Založ si blog

Poriadne ostro 11. – Vysielanie RTVS, alias Trápnosť nad trápnosť. . .

 

Nuž, RTVS má jeden vysoko úspešný program, volá sa Pumpa. Konečne jej ľudia píšu odušu – aj keď sa obávam, že k pochvalným ohlasom to má ďaleko.

O tomto počine RTVS pár slov v tejto chvíli.

 

Vedenie RTVS sa programom Pumpa v jeho poslednom diele (kiež by aj definitívne poslednom) pokúsilo zabávať národ posmeškami o generálovi Lučanskom. O človeku, ktorý je mŕtvy a tak sa nactiutŕhačským a ponižujúcim rečiam brániť nemôže.

 

Pani žiaľeštestáleministerka  Kolíková sa tam pridala do partie a prezentuje mediálne svoju verziu príbehu – naznačuje jeho vinu. Netušila som, že ona ten prípad už vyšetrila a uzavrela.

To vážne toto je v poriadku, zástupcovia justície, také správanie vrcholnej predstaviteľky rezortu spravodlivosti z hľadiska prezumpcie neviny? Otvorene poviem – ani honelníka na salaš by som ju nenechala ísť robiť s tým jej vystupovaním. Týmito rečami podľa mňa aj minimálne nejaký etický kódex porušila, ak nejde rovno o trestný čin ohovárania a zneužitia právomocí verejného činiteľa – alebo justícia u nás žiadny etický kódex ani nemá?

 

A naša milá RTVS – budem tvrdá – ak by šlo o súkromnú televíziu, pomyslela by som  si svoje a nikdy by som taký kanál už nesledovala. Ibaže ide o RTVS – a tá by mala ako platená z našich koncesionárskych poplatkov a daní vysielať pre nás všetkých, a v rámci toho prezentovať nejaké morálne hodnoty vo svojom vysielaní.

Pýtam sa preto verejne – pán generálny riaditeľ RTVS, akéže hodnoty to RTVS pod Vašim vedením prezentuje?

Pôvodná predstava tvorcov relácie bola  „Napriek častej irónií a sarkazmu nie je zmyslom relácie šírenie zlomyseľného výsmechu. Kvalitný humor nemôže byť nikdy primitívny. Naši hrdinovia si nikdy nerobia srandu z niekoho, ale vždy z niečoho. Vedenie verejnoprávnej televízie dalo priestor tomuto projektu, hoci dobre tušia, že ani oni nie sú na území Pumpy nijako chránení.“ 

Ste si istý, pán generálny riaditeľ, že sa tvorcovia relácie neminuli svojho pôvodného zámeru a cieľa?

Čomu učíte mládež, ktorá takýto program sleduje?

Morálnej patológii, neúcte k ľuďom a odhodeniu akýchkoľvek morálnych zábran.

Mať takúto verejnú televíziu, to radšej nemať žiadnu.

 

 

Elena

 

 

K diskusii  Stanko1  zjavný iba ľudový právnik, však? verejný činiteľ nemôže vykladať o neodsúdenom človeku  ako o vinnom, ani bežný občan by to rozhodne nemal robiť, nielen pre etiku, ale i pre možné trestnoprávne následky. Nezastupujem rodinu generála, takže môžeme iba spolu čakať, či posunú žalobu proti ministerke. Som potom skutočne zvedavá na jej obhajobu… Lebo neznalosť zákonov nevyviňuje nikoho, ani ministerku…

palenque – pokojne ten paškvil RTVS nemusíme pozerať, ale potom nech nás štát nenúti platiť koncesionársky poplatok

 

 

Bez 7. – Tu už končia všetky žarty. . .

04.03.2021

Bez akýchkoľvek morálnych zábran. Sprosté psychické týranie. To je prípad Moniky Jankovskej. Bola prepustená na slobodu na základe rozhodnutia Najvyššieho súdu z minulého štvrtka. A pri východe z väzenia nič netušiaca bola opätovne zatknutá. Iste, páchala trestnú činnosť – a nepochybne by mala za ňu niesť následky. Ale tento spôsob „oslobodenia“ a [...]

Jediná 9. – Z. . .

04.03.2021

Niekedy by sme sa mali pozrieť na Smrť počas života. Pomáha nám to nachádzať odpovede. Konštelačku so Smrťou som si postavila, prevádzačskú – dívali sme sa na seba mlčky. Všetky tie hrôzy, nečestnosti, bezohľadnosť a krutosť, zabíjanie, utrpenie nevinných – rozumela smútku v mojom pohľade. Ľudia nie sú takí, akí chceš, aby boli, prikývla. Nevieš [...]

Bez 6. – Nie je prvý apríl, drahá vláda. . .

03.03.2021

Už viete, že netúžim po tom, aby odstupoval Krajčí ako prvý z vlády, písala som o tom nedávno v blogu. A práve k tomu určite budú tlačiť „drahíspojenci“. Lebo zasa mimo žartov – slušný človek je, to z neho cítim, aj citlivý zrejme. Len nie je zdatný manažér, a mal by mať čas v priaznivých pokojných podmienkach, aby k tomu dozrel. Žiaľ, taká [...]

váha, spravodlivosť, misky

Premrhanie príležitosti reformy súdnej mapy by pocítil najmä občan, zhodli sa vrcholní predstavitelia justície

05.03.2021 13:33

Zhodli sa na tom predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta, generálny prokurátor Maroš Žilinka a predseda Slovenskej advokátskej komory Viliam Karas.

matovič

Matovič ďakuje Maďarom za pomoc so Sputnikom, prehliada rokovanie v Komárne

05.03.2021 13:29

Ivan Korčok zdôraznil, že otázka dvojakého občianstva je výsostne slovenskou záležitosťou a nie je predmetom bilaterálnych vzťahov.

Plavecký štvrtok František Bohm samovražda Böhm polícia

Kauza Böhm: Žilinka dohovoril aj Lipšicovi

05.03.2021 13:17

Podľa generálneho prokurátora Žilinku prokurátor neuplatil zákonné oprávnenie, keď zistil, že Böhm má viacero strelných zbraní a nezaistil ich. Böhm sa vo svojom dome zastrelil v polovici februára.

Svetlana Cichanovská

Bielorusko žiada Litvu o vydanie Cichanovskej, minister poslal Lukašenkovi jasný odkaz

05.03.2021 12:57

Bieloruská opozičná líderka odišla z krajiny krátko po augustových prezidentských voľbách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,905
Celková čítanosť: 4660537x
Priemerná čítanosť článkov: 2446x

Kategórie