Založ si blog

Taká je pravda 6. – Varovanie osudu pre Borisa Kollára. . .

Už druhú autonehodu Boris Kollár mal, ako uvádza článok v linku

https://hitky.sk/boris-kollar-mal-dalsiu-autonehodu-opat-vo-vladnej-limuzine-a-opat/

– učia nás takéto situácie pozorne načúvať Zámeru sveta.

Borisovi Kollárovi neprajem nič zlé. Naopak, som mu vďačná za pomoc pre matky, ktorých deti zomreli vinou lekárov – lebo podporu poslanci a poslankyne jeho strany tým matkám poskytli, vypočuli ich a pomáhali pri pomenovaní problému na pôde NR SR.

Preto teraz uvažujem o varovaní osudu, ktoré vnímam v tých jeho autonehodách.

 

Prichádzajú nám občas do života také situácie, varovné.

Majú nás zastaviť a poučiť, že smer a cesta nie sú tie pravé.

Každý z nás ich zažíva. Zámer sveta nás poťuká po pleci, dá nám buchnát na chrbát a – ak to upozornenie prehliadame a ďalej vykračujeme tou istou cestou – nakoniec rázne zasiahne.

Aj odborne som to kdesi zachytila, o predzvestných signáloch. Bolo to o tom, že v období pred závažnou nehodou či kriminálnou udalosťou ľudia zažili krátko predtým menšiu autonehodu, akoby ich osud nabádal ku opatrnosti.  Lovila som nadránom v pamäti, kde a u koho  som to ako zaujímavú profesijnú skúsenosť psychológa zo znaleckej praxe čítala či osobne počula. Žeby v certifikačnom kurze z dopravnej psychológie? Hm, neviem. Každopádne ale takej varovnej informácii verím a ja osobne už aj venujem pozornosť.

 

Zámer sveta nie je náš nepriateľ. Pre niečo sa veci dejú – učí nás nimi, aj nám pomáha. Je ťažké to prijať v niektorých situáciách, no v jednej chvíli pochopíme, že to tak je.

Tie dve autonehody Borisa Kollára sú pre neho varovným znamením.

Niekedy nám tie situácie úplne zreteľne hovoria  – pozor, nesedíš v tom správnom aute, tá osoba nemá pri tebe čo robiť, môžeš doplatiť i na zlú jazdu iných – tak buď opatrný…

Som intuitívec – asi by som utekala z tejto vlády v tejto chvíli, bezodkladne, bez akýchkoľvek ďalších riešení kríz a dôvodov.

Myslím, že by mal byť teraz hodne opatrný.

Neprichádzajú rovnaké veci do tretice.

 

Elena

 

Cesta duše 5. – Sú dni . . .

24.02.2024

Poviem ti príbeh, zašepkala som včera. Iba mne? Dnes? A veď hej, prikývla som. Prší a prší dneškom. Ja si s dažďom rozumiem, no teraz tu mám príbeh plný slnka. O dva dni skôr vznikol, pravdaže. Slnko dopadalo na vzdialené kopce. Tenké zlaté lúče objímali vrcholce stromov a pozlátili zdychavské lazy a svahy nad nimi. [...]

Ale nooo 8. – Navrhujem SND nové umelecké dielo. . .

22.02.2024

Musíme sa kultúrniť nediskriminačne, povedala som si zamyslene, keď som čítala pohoršené reakcie k novému umeleckému dielu SND o Ježišovi https://christianitas.sk/skandal-okolo-blasfemickej-hry-jezis-z-montrealu-sa-stupnuje/?fbclid=IwAR38R953h9_sBRFnP-vmFnl6TjCwp87Htb9oBcEz00nQQK3bmAe_5ntNtq0 Že vraj nový filozofický pohľad to je, tvrdí SND. No veď dobre – nevidela [...]

Ale nooo 7. – Medzinárodný deň obetí zločinu. . .

22.02.2024

Výročie vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice sme si opäť pripomenuli, ako ukazuje link https://tvnoviny.sk/domace/clanok/881717-objednavatel-stale-nepyka-zhrnutie-toho-co-sa-udialo-za-sest-rokov-od-vrazdy-jana-kuciaka?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0JfPkePBeV-BQRu_HC5ySS5uj2vD71uTHiV6AJwjwdSM9D0DFBJRNPcUA#Echobox=1708534015 Čas plynie, a ja akosi nie som [...]

tibor gašpar

Gašpar: Ak sa NATO nezmení na útočnú alianciu, budeme ju plne podporovať

25.02.2024 12:34

Podľa Gašpara je deklarovaná snaha vlády vynaložiť na obranu dve percentá HDP.

Volodymyr Zelenskyj, Olaf Scholz

Zostáva vám len pár hodín, predpovedali v Berlíne porážku Kyjeva. Prečo Nemci váhali s pomocou Ukrajine?

25.02.2024 12:00

Podporovať Ukrajinu, ale neprovokovať Putina. Proruská politika Berlína sa skončila fiaskom, no Berlín stále nepomáha tak, ako by mohol.

Oleksandr Syrskyj

Syrskyj navštívil veliteľstvo neďaleko frontu. Situácia je ťažká, Rusi neustále útočia, potvrdil

25.02.2024 11:37

Ukrajinskí vojaci sa sťažujú hlavne na nedostatok delostreleckej munície a munície do protileteckých zbraní.

Anka, Donovaly

So snehom je to cez prázdniny bieda. Napriek extrémnemu teplu si však stále môžete zalyžovať

25.02.2024 11:30

Na upršaných Donovaloch sme na kopci stretli len hŕstku ľudí – tamojšie stredisko je napriek súčasným podmienkam stále otvorené. Zimné radovánky však naďalej ponúkajú aj Oščadnica či Jasná.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,824
Celková čítanosť: 8851840x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie