Založ si blog

Žaba 9. – A la Štrasburg. . .

Na ESĽP ideme – my matky Otvoreného listu premiérovi SR podať hromadnú sťažnosť.

Stačilo diskriminácie a špinavostí tohto štátu voči nám.

Nebudem tu teraz rozpisovať, čím všetkým sme si my mamy prešli v rámci cesty za spravodlivosťou.  Bolo toho viac ako dosť. Boli sme vystavené sekundárnej traumatizácii zo strany štátnych inštitúcií v SR, aj nerovnakému prístupu ku spravodlivosti v porovnaní s páchateľmi, či nerovnakému, diskriminačnému posudzovaniu nemajetkovej ujmy rôznymi súdmi v SR.

Dám tu len pár súvislostí. Tak čítajte a uvažujte.

 

Ak bude treba prihlásime sa k rómskej národnosti…

https://www.aktuality.sk/clanok/650677/pri-vysetrovani-hurbanovskeho-masakru-slovensko-zlyhalo-zaplatime-50-tisic-eur/?fbclid=IwAR1dgQl300UtMxH21V4x25cd2X-SMPY1GvEuntOZOBnGiPYz5nSyw4EQHhg

Lakatošovcom, ktorí sa na postup slovenských orgánov sťažovali, štrasburský súd priznal odškodné 50-tisíc eur. Zaplatiť by ho malo ministerstvo spravodlivosti. Európsky súd skonštatoval, že slovenské orgány „riadne neskúmali možný rasový motív konania páchateľa viacnásobnej vraždy,” píše sa v správe Európskeho centra pre práva Rómov (ERRC), ktoré Lakatošovcov v Štrasburgu právne zastupovalo. Ide o vôbec prvý prípad z našej krajiny, v ktorom ESĽP súčasne konštatoval porušenie zákazu diskriminácie aj práva na život.

Ešte raz a pomaly vysvetlím, tých 50 000 eur dostali iba za to, že údajne riadne neskúmali rasový motív vyšetrovatelia na Slovensku.

A pripomeňme si najčerstvejší prípad, dvaja pri zásahu kukláčov v osade údajne zbití Rómovia podali sťažnosť na ESĽP. Ten skonštatoval, že boli porušené ich ľudské práva, priznal im nemajetkovú ujmu 20 000 eur, ako uvádza článok v linku

 https://dennikn.sk/minuta/2022223/?ref=not&fbclid=IwAR3e3Eg7JMuRW-8_3tmCnNoGbxlgWgFZHIO9gXC_k28Bd_F0IFPRsUD27Cg

Tak za bitku či údajne nedostatočné posúdenie motívu dáva tento štát obrovské sumy – kým ku životom našich mŕtvych detí nemá žiadnu úctu a snaží sa nás riešiť sumou, ktorá nemôže pomôcť ku reparácii života pozostalých???!!

Mimochodom – tí odškodnení by mali sociálne dávky dočasne prestať poberať, ak sú nezamestnaní, keď dostanú tieto financie.

 

A pokračujme…

Zaujímavé údaje o odškodňovaní na slovenský spôsob pripomína aj článok v linku

https://domov.sme.sk/c/5990653/politici-vysudia-viac-ako-bezni-obcania.html

Slovenské súdy zvýhodňujú politikov, sudcov a vplyvných ľudí pred bežnými občanmi.  Konštatuje to združenie VIA IURIS vo svojej publikácii Sloboda prejavu a žaloby na ochranu dobrej povesti, ktorá vznikla vďaka podpore Veľvyslanectva USA na Slovensku.“Z publikácie vyplýva, že za poškodenie povesti priznávajú slovenské súdy verejným činiteľom oveľa vyššie odškodnenie ako bežným občanom za závažné fyzické utrpenie, doživotné následky na zdraví alebo dokonca za usmrtenie. Za údajné poškodenie svojej povesti politici a sudcovia často vysúdia desiatky tisíc až stotisíc eur (niekoľko miliónov slovenských korún), avšak za zabitie svojho príbuzného pozostalí vysúdia nanajvýš 10 – 20 tisíc eur (niekoľko stotisíc slovenských korún).

Ako uvádza spomenutý článok – v publikácii sú uvedené pre porovnanie aj niektoré príklady: dcéra vysúdila 400 000 Sk za smrť matky v dôsledku nesprávneho a neodborného postupu nemocnice. Manžel vysúdil 600 000 Sk za smrť manželky v dôsledku vykrvácania po operácii, neposkytnutia zdravotnej starostlivosti a poskytnutia nesprávnej náhradnej krvi. Naproti tomu Ján Slota vysúdil 5 000 000 Sk za poškodenie povesti – za to, že denník Nový Čas o ňom napísal, že močil z terasy reštaurácie, čo sa však na súde nepodarilo dokázať. Štefan Harabin vysúdil 1 000 000 Sk od denníka SME za zverejnenie tvrdenia, že za komunizmu odsúdil do väzenia kňaza za prejav jeho viery. Robert Fico vysúdil 2 000 000 Sk od Spoločnosti 7 Plus za zverejnenie informácie, že sa o novinároch vyjadril, že sú „špinaví hajzli“, a 1 000 000 Sk za zverejnenie tvrdenia, že krádež auta jeho manželky polícia protekčne vyšetrila. Cena „obyčajného“ ľudského života v podmienkach slovenskej justície má výrazne nižšiu hodnotu ako dobrá povesť, ľudská dôstojnosť a ctihodné meno politických zločincov.

Toľko uvedený článok.

Chceme spravodlivosť, my mamy detí mŕtvych vinou lekárov. Chceme úctu spoločnosti k životom našich blízkych – a dôstojné odškodnenia.

 

Kde v p… je ten právny štát?

Vravela som v predošlom blogu, že som dnes dračia. Som.

Niet nikde právneho štátu, nech pozerám ako pozerám. Tak pokračujme v bilancii odškodňovania na slovenský spôsob.

Sudkyňa žiada za poškodenie dobrého mena 200 000 eur. O tomto prípade hovorí článok v linku

https://glob.zoznam.sk/zastrasovanie-tvrdi-sas-sudkyna-ziada-od-poslanca-baranika-200-000-eur/

Hovoríme o rozsudku prvostupňového súdu, podľa ktorého má poslanec NR SR Alojz Baránik (SaS) sudkyni Ayši Pružinec Erenovej zaplatiť 200.000 eur ako náhradu nemajetkovej ujmy za výroky, ktoré o nej povedal v parlamentnom pléne. Podobnej žalobe čelí aj Boris Kollár (Sme rodina).

Podľa údajov v článku z linku Baránik 7. februára v pléne parlamentu vyhlásil, že sudkyňa Pružinec Erenová, ktorá bola navrhovaná za členku disciplinárneho senátu je „ťažká prieťahárka, ktorá rozhoduje veci tak, ako si to všetci neželáme, rozhoduje veci tým najotrasnejším spôsobom, je to osoba, ktorá je príslušníkom justičnej mafie, ktorá spôsobuje to, že na Slovensku nie je možné dosiahnuť spravodlivosť”.

Hm, veľmi ľutujem, že naše prípady nerieši spomenutá pani sudkyňa. Iste by nám prisúdila spravodlivo odškodnenie za smrť našich detí, ktoré by bolo vyjadrením úcty spoločnosti k ich životu. Z toho odškodnenia, ktoré ona za dobré meno požaduje vidno, že by i našu situáciu ohodnotila na sumu oveľa dôstojnejšiu, ako nám prisudzujú súdy teraz.

Ako pripomína ten článok, predseda OĽaNO Igor Matovič porovnal pokutu s odškodnením, ktoré dostali pozostalí po zosnulých vojakoch alebo baníkoch. „Šesť miliónov slovenských korún za česť sudkyne a milión korún za smrť baníkov v bani. Nepomer, z ktorého je zrejmé, že nejde o odškodné, ale o zastrašovanie,” povedal.

