Iba 2. – Chcú nás umlčať. . .

Ach, je to príbeh…

Ešte v marci 2022 sa v Česku Národné divadlo rozhodlo stiahnuť Čajkovského operu, lebo veď Putin… ako to potvrdzuje článok v linku

https://financnenoviny.com/ceska-republika-narodne-divadlo-vyskrtlo-cajkovskeho-operu-obava-sa-proputinovskej-propagandy/

Tlačový hovorca divadla vyhlásil

Stojíme na straně Ukrajiny a respektujeme rozhodnutí inscenátorů nepodporovat vyprávění o ‚Velké‘ ruské říši.“

Neskončilo to  ale, v máji Česi ešte meditovali o tom počine, veď vysvitlo, že Čajkovskij mal ukrajinské korene  a samotný autor predlohy Gogoľ je známy ako ukrajinský patriot a na Ukrajine je dokonca pokladaný za jedného z otcov národa – o tom tiež článok dali

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-zle-Ruseni-Cajkovskeho-se-v-CR-zvrhlo-to-Narodni-necekalo-696652

No aby to nakoniec  Zelenskyj úkorne nezobral s tou operou zrušenou – a nezatočil s Čechmi…

V tom článku nejaká redaktorka argumentuje, že  „V libretu počínaje druhým obrazem třetího jednání figurují sbory, které vyzdvihují nepřemožitelnost ruské armády a velikost carského Ruska. Také osoby záporožských kozáků, kteří přicházejí ke dvoru se suplikou, jsou připomínkou historické situace, kdy Ukrajina byla součástí ruského impéria“.

V tom istom článku jedna novinárka dala otázku, že kde sa takí idioti vôbec berú – či ich nakoniec neplatí Kremeľ…

 

A  spomeniem ešte predvčerajšok – šla som unavená z práce a v jednej chvíli mi zasvietila žltá a modrá  – kontajnery na smeti. Zamrazilo ma – preboha, to už aj tie na ukrajinsky prefarbili? Pobavilo ma to potom, a súčasne mi to ukázalo, ako nás príliš zahlcujú tou žltomodrinou, až sa jej podvedomo začíname brániť. A pritom – prezradím vám – moja luscherovská preferenčná kombinácia farieb je modrá so žltou a fialovou. Veľmi často som nosila farebnú kombináciu modrej so žltou, teraz mi Ukrajinu nepríjemne asociuje. O to viac, že i osobnú antipatiu mám – Ukrajinci v byte nad nami ubytovaní, fajčia ustavične, takže balkón s dcérou pomaly ani nemôžeme otvárať. K hlučnosti, štekajúcemu psovi či pošliapavaniu schodov keď ich umývate, či tomu, že ich oni sami v bytovke vôbec neumývajú,  som ja osobne tolerantná – ale fajčenie mi skutočne prekáža.

Úprimne si myslím, že to natláčanie Ukrajiny a preferovanie Ukrajincov dovedie ľudí k tomu, že ich s nenávisťou stadeto na konci vojny budú vyprevádzať  – nebudú tu žiadneho chcieť ponechať.

 

V ďalšej časti blogu som ústretovo zauvažovala – ruského vajca i ruskej zmrzliny sme sa už zbavili, ani neviem ako to prekrstili. Máme ešte chrobáka s názvom rus domový, na neho „odrusovači“ zabudli

 https://www.uksup.sk/storage/app/media/uploaded-files/svab-obycajny-rus-domovy.pdf

Musela som blog upraviť, aby „Ukrajincov neurážal“.

 

Nuž, ja sa cítim urážaná a zneužívaná tým, že sa tu z Ukrajiny niektorí chodia pohodlne nabaliť.

 

 

Elena

 

K diskusii pravdavitazi  To by som musela byť taká naivná ako Vy. Nevystupovala by som proti ľuďom, ktorí naozaj trpia, Ukrajine prajem z celého srdca mier – ale toto je iný príbeh. V blogu parodujem trápny nápad zaťahovať do vojny Ukrajiny a Ruska pomenovania čohokoľvek u nás, či dokonca umelecké diela už dávno mŕtvych umelcov.

A BTW – som za sily svetla, proti všetkým zločincom, šíriacim nákazy z biolabákov a snažiacim sa povinne vakcinovať,  Sú v rôznych krajinách rozlezení, i v Rusku, predstavte si,  a verím že všetci do posledného – autori toho zvráteného nápadu i jeho realizátori v praxi  – raz skončia ako vojnoví zločinci na šibeniciach…

Rudi1  Ako ľahko zistíš z priloženého linku pod obrázkom, šváb a rus sú dva rozdielne druhy. Klikni si na link a preštuduj si to.

Ej 10. – Kto pozná zlodeja?

20.08.2025

V psíčkarskej skupine dali zlodeja priamo pri čine https://www.facebook.com/watch?v=1700254010632840 nože, kto ho poznáte? Myslím, že je namieste dávať natvrdo mená i fotku lumpov všetkého druhu. Podporujem i tých, ktorí na sociálnych sieťach „čistia“. Videjko s jedným z úchylov, ktorý lákal k sebe do auta trinásťročné dievčatá, tu teraz nedávam. No [...]

Ej 9. – Alibaba a 40 tajomníkov. . .

19.08.2025

To by teda bola rozprávka, že? No ale je to hoax, pravdaže – Alibabu sprevádzalo 40 zbojníkov a nie 40 tajomníkov. I keď ktovie či je medzi tými dvoma pojmami až taký veľký rozdiel. Uveďme preto teraz hoax na pravú mieru. Alibabu sprevádzalo 40 zbojníkov. Hŕba tajomníkov – zatiaľ 36, ale čoskoro ich môže byť aj 40 podľa toho akým tempom ich pribúda – [...]

Ej 8. – Ako nekresťansky sa podaktorí kresťania prejavili. . .

17.08.2025

Média o ňom už čo-to napísali tu https://www.topky.sk/cl/10/2606781/Vila-za-miliony-s-vyhladom-na-Tatry–Hlina-sa-pustil-do-predsedu-KDH–Zo-svojich-uspor-by-nezrekonstruoval-ani-kupelnu- i tu https://ereport.sk/da-sa-na-takyto-luxus-poctivo-zarobit-presovskemu-zupanovi-rastie-pod-tatrami-honosna-vila či tu [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini: Invázia vojsk Varšavskej zmluvy nadlho ovplyvnila politický život a osudy ľudí

21.08.2025 08:30

Invázia vojsk Varšavskej zmluvy je smutnou historickou udalosťou našich dejín, uviedol prezident Peter Pellegrini.

KĽDR / Raketa /

Americký think-tank podozrieva KĽDR, že má tajnú základňu s raketami, schopnými zasiahnuť USA

21.08.2025 08:22

Severná Kórea možno pri čínskych hraniciach prevádzkuje tajnú základňu balistických rakiet, ktoré môžu zasiahnuť aj územie USA.

India, Čína, Modi, Wang Ji

India otestovala balistickú raketu schopnú niesť jadrovú hlavicu

21.08.2025 08:00

India oznámila, že úspešne otestovala raketu, ktorá by mala byť schopná niesť jadrové hlavice a doletieť do akejkoľvek časti Číny.

Izrael, Gaza, Pásmo Gazy

Izrael začal obsadzovať Gazu. Netanjahu ju chce dobyť čo najskôr

21.08.2025 07:22

Izraelská armáda začala po stretoch s ozbrojencami hnutia Hamas prvú fázu plánovaného útoku na mesto Gaza a už ovláda jeho okrajové časti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,190
Celková čítanosť: 10669028x
Priemerná čítanosť článkov: 3345x

Kategórie

Archív