Založ si blog

Hra svetla 4. – Ako vláda učiteľov oklamala. . .

Nič človeka nepoučí lepšie, ako prax.

Žiadna teória a prázdne reči prax nenahradia.

Čudujem sa učiteľom, vysokoškolsky vzdelaní ľudia a dajú sa zavádzať a klamať dookola – akoby im logické myslenie chýbalo.

 

Viem jasne, úplne jasne – že ak mi niekto niečo sľúbi a potom to nesplní, tak ma oklamal. Je to skrátka klamár.

Predvolebné sľuby tejto vlády učiteľom sú všeobecne známe – a nič z nich nenaplnili.

A tiež ma život naučil, že brať ohľad na nečestne konajúcich sa nevypláca. Lebo oni nezačnú  „povzbudení našim dobrým príkladom“  konať konečne čestne a zodpovedne, ale využijú naše slušné správanie voči nim iba na ďalšie lumpačiny – veď prečo nie, keď to ide?

 

Vzdelanie posúva spoločnosť dopredu – no vzdelávajúci nie sú docenení. Pribúda detí s problémami rôzneho druhu, ktoré potrebujú individuálny prístup. Pribúda detí zo sociálne znevýhodneného prostredia, ako sa označujú deti z osád – a veru je s nimi dosť ťažkostí v školách. Najnovšie učiteľom hodili na krk i vyše desať tisíc ukrajinských detí navyše k tým našim.

A pritom každý rok nezvýšenia platu okráda človeka nielen o aktuálnu životnú úroveň, ale i o tú budúcu výškou jeho dôchodku.

Je najvyšší čas, aby si to konečne uvedomila i vláda.

 

Neviem čo viac treba učiteľom povedať, aby pochopili, že by mali okamžite na dva týždne zavrieť školy. Lebo vládu poučí ďaleko lepšie prax so zavretými školami, že učiteľov potrebuje – ako prázdne reči a jednodňové štrajky.

 

Elena

 

Kroky v tme 6. – Päťnásobne vyššie náklady za plyn?

18.08.2022

Ideme podporiť Ukrajinu vo vojne s Ruskom odstavením ruského plynu? Pred takýmto krokom bolo potrebné zrealizovať dôsledné odborné analýzy, koľko nás to bude stáť – ako to zvýši cenu plynu reálne pre občanov a pre firmy, ako to zvýši vykurovacie a výrobné náklady, aký dopad to bude mať na našu životnú úroveň. Predpokladám, že vláda a ani naši vydarení [...]

No toto 10. – Ak menej, tak viac. . .

18.08.2022

Ak menej, tak viac – táto úmera funguje v živote v rôznych oblastiach. Platí to tak v živote človeka, ako aj v živote spoločnosti a v prírode celkovo – ak je niečoho menej, je zároveň niečoho viac, Ak je menej spojov vo verejnej preprave, tak je viac problémov s dopravou. Ak je menej dažďa, tak je viac problémov so suchom. Ak je menej peňazí, tak je viac [...]

Kroky v tme 5. – Tí, ktorých si možno kúpiť. . .

17.08.2022

Nie, neodsudzujem tie decká, ktoré za peniaze zjedia špak, pijú vodu zo záchodovej misy, či reagujú na nejakú inú nezmyselnú výzvu na sociálnych sieťach. Nepodporujem, pravdaže, toto ich správanie, len ich neodsudzujem, lebo rozumiem tomu, ako ťažko sa im žije v spoločnosti, v ktorej si možno mnohé a mnohých kúpiť. V ktorej mnohí hlásajú, že úžasný je ten, [...]

Krymský most, ICEYE

Ukrajinská nadácia kúpila pre armádu satelit. Bude mať prehľad o bojisku

18.08.2022 21:19

Ukrajinská nadácia kúpila satelit, ktorý obstaráva snímky zemského povrchu s vysokým rozlíšením bez ohľadu na dennú dobu a poveternostné podmienky.

Gagarinova ulica

V Bratislave kreslia trvalé BUS pruhy na Gagarinovej ulici

18.08.2022 20:40

V týchto dňoch v rámci prác na rekonštrukcii Gagarinovej ulice v Bratislave začali s vyznačovaním trvalých vyhradených jazdných pruhov pre verejnú dopravu, tzv. bus pruhov.

lekár, doktor, peniaze, úplatok,

Komora sestier je sklamaná z Matovičovho návrhu: Takéto zvýšenie platov nestačí

18.08.2022 20:18

Nemôžeme vyjadriť spokojnosť s prezentovaným zvýšením hrubej mzdy sestry a pôrodnej asistentky, reaguje komora.

SR vláda 77. schôdza rokovanie krajniak milan

Krajniak by o druhom pilieri hovoril inak, ak by nebol ministrom, tvrdí investičný analytik

18.08.2022 19:15

Analytik František Burda v podcaste denníka Pravda hovorí o automatickom vstupe do druhého piliera, spolu s praktickými radami mladým o dôchodkovom sporení.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,390
Celková čítanosť: 6770014x
Priemerná čítanosť článkov: 2833x

Kategórie