A veď hej . . . 3. – Mikas by mal byť stíhaný za verejné ohrozenie. . .

Postupne sa varí žaba a neuvedomuje si dlho, dlho vraj, že ju varia. Zjavne aj časť národa si neuvedomuje, do akých problémov sa dostávame postupne čoraz viac s koronou.

A tak pre pootvorenie očičiek, vážení, informácia o jednom DSS – nemá pre koronu dostatok zdravých zamestnancov, musia vypomáhať dobrovoľníci a príbuzní tých starých ľudí

https://www1.pluska.sk/regiony/zariadenie-socialnych-sluzieb-celi-velkemu-problemu-zostalo-mu-16-zamestnancov-prosi-pomoc?itm_site=centrum&itm_template=hp&itm_modul=topbox&itm_area=spravy&itm_position=6

Budete si brať dovolenky, aby ste chodili vypomáhať do DSS, kde máte svojich starnúcich príbuzných?

Ak preťažíme nemocnice, kto z vás pôjde vypomáhať do nemocníc, a kto pobehne robiť do obchodov a pekární, a kto bude chodiť s autobusmi?

 

O tom, že antigénové testovanie je pohromou, to si môžete domyslieť i z článku

https://www1.pluska.sk/regiony/situacia-romskych-osadach-vychode-je-vazna-razne-kroky-policie-sprisnene-opatrenia

Zaujímavou skutočnosťou totiž je, že osady nie sú uzavreté, a s certifikátom o negativite ľudia môžu putovať do obchodov a inde, i napriek prinajmenšom otáznej validite tých výsledkov testov. Takže ľudia potenciálne nakazení môžu mať doklad, že nie sú pozitívni – veď nás o tom opakovane poučujú tí, ktorí nás nútia sa testovať.

Nemyslí si azda niekto z vás, že takýmto spôsobom covidautomat zostane s bielou Nitrou a bielou Bratislavou a bielou Oravou? Nákaza sa zlými a nedostatočnými opatreniami bude môcť akurát tak rozvláčať dookola.

A treba prestať zavádzať národ tým, že akékoľvek rúško je vhodné. Ak nemáme dosť FFP3 rúšok a vyššieho rádu, tak povedať treba ľuďom pravdivo, že ich nemáme dosť – a nie tvrdiť, že sú dobré i tie FFP2. Lebo podľa mňa nie sú.

 

Keď raz skončí korona…

Môžeme tu mať hŕby ľudí s následkami po korone i vakcinovaní.

Budú tu kopy chronikov a zanedbaných ochorení, cez koronu neliečených primerane.

A zostanú  hŕby vyčerpaných a  traumatizovaných zdravotníkov – lebo väčšina zdravotníkov sú slušní a citliví ľudia. Otrlých, ktorí zavinia smrť pacienta a nič to neurobí s ich svedomím, je našťastie menej – a tí sa rozhodne v starostlivosti o pacientov nepretŕhajú. Takže tí slušní trpia, keď vnímajú ako im zomierajú ľudia ako na bežiacom páse. Je to desivá skúsenosť. A to ešte stále nie sme v štádiu „niektorých musíš nechať zomrieť, vyber si koho, lebo pre všetkých niet dosť prístrojov personálu, síl…“.

 

No čo, keby sa dal vrátiť čas – koľkí z vás by namiesto ľutovania a pritakávania napísali niečo kritické tým spoza hraníc sa privláčajúcim, ktoré sa televízii v štátnej karanténe s cigaretou v hube predvádzali z okien karanténneho zariadenia ako ich štát diskriminuje  nútenou karanténou? Lebo keby boli opatrenia pôvodne zavedené udržané systematicky, tak tu dnes takýto problém nemáme.