My matky Otvoreného listu premiérovi SR sme zvedavé, ako sa vyjadrí pán Matovič teraz k problematike, keď už je premiérom a má v rukách moc konať v prospech spravodlivosti.  

 

Márnosť, taká kopa špiny…

Namiesto úcty k hodnote ľudského života a života pozostalých po obetiach lekárov rozsudky, na základe ktorých si človek len odpľuje nad slovenskou spravodlivosťou…

Dokedy?

Preto sa my matky obraciame na Európsky súd pre ľudské práva. Nech svet vidí, aké utrpenie a nespravodlivosť  v tomto štáte zažívajú obete pochybení lekárov.

 

 

 

Elena  2.9.2020

 

 

Ale nooo 4. – A čo bude nasledovať, pán Korčok, ak vyhlásime športovcov v Rusku hrajúcich za zločincov?

20.02.2024

Sú športovci hrajúci v Rusku zločinci? Táto otázka a odpoveď na ňu nám umožní vidieť ako sa Slovensko pohne ďalej. Lebo buď budeme pritakávať Korčokovi v jeho usalink postoji, že žiadny športovec, ktorý hrá v Rusku, nás nesmie reprezentovať, alebo pritakáme Pellegrinimu, že hrať môžu. Korčok nám svojimi krokmi ukazuje viac ako by chcel. Vravím od začiatku, [...]

Ale nooo 3. – Kovidlumpov treba potrestať. . .

20.02.2024

Spoločnosť sa potrebuje s časmi kovidu vyrovnať spravodlivo – a to nepôjde bez potrestania lumpov. Žiadne „zavrime oči, urobme hrubú čiaru, odpustime a zabudnime“ nesmie nastať. To jednoducho nejde – po tom všetkom, čo sme museli prežiť kvôli zločincom, a koľkí tú darebáčinu neprežili, nemôžeme iba mávnuť rukou a ísť ďalej. Som aj proti [...]

Ale nooo 2. – Akú pravdu nám Hellebrandt ukázal. . .

19.02.2024

Nuž, bývalý poslanec Progresívneho Slovenska Hellebrandt nám ukázal niekoľko aspektov pravdy v situácii odhalenia jeho ochorenia. V prvom rade – nevidela som jediný ohlas, ktorým by ho niekto hanil za jeho chorobu. Všetky kritické príspevky mu vyčítali nekomunikovanie o nej so zdravotníkmi. Pripadá mi zvláštne, že ľudia tváriaci sa progresívne namiesto progresívneho [...]

Húsíovia / Jemen /

Húsíovia nad Červeným morom zostrelili americký vojenský dron

21.02.2024 08:31

Húsijskí povstalci, ktorí ovládajú rozsiahle oblasti Jemenu, tvrdia, že útočia na lode v Červenom mori v rámci odvety za izraelskú vojenskú operáciu v Pásme Gazy.

Antony Blinken

Rio de Janeiro hostí šéfov diplomacií G20. Stretnú sa aj Blinken s Lavrovom

21.02.2024 08:12

Ministri zahraničia krajín skupiny G20 budú hovoriť najmä o vojnách na Ukrajine a na Blízkom východe.

Robotyne, streľba do zajatcov

VIDEO: Unian: Ruskí vojaci postrieľali vzdávajúcich sa ukrajinských zajatcov

21.02.2024 08:00

Moskva a Kyjev sa od ruskej invázie na Ukrajinu obviňujú zo zabíjania vojnových zajatcov.

Viagra

V španielskom meste Don Benito zadržali kňaza, ktorý obchodoval s viagrou

21.02.2024 07:44

Kňaz bol v meste dobre známy a tešil sa obľube miestnych. K zadržaniu došlo v dome, ktorý kňaz zdieľa s iným mužom - svojím životným partnerom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,821
Celková čítanosť: 8841424x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie