Založ si blog

Čas otázok 1. – List premiérovi Slovenskej republiky Igorovi Matovičovi

Poskytujem v plnom znení list, adresovaný premiérovi Slovenskej republiky Igorovi Matovičovi

Je súčasťou petície.

 

Vážený pán premiér,

 

aj ľudia na Gemeri potrebujú dôstojne žiť. Aj ľudia na Gemeri potrebujú bezpečne cestovať.

 

Keď 29. 6. 2020 v rámci stacionárnej búrky v popoludňajších hodinách došlo ku závažnému poškodeniu cesty medzi Muráňom a Prednou Horou, uzavretie tejto cesty závažne zasiahlo negatívne do života mnohých ľudí nielen v okrese Revúca, aj v okresoch Poprad, Brezno, Rimavská Sobota a Rožňava. Skomplikovalo im dochádzanie do práce, či bežný každodenný život. Súčasná obchádzka Národným parkom Muránska planina je síce z praktického hľadiska nutným, no zároveň i závažným zásahom do chráneného územia, a mali by byť realizované kroky na jeho minimalizovanie.

Podľa medializovaných informácií na opravu poškodenej cesty II/531 medzi Muráňom a Prednou Horou v okrese Revúca môže Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) využiť 15 miliónov eur z už schváleného úveru. Alokáciu uvedenej sumy na rekonštrukciu komunikácie schválili poslanci zastupiteľstva BBSK na svojom mimoriadnom zasadnutí. A o financie na riešenie havarijného stavu cesty požiadali aj Úrad vlády SR.

Táto suma rozhodne nepostačí na úpravu svahov nad a pod cestou, ktorá by mala byť súčasťou komplexnej opravy cesty. Lebo nanovo len nalepiť povrch asfaltu je riešením, pri ktorom možno očakávať ďalšie problémy s cestou do niekoľkých rokov.

 

Aj keď je táto cesta hlavným ťahom, nebola jej zo strany štátu dlhodobo venovaná dostatočná pozornosť. Starostlivosť o cesty zásadného významu – hlavné ťahy – nemôže štát ponechávať len na pleciach samospráv.

My, dolupodpísaní občania, Vás vyzývame, aby vláda SR poskytla financie potrebné na serióznu a komplexnú rekonštrukciu tejto cesty, a to v úseku medzi Muráňom a Prednou Horou, aj na Javorinách.  Aby cesta, ktorá je srdcovou tepnou širokého regiónu bola riešená komplexnou rekonštrukciou v rámci havarijného stavu, so spevnením svahov nad a pod cestou, aj s odtokovými kanálmi. Aby sa bezodkladne začalo s prácami na ceste.

 

S úctou

Elena Ištvánová

 

Prosím, ľudia, pomôžte podpisom petície

https://www.peticie.com/peticia_vlade_sr_aby_poskytla_financie_na_komplexnu_rekontrukciu_cesty_mura_-_javoriny_v_ramci_havarijneho_stavu?u=1908193&s=75499376

 

K diskusii:

palenque   O financiách musí rozhodnúť Úrad vlády.

https://www.ta3.com/clanok/1188426/znicene-cesty-na-gemeri-neopravia-zupa-potrebuje-miliony.html

A aj predtým sa k ceste vyjadroval premiér – ako vidíte, štát sa dlhodobo tváril „ja nič, ja muzikant“

https://www.trend.sk/spravy/pellegrini-dostal-sporu-lunterom-najprv-minte-eurofondy-odkazuje

 

dalekoodbratislavy

Nuž, my nechceme cestu vylepšiť, my nemáme žiadnu cestu, je zničená. Zjavne viacerí nemáte predstavu, čo sa u nás deje – dám to vysvetlenie do samostatného blogu.

Takže tak 6. – Čo máte proti vodke, občania Slovenska?

11.04.2024

Čo máte proti vodke, občania Slovenska? Keby ste ju riadne kupovali, nemusel by ju predajca popíjať v takom množstve sám, napadlo mi cynicky pri čítaní o najnovšom počine strany Demokratov https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/705995-slovensko-zaplavili-proruske-bilbordy-poburili-ludi-vyvesila-ich-strana-demokrati/ Zúfalecké gesto na upútanie pozornosti – alebo stratégia, [...]

Takže tak 5. – Čo by mal pre udržanie svojho úspechu urobiť prezident Pellegrini. . .

07.04.2024

Povedzme si to rovno – tieto prezidentské voľby na Slovensku boli viac proti Korčokovi, ako za Pellegriniho. Znamená to, že pre mnoho ľudí u nás bol Pellegrini prijateľnejším kandidátom. Svoju pozíciu by mal upevniť hneď na začiatku rozvážnymi krokmi. Pobavilo ma, ako Korčok vybehol s obviňovaním, že za jeho neúspech môže Pellegriniho neférová kampaň. [...]

Takže tak 4. – Mali by sme brániť spojencov v NATO?

05.04.2024

Nuž, neviem ktorý hlupák by sa hrnul pomáhať spojencom v NATO, ktorí by sa stali obeťou útoku Ruska iba preto, že vytrepali svojich vojakov na Ukrajinu. Povedzme si rovno – zmluva o vzájomnej pomoci v prípade napadnutia platí, ale týka sa nepochybne situácie, že sa členská krajina stala obeťou útoku. A nie že sama svojou hlúposťou ako agresor vyprovokuje odvetný [...]

Úrad vlády

Muž polial benzínom a zapálil jednu z brán pri Úrade vlády, čelí obvineniu

13.04.2024 15:15

Muž sa na mieste k spáchaniu skutku priznal a uviedol, že ho spáchal vedome.

Notre Dame, paríž, vojak

Bezpečnosť počas olympiády v Paríži posilnia aj vojaci a policajti zo zahraničia

13.04.2024 13:12

Po útoku Islamského štátu na predmestí Moskvy, ktorý si vyžiadal 144 obetí, zaviedlo najvyšší bezpečnostný stupeň.

fico, danko, pellegrini

Fico by chcel Danka na poste šéfa parlamentu. Hlas to odmieta, odkazuje na koaličnú zmluvu

13.04.2024 12:42, aktualizované: 13:28

Hlas pripomína, že koalícia sa riadi platnou koaličnou zmluvou, ktorá vychádza z pomerov po parlamentných voľbách. Po prezidentských voľbách sa podľa Hlasu tieto pomery nezmenili.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,848
Celková čítanosť: 8965922x
Priemerná čítanosť článkov: 3148x

Kategórie