Založ si blog

Hra svetla 11. – Strata strát, medvede a poslanec Benčík. . .

Poslanec Benčík je dnes v centre môjho záujmu.

Nedám k nemu nijaký prívlastok, aby ma nebodaj nezažaloval.

Tí, ktorí ma poznajú, chápu z môjho zdanlivo ničnehovoriaceho a humorný prídych postrádajúceho komentára, že som v tejto chvíli drak šľahajúci plamene.

 

Útoky medveďov sa odohrali v poslednom čase viaceré.

Pani, ktorej otec zahynul minulý rok v dôsledku útoku medveďa včera v správach smutne hovorila, ako sa v posledný deň lehoty odvolalo ministerstvo,hoci rodina už túžobne čakala na ukončenie sporu. Súcitila som s ňou moc, viem že tie súdy dookola „vřtajú v rane“. A neskutočne to bolí – po strate blízkeho človeka vás toto zabíja druhý raz.

Snáď sa raz dočkajú odškodnenia.

 

Odškodnenia sa ale už dočkal poslanec Benčík.

Prípomeniem o ňom iba strohý fakt – jeho osobnosť chráni tento štát úžasne

– čo dokladujem rozsudkom, ktorým súd vo veci ochrany jeho osobnosti, dotknutej jedinou vetou v časopise Zem a vek.

Podstatou tej urážky jeho osobnosti bolo údajne vyjadrenie v článku, že svojimi blogmi kryje neonacistov na Ukrajine a vystavuje nebezpečenstvu slovenských občanov. Vyčítali mu, že údaje do blogov čerpal od ukrajinskej neziskovky Mirotvorec, ktorej činnosť odsúdili BSE, Reportéri bez hraníc i Medzinárodná federácia novinárov a pripisovali jej vinu za smrť niekoľkých novinárov.

Detaily sú v rozsudku, ktorý je  verejne prístupný a link k nemu prikladám

https://m.facebook.com/janbenciknrsr/posts/pcb.230355222530072/?photo_id=230354752530119&mds=%2Fphotos%2Fviewer%2F%3Fphotoset_token%3Dpcb.230355222530072%26photo%3D230354752530119%26profileid%3D100003815419950%26source%3D48%26__tn__%3DEH-R%26cached_data%3Dfalse%26ftid%3D&mdp=1&mdf=1

Popri mediálnom ospravedlnení dostal poslanec Benčík 30 000 eur za tu nemajetkovú ujmu poškodením osobnosti.

 

A teraz urobím výkop za spravodlivosť.

Za poškodenie osobnosti jedinou vetou pre poslanca Benčíka prisúdili 30 000 eur odškodnenia.

Povedzte mi, nože mi povedzte – aké veľké odškodnenie by mali pri takejto mierke spravodlivosti dostať blízki toho pána medveďom zabitého? 

A aké odškodnenie by mali dostať rodiny detí, ktoré zomreli v dôsledku závažného pochybenia lekárov???!!!!

 

Nerada používam slovo STRATA v súvislosti s našimi deťmi, ktoré už nežijú vinou chyby lekára.

Lebo startiť môžem kľúče či peňaženku a hľadať ju – my sme naše deti nestratili, ktosi v slovenskom zdravotníctve im svojim preukázane nedbalým a neodborným postupom vzal život.

MY SME NAŠE DETI NESTRATILI.

A ak slovo strata teraz používam, tak preto, aby ste pochopili, že táto situácia má dve tváre – jednou z nich je samotná smrť dieťaťa, ktoré niečím pochybením prišlo o život. A tou druhou tvárou je naša strata – lebo i náš život táto udalosť narušila celoživotne.

Je to strata strát – vracia sa táto bolesť do rany v niektorých situáciách – meniny, narodeniny, výročie úmrtia a pohrebu. Niečia svadba, niečie narodenie dieťaťa – a tichý hlások zašepká „prečo moje dieťa nikdy nie…“

Mamy „našich detí“ by vám o tom mohli rozprávať hodne dlho…

 

Poslanec Benčík dostal za ujmu na osobnosti mediálne ospravedlnenie.

V prípade úmrtia môjho syna sa páchateľka nikdy neospravedlnila, Nemocnica sa ospravedlnila za „spôsobenú finančnú ujmu nákladmi na pohreb“, nie za zavinenú smrť dieťaťa.

Blíži sa čas Maroškových narodenín – a ja si kladiem otázku čo je toto za obludný štát, ktorý zaisťuje takto diametrálne odlišný prístup ku spravodlivosti? Čo je toto za obludný systém spravodlivosti v podaní slovenskej justície?

 

 

Je to hanba, hanba slovenského súdnictva a hanba tohto štátu.

 

Elena

 

 

 

 

 

 

 

 

Zlatobyľ 9. – Stáročiami sa môžu niesť. ..

05.07.2022

Ach, kdeže sú tie dni, kedy našim územím blúdili Cyril a Metod a kadečo nám zvestovali. Dnešný deň ich pripomína len vzdialene, rovnako ako úporné horúčavy minulých dní. Je darom mať vieru i vzdelanie, nie každý však jeho cennosti rozumie. Pravá viera by nám mala dávať nádej i pokoru na našej životnej ceste, a pravé vzdelanie poznanie i životnú múdrosť, nie [...]

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Iba 8. – Chcem, aby Zelenskyj. . .

05.07.2022

Ach, Zelenskyj mi pripomína filmového hrdinu. A rada by som sa s ním porozprávala… Aj jeho komunikačný štýl v dnešnom blogu preberiem. Myslím to úplne vážne. Je ale dôležité, aby ste videli kus príbehu pre pochopenie týchto mojich slov… Životné skúsenosti nám pomáhajú zmúdrieť. Ja napríklad nielen na základe skutkov, ale už i na základe slov dokážem [...]

S-300

Aj týmito zbraňami pomáha Západ Ukrajine v boji proti Rusku

05.07.2022 14:00

Ukrajina potrebuje pre boj s Ruskom zbrane zo Západu. Prichádzajú húfnice, tanky, protivzdušné systémy či drony.

Policajné oddelenie

Opitý muž narazil autom do dverí policajného oddelenia v Medzilaborciach

05.07.2022 13:41

Vozidlo, ktoré muž riadil, mu nepatrilo.

Ladislav Kukolík

Lunter: Strategické podniky krvácajú, treba im pomôcť

05.07.2022 13:19

Energetická kríza ohrozuje fungovanie veľkých závodov, ktoré zamestnávajú stovky ľudí. Banskobystrická župa vyzýva vládu, aby zakročila.

Romania NATO Chief

Spojenci podpísali prístupové protokoly Fínska a Švédska o vstupe do NATO

05.07.2022 12:01, aktualizované: 12:19

Na tlačovej konferencii v Bruseli to oznámil generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,369
Celková čítanosť: 6617688x
Priemerná čítanosť článkov: 2793x

Kategórie