To je tak 6. – Zázrak v slovenskom zdravotníctve. . .

Chceli by ste zarobiť milión eur mesačne?

Prezradím vám teraz ako na to.

Mali sme v zdravotníctve málo ľudí? Možno už nebudeme mať, poviem vám – len čo si prečítate  ako sa tam dá mesačne zarobiť bezmála milión eur, určite nad  tým pouvažujú viacerí.

Nie je to žiadny výmysel. Príspevok o tom je

Vedľajšie úväzky | Takmer tritisíc lekárov pracuje aspoň na troch miestach naraz. Kontrolóri sa pýtajú, ako to stíhajú | Postoj

a nie je to hoax. NKU to zistil oficiálne.

V článku nájdete údaje o podivných úväzkoch, pri ktorých deň poniektorým trvá určite aspoň 150 hodín. Veru, chcela som blog pôvodne nazvať Mimozemšťania prišli – lebo  len z nejakej planéty, kde deň trvá aspoň tých 150 hodín, sa úväzkovanie v 7 ambulanciách dá zvládať – a iné tam uvedené príklady sú ešte zaujímavejšie, veru.

Je to skrátka zázrak v slovenskom zdravotníctve, čo tam podaktorí úderníci stíhajú…

 

Tento článok k tomu niečo povysvetľuje, ak sa vám z toho ryžoviska zatmelo pred očami

Zarába dvakrát viac ako premiér | Šéf najzadlženejšej nemocnice Mayer stíha popri riadení štyri roboty aj biznis, ministerstvu to neprekáža | Postoj

 

Aj tu sa niečo osvetlí

Platy lekárov | Po výpovediach zarábajú niektorí aj 10-tisíc eur, na prácu najstarších by si mali nemocnice posvietiť, tvrdia analytici | Postoj

 

Štát bordel podporuje svojou nečinnosťou

https://www.postoj.sk/193672/lekarmi-sa-zastrasit-nenechame-stat-im-vysiela-signal-ze-su-nedotknutelni

 

A ten, kto na ten bordel a ryžovisko dopláca, je pacient. Ten môže akurát tak smutne písať na socsieťach o tom, že to je hanba

Toto už nie je zdravotná starostlivosť. Toto je obchod s chorými ľuďmi
Od Vás: Chcem sa podeliť o skúsenosť, ktorá ma dnes doslova šokovala a úprimne povedané aj nahnevala.
Môj otecko chodí pravidelne k neurológovi v Dunajská Streda. Nedávno bol hospitalizovaný a po prepustení mu bolo odporučené čo najskôr sa hlásiť na kontrole u svojho neurológa, hlavne kvôli liekom, ktoré mu obvodný lekár nemôže predpísať.
Tak ako vždy som zavolala priamo do ambulancie MUDr. Lavu s tým, že si dohodnem termín cez sestričku. Lenže tentokrát mi bolo povedané, že termíny už ambulancia nerieši a musím volať na call centrum ProCare.
Tak som zavolala. A tam prišiel šok. Pani na linke mi oznámila, že ak chceme termín, musíme zaplatiť 15 eur. Keď som namietala, že toto už podľa mňa nie je normálne a človek by sa mal dostať k lekárovi aj bez platenia „výpalného“ za objednanie, začala byť nepríjemná a chcela hovor ukončiť.
Lenže čo som mala robiť? Otecko je po hospitalizácii, v zlom stave a kontrolu jednoducho potrebuje. Tak som nakoniec súhlasila. Najhoršie na tom je, že človek už ani nevie, za čo vlastne platí. Nie za vyšetrenie. Nie za lieky. Ale za to, že vám vôbec dovolia dostať termín.
A potom sa pýtam: Kam sme sa to dostali? Človek si celý život platí zdravotné odvody a keď reálne potrebuje pomoc, zistí, že bez ďalších poplatkov sa k lekárovi pomaly ani nedovolá. Čo majú robiť dôchodcovia? Chorí ľudia? Rodiny, ktoré počítajú každé euro?
Ja už mám naozaj pocit, že zdravotníctvo sa mení na biznis pre vyvolených. Kto má peniaze, dostane sa k starostlivosti rýchlejšie. Kto nie, nech čaká.
A najhoršie je, že väčšina ľudí už nad tým len mávne rukou, lebo si povedia: „Aspoň že ho zoberú.“ Ale toto predsa nemôže byť normálne.

 

 

Elena

 

P.S.: Viete, nie je to len o tom, že niekto bohapusto ryžuje. Ani len o tom, že sa nadštandardnosťou platov zdravotníkov v pomere ku iným profesiám u nás dostávame  do absurdnej situácie. Ale i o tom, že ryžovačky v podobe luxusných platov a  každoročná automatická valorizácia platov vedie ku neudržateľnosti systému. Lebo na reálnu zdravotnú starostlivosť zostáva čoraz menej, pritom dlhy zdravotníckych zariadení rastú a celá tá mašinéria ohrozuje verejné financie.

 

Mlčanie 1. – Navaľte ďalších 20 miliárd. . .

13.06.2026

Nenažratý krpatý zelenočierny lump už zasa natŕča ruku na naše peniaze. Ďalších 20 miliárd chce vytrieskať z EÚ https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/815897-rusko-hori-a-my-chceme-aby-horelo-este-viac-ukrajina-planuje-masivnu-ofenzivu-chyba-jej-vsak-obrovska-financna-injekcia/ Ukrajina na budúci týždeň požiada svojich spojencov o 20 miliárd dolárov… Takže ďalších 20 [...]

Pamätaj 11. – Takže kto je klamár?

11.06.2026

Kde je pravda? Príspevok priniesli dve strany. A ja som za to, aby sa pravda ujasnila, kto ten čin spáchal. Rovnako i celý rad ďalších útokov na civilistov. Lebo ide o vojnové zločiny a treba ich riadne zdokumentovať, riešiť medzinárodným súdom a vinníkov potrestať. Facebook Matúš Haluška 3 d. · Hrozivé zábery z Chersonu: ukronacistické sily zasiahli detské [...]

Pamätaj 10. – Alfa a nealfa?

08.06.2026

Včerajší večer som uzavrela „ešteniečoprečítaním v mobile“. A blog o moslimskej rodine a Sulíkovi mladšom ma zaujal https://ftholzer.blog.pravda.sk/2026/06/07/preco-odmietam-eugeniku-aj-moslimsky-model-rodiny-propagovany-filipom-sulikom/ Nezachytila som sama v náhlivom týždni, ktorým som šla, tú správu, ale pobavila ma v prvej chvíli. Potom som zauvažovala, či [...]

Zelenskyj, Putin

Má to Putin spočítané? Zelenskyj hovorí o rastúcej nespokojnosti Rusov a konci Putina

14.06.2026 16:07

Zelenskyj vyzval Putina, aby ukončil vojnu, inak budú rokovať s jeho nástupcom.

India Modi

Fico sa pozrie do očí lídrovi najľudnatejšej krajiny na svete. Začínal ako predavač čaju. Čo môže ponúknuť Slovensku?

14.06.2026 15:30

Motoristi, pripravte sa na zápchy! V súvislosti s významnou návštevou nastanú v Bratislave nevídané dopravné obmedzenia. Kde a kedy ich polícia zavedie?

fico

Fico v novom videu: Ostrá kritika Hlasu, obhajoba ekonomiky a očakávané stretnutie s Magyarom. Vytiahne Benešove dekréty?

14.06.2026 15:26

Kriticky sa postavil k aktuálnemu vývoju v slovensko-maďarských vzťahoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,426
Celková čítanosť: 12149693x
Priemerná čítanosť článkov: 3546x

Kategórie

Archív