 

Testy na hranici okresov a krajiny, aj prísna uzávera, len to tu pomôže. Treba zaviesť povinné testy na hraniciach mimo denných pendlerov aj povinné karantény bezodkladne, beztak tými výnimkami zákon hlavný hygienik zákon porušuje

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/576132-urad-verejneho-zdravotnictva-vyhlaskami-porusil-zakon-skonctatoval-zilinka/

Mňa na celej veci pobavil, že vyhlášky vydával HLAVNÝ HYGIENIK, ale zákon porušil UVZ SR. Nech pán Mikas preberie osobnú zodpovednosť za tie sprosté vyhlášky. A nech sa vyjadrí verejne bezodkladne, ako bude postupovať ďalej v tej veci – či skutočne má tú drzosť ďalších 90 dní porušovať zákon a ohrozovať nás všetkých tými výnimkami nezákonnými vo vyhláške. Podľa mňa by mal byť stíhaný za nielen za zneužitie právomocí verejného činiteľa, ale i za verejné ohrozenie vpúšťaním netestovaných na Slovensko.. A za s tým súvisiacu spôsobenú škodu veľkého rozsahu. 

 

Elena

 

 

Aaaach 2. – Nepreháňame to s tými ľudskými právami v base?

12.04.2026

Médiá hlásajú, že Cintula napísal list maďarskému premiérovi Orbánovi. Vážne môže vypisovať kriminálnik z basy listy predstaviteľom cudzích štátov? To mu nikto nekontroluje poštu? Ľutujem, že takým ľuďom sa z našich daní skladáme na lukratívne náklady – bežné výdavky na pobyt kriminálnika v base už v roku 2024 dosahovali viac ako180 eur na jeden deň v [...]

No teda 11. – Zachráňme Vilyho. . .

10.04.2026

Niekedy je nádej to jediné, čo máme. Môžeme nad jej krehkosťou mávnuť rukou, alebo sa jej môžeme pevne držať. Je to na každom z nás. Iba dvojročný Vilko bojuje s vážnou chorobou a jeho rodičia sa od lekárky dozvedeli, že je škoda, že to zistili tak skoro (1) Facebook má Duchennovu svalovú dystrofiu, od lekárky si vypočuli, že je škoda, že sa to dozvedajú [...]

Aaaach 1. – Tak doplňme o tých dôchodkoch. ..

07.04.2026

Otázkou je, či skutočne živnostníci tvoria veľkú skupinu v rámci minimálnych dôchodkov. Je ich skutočne tak veľa? Lebo systém, v ktorom podaktorí politici a analytici navrhujú trinásty dôchodok ponechať len tým s nízkymi dôchodkami, je riadne prehnitý, ak v ňom dotujeme nespravodlivo kadekoho pravidelne, a ešte i ten trinásty dôchodok by sme mu mali nabaliť na úkor [...]

Magyar

Magyar vyhral voľby. Nastolí po Orbánovi liberálnu demokraciu?

12.04.2026 22:29

Viktor Orbán je tvárou neliberálnej demokracie. Na čele Maďarska stál nepretržite 16 rokov. Ale teraz ho vystrieda líder Tiszy Péter Magyar.

Magyar, Orbán

Orbán šíril strach, Magyar bol pohotový. V štúdiu ta3 o tom, aké boli maďarské voľby

12.04.2026 21:38

Diskusia o tom, prečo a ako viedli kampaň strana Fidesz a Tisza.

Tisza, magyar

Analytik sa krátko po maďarských voľbách nemýlil. Orbán uznal porážku

12.04.2026 20:19, aktualizované: 21:29

Voľby v Maďarsku sa skončili. Vyhrala ich opozičná strana Tisza Pétera Magyara. Po 16 rokoch pri moci končí Fidesz premiéra Viktora Orbána.

Maďari, Magyar, vlajky, Budapešť, voľby

ONLINE: Drvivé víťazstvo opozície, končí sa éra Viktora Orbána. Tisza dosiahla ústavnú väčšinu

12.04.2026 19:30, aktualizované: 23:12

Volebná účasť dosiahla 77,80 percenta, čo potvrdzuje mimoriadne vysoký záujem voličov o tieto voľby.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,374
Celková čítanosť: 11814909x
Priemerná čítanosť článkov: 3502x

Kategórie

Archív