Založ si blog

Nežne 7. – Pšakrevcholera, Poliaci, hanbím sa aj za vás. ..

O Poliakoch a ich včerajšom výčine, aj o ruskej a kubánskej pomoci Taliansku v tomto čase niečo poviem – keďže o tom médiá nepíšu otvorene.

Aj jedno ruské príslovie spomeniem, bude nám to na prospech.

 

Hanba Poľsku…

Pochádzam z Tatier a Poliaci boli z môjho pohľadu našimi dobrými susedmi v minulosti, chodievali sme tam na nákupy a brala som ich ako šikovných a prakticky orientovaných ľudí. Veľmi ťažko sa mi píšu tieto slová.

Mám svoj názor na včerajší výčin Poliakov – inak ako výčin sa tento skutok nazvať nedá. Odmietli prelet ruských lietadiel s humanitárnou pomocou pre Taliansko. Ja si spomínam na tie smutné časy, keď Dzurindova vláda a aj Poliaci umožnili prelet amerických lietadiel ísť „humanitárne“ bombardovať do Juhoslávie. A teraz odmietli pustiť lietadlá s pomocou pre krajinu, v ktorej lekári nechávajú stovky ľudí bez pomoci zomierať.

Hanbím sa aj za vás, Poliaci – viem že obyčajní občania nerozhodujú o tom, kto preletí ponad ich krajinu, no môžu a mali by vyjadriť nesúhlas s takou amorálnou politikou svojej vlády. Pretože je to hanba, akú morálku vám takýmito krokmi nastoľuje vaša vláda pod taktovkou NATO a USA.

Teraz neučíte deti v školách, teraz ich učíte svojim životom, svojimi hodnotami – a svojou odvahou povedať svoj názor, alebo svojim zbabelým mlčaním.

A žiaľ, učí to isté i našu spoločnosť, táto chorá filozofia spolku za prinášanie mieru zabíjaním. Uvedomujem si, aká je ich politika nenávistná, ako vyrábajú nepriateľov všade, kde nie sú na prvom mieste oni. Začíname investovať už aj my obrovské peniaze do zbrojenia. Načo je nám, preboha, 14 predražených amerických stíhačiek? I v čase bezproblémového chodu spoločnosti by to bola vzhľadom ku starnutiu populácie a ďalším javom v spoločnosti  neúnosná záťaž – a teraz ideme do krízy. Matovič je premiér a má už on zodpovednosť za to, že vyvalíme obrovské miliardy na americké stíhačky v čase, kedy mnoho ľudí u nás stráca existenčné istoty. Bezodkladne treba zrušiť zmluvy na tie krápy, aj na všetky ďalšie vojenské výzbroje – húfnice a ja ani neviem aké bujačiny nakúpil ten bláznivý Gajdoš, ktorý si poplietol svoje vojenské pracovisko s našou republikou. Tie peniaze potrebujeme pre ľudí, ktorí sa ocitajú bez práce a príjmu, a pre celú našu spoločnosť.

 

Veľkú lekciu pokory nám dali „naši nepriatelia“.

Sankcie voči Rusku, ktoré viedli ku zníženiu i našej životnej úrovne, drží  už dlhodobo EÚ v štýle nápadu „made in USA“. O tých sankciách som v mojom blogu písala ajajájkrát, napríklad

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2015/06/05/spravodlivost-s-r-o-7-sankcionari-alias-tento-raz-ma-fico-pravdu/

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2018/01/19/teraz-6-viete-ako-rusi-placu-kvoli-nasim-sankciam/

Štvavé reči proti Rusku sa u nás i v tejto dobe internetom preháňajú, do skupiny sa narojilo takých príspevkov už ani neviem koľko, lebo ľudí s príspevkami tohto typu blokujem okamžite. Nechápem prečo vypisujú ako je to s koronou  a ekonomikou práve v Rusku – či tam má niekto z nich príbuzných alebo tam žije? Lebo máme to tu tiež, týka sa nás to viac u nás ako v Rusku – a rozhodne na tom nie sme lepšie ako Rusi ani s koronou, ani s ekonomikou. A teraz, napriek sankciám Rusi vyslali lietadlá s materiálnou pomocou aj so zdravotníckym personálom.

Aj Kuba sa pridala, šli statočne pomáhať, hoci v Taliansku je mnoho lekárov nakazených vírusom a niektorí z nich aj zomreli. To sú hrdinovia, nie lekári u nás, ktorí mnohí ešte ani chorého nevideli. Najviac rizikoví sú pre nich ich nezodpovední kolegovia. Nepodceňujem prácu lekárov, ale rovnakí hrdinovia – a ešte väčší, lebo im nemôžete len volať – sú predavačky, ľudia na UPSVaR, ktorí chodia ku riešeniu prípadov, smetiari

Tomu hovorím ľudskosť a pomoc. Verejne týmto ďakujem Rusku a Kube za ich odvahu a ľudskosť.

Niektorí argumentujú, že aj EÚ poslala peniaze – peniaze nie sú všetko. Koľko tam poslali zdravotníkov a potrebného materiálu? Merkelová zadržiavala zdravotnícky materiál určený aj iným krajinám. No gratulujem, to je úroveň morálky. Poviem vám – ak takto má vyzerať demokracia, nechcem v nej žiť.

 

„naši nepriatelia“…

Teda ako kto to vníma, pravdaže. Moji nie. Ruské umenie milujem – Dostojevského Zápisky z mŕtveho domu sú jednou z mojich najsamsrdcových kníh. Gorkého pjesy viem dodnes niektoré recitovať, básne Jesenina mám v origináli, Mrázika pozerám každé Vianoce a veľmi často si nahlas  spievam, veľmi často je to pieseň Ech, dorogi, pyľ da tuman…

Bude to možno jedným mojim minulým životom zo stredného Ruska, na ktorý mám silné spomienky. A možno aj tým, že ruské umenie je také úžasné a ruský národ taký silný.

 

Ach, áno, to ruské príslovie…

Bolezň lučše preduprediť, čem jejo lečiť. Preklad: Chorobe je ľahšie predísť, ako ju liečiť.

My sme zaspali opatrenia, keď už sa musím vrátiť k téme pandémie. Lebo voľby – tie bolo potrebné odsunúť na október možno. A robiť radikálne opatrenia sme mali. Niet také riešenie, ktoré by nikoho nezasiahlo, ja ho nepoznám. Lenže ďaleko menšie zdravotné aj ekonomické škody by bolo zavinilo úplné uzavretie hraníc v januári do septembra – zablokovanie práce možno pre 3000 ľudí, ktorí dochádzajú cezhranične (im by sme platili mzdu za karanténu), aj povinnú karanténu v zariadení na to určenom pre každého na Slovensko prichádzajúceho povinne trojtýždennú. Ale nešlo by o tieto masy ako teraz, keď sa náklady šplhajú do obrovských rozmerov a nepohodlia všetkých občanov. A to sme na začiatku pandemického procesu – čo bude, ak dôjde na napĺňanie scenára pandemického plánu a la Taliansko?

Nechcem o pandémii písať viac – len toľko ešte, viete aký je rozdiel medzi tým, keď sa chlapci hrajú na vojakov a keď je vojna? Nevšimli ste si ten rozdiel medzi Čínou a Slovenskom? Tam postrekovali ulice párkrát denne všetky. To je základ boja proti korone popri karanténe dôslednej. U nás je to zatiaľ veľká hra na riešenie pandémie. Toľko.

 

 

Elena 24.3.2020

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:25

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:25

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

izrael, hamas, tunel

Izraelská armáda zničila najväčší tunel Hamasu v Pásme Gazy

05.03.2024 14:54

Štyri kilometre dlhý tunelový systém sa nachádzal 400 metrov od hraničného priechodu Erez medzi Izraelom a Pásmom Gazy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8874122x
Priemerná čítanosť článkov: 3136x

Kategórie