Založ si blog

Novembrenie 5. – Vrahovia medzi nami. . .

Prípad Violy, ktorú ktosi brutálne sexuálne zneužil a utýral, otvára zasa raz aj tému, aká miera práv a pomoci by zo strany nás ostatných mala byť poskytovaná ťažkým zločincom a ich rodinám.

Prípad má veľa aspektov – eticky ja nepokladám za správne, aby sa obete a ich pozostalí skladali na pohodlný život vrahov a namiesto nich živili ich deti. Opakovane poukazujem na to, že ak má páchateľ deti, nemal by mať právo odmietnuť akúkoľvek prácu vo väzení – lebo má vyživovaciu povinnosť voči nim. Ak odmietne, mali by ho nútene sterilizovať, aby už nikdy žiadne dieťa nesplodil, ak sa o ne nechce starať.

Rovnako by mal mať väzeň povinnosť uhradiť si v plnej výške náklady za svoj pobyt – to sa ale v žiadnom prípade nedeje. Ak si väzni na pobyt prispievajú, tak len niektorí, a rozhodne to nepokrýva ich náklady. Veď napríklad vo väznici v Trenčíne boli výdavky na 1 väzňa takmer 102 eur – takže za 31-dňový mesiac pobytu by musel väzeň hradiť 3162 eur. Písala som o tom v blogu Novembrenie 3., kde som dala aj link, aby ste si pozreli prehľad jednotlivých väzníc a ich nákladov na väzňa na deň za rok 2018.

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2019/11/17/novembrenie-3-o-palovi-rypalovi-a-dalsich/

Sú to náklady nemalé – však toľko nedostávame za kvalifikovanú poctivú prácu. A to ešte ani neberiem do úvahy, že z platu financujeme živobytie celých našich rodín. Zrátajte si, či niekomu z vás vychádza na osobu v rodine príjem 102 eur na deň. Toto je podľa mňa scestná situácia – sme to my, kto sa musí na život väzňov poskladať, a financovať ich niekoľkonásobne lepšie ako život svojich vlastných detí a seba.

Do toho nie sú ešte , pravdaže, zahrnuté náklady na zdravotnú starostlivosť pre nich, či na ich nezapojenie do solidárneho systému, z ktorého iba ťažia. Pritom je to úplne zbytočné – ide o výrazne psychopatické osobnosti, ktoré brutálne zavinili smrť iných ľudí. Naivita a idealizácia ich „možného zlepšenia“ v skutočnosti len nahráva pribúdaniu zločinov.

Nehovoriac o tom, že humanita v prístupe voči zločincom ich v ich konaní podporuje. Všetko v štýle „veď nám dajú, veď sa postarajú“ – telocvičňa, činkáreň, kultúrne vyžitie, zaistená stabilná teplota a vyvážená strava – všetko zadarmo – koľko občanov Slovenska, ktorí nikoho nezavraždili, toto má? Ani jeden.

Represia voči zločincom by mala byť aj odstrašujúcim príkladom pre ostatných. Je? Sotva, pred časom poukazovali dokonca prokurátori tuším v Košiciach, že i oni by chceli mať zaistenú minimálnu teplotu na pracovisku, podobne ako páchatelia.

Dopady falošnej solidarity a popleteného humanizmu nie sú len finančné. Keby sme falošne nesolidarizovali s páchateľmi, nebolo by veľa ľudí mŕtvych vinou páchateľov s novými šancami

https://www.topky.sk/cl/100370/1740447/Recidivista-zabil-invalida—56—odsudili-ho-na-styri-roky–Teraz-sa-verejne-vyhrazal-sudcom

Páchateľ z toho prípadu povedal pravdu – Raz sa ten trest skončí a potom uvidíte,“ vyhlásil po oznámení verdiktu…“  Presne to je tá hrôza, že sú ľudia, ktorých nenapraví nič, a zakaždým na to doplácajú nevinní ľudia (ktorí sa im dovtedy po celé roky skladajú na ich život v base).

