tá skúsenosť ma na hodne dlhý čas odradila, prestala som hľadať – a vláčila som so sebou rezignovane veľký ťažký požičaný notebook, alebo som si namiesto písania po večeroch niesla knihu na čítanie.

Ten pravý notebook môjho srdca ma objavil minulý štvrtok. V Poprade sme s dcérou šli do obchodu s počítačmi pozrieť usb pre ňu. Pritiahla ma akcia ntb, jeden z nich presne, zaujal ma farbou. Nie, vôbec nebol biely. Dokelu, veď ja som hľadala len biele – ale vnútorne ma tento akosi hlboko zaujal, oslovil moje srdce. Doma som hľadala ntb presne v tejto farbe, s dobrými parametrami bol – ale nebol dostupný.

Zvyšok príbehu už poznáte…

Ach, áno, potom som objednávala aj knihy dcére Kike ku Vianociam. Silnú koincidenciu mi k tomu Zámer sveta prisunul, nemám ju ešte stále predýchanú – ale to už je iný príbeh…

 

 

Elena  27.10.2019

Iba ja 9. – Naozaj vidieť. . .

25.09.2021

Ručanie jeleňa sa nieslo podvečerom. Ozvena v prednohorskom tichu zosilnila jeho hlas, dunel akoby jeleň bol tu medzi stromami. Ozýval sa mu sok niekde v diaľke na protiľahlom svahu. Obloha číra, len s drobným bielym obláčikom. Slnečné lúče prenikajúce pomedzi stromy zlátili krajinu s pozvoľna padajúcimi listami. Krúžili pochabo v dychu vetra. Ach, jeseň je tu – [...]

Jednou ranou 8. – Prezidentka Čaputová potrebuje okuliare?

24.09.2021

Ach, som dnes milá a mierna. Prezidentke treba asi okuliare, lebo ďalekohľad – ten zjavne má. Vidí aj tie najmenšie porušenia ľudských práv – lenže v iných krajinách. Krajiny OSN musia podľa nej podporovať ľudí, ktorí sa dožadujú dodržiavania svojich základných práv, vrátane slobody prejavu alebo zhromažďovania. “Občania musia mať možnosť tieto [...]

Jednou ranou 7. – Tri z piatich. . .

23.09.2021

Nie,nie, prevzatie zodpovednosti sa v tomto štáte nenosí… A hej, viac ako tri z piatich… V minulom blogu som sľúbila dať ešte pár slov v súvislosti s Matovičovým výrokom, či majú zodpovední donekonečna doplácať na nezodpovedných. Príkladov je v tomto štáte vo vzťahu ku korone a súčasnej situácii viac ako dosť – šíritelia nákazy a v prvom rade [...]

Izrael, valcína, očkovanie

ONLINE: Rôzne skúsenosti zaočkovaných krajín. Izrael sprísňuje, Nórsko uvoľňuje

25.09.2021 07:30

Tretia dávka vakcíny, sprísnenie opatrení voči neočkovaným učiteľom. Izrael znepokojuje rast počtu úmrtí. Naopak, Nórsko si bude užívať voľnosť.

Miroslav Kollár, Juraj Hipš

Strana Spolu si volí nového šéfa. Každý ju chce ťahať inam

25.09.2021 07:00

Jeden z kandidátov verí, že strana Spolu má priestor na samostatnú existenciu, ďalší si myslí, že sa treba spojiť s Progresívnym Slovenskom.

Juraj Hipš

Hipš: Jedinú cestu vidím v spolupráci s Progresívnym Slovenskom

25.09.2021 06:45

Bývalý predseda strany Spolu Juraj Hipš, ktorý na tento post opäť kandiduje, si myslí, že rozdiely medzi Spolu a Progresívnym Slovenskom sú minimálne.

Miroslav Kollár

Kollár: Zlúčeniu Spolu a Progresívneho Slovenska hovorím nie

25.09.2021 06:45

Podľa kandidáta Miroslava Kollára, ak by chcel ísť do Progresívneho Slovenska, urobil by tak už na jar a nie teraz - okľukou cez Spolu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 5583465x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Kategórie