Založ si blog

Tep dňa 6. – Pán minister Krajčí, nože nás oboznámte s tými následkami a rizikami. . .

To už je tak v přirozenosti lidský, že sa člověk mejlí až do svý smrti… povedal môj veľký inšpirátor Švejk.

 

No a keďže nepochybne došlo ku omylu zo strany vlády, hlave teda zo strany v nadpise spomenutého ministra Krajčího zrejme, pokúsime sa teraz o nápravu toho omylu.

V mojom včerajšom blogu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2021/01/22/tep-dna-5-testovanie-s-podvodom/

som zverejnila tlačivo, ktoré bolo na miestach zastrešovaných MV SR nutné podpísať pred testovaním,  a ktoré teda niektorí odvážni spoluobčania zrejme aj podpísali.

Prečo odvážni? Nuž, neviem či si ho aj prečítali pred podpisom – lebo podpísali, že boli oboznámení o následkoch a rizikách toho vyšetrenia. Keďže ho údajne robili na ich vlastnú žiadosť, čo tiež je v tom dokumente v závere uvedené – tak akýkoľvek reálny následok by mohli reklamovať akurát tak doma v kúpeľni v zrkadle.

Je to ich rozhodnutie, a ich problém.

Zameriam pozornosť na všetkých tých, ktorým takéto tlačivo nepodstrčili a testovali ich zvesela. Lebo o následkoch a rizikách testovania sme poučení neboli.

T. j. ktosi porušuje naše práva. A mňa skutočne zaujíma, aké následky a riziká majú na mysli odborníci, ktorí testovanie zastrešujú – azda ho, prepánajána, zastrešujú aj nejakí odborníci a nielen ministerstvo vnútra a obrany. Lebo som hľadala nejaký zákon, ktorý by umožňoval realizoval akýkoľvek zdravotnícky výkon týmto dvom zložkám – a nič. Musí ich zastrešovať rezort zdravotníctva. To pre vysvetlenie, prečo sa obraciam na ministra Krajčího, a nie na Mikulca či Naďa. On má tú pravú zodpovednosť.

 

Pán minister Krajčí,

pýtam sa verejne, aké následky a riziká testovania antigénovým testom na COVID-19 výterom z nosohltanu máte na mysli v tom papieri, ktorý dávate ako informovaný súhlas podpisovať ľuďom pred testovaním?

Zrejme ste sa pomýlili a zabudli ste nás všetkých, každého z nás riadne a jasne informovať  pred testovaním o tejto veci. Prosím, napravte chybu.

Aké sú možné následky a riziká toho testovania?

 

Pán minister Krajčí

–  prezentovali ste sa pri nástupe do funkcie ako hlboko veriaci človek.

Ste úprimne veriaci a slušný človek? Ste v súlade so svojim svedomím tým, čo to tu stvárate vo vzťahu ku testovaniu – tým zastrašovaním ľudí, tým klamaním ľudí, tým zneužívaním ich osobných údajov? To Vy v súčasnosti vediete rezort zdravotníctva a preto nesiete priamu zodpovednosť za všetky tie špinavosti, čo sa dejú v prepojení na celoplošné testovanie.

Je pravda, že v tom nie ste sám – tak prečo neapelujem na svedomie a čestnosť ostatných  spoluzodpovedných? Neplytvám mojou energiou na veci, ktoré volám „nerentabilná investícia“.

Takže to Vám kladiem verejne otázku – pán minister Krajčí, ste v súlade so svojim svedomím tým, čo tu robíte ľuďom vo vzťahu ku celoplošnému testovaniu?

 

 

Elena

 

P.S.: Pokúšam sa o to odoslanie  od rána. Nejde z mailovky poslať ani na office, ani na minister.  Zrejme len klasická pošta je spoľahlivá.

Aááá, dnes to prešlo, takže pán minister to má v maili.

 

 

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8872342x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie