Založ si blog

Plamenne 3. – Zsuzsová sa na súde rehotala. . .

Smrť novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej  ešte stále nie je spravodlivo potrestaná. Čas plynie – ale veď konečne začal súd s páchateľmi, TAK O ČO IDE – poviete si možno.

O viacero vecí, na ktoré chcem v dnešnom a aj nasledujúcom blogu poukázať.

 

Zsuzsová sa na súde rehotala a vyplazovala jazyk…

Túto informáciu popisuje článok

domov/psycholog-grimasach-aleny-zsuzsovej-obzalobu-prijala-rehotom-vyplazenym-jazykom?

Analýza správania podľa tohto článku svedčí o paradoxnej reakcii u Zsuzsovej.

Možno áno a možno nie – hovorím. Pretože toto správanie môže prezrádzať aj to, že Zsuzsová vie to, čo my zatiaľ nie. Že ešte nepovedala ani zďaleka posledné slovo. Že si je skrátka istá tým, že z jej pohľadu nehrá v dráme, ale v komédii.

To by mi zapadalo do poznania, ktoré som pred časom i v blogu spomenula – konštelačne som sa na veci pozrela, hlavný vinník podľa toho zostane nepotrestaný svetskou mocou (avšak nakoniec pochopí, ako ho trestá Zámer sveta, oveľa radšej by prijal trest súdu).

Správa sa familiárne. Pre mňa je to spojené aj s popleteným ľudskoprávnym vnímaním práv páchateľov – pretože ich majú v tomto štáte viac ako ich obete, a aj viac ako poctivo žijúci ľudia, ktorí nikdy trestný čin nespáchali.

  • Nejde len o to, že na jedného kriminálnika na Slovensku vynakladáme mesačne podstatne viac ako zarobí väčšina pracujúcich u nás a niekoľkonásobne viac ako dostane za celoživotnú potivú prácu bežný slovenský dôchodca.
  • Ide aj o to, že trest pre páchateľa vo verzii „dobre sa o vás postaráme – oddychujte, cvičte, zabávajte sa“ nemá dostatočne sankčný charakter.

Podľa medializovaných údajov spáchali títo ľudia niekoľko vrážd. Aneticky, bez akéhokoľvek súcitu, bez akejkoľvek ľútosti. Psychopati, v popredí egocentrizmus, neschopnosť vidieť kohokoľvek iného okrem seba.

  • Prekvapuje ma, že psychológovia pri výbere do náročnej profesie u nich nepostrehli takú závažnú poruchu osobnosti.
  • Alebo ma to nemusí prekvapovať – a skutočne nám tu niekto v elitných jednotkách cielene cvičí psychopatických vrahov bez akýchkoľvek morálnych zábran? Potom ide o príliš nebezpečnú filozofiu výberu.

 

Zsuzsová sa na súde rehotala a vyplazovala jazyk…

Pomenujem tu ešte ďalší aspekt, ktorý si uvedomujem. Zo Zsuzsovej jej charakterová primitívnosť a vulgárnosť tým správaním na súde doďaleka kričí – nedokážu ju rozlíšiť a neprekáža len tým, ktorí sú podobní ako ona. Má dospievajúcu dcéru, to dieťa sa za ňu musí naozaj hanbiť – jej matka má na rukách krv a toľko špiny, a k tomu sa správa na súde takto nedôstojne a nečestne. Ale Zsuzsová ako typická egoistická psychopatka o takýchto detailoch ani neuvažuje – a veď načo?

Niektoré médiá písali, že „predtým na ňu politici leteli, teraz by o ňu už ani neopreli bicykel“. Nuž, chlap vždy prezrádza, aká je jeho úroveň zrelosti aj kritériom výberu partneriek. Preferovanie vonkajšieho vzhľadu svedčí o tom, že muž je ešte chlapec, a nie chlap. Výber v štýle „šlápoty všetkého druhu“ nehovorí rozhodne nič pozitívne ani o kvalite osobnosti muža. Takže pri „výbere Zsuzsovej“ všetci tí jej komunikátori prezrádzajú o sebe, že podobná primitívnosť, akú prejavuje ona v správaní na súde, je im blízka, alebo že sú značne naivní. Lebo môže byť človek maskujúci sa akokoľvek (Česi majú prekrásny výraz „protřelý“), v istých okamihoch presvitá pod pozlátkom pravá farba.

Isteže, môžete niekto argumentovať, že u politikov komunikujúcich so Zsuzsovou nešlo o voľbu životnej partnerky – ale zrelý chlap nehľadá vôbec pochybné známosti, lebo chápe, že za lacné známosti sa draho platí. A to vôbec nemusí ísť o politika – každý človek, s ktorým sa stretávame, zanecháva v nás stopu svojimi hodnotami – v prípadoch šľapiek všetkého druhu je tá zanechaná stopa ako keď zablatenými topánkami pošliapete biely koberec.

 

Zsuzsová sa na súde rehotala a vyplazovala jazyk…

Správanie páchateľa na súde je pre obeť mimoriadne dôležité.

Nielen to, či ten čin ľutuje, a či sa dokáže obeti zaň verejne osobne ospravedlniť. Ale napríklad aj to, čo má páchateľ oblečené a ako sa správa počas súdneho konania. Viem o tom niečo – neskutočne ma zraňovalo, keď v trestnom konaní za zavinenie smrti môjho syna na súd prišla páchateľka oblečená v ružovožltom. My v čiernom, ona v ružovožltej. Vnímala som to ako neúctu z jej strany voči nám a voči nášmu dieťaťu, ktorého smrť zavinila.

Správanie Zsuzsovej  na súde musí byť pre rodičov Jána a Martiny, aj pre ich ostatných blízkych veľmi zraňujúce. Dokážete si predstaviť, ako sa asi cítia,pri pohľade na takúto rehotajúcu sa kreatúru?

 

Elena  21.12.2019

 

K diskusii: Máš pravdu, deltoid. Tak to je.Janay

 

– isteže je to môj osobný názor, ide o môj osobný blog. Pre objektívne informácie pozrite nejakú politologickú analýzu, resp. zborník.

 

 

Naozaj 1. – Ako oblaky. . .

27.05.2024

Píšem často blogy aj s politickými témami, no v skutočnosti politika u mňa z hľadiska záujmu má mínusové hodnoty. Keby to bolo na mne, moja vodnárska duša by zariadila svet, v ktorom by neboli žiadne štáty, a hrabivci by nemali nahrabané majetky. Putovali by sme každý kam nás len oči povedú, voľne a bez akýchkoľvek obmedzení. Ako oblaky. Oblaky sú v mojom [...]

Lebo 7. – Bude bez milióna a bez fúzov? Veru nie.

22.05.2024

Nuž, tomu sa hovorí chlapské slovo. Zaujímavú stávku vyhlásil český lekár, ktorý pracuje vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe, ako uvádza článok v linku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bludny-balvan-za-ivermektin-Vse-jinak-Vsadim-se-o-milion-Je-tu-studie-755683 Bludný balvan, udelený členke Rady ČT za ivermectin ho pohol k činu. Stratil už trpezlivosť s [...]

Lebo 6. – Upokojovači. . .

21.05.2024

Čo by ste si mysleli o odborníkovi, ktorý by týranej obeti začal vykladať, aby s agresorom nastolila dobrý vzťah, aby s ním uzavrela zmier. Aby už nepripomínala, že jej ublížil a tvárila sa, že to je všetko preč. Asi by ste si poťukali po čele, a pouvažovali, že ktovie ako si ten fušer školu spravil. Situácia v našej spoločnosti je presne taká, ako v spomenutom [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,881
Celková čítanosť: 9107399x
Priemerná čítanosť článkov: 3161x

Kategórie

Archív