Založ si blog

Taká je pravda 6. – Varovanie osudu pre Borisa Kollára. . .

Už druhú autonehodu Boris Kollár mal, ako uvádza článok v linku

https://hitky.sk/boris-kollar-mal-dalsiu-autonehodu-opat-vo-vladnej-limuzine-a-opat/

– učia nás takéto situácie pozorne načúvať Zámeru sveta.

Borisovi Kollárovi neprajem nič zlé. Naopak, som mu vďačná za pomoc pre matky, ktorých deti zomreli vinou lekárov – lebo podporu poslanci a poslankyne jeho strany tým matkám poskytli, vypočuli ich a pomáhali pri pomenovaní problému na pôde NR SR.

Preto teraz uvažujem o varovaní osudu, ktoré vnímam v tých jeho autonehodách.

 

Prichádzajú nám občas do života také situácie, varovné.

Majú nás zastaviť a poučiť, že smer a cesta nie sú tie pravé.

Každý z nás ich zažíva. Zámer sveta nás poťuká po pleci, dá nám buchnát na chrbát a – ak to upozornenie prehliadame a ďalej vykračujeme tou istou cestou – nakoniec rázne zasiahne.

Aj odborne som to kdesi zachytila, o predzvestných signáloch. Bolo to o tom, že v období pred závažnou nehodou či kriminálnou udalosťou ľudia zažili krátko predtým menšiu autonehodu, akoby ich osud nabádal ku opatrnosti.  Lovila som nadránom v pamäti, kde a u koho  som to ako zaujímavú profesijnú skúsenosť psychológa zo znaleckej praxe čítala či osobne počula. Žeby v certifikačnom kurze z dopravnej psychológie? Hm, neviem. Každopádne ale takej varovnej informácii verím a ja osobne už aj venujem pozornosť.

 

Zámer sveta nie je náš nepriateľ. Pre niečo sa veci dejú – učí nás nimi, aj nám pomáha. Je ťažké to prijať v niektorých situáciách, no v jednej chvíli pochopíme, že to tak je.

Tie dve autonehody Borisa Kollára sú pre neho varovným znamením.

Niekedy nám tie situácie úplne zreteľne hovoria  – pozor, nesedíš v tom správnom aute, tá osoba nemá pri tebe čo robiť, môžeš doplatiť i na zlú jazdu iných – tak buď opatrný…

Som intuitívec – asi by som utekala z tejto vlády v tejto chvíli, bezodkladne, bez akýchkoľvek ďalších riešení kríz a dôvodov.

Myslím, že by mal byť teraz hodne opatrný.

Neprichádzajú rovnaké veci do tretice.

 

Elena

 

Iba ja 9. – Naozaj vidieť. . .

25.09.2021

Ručanie jeleňa sa nieslo podvečerom. Ozvena v prednohorskom tichu zosilnila jeho hlas, dunel akoby jeleň bol tu medzi stromami. Ozýval sa mu sok niekde v diaľke na protiľahlom svahu. Obloha číra, len s drobným bielym obláčikom. Slnečné lúče prenikajúce pomedzi stromy zlátili krajinu s pozvoľna padajúcimi listami. Krúžili pochabo v dychu vetra. Ach, jeseň je tu – [...]

Jednou ranou 8. – Prezidentka Čaputová potrebuje okuliare?

24.09.2021

Ach, som dnes milá a mierna. Prezidentke treba asi okuliare, lebo ďalekohľad – ten zjavne má. Vidí aj tie najmenšie porušenia ľudských práv – lenže v iných krajinách. Krajiny OSN musia podľa nej podporovať ľudí, ktorí sa dožadujú dodržiavania svojich základných práv, vrátane slobody prejavu alebo zhromažďovania. “Občania musia mať možnosť tieto [...]

Jednou ranou 7. – Tri z piatich. . .

23.09.2021

Nie,nie, prevzatie zodpovednosti sa v tomto štáte nenosí… A hej, viac ako tri z piatich… V minulom blogu som sľúbila dať ešte pár slov v súvislosti s Matovičovým výrokom, či majú zodpovední donekonečna doplácať na nezodpovedných. Príkladov je v tomto štáte vo vzťahu ku korone a súčasnej situácii viac ako dosť – šíritelia nákazy a v prvom rade [...]

Izrael, valcína, očkovanie

ONLINE: Rôzne skúsenosti zaočkovaných krajín. Izrael sprísňuje, Nórsko uvoľňuje

25.09.2021 07:30

Tretia dávka vakcíny, sprísnenie opatrení voči neočkovaným učiteľom. Izrael znepokojuje rast počtu úmrtí. Naopak, Nórsko si bude užívať voľnosť.

Miroslav Kollár, Juraj Hipš

Strana Spolu si volí nového šéfa. Každý ju chce ťahať inam

25.09.2021 07:00

Jeden z kandidátov verí, že strana Spolu má priestor na samostatnú existenciu, ďalší si myslí, že sa treba spojiť s Progresívnym Slovenskom.

Juraj Hipš

Hipš: Jedinú cestu vidím v spolupráci s Progresívnym Slovenskom

25.09.2021 06:45

Bývalý predseda strany Spolu Juraj Hipš, ktorý na tento post opäť kandiduje, si myslí, že rozdiely medzi Spolu a Progresívnym Slovenskom sú minimálne.

Miroslav Kollár

Kollár: Zlúčeniu Spolu a Progresívneho Slovenska hovorím nie

25.09.2021 06:45

Podľa kandidáta Miroslava Kollára, ak by chcel ísť do Progresívneho Slovenska, urobil by tak už na jar a nie teraz - okľukou cez Spolu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 5583355x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Kategórie