Založ si blog

Iba ja 3. – Vykroč. . .

Husté šedé oblaky leteli nízko a rýchlo. Kde – tu sa pretrhli a pomedzi ne žiarili kúsky belasej oblohy.

Doumývala som práve schody v bytovke, krátko pred siedmou večer bolo a snažila som sa zachytiť ten pocit, ktorý mi mraky symbolizovali.

 

Bilancovala som deň – iskričky pohody sa mi v spomienkach vynárali. Toto pokladám za fajn vec, večer si uzavrieť v myšlienkách deň s dobrým a krásnym, čo mi priniesol – hoci bilancujem takto deň len sem-tam.

Ráno budem v predsieni lepiť ten polystyrénový pás pod strop, a založím LED pásik – vzdychla som si natešene. Nádej, tie oblaky symbolizovali nádej – preblesklo mi náhle. Život prináša i ťažkosti, sú ako tie rýchlo letiace temné mraky,no nad nimi je to, čo dáva nášmu životu zmysel. Sem-tam sa mrak roztrhne a presvitá práve tá belasá obloha, vieme že tam stále je…

Ach, ach, zasyčal Zámer sveta, to pre tú belasú nádej oblohy si doteraz neprečítala tú knihu? Už tri týždne ťa čaká, spomínaš?

Veď ju mám pri hlave v posteli. Som ale unavená, stierkovala a maľovala som, a zakladala gumolit v chodbe predsa – kývla som plecom – a uvažujem popri tom stále, veď vieš.

Neveríš  ani mne, skonštatoval, strach Ti bráni i dýchať. Pozri si aspoň toho Villolda.

 

No hej, zvláštna koincidencia – o tom bezplatnom Villoldovom seminári som vám i v blogu písala

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2021/08/11/za-9/

Aj som ho absolvovala – ibaže potom mi napísali, že vôbec nechápu ako sa im zamenili nahrávky a šiel mi ich seminár Odvážne srdce. Ja som porozumela synchronicite, keďže som si tú nahrávku vypočula. Lebo vo mne uzavrela a zahojila jednu ranu.

Ak čelíme ťažkej strate, tak stojíme akoby v dvoch svetoch – na jednej strane nás tá udalosť vedie ku zmene a posúvame sa ňou ďalej a za to cítime vďaku. Na druhej strane je tam obrovská bolesť zo straty – a to vytvára rozpor v našom vnímaní celej tej udalosti.

Ja som to prežívala vo vzťahu ku smrti môjho syna – lebo si uvedomujem zmenu, ku ktorej som dokráčala na svojej ceste, no cítim hlboký smútok v srdci pre jeho smrť a moc mi chýba. Villoldo v tom seminári hovoril o tomto rozpore a jeho prirodzenosti. Uvažovala som o všeľudskosti takej skúsenosti ako je strata a aj o polarite zármutok a vďačnosť, ktoré v rôznych situáciách zdieľame spoločne. Aká je zložitá cesta, kým ich zažívanie spoločne dokážeme prijať. Ja som sa dlho trápila a obviňovala po jednom „duchovnom sedení“ s informáciou, že to som si predsa dobrovoľne zvolila ako skúšku pred narodením – predsa takú životnú skúšku by som si nevybrala. Nie že by to bola scestná informácia, čítala som o tom kdekade potom. No zakaždým, keď som o tom uvažovala, som si v duchu rezala žily, ničilo ma to. Vrátila som sa k tomu teraz, lebo dôveru k Zámeru sveta cítim a tak som ochotná urobiť ďalší krok teraz.

 

Potom i seminár o energetickej medicíne mi poslali – a už len dnes si ho môžem pozrieť. A tak som nahrávku počúvala v noci a kdesi v polovici som pri nej zaspala. Vratila som sa k nej opäť ráno. Hovorí v nej Villoldo o šamanoch ako o technikoch posvätného, pretože rozumejú fungovaniu neba a Zeme. O farmagedone, záplave liekov na ničenie, rezanie a pálenie chorôb. A o šamanskom pohľade na zdravie a liečbu. Moc sa mi páči Villoldov obrazný a názorný štýl vysvetľovania – presne to mi vyhovuje najviac. Cvičenie seminára mi ukázalo bloky – presne tak a presne tam, ako to povedal Zámer sveta. Po tvári mi tiekli slzy. Zámer sveta ma tíško objal, lebo na objatie ako dotykový typ reagujem oveľa lepšie ako na poúčanie. Postav sa tvárou v tvár svojmu strachu, povedal tíško.

Villoldo hovoril o dôležitosti pohrebných rituálov – a to i rituálov pohrebu svojho starého ja po niektorých udalostiach v našom živote. O dôležitosti pochovať ho namiesto jeho lepenia a pretvárania. Ľudia sa menia, prenikol mnou v tej chvíli hlboký pocit istoty. Niektorí, niekedy, dodala som, ak chcú.

Nemusíš sa báť minulosti, zašepkal Zámer sveta –  dôležité je, kam sa človek díva…

Poď – na môj facebook ma nasmeroval. Mám tam už dlho báseň, starú indiánsku múdrosť skladajúcu, prevzatú zo stránky Šamanizmus a zrazu som ňou šla ako chodníkom s hlbším porozumením.

Nezajímá mě, z čeho žiješ.
Chci vědět, po čem toužíš,
a zda máš odvahu setkat se s touhou svého srdce.
Nezajímá mě tvůj věk.
Chci vědět, jestli bys riskoval,
aby se na tebe dívali jako na hlupáka kvůli tvé lásce,
snu, nebo kvůli dobrodružstvím, aby si opravdu žil.
Nezajímá mě, jaké tvé planety stojí spolu s Měsícem.
Chci vědět, jestli ses dotkl středu svého smutku,
zda v tobě zanechala v životě rány zrada,
a zda ses už kvůli strachu z dalších bolestí stáhl.
Chci vědět, jestli by si uměl žít s bolestí, s mou či s tvou.
Jestli umíš divoce tančit a nechat, aby tě extáze naplnila
až po konec tvého prstu bez toho,
aby si mávl opatrnosti, nebo tomu, abychom byli realisté,
nebo abychom pamatovali na hranice lidského bytí.
Nezajímá mě, jestli příběh, který mi povídáš je pravdivý.
Chci vědět, jestli dokážeš někoho zklamat,
abys byl pravdivý k sobě samému,
a jestli umíš snést obvinění ze zrady proto,
aby si nezradil svou vlastní duši.
Chci vědět, jestli vidíš to krásné i tehdy,
když to není krásné každý den,
a že život pochází z Boží přítomnosti.
Chci vědět, jestli dokážeš žít s neúspěchem,
s mým nebo s tvým a přece se zastavit na břehu jezera
a zakřičet stříbrnému měsíci: „ANO!“
Nezajímá mě, kde žiješ a kolik vyděláváš.
Chci vědět, jestli dokážeš vstát po noci plné smutku a pochybností,
unavený a s kostmi rozbitými se postarat o děti ?
Nezajímá mě kdo jsi a jak ses sem dostal.
Chci vědět, jestli stojíš se mnou uprostřed ohně bez toho, abys ses vylekal.
Nezajímá mě kde, co a s kým ses učil.
Chci vědět, co tě podrží zevnitř,
když už se všechno ostatní zřítilo.
Chci vědět, jestli dokážeš být sám se sebou
a zda jsi opravdu rád sám se sebou v prázdných chvílích.
(indiánska báseň…)

 

Áno, tak, prisvedčila som ticho Zámeru sveta.

No tak, prečítaj si už tú knihu konečne – zašepkal…

Prikývla som.

 

Elena

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8872760x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie