Založ si blog

Tak 4. – A tak sa bojím, že príde. . .

Sú dni plné lepivej hmly. Slnko je ukryté kdesi za mrakmi, a možno odišlo k nám do hôr a čaká tam na môj návrat, vzdychla som si včera ráno pri pohľade z okna penziónu v Devínskej Novej Vsi.

Výcvik, kvôli ktorému som tu, je v plnom prúde, preklopil sa už dneškom cez polovicu. Sú to silné veci, ktoré nám prenikajú pod kožu, a prijímam všetko s vďakou a úctou – no je celodenný, a končí večer za tmy, tak sa nedostanem k prechádzke prírodou po okolí. Je to už skrátka tak, vždy musíme niečo obetovať, ak sa pre čosi rozhodneme. A o to väčšiu radosť a vďaku cítim za to, že som stihla takúto prechádzku aspoň v deň príchodu, kedy som prišla skôr. Podelím sa s vami o trochu tej krásy pri rieke Morava (veru, Morava, a nie Dunaj – a až mapy google ma uviedli do obrazu, ako je blízko rakúsko-slovenská hranica)

 

 

Prírodu mám hlboko v srdci, a v takých chvíľach sa mi zdajú malicherné všetky tie žabomyšie boje o moc a politické pletichy.

Po snežnom náteri – ako u nás v horách – tu veru nieto ani stopy.

 

V penzióne je trochu svetielkovej romantiky, svetielka mám moc rada.

Včasráno v niektoré dni zabehnem do potravín, a tak aspoň takéto pôvabné obrázky cestou ulovím. Uprostred mesta majú čarovnú atmosféru.

 

Návrat do civilizácie je i uvedomením si obrovskej záplavy zbytočných informácií, ktorými nás svet deň za dňom zaplavuje. Vťahujú ma do sveta, ktorý nie je môj. Nemám rada prázdne reči, som človek činov –  a tak sa mi nepáčia všetky tie žabomyšie vojny politikov a ich predvolebné hry.

Opakujú sa už dávno známe veci, a hŕby prázdnych slov lietajú vzduchom. Jeden taký ostrý duel prebiehal predvčerom, píše o ňom viac napríklad článok

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/539082-fico-s-kiskom-si-skocili-do-vlasov-pre-migrantov-a-kocnera/

Predseda Smeru Robert Fico zverejnil video, v ktorom sa vyjadril ku možným ohrozeniam kvôli migrantom – pomenoval riziká s nimi spojené, akými sú hrozba sociálnej a pracovnej krízy, ktorá by po ich príchode mohla zasiahnuť Slovensko.

Kiska mu odpovedal – dokonca rovno otvoreným listom.  Pobavil ma záver jeho listu, lebo podľa mňa je protikladný – ak chce vrátiť Slovensko slušným ľuďom, tak by mal on sám ako prvý odísť. Môj názor na neho skrátka nie je dobrý, v niektorých chvíľach až nepublikovateľný.

A Kiskovi kontroval otvoreným listom Ľuboš Blaha. Pravdu povediac, tento z listov OTVORENÝ LIST KISKOVI – ODPOVEĎ NA JEHO LIST ROBERTOVI FICOVI sa  mi páči najviac. Úprimne povedané – čakám, kým sa konečne orgány činné v trestnom konaní rozhýbu a naozaj doriešia tie medializované daňové a pozemkové podvody. Lebo nech sa snaží, ako sa snaží Kiska ofŕkať blatom Fica, pravdou zostáva, že on sám má na rukách špiny ajajaj.

Kiska, ach, Kiska – poviem vám úprimne, bojím sa, keď blúdi Slovenskom. Veď si uvedomte, že si ten pán bol kedysi len tak poobzerať cudzie pozemky v Tatrách – a potom ich zrazu ktosi predal poza chrbát ich pravých vlastníkov – a súdne ťahačky o ich navrátenie trvali roky. Nuž sa teraz bojím, ako tak blúdi Slovenskom, že príde i k nám…

 

Snažím sa unikať zväčša od týchto informácií, nesledujem televízne politické duely, nečítam často politicky ladené blogy a komentáre. Ale prezradím vám dnes večer, aký blog som včera v skorom ráne čítala a naozaj sa mi páčil. Aj dnes nadránom som sa dostala ku sérii blogov s tou istou témou – a tak si uvedomujem jej nenáhodnosť tu a teraz, určite sa k nej večer vrátim.

 

 

Elena   17.1.2020

 

Nežne 10. – Buďte Dávidom. . .

29.03.2020

Poučenie nám nesú príbehy. Naše vlastné, príbehy iných ľudí, aj príbehy z dávnych čias nás môžu naučiť veľa o súčasnom svete a o nás samých. Jeden taký dávny príbeh vám teraz rozpoviem. A aj to, čo povedať deťom, ak sa teraz boja, k tomu pridám. Príbeh z dávnych čias… Dávid a Goliáš je príbehom, ktorý zrejme mnohí poznáme. Obor Goliáš, [...]

Nežne 9. -Pokojne. . .

29.03.2020

Pokojne, ľudia, slnko svieti a nebom plávajú oblaky. Nenastal koniec sveta. Situácia pandémie, v ktorej začiatku v našej spoločnosti sa práve nachádzame, je dlhodobo zlou situáciou pre väčšinu spoločnosti. Ohrozuje ľudí mnohorako – na živote, zdravotne, existenčne. A situácie, v ktorých cítime strach, sú nestabilné – nútia nás nejako konať. Práve o takých [...]

Nežne 8. – Tak už chápete. . .

26.03.2020

Svitá o niečo skôr – občas, aspoň niektorým z nás snáď. Nemyslím teda zjavne v dnešnom blogu len na radostnú skutočnosť, že skorým ránom už nejdeme do práce v tme. To je fakt, o kadejakom svitaní dnes pár slov poviem… Niekedy nám svitá skôr… Pseudoduchovne (preberajúco len) šíria mnohí teraz socsieťami, ako nás má vírus v pandémii svetom [...]

Abdul Halím Chaddám

Zomrel bývalý viceprezident Sýrie Abdul Halím Chaddám

01.04.2020 19:35

O jeho úmrtí sýrske štátne médiá neinformovali. Bol odporcom vlády prezidenta Baššára al-Asada.

Russia Africa

Prezident Guiney má sovietske čísla. Skúša to ako Putin

01.04.2020 17:36

Budú vládnuť doživotne? Ruský prezident Vladimir Putin a jeho guinejský kolega Alpha Condé.

covid, graf, koronavírus

Koronavírus v grafoch: Počet infikovaných, počet mŕtvych a porovnanie Slovenska so svetom

01.04.2020 16:59

Koronavírus zasiahol už celý svet. V prehľadných grafoch si môžete pozrieť, ako narastal počet prípadov a počet mŕtvych na Slovensku, v Európe i vo svete - absolútne aj na počet obyvateľov.

Lietadlová loď Roosevelt

Dráma na mori. Lietadlovú loď napadol vírus

01.04.2020 16:49

Jedno z najmocnejších bojových plavidiel sveta vysiela núdzový signál. Americkú lietadlovú loď USS Theodore Roosevelt zachvátila nákaza koronavírusu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,449
Celková čítanosť: 3315078x
Priemerná čítanosť článkov: 2288x

Kategórie