Založ si blog

Hrejivo 6. – Kiska by si mal dať pozor na jazyk. . .

Nie, nie som právnik. Všetko čo viem o práve a nepráve v tomto štáte – za to môžem paradoxne ďakovať tomuto štátu, že sa správa neprávne a nespravodlivo, a tým ma núti si kadečo študovať, aby som sa mohla aspoň snažiť účinne brániť. Pre ilustráciu o prístupe nás bežných občanov v tomto štáte ku spravodlivosti – od 14. mája 2019 do začiatku decembra 2019, kedy moja právnička zisťovala dátum odoslania dovolania z OS v Revúcej na NS SR, vôbec nebolo moje dovolanie ani len odoslané.

Viem, že takúto situáciu bezmocnosti a nečestných postupov zo strany slovenských súdov, kde spravodlivosť je pre tých, ktorí majú peniaze a známosti, poznáte aj mnohí z vás. Neviem o spôsobe, akým sa môžeme domôcť čestného postupu bez prieťahov a účelových rozsudkov, bez ubližovania obetiam a preferovania páchateľov. Možno je jediný – že sa nejaká obeť raz upáli verejne na protest proti tomuto chorému justičnému systému plnému špiny, – a až vtedy sa táto spoločnosť preberie.

Jedno ale viem určite, že i v tomto chorom a pokrivenom justičnom systéme pán exprezident Kiska by sa prestal tváriť ako chudák najväčší na svete, keby sa rozhodol expremiér Fico, že na neho podá trestné oznámenie a žalobu za ohováranie.

Áno, skutočne by stačila taká triviálnosť – a verte, že dôvodov by bolo viac ako dosť. Náš pán dobrý anjel verejne vyhlasuje napríklad, že

Fico mi doručil domov…

Fico mu rozhodne nič nedoručil – nie je poštár, ani vyšetrovateľ – takže ide o tvrdenie, ktoré by mal pán Kiska problém preukázať, o tom niet pochýb. V súčasnosti pána Kisku nechráni žiadna funkcia pre následkami jeho činov, neznalostí zákonov a prešľapov v dobrej viere – na jeho mieste by som si pri jeho štvavých táraniach dávala veru pozor na jazyk…

Nuž tak.
Elena  11.12.2019

Tak 5. – Istanbulský dohovor, hodí nám ho Čaputová na krk?

18.01.2020

Premiér vyzval oficiálne prezentovanú prezidentku Čaputovú (ach, áno, rozhodla som sa do oficiálneho vyjadrenia ÚS SR ku podaniam doktora Harabína titulovať ju takto, takže ďalej uvádzam skrátene viac »

Čo ti (ne)poviem 6. – Hádanka o živote. . .

17.01.2020

Ak si niečo volíme, kladieme na misky váh veci pre nás podstatné. Vieš, že teraz ťa nedokážem zastaviť ja. Daj si však čas na rozhodnutie, lebo zmení vo svete priveľa - povedal Boh. Čas viac »

Tak 4. – A tak sa bojím, že príde. . .

17.01.2020

Sú dni plné lepivej hmly. Slnko je ukryté kdesi za mrakmi, a možno odišlo k nám do hôr a čaká tam na môj návrat, vzdychla som si včera ráno pri pohľade z okna penziónu v Devínskej Novej viac »

Vladimir Putin

Západ sa do zmien v Rusku nebude miešať

18.01.2020 07:00

Rusko ovládol. Vladimir Putin je lídrom krajiny od konca roku 1999. A chce, aby sa na túto éru spomínalo ako na Putinovo Rusko.

Hornonitrianske bane, Prievidza, baník, Baňa Nováky

Európa obmedzí uhlie aj na hornej Nitre, bane sa zatvoria

18.01.2020 06:50

Na Slovensku by dotácie pre domáce uhlie mali skončiť v roku 2023 a Baňa Nováky má byť definitívne zatvorená v roku 2027.

peniaze, euro, kalkulačka

Slováci v priemere zarobili o 70 eur viac ako vlani

18.01.2020 06:27

Minulý rok priniesol jeden z najvýraznejších rastov platov za posledné obdobie. Ide o druhý najrýchlejší rast za posledných desať rokov.

burza, čísla, tabule, investor

Šéfka MMF: Dohoda USA a Číny neistotu len zmierni

18.01.2020 06:17

Podpísanie prvej fázy obchodnej dohody medzi Spojenými štátmi a Čínou zmierni neistotu, avšak v plnej miere ju neodstráni.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,385
Celková čítanosť: 3051928x
Priemerná čítanosť článkov: 2204x

Kategórie