Založ si blog

Dračia 2. – Po stopách zrúdy. . .

Niekto z vás žije vedľa zrúdy. Díva sa jej deň za dňom do očí. Hovorí s ňou.

Možno o tom ani netuší, no možno o tom niečo vie. Možno má aspoň podozrenie. A mal by to dať vedieť – akokoľvek. Kým je čas.

Mal by pomôcť zrúdu odhaliť.

 

Slovensko sladko spí…

Objavila sa kdesi jedna správička, že v Polhore ktosi upálil psa – a udalosť zapadá prachom. Česi sú ostražitejší, priniesli teraz aj vyjadrenie psychológa o tom, čo za indivíduum je dotyčný páchateľ.

Agresívny sadista, ktorý sa aktívne rozbieha? Alebo sexuálne sadistický agresor, s perverzným zameraním? Alebo zdrogovaný anetický psychopat? Čo jedna možnosť „lepšia“, však?

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/643016/sadisticky-cin-nebo-sexualni-perverze-rika-psycholog-k-upaleni-psa-hrozil-by-i-utok-na-dite.html

Formuluje veci hodne opatrne, aby nevydesil verejnosť – vyjadruje sa, že páchateľ by si pravdepodobne v budúcnosti zasa vybral slabšiu obeť, zrejme by ňou mohlo byť dieťa.

Lenže vás vydesiť treba, aby ste pomohli tú zrúdu nájsť.

Lebo niekto z vás vedľa tej zrúdy žije. Niekto z vás ju denne stretáva. Niekto z vás aspoň tuší, kto by to mohol byť. Chcete mať na svedomí krv jeho ďalších nevinných obetí ako spolupáchateľ, lebo ste nekonali? A čo jeho obeťou bude nabudúce – pes, dieťa, tehotná žena?

 

Pred pol rokom zmizol niekde pes…

Veľký pes.

Pozrite sa na fotku a spomeňte si, komu by mohol patriť? Možno sa budete mýliť, ak nahlásite podozrenie – ale radšej preveriť 100 nevinných, ako neoznačiť jednu zrúdu a nechať ju páchať ďalšie hrozné veci.

Polícia by urobila najlepšie, ak by uverejnila identikit psa, jeho približnú podobu, zostavenú znalcom. Neviem skutočne na čo čakajú – zrejme ktosi zasa raz podcenil riziko a bagatelizuje ho.

Je to hodne pokrivený človek, čo toto spravil. Môžete s ním naivne „uvedomelo duchovne“ súcitiť a dumať, čo hrozné asi zažil, keď je takýto pošahaný. Ktovie – možno niečo, mohol byť týraný – a možno nič, jednoducho sa narodil ako psychopat so sklonom ku sexuálnym úchylkám, skrátka zlé základy domu. Pomôžte ho zastaviť, kým je čas. Príčiny prečo je pokrivený sú teraz nepodstatné, výsledok je táto zrúda, schopná brutálne konať.Je potrebnú ju zastaviť.

A práve vy ste možno ten jediný človek, ktorý dokáže pomôcť. Spomeňte si, možno vám utkvel v pamäti nejaký detail. Znepokojuje vás, zvažujete. Oznámiť to môžete i anonymne. Ak sa prihlásite, dostanete 10 000 eur. To dnes u nás nie je malá suma, 10 000 eur – za tie peniaze môžete mať kadečo. A pritom zachovajú vašu anonymitu ako oznamovateľa.

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/642905/brutalne-umucili-psa-povesili-ho-na-strom-a-podpalili-vysoka-odmena-za-hlavu-tyrana.html

 

Niekto z vás žije vedľa zrúdy.

Pomôžte ju zastaviť, kým je čas.

 

 

Elena   16.5.2020

P.S.: Milí diskutéri, zrejme vám uniklo, že páchateľ nie je trojročné dieťatko, čo ťahá mačičku za chvost a nechápe, že ju to bolí. Brutálne ubil, vyvesil na strom veľkého psa a upálil ho v lese. Je to dospelý agresor – človek s výraznou odchýlkou od normy, podľa mňa hodne nebezpečný. Nechcem ani vedieť, čo by sa stalo, ak by ho niekto pri tom čine náhodne vyrušil.

BTW – u Violy, čo viem, sa naposledy hovorilo o dochrámaní a nie zavraždení, ale o verzii samovraždy. Zmenilo sa niečo?

Prečítajte si môj predchádzajúci blog – a články v linkoch k tomu – práve vďaka takým naivne-neodborným predstavám o humanite a „dobre v nás“ dostávajú rôzne zrúdy šancu ubližovať opakovane ďalším obetiam. Ja to mám vysporiadané so svojim svedomím, kopem za obete, nie za páchateľov. Hej, snažím sa vyprovokovať páchateľovych blízkych – ak je čo len najmenšia šanca ho zastaviť pred tým, než vystrojí niečo ďalšie.

 

 

 

Slovááá 4. – To sa to športuje z cudzích daní. . .

06.10.2022

Zločin, pri ktorom páchateľ spôsobil smrť zatiaľ 5 mladých ľudí, zasvietil trochu i do temných kútov športbiznisu. A vysvitlo, že páchateľ trénoval hluchú športovkyňu, ktorej dáva štát takmer 63 000 eur ročne. Nestačím žasnúť ako štedro rozdáva štát z našich daní a odvodov – je to niekoľkonásobok toho, čo človek dostane za poctivú odbornú [...]

Slovááá 3. – Matovič má pravdu a jeho nápad plne podporujem. . .

04.10.2022

Bratislavská tragédia je v skutočnosti tragédiou Slovenska. Lebo obete nie sú Bratislavčania, ale študenti, ktorí prichádzali na internát z rôznych kútov krajiny. Cestovali z domu, ich blízki ani netušili, že ich videli posledný krát. Matovič navrhol, aby vodičovi, ktorý za volantom má viac ako promile, zhabal štát auto. Plne podporujem tento jeho návrh. Dokedy [...]

Slovááá 2. – Večerná tragédia v Bratislave. . .

03.10.2022

Včera večer po desiatej v Bratislave na zastávke MHD vletelo auto do davu ľudí. Piati mŕtvi a najmenej desať ranených. Sedím a plačem v nadráne nad tou hrôzou. A uvažujem, koľko z tých obetí bolo študentov cestujúcich na internáty. Alebo ľudí cestujúcich kvôli práci. Nedeľa večer – aj moje dieťa do školy včera podvečer cestovalo – našťastie nie do [...]

Vladimir Putin

Zelenskyj: Putin by jadrový útok neprežil

06.10.2022 14:50

Zelenskyj spochybnil, či má Putin dostatočnú kontrolu nad ruským vojenským ťažením na to, aby mohol podniknúť jadrový útok.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Dukla nám dodnes pripomína odvahu a vlastenectvo našich predkov

06.10.2022 12:53

Prezidentka to uviedla na sociálnej sieti v súvislosti so 78. výročím Karpatsko-duklianskej operácie.

Covid

Na Slovensku má pribudnúť nový pamätný deň, bude venovaný obetiam pandémie

06.10.2022 11:43

Deň by pripadal na 6. marca, keď oficiálne potvrdili prvý prípad koronavírusu na Slovensku.

Polícia / Policajné auto /

NAKA zasahuje v ružinovskom hoteli. Zaistili samopal a policajné uniformy

06.10.2022 11:35

Jedného muža policajti odviedli v putách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,436
Celková čítanosť: 7044905x
Priemerná čítanosť článkov: 2892x

Kategórie