Založ si blog

Čo ti (ne)poviem 11. – Ten pravý čas, to pravé miesto. . .

Nemôžem byť taká, akú ma chceš mať, aby som sa dívala bez bolesti v srdci, ak vyhráva zlo a vravela si, že v ňom je zárodok dobra. Viem že je, ale i tak chcem dobro, z celého srdca ho prajem svetu. Nechcem, aby ľudia stratili nádej a vieru v dobro, zakrútila nesúhlasne hlavou.

Obzrela sa okolo seba, stojac na kraji brala. Bol to úžasný okamih, chcela si ho vryť hlboko do svojej duše. Jeho výnimočnosť zachytilo i slnko vytváralo kdesi hlboko pod skalou na vodnej hladine trblietavé odlesky. Aj biele oblaky, ktoré zastali na oblohe. Aj vietor, ktorý krúžil okolo skaly a šumel korunami stromov nežnú pieseň.

Celý svet žiaril. Hlboko pod jej nohami sa do všetkých strán rozprestierala krajina plná zelene, obzorom sa tiahli pásy modrastých hôr. Vzduch sladko voňal.

Nikdy by som neprestala bojovať za dobro, povedala smutne. Zhlboka sa nadýchla a dodala:  Je čas ísť.

Zatvorila oči. Vykročila.

No tak, no tak, život je cenný dar, a tak je potrebné s ním narábať, povedal Boh a zachytil ju do dlane. Nežne a rozhodne ju položil späť na okraj brala. Práve pre jeho cennosť a krehkosť s ním treba zaobchádzať opatrne, dodal.

Plakala ticho, slzy jej tiekli po lícach. Nechaj ma ísť…

No tak, no tak, neplač, tíšil ju Boh. Riadenie všetkého už konečne prenechaj mne, budem tvoje srdce chrániť. Svet potrebuje nádej. I ja ju potrebujem – už predsa vieš, že si môj anjel nádeje, nesieš ju svetom. A chcem Ti povedať ešte niečo – keď som vás anjelov tvoril, každému som dal meno.

Meno? Aké meno si mi dal? spýtala sa s údivom a konečne zdvihla oči plné sĺz k Bohu.

Boh sa hrejivo usmial. Práve nádej je skutočným a najvyšším dobrom pre svet. Dal som ti meno Dobro.

 

 

 

Elena

 

P.S.: Ach, áno, nech vás sprevádza hudba plná nádeje…   https://www.youtube.com/watch?v=NDeB9zIoE_s&t=386s

 

 

Drak sa vracia 11. – Ako Bittó Cigániková rátala. . .

07.07.2022

No ako asi? Podľa mňa hlúpo, ako vždy. Článok v Pravde hlása, že Bittó Cigániková rátala: Vyše 330-krát koalícia hlasovala s fašistami. Najviac OĽaNO https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/632924-bitto-ciganikova-pocitala-vyse-330-krat-koalicia-hlasovala-s-fasistami-najviac-poslanci-olano/ SaS zrátala, koľkokrát koalícia hlasovala za opozičné návrhy: spolu 581. Neviem [...]

Iba 10. – Netvor z Lokce

07.07.2022

Brutálne ubité psíky, ktoré trpeli ešte kruto celé hodiny. Bez očí, s obrovskými ranami, žrali ich zaživa červy. Predstavujem vám netvora z Lokce, ktorý ich ubil. Má nejaký ksicht, a chodí po tomto svete, bohužiaľ. Nuž, Lokca je obec v okrese Námestovo na Orave. Iste by sa mohla presláviť niečím zmysluplnejším, ako je to, že tam žije nejaké zdegenerované indivíduum [...]

Zlatobyľ 9. – Stáročiami sa môžu niesť. . .

05.07.2022

Ach, kdeže sú tie dni, kedy našim územím blúdili Cyril a Metod a kadečo nám zvestovali. Dnešný deň ich pripomína len vzdialene, rovnako ako úporné horúčavy minulých dní. Je darom mať vieru i vzdelanie, nie každý však jeho cennosti rozumie. Pravá viera by nám mala dávať nádej i pokoru na našej životnej ceste, a pravé vzdelanie poznanie i životnú múdrosť, nie [...]

Európsky parlament

Europarlament chce, aby bolo právo na interrupciu zakotvené v charte EÚ

07.07.2022 15:27

Poslanci reagovali na júnové rozhodnutie amerického najvyššieho súdu, ktorý v USA zrušil ústavné právo žien na umelé prerušenie tehotenstva.

Nové pracovné príležitosti, byty aj cesty. Volvo vo Valalikoch pomôže rozvoju celého kraja, priemyselný park, Industrial Park Valaliky

Valaliky zbohatnú. S Volvom prídu aj nové byty a cesty

07.07.2022 15:15

Treťou najväčšou obcou v okrese Košice-okolie sú Valaliky, kde žije takmer 4 500 obyvateľov. Onedlho to bude oveľa viac.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Na bratislavskej hlavnej stanici prepadli dve osoby muža z Ukrajiny

07.07.2022 15:10

V prípade preukázania viny páchateľom hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Opičie kiahne

Na Slovensku potvrdili prvý prípad opičích kiahní

07.07.2022 14:07, aktualizované: 14:31

Ide o osobu vo veku 20 až 59 rokov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,371
Celková čítanosť: 6637542x
Priemerná čítanosť článkov: 2799x

Kategórie