Založ si blog

Nevidíme 8. – Príbeh kajúcnika . .

Kajúcnik František Böhm sa včera večer údajne zastrelil. Vraví sa, že o mŕtvych len v dobrom. Veď ja nehovorím o ňom v zlom, len pravdivo.

Prečo zdôrazňujem slovo „údajne“? Nuž, svoju dôveru si cením. Život ma naučil, že je to veľmi cenná vec, ak niekomu dôverujem – a tak zvažujem, do koho a čoho ju investujem. A tak kým dám dôveru informácii o smrti Böhma, uvažujem.

 

Kajúcnik Bohm je niektorými médiami odrazu prezentovaný ako svedok. To aby sme zabudli, že i páchateľom bol?

Prekvapivú správu o jeho údajnej smrti priniesli médiá

https://www.noviny.sk/slovensko/587716-zistenia-tv-joj-klucovy-svedok-v-dolezitych-kauzach-frantisek-b-hm-sa-zastrelil?fbclid=IwAR0Re

Böhma pre spoluprácu s políciou 11.decembra minulého roka prokurátor prepustil z väzby a stíhaný bol na slobode. Naposledy vraj  bol na NAKA vypočúvaný v stredu tuším

https://www.topky.sk/cl/2/2055197/TO-JE-ON–Exkluzivne-video-muza–ktory-usvedcoval-Lucanskeho–Na-NAKA-prisiel-bez-prehliadky-a-zadnym-vchodom.

Mal dôvod muž, ktorý tam vkráča zadným vchodom bez kontroly, báť sa? Nepripadá mi to tak.

Aký mal dôvod ku samovraždeniu sa – pravdivú výpoveď so strachom z následkov, alebo nepravdivú výpoveď s výčitkami svedomia?

Podľa jeho tvrdení skorumpovaným šéfom finančnej správy a polície za seba aj za iných podnikateľov, ktorým hrozilo vyšetrovanie polície a daniarov, odovzdával státisíce eur za krytie jeho kšeftov s pohonnými hmotami a vratkami DPH. Böhm údajne sám získal mesačne týmito podvodmi viac ako 1 milión eur. Ktovie koho namočil, aj aké kontakty svojim konaním ohrozil, aké trasy zničil. Komu pokazil pohodlné veľké kšefty.

ČI bol parťák zločincov, alebo či hral na dve strany, aby sa medzi nich dostal, ako to naznačil Forisch.

Otázne je nielen to, koho namočil. Ale i nakoľko pravdu vypovedal. Či nebol k niektorým výpovediam účelovo manipulovaný sľubmi, či donútený zastrašovaním. A to i ku výpovedi s účelovo otáznou mierou pravdivosti ohľadne generála Lučanského – ak sa ho niekto chce niekoho zbaviť, bude sa na neho pýtať troch páchateľov s tým, že môžu byť „kajúcnikmi“ – predstavte si, že môžu všetci traja mať zhodnú výpoveď, označia presne tú želanú osobu.

A na margo možných záhadných udalostí v base? Jasné, že v zápisnici z výsluchov sú prítomní kadejakí svedkovia. Lenže môžeme vedieť ako často v base vypadávajú záznamy a čo sa všetko počas nich deje?

 

Napadlo mi, či skutočne Böhm mal východisko i pri kajaní sa v živote na slobode na Slovensku.

Zrejme nie, však? Zbohatlíci sú celkovo usadení iba medzi svojimi, a je im jedno, čo si o nich myslíme – názor obyčajných ľudí ich nezaujíma. Lenže i z ich kruhu by bol tu vyčlenený, „veď spieval“ – ktovie čo na koho vytáral?  Už by na neho všetci aj v tom okruhu hľadeli cez prsty, ak by aj hneď nehľadali spôsob, ako ho bezpečne umlčať. Nebol azda na hlavu padnutý, že táraním sa vystavuje väčšiemu nebezpečenstvu ako je tá trestná sadzba 5 rokov, čo by mu naparili. S podmienkou by bol vonku rýchlo, majetky pokojne „daroval“ zrejme i  ako kajúcnik na slobode.

https://plus7dni.pluska.sk/domov/spinave-majetky-kajucnikov-vypovedaju-proti-kolegom-domy-stale-uzivajuhttps://plus7dni.pluska.sk/domov/spinave-majetky-kajucnikov-vypovedaju-proti-kolegom-domy-stale-uzivaju

Ako upozornili Hospodárske noviny, Böhm a jeho rodina vlastnia napríklad v obci Plavecký Štvrtok niekoľko nehnuteľností. Na časti z nich sa objavila plomba vyznačená na základe darovacej zmluvy. Čiže veľký víkendový dom, ktorý je oficiálne napísaný na jeho manželku a Böhm v ňom má doživotné užívacie právo, zrejme rýchlo komusi darovali.

 

A čo inde? To by bola lákavá predstava. Inde, inak, kdesi ďaleko, v bezpečí. Hm, zrejme by mal dosť peňazí financovať si nový život inde. Nepochybne by mu mohli prispieť i tí, ktorí majú dosť dôvodov na to, aby o kadečom mlčal. A vďaka pomoci tých,  na ktorých mohol kadečo vedieť, tak mohol mať pripravený aj spôsob zmiznutia z tejto situácie.

 

Nuž, o kadečom sa dá uvažovať v tejto súvislosti.

Médiá hovoria o samovražde kajúcnika. nuž, zvláštne že sa vraj samovraždil pred očami manželky  syna, ktorý súdny človek chce spôsobiť takú traumu svojim blízkych, že by priamo videli jeho smrť?  Taký zážitok má predsa človek doživotne pred očami, straumatizuje ho to. To je skutočne netypické pre nedemonštratívnych samovrahov, ktorí netúžia po zachraňovaní, že by si publikum zaobstarali. A demonštratívni by rozhodne volili iný spôsob samovraždy, pri ktorom by boli zachrániteľní.

Záverom jedna informácia, o ktorej pouvažujte. A pozornosť by jej mali venovať i v rámci Inšpekcie MV SR.

Vyšetrovateľovi Jánovi Čurilovi, ale aj ďalším policajtom z NAKA sa začínajú nebezpečne kopiť prípady obvinených či svedkov, ktorí si siahli na život.
Okrem samovraždy bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského priamo v ústave na výkon väzby sa počas vyšetrovania obesili Igor Smolen, Vladimír Rojkovič a Martin Mikulec. Mikuláš Polóny sa zastrelil.
Z nedávnych prípadov netreba zabudnúť ani na pokus o samovraždu Moniky Jankovskej. Bývalú štátnu tajomníčku tiež vyšetruje NAKA .
Policajné prezídium už pred časom odmietlo odpovedať na otázku PLUS 7 DNÍ, koľko obvinených, ktorých prípady vyšetroval vyšetrovateľ Lučanského prípadu, sa pokúsilo či spáchalo samovraždu.
Asi je najvyšší čas, aby sa Inšpekcia ministerstva vnútra zblízka pozrela na praktiky všetkých zainteresovaných.

 

 

Elena

P.S.:
Máme tu nejako priveľa samovraždiacich sa v podaktorých prípadoch. Zaujímavý článok k tomu je v linku
A i v radoch polície sa objavujú – no vyvoláva to každopádne otázky, lebo tam by mali byť vyberaní špecificky odolní jedinci.
Tak aký obrovský nátlak na nich bol vyvíjaný, ak skutočne dochádza ku samovraždám?

 

Ako medzičasom poukázal doktor Harabín – kajúcnik musel zbraň legálne držanú odovzdať v začiatkoch trestného stíhania. Vrátili mu ju, mal nelegálnu, alebo čím sa to strieľal?

 

Iba 10. – Netvor z Lokce

07.07.2022

Brutálne ubité psíky, ktoré trpeli ešte kruto celé hodiny. Bez očí, s obrovskými ranami, žrali ich zaživa červy. Predstavujem vám netvora z Lokce, ktorý ich ubil. Má nejaký ksicht, a chodí po tomto svete, bohužiaľ. Nuž, Lokca je obec v okrese Námestovo na Orave. Iste by sa mohla presláviť niečím zmysluplnejším, ako je to, že tam žije nejaké zdegenerované indivíduum [...]

Zlatobyľ 9. – Stáročiami sa môžu niesť. . .

05.07.2022

Ach, kdeže sú tie dni, kedy našim územím blúdili Cyril a Metod a kadečo nám zvestovali. Dnešný deň ich pripomína len vzdialene, rovnako ako úporné horúčavy minulých dní. Je darom mať vieru i vzdelanie, nie každý však jeho cennosti rozumie. Pravá viera by nám mala dávať nádej i pokoru na našej životnej ceste, a pravé vzdelanie poznanie i životnú múdrosť, nie [...]

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Jaroslav Naď

Naď: Hnutie OĽANO zatiaľ nedostalo list s požiadavkami SaS

07.07.2022 13:30

Dodal, že OĽANO určite nebude podporovať predčasné voľby.

Robert Fico

Fico obviňuje Matoviča s Hegerom z organizovanej skupiny

07.07.2022 12:23

Bývalý trojnásobný premiér a šéf opozičnej strany Smer Robert Fico obviňuje súčasné vedenie štátu a polície z organizovanej skupiny.

Boris Johnson

Johnson vyviedol Britániu z EÚ, bol aj ministrom zahraničia a starostom Londýna

07.07.2022 11:50

Vizitka britského premiéra Borisa Johnsona (58), ktorý podľa britských médií oznámi rezignáciu.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Ukrajinskému vodičovi v Bratislave namerala hliadka takmer tri promile alkoholu

07.07.2022 11:25

Vodičovi hrozí väzenie až na jeden rok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,370
Celková čítanosť: 6636803x
Priemerná čítanosť článkov: 2800x

Kategórie