Založ si blog

Ajajaj 1. – Neuniesli prezidentku mimozemšťania?

Ach, som celá hrdá, že aspoň jedného schopného človeka naša vláda a parlament do funkcie dostali.

A to ani nemá outfity od módnych návrhárov, ktoré by nám aspoň raz týždenne prezentoval nech vieme, že niečo robí a že ho neuniesli mimozemšťania. Ani pri kresle povalený sa nefotí.

Dokelu, tak ako to robí, že keby boli prezidentské voľby zajtra a kandidoval by, stávková kancelária by neumožnila staviť na jeho víťazstvo, aby neskrachovala???

 

Pravdou je, že svojimi postupmi generálny prokurátor – no kto iný – získava srdcia davov.

A čo je hlavné, má aj ich dôveru – tak to má byť – Generálna prokuratúra má byť nosným pilierom dôveryhodnosti štátu.

Jasné, že pilierov by sme mali mať i viac, napríklad justíciu či vládu, no tak buďme optimisti – raz možno budú…

Zatiaľ si pripomeňme, že aspoň generálny prokurátor to zvláda úspešne – a to i bez pomoci Hegerovej komisie na budovanie dôvery občanov k štátu.

Predstavte si, ľudia mu odobrujú aj cestu do Ruska, kam ho pozvali na oslavu 300. výročia vzniku ruskej prokuratúry – čo rozzúrilo – panebože, ja ani nechápem že koho, však o väčšine tých ľudí fakt neviem čo urobili pre Slovensko, ale pre mňa určite nič, to by som si ich pamätala. Nejakí vraj naši europoslanci, o ktorých som v živote nepočula, sú to – a aj nejaký pán Šeliga –  ho dokonca vyzvali, aby tam nešiel.

Argumenty o zločinoch  – prepáčte nie argumenty, ale drísty produkujú o zločinoch a gulagoch. No potom to vyzerá ako predčasné prvoaprílové vystúpenie vykladať jednou ranou o tom, ako chceme spoluprácu s USA a EÚ. Kolonizátori, organizátori pokusov na vlastných občanoch, rozpútavači vojny v mnohých regiónoch sveta. Krucinál, nie že s nimi spolupracovať – ale na hraniciach by sme ich mali polievať svätenou vodou.

Ach, asi mu závidia tú kvalitnú ruskú vodku – hoci generálny prokurátor nevyzerá, že by jej popil toľko ako podaktorí iní predstavitelia štátu…

Verejne ho podporujem v tej ceste do Ruska.

 

A hej, obrovský plus bod má u mňa generálny prokurátor v tomto týždni. 

Lebo čím viac informácií sa ukazuje o tom Miloslavove, tým menej sa mi celá vec páči.

BTW – k palete možných trestných činov páchateľov  v tom  Miloslavove som zabudla pridať kyberšikanu – je u nás TČ od júla 2021.  Je tam i zverejňovanie fotiek s cieľom ponížiť inú osobu, a paleta pre páchateľa ?

Ak trestný čin páchateľ urobí z osobitného motívu alebo ho spácha na chránenej osobe, hroziť mu môže jeden až štyri roky za mrežami. Ak ním spôsobí značnú škodu, alebo s úmyslom získať značný prospech, alebo bol za taký čin v predchádzajúcich 24 mesiacoch odsúdený, hrozí mu trest dva až šesť rokov za mrežami.

Dieťa nepochybne chránenou osobou je.

 

Takže otvorene – snaha polície kvalifikovať závažné konanie páchateľov pri ktorom skončilo dieťa v nemocnici a bolo bité, opíjané a nahé fotené ako lúpež 6 eur znamená jediné – že to celé pôsobí ako snaha uhrať veci pod koberec.

A keďže na internete bolo uverejnené aj to, že matka je aktívna policajtka a otec  pracoval v NAKA

https://www.inenoviny.sk/kauza-dobite-11-rocne-dievca-v-miloslavove-nitky-siahaju-do-policie-sr/

takáto podivná kvalifikácia skutkovej podstaty  „že lúpež“ v mojich očiach políciu znedôveryhodňuje.

No našťastie páchatelia aj obeť nie sú plnoletí – a tak ich výsluchy musia byť nahraté na kameru. Ak nie sú, potom je to dôvod na disciplinárne konanie. A ak sú nahraté, potom jednoznačne bude vidieť akúkoľvek snahu manipulovať výpovede „dobrým smerom“.

Našťastie do hry vstúpil generálny prokurátor, takže bude mať kto objektivitu nahrávok s výpoveďami posúdiť

https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/sokujuci-pripad-miloslavova-otrasnemu-utoku-malolete-dievca-vyjadril-aj-zilinka

Ďakujem preto týmto verejne generálnemu prokurátorovi, že sa  veci ujal. 

 

A hej, už ste si mohli zvyknúť, že pani prezidentka je ticho, keď sa treba ozvať.

Keď šlo o jednu vetu poslanca ohľadne vzhľadu jej bezmála 18-ročnej dcéry na módnej prehliadke, okamžite boli médiá plné jej výrokov o neprijateľnosti šikany. A ako dojemne upozornila ešte 19. novembra 2021, kedy je Deň týraných detí, aby sme nezatvárali pred násilím na deťoch oči

https://www.webnoviny.sk/prezidentka-caputova-upozornila-na-zneuzivanie-a-tyranie-deti-vyzvala-aby-sme-nezatvarali-oci-a-nasiliu-zabranili/

„Veľmi pomôže, ak budeme všetci pozorní k tomu, čo sa deje v našom okolí a nenecháme žiadne dieťa sa trápiť a zažívať násilie,“ uzavrela hlava štátu.

Pekne sa s deťmi nafotila, a tým skončila.

Počuli ste od nej čo len slovo ku tomuto hroznému prípadu v Miloslavove?

 

No nebojte sa, ani našu prezidentku určite neuniesli mimozemšťania, aj keď to podľa jej mlčania  v takom závažnom prípade, aký sa stal  v Miloslavove 11-ročnému dieťaťu, tak vyzerá. Toho, že by ju uniesli mimozemšťania, sa vonkoncom nemusíte obávať – to sú rozumné tvory, čo by s ňou robili?

 

Elena

Ajajaj 8. – Viete vôbec, čo učia vaše deti?

19.01.2022

No dokelu, rozprávky som mala rada. Vlastne i mám – pravdaže len niektoré, opatrne spresňujem po dnešku. Neviem či ste počuli o najnovšom rozprávkovom hite istej pani učiteľky či skôr vychovávateľky, keďže o sebe píše, že v školskej družine pracuje. No poviem vám, potešila som sa, že moje deti už odrástli zo školských lavíc, lebo skutočne neviem. čo [...]

Ajajaj 7. – Pravda o vyplácaní odškodnenia za následky „kovidočkovania“. . .

16.01.2022

Život je dobrý učiteľ. Mňa naučil, že naša ľudskosť je svetlom na ceste. Že súcitnosť je viac ako spravodlivosť. Že sme ľudia a robíme chyby. Ale naučil ma tiež odlíšiť ľudskú chybu od zámerného konania. Dnes viem, že nemám dávať druhú šancu ľuďom, ktorí sa ku mne správajú bez úcty. A nedávať dôveru ľuďom konajúcim nedôveryhodne. No a povedzte mi, [...]

AJAJAJ 6. -YGH.

16.01.2022

YGH. Yankee, go home. Áno, toto je symbol, napísaný na stužke. Bude ma sprevádzať pripnutý na kabáte či vetrovke v najbližších dňoch. Chcem mier a bezpečie pre moje deti. I pre tie vaše. Ibaže takto vyzerá ochrana mieru a civilistov v americkej verzii – bezzábranové a bezdôvodné vraždenie civilistov. Ako podotýka Blog investigatívnej žurnalistiky, to preto [...]

Írsko, učiteľka Ashling Murphyová

Z vraždy učiteľky v Írsku obvinili Slováka

19.01.2022 23:23

Írske úrady z vraždy učiteľky Ashling Murphyovej obvinili Slováka menom Jozef Puška, informovala v stredu na svojej webovej stránke stanica BBC.

Alexej Navaľnyj

Západ sa nechal ohľadom Ukrajiny vlákať do Putinovej pasce, varuje Navalnyj

19.01.2022 23:21

Rusko sa podľa Navalného snaží vzbudiť zdanie, že pokiaľ USA nebudú súhlasiť, tak "niečo urobí".

Joe Biden

Biden: Bol to rok výziev i rok obrovského pokroku

19.01.2022 22:59

Prezidentova celková podpora je podľa CBS News v súčasnosti na úrovni 44 percent.

Black Hawk

Obyvatelia Sliaču chcú vedieť, aký vplyv bude mať dohoda s USA na ich život

19.01.2022 22:17

List s otázkami k obrannej dohode s USA adresovali primátori Sliača, Zvolena a Banskej Bystrice aj poslancom Národnej rady SR.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,247
Celková čítanosť: 6003309x
Priemerná čítanosť článkov: 2672x

Kategórie