Založ si blog

Tak 10. – Majetok Slovenskej republiky. . .

Zviditeľnenie Slovenska vo svete sa dá robiť rýchlo a efektívne i bez vrážania státisícov  či miliónov eur do kadejakých knižiek, brožúr, Slovenského domu a podobných reklamných rekvizít. To je už po dnešku jasné. Už dávno som sa tak nepobavila slovenskou politikou ako dnes. Veď sa ani niet obvykle nad čím baviť – tie pletichy, žabomyšie vojny, urážky a klamstvá nie sú veru na smiech, ale skôr na zaplakanie.

Dnes sa zmenil chod slovenských dejín – vďaka Matovičovi. Poviem k tomu pár slov.

 

Matovič sa vybral pred „Počiatkovu“ vilu v Cannes…

Moc sa mi páči ten nápad. Mám rada vtipné a nevulgárne nápady, originálne, plné humoru. A tento jeho nápad taký skutočne je. No škoda, že tá rušička tam zrejme bola, mohli sme si srandy užiť ešte viac.

https://www.infovojna.sk/article/video-matovic-pred-pociatkovou-vilou-v-cannes-toto-je-majetok-slovenskej-republiky

Necítim ani štipku ľútosti voči Počiatkovi, Kadečo by mal vysvetľovať – niekoľkomiliónovú vilu náš dvojminister má. Neviem odkiaľ získal peniaze na jej kúpu, zrejme poctivou dlhoročnou prácou ako všetci naši privatizéri a špekulanti. Šéfoval kedysi financiám a neskôr doprave v priebehu času – a ocitol sa nielen vo vláde, ale i v nahrávke Lemikon, kde hovorí s Trnkom.

Keďže v nahrávke hovorí úplne konkrétne, bolo zvláštne, že ho nikto nezadržal. Alebo už ani nie po to všetkom, čo sa u nás deje…

https://www.24hod.sk/pociatek-je-stale-doveryhodnym-tvrdi-kalinak-cl56095.html

 

Bývalého ministra mám ja osobne prepojeného aj s kauzou známou ako PoPo – poškodený Počiatek, v ktorej bol v spore s novinárom Daňom – spor sa odohral v roku 2015 a týkal sa podozrenia z užívania kokaínu našim vtedy ešte ministrom.Na internete je z toho procesu dostatok záznamov…

Na youtube sa zrejme najrýchlejšie o tom prípade dostanete do obrazu, ak si pozriete nahrávku o celom prípade:  Popo 9:Počiatek a drogy! Oslobodený novinár Daňo. Už vtedy bolo zrejmé, že naša justícia sa riadi heslom „spravodlivosť nadovšetko“, pretože tri roky trvalo, kým ten spor skončil…

A pre pobavenie k nemu pripomeniem

Na súde sa prepieral aj spis Gorila, ktorého autentickosť kompetentní stále nepotvrdili. Usvedčovať má viacero politikov z organizovanej rozkrádačky štátu. Spomína sa v nej aj „Strapatý“, ako mali Počiatka nazývať. „Ber ho ako trosku, lebo sa dal na psychotropné látky,“ citoval obhajca z Gorily. Počiatek sa tváril, že nevie, o čo ide. „Nie, nečítal som to (spis Gorila, pozn. red.),“ dodal. 

https://www.cas.sk/clanok/557778/exminister-pociatek-sa-na-sude-zapotil-pri-neprijemnych-otazkach-pravda-o-uzivani-drog/

 

Spoločnosťou víri kočneriáda a som si istá, že keby sa ľudia dozvedeli viac aspoň o troch  či štyroch z radu veľkých špinavostí, tak by boli v uliciach ako v 89.

Ktosi sa tu zrejme už na začiatku okolo eura dobre nabalil

https://www.24hod.sk/kauza-okolo-pociatka-neohrozuje-kurz-ani-prijatie-eura-cl56096.html

A kauzy nebankoviek, v ktorých má podľa médií Mečiar v rukách rozlúštené CD

https://slovensko.hnonline.sk/229489-nebanky-meciar-vie-kto-zarobil

Líder HZDS Vladimír Mečiar má rozlúštené cédéčko s menami klientov skrachovaných nebankoviek Horizont Slovakia a BMG Invest. „Áno. Mám ho odkódované už pár týždňov,“ potvrdil včera pre HN. Mečiar získal disk ešte v roku 2004 a vyhlásil, že klientmi nebankoviek boli aj ústavní činitelia, ktorí vybrali svoje vklady krátko pred ich krachom. Dnes politické prepojenia na nebankovky potvrdil – kam však smerujú prezradiť nechce. „Príde čas. Po jednom. Teraz ešte nie.“ Uverejniť rozkódovaný zoznam sa nechystá. „Zverejniť sa to nedá, pretože tam sú osobné údaje, čísla osobných dokladov, dáta narodenia a to je trestné,“ uviedol.
Údaje z cédéčka by mohli okrem iného objasniť, kto zarobil najviac na pyramídovej hre, ktorá pripravila desiatky tisíc klientov o ich vklady. Firmy Vladimíra Fruniho – Horizont Slovakia a BMG Invest – stihli vybrať od ľudí 62,78 miliardy korún, z ktorých 53 miliárd použili na spätné vyplatenie vkladov a až 30-percentných úrokov, pričom poškodili viac ako 170-tisíc klientov. Vladimír Mečiar pred tromi rokmi poskytol kópiu disku aj Generálnej prokuratúre, ktorá komplikovaný tzv. PGP-kód pomocou tajnej služby prelomila. Generálny prokurátor Dobroslav Trnka však zoznam odmietol zverejniť. „Ja to určite sprístupňovať nebudem. Nechcem občiansku vojnu v republike,“ uviedol vtedy pre HN. Som presvedčená, že by mali ten zoznam teraz zverejniť – pretože nepochybne musí byť inkriminované CD na GP, azda si ho Trnka z pracoviska neodniesol domov.

Ešte raz dávam do pozornosti – stratilo sa, pardon, rozdalo vyvoleným v nebankovkách len u Fruniho nebankovky viac ako 53 miliárd (ešte v korunách). Dokopy v nebankovkách šlo o viac ako 134 miliárd, ktoré ktosi zhrabol do vačku.

Myslím, že máme právo vedieť, kto sa nabalil. Najmä ak je tam meno GP Trnku.
A hej, predpokladám, že ide o nezdanené príjmy u vyberačov…

https://www.aktuality.sk/clanok/157301/v-nebankovkach-sme-peniaze-nemali-tvrdia-vladimir-meciar-a-pal-csaky/

 

To, čo ani Matovič netušil…

Vrcholom trápnosti, a perličkou s ktorou určite pôvodne ani nepočítal Matovič, sa stalo zistenie, že Počiatek nosil víno pre strážnika cudzej vily, aby strážil i tú jeho. Väčšiu trápnosť si sotva môžeme predstaviť.

Nuž, Počiatek a jeho susedia z Matoviča musia mať radosť. Ja ju mám tiež – nápad pokladám za vtipný a predstavujem si, koľko plagátov by sme potrebovali, ak by sme mali olepiť nimi každý majetok, ktorého pôvod u nás vzbudzuje podozrenie – vrátane Matovičovho možno.

 

Záverom…

Pre osvieženie pamäte – za socializmu bol bezpracný zisk zakázaný. Existovala jedine tipovacia štátna spoločnosť, ktorá tvorila zisk pre štát (a časť samozrejme výhercom šla). Zisky zdravotníctva, školstva, obchodníkov a zamestnávateľov neexistovali. Teraz tu máme podnikanie, ktorého podstatou je snaha prísť ku veľkým peniazom bez skutočnej práce. Ja to celé pokladám za jednu obrovskú zlodejinu, ktorej podstatou je okrádanie slušných a poctivo pracujúcich ľudí na všetky strany.

Toľko otvorene ku môjmu názoru na liberálny kapitalizmus a jeho reprezentantov.

Možno by mal Matovič vyžiadať zoznam nebankovkami obohatených a všetkým nalepiť tie plagáty. Potom aj všetkých tiežpodnikateľov, privatizérov a lumpov obísť a tiež im polepiť tie plagátiky. Nápad je to podľa mňa vynikajúci, má len jednu chybu – obávam sa, že by všetkých tých lumpov u nás nestihol obísť ani do nasledujúcich volieb

 

Elena  20.1.2019

 

 

 

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:25

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:25

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

izrael, hamas, tunel

Izraelská armáda zničila najväčší tunel Hamasu v Pásme Gazy

05.03.2024 14:54

Štyri kilometre dlhý tunelový systém sa nachádzal 400 metrov od hraničného priechodu Erez medzi Izraelom a Pásmom Gazy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8874087x
Priemerná čítanosť článkov: 3136x

Kategórie