Keby nebolo falošnej humanity, iste by nebolo znásilnené dieťa – celoživotne traumatizovaná Lenka potrebuje trvalú starostlivosť psychiatrov

https://mynovohrad.sme.sk/c/22117145/trest-25-rokov-pre-nasilnika-podla-zasady-trikrat-a-dost.html

Príkladov je viac ako dosť

https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/1937415_slovensky-bezdomovec-zabil-v-cesku-dve-zeny-dostal-35-rokov-vazenia

https://www.cas.sk/clanok/912417/hroza-na-stanici-v-partizanskom-sedemkrat-trestany-muz-napadol-mladu-zenu/

https://www.webnoviny.sk/rodinna-tragedia-recidivista-zabil-matku-otcovou-zbranou/

https://www.cas.sk/clanok/799707/recidivista-kavicky-dostal-dozivotie-ludmile-57-odrezal-hlavu-znetvoril-tvar-a-dolamal-kosti/

A mohli by sme tak pokračovať hodne dlho…

Falošná humanita spôsobuje, že pribúda obetí – pretože keď dávame nové a nové šance kriminálnikom, berieme šance ich budúcim obetiam.

Myslím si, že je namieste voči páchateľom postupovať nekompromisne.

https://www.topky.sk/cl/11/1764117/Trest-smrti-v-jedinej-krajine-Europy–kde-sa-popravuje–Muz-brutalne-zavrazdil-dve-zeny—26—27-

 

V roku 1990 bol na Slovensku zrušený trest smrti. Som za sprísnenie trestov voči zločincom, a za jeho znovuzavedenie u nás.

 

Elena  21.11.2019

 

P.S.: K diskusii: Deltoid – keď bude právoplatný rozsudok, stačí trojčlenná komisia, žiadne komplikované europskoľudskoprávne predpisy. Žiadne elektrické kreslá  a podobné nezmysly, jed dostanú v raňajkách, a komisia im to príde už len povedať. Tak zeutanazujeme za doobedu všetkých našich doživotných. Ušetríme výrazne.

 

Hrejivo 4. – Slovo rodičom ešte malých detí. . .

09.12.2019

Začnem príbehom z mesta Poprad asi dva mesiace dozadu. Krásny slnečný deň, vraní park pri popradskej železničnej stanici, ktorý mám hlboko v srdci – zašla som na chvíľu do jeho objatia. viac »

Hrejivo 3. – Poučenie. . .

08.12.2019

Fico a Kiska mali smolu - malichernosť ich zasarazstíhania - o ktorej by sa písalo aspoň týždeň - zanikla popri veľkosti ľudskej tragédie výbuchu bytovky v Prešove. Politické body z toho faktu viac »

Hrejivo 2. – Mohol to byť ktokoľvek z nás. . .

06.12.2019

Mohol to byť ktokoľvek z nás, kto milujeme zvieratá a pomáhame im - ktokoľvek z nás mohol byť na mieste troch žien, ktoré sa utopili v Revúcej pri záchrane psíkov. Ľudia na sociálnych sieťach viac »

cibula počasie

Na Slovensko sa opäť valí sneh a to aj v nížinách!

09.12.2019 16:00

V predpovedi počasia sa dozviete, kde hrozia v najbližších dňoch zrážky a kde budú snehové.

Donovaly, lyžiarska hala

Bude na Donovaloch celoročná lyžiarska hala?

09.12.2019 16:00

Takmer 22-tisíc podpisov odovzdali členovia donovalského petičného výboru rezortu životného prostredia v Bratislave.

vladimir putin

Rusko udelilo občianstvo 125-tisíc obyvateľom východnej Ukrajiny

09.12.2019 15:39

V apríli Putin podpísal zákon, ktorý urýchľuje proces získavania občianstva pre obyvateľov Luhanskej a Doneckej oblasti.

polícia, rekonštrukcia streľby

V prípade usmrtenia muža v Bratislave pátra polícia po srbsky hovoriacich mužoch

09.12.2019 15:08

Policajti pátrajú po mužoch, ktorí boli zachytení kamerovým systémom a svojimi informáciami by mohli prispieť k objasneniu tohto prípadu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,345
Celková čítanosť: 2908889x
Priemerná čítanosť článkov: 2163x

Kategórie