Založ si blog

Drak sa vracia 11. – Ako Bittó Cigániková rátala. . .

No ako asi? Podľa mňa hlúpo, ako vždy.

Článok v Pravde hlása, že

Bittó Cigániková rátala: Vyše 330-krát koalícia hlasovala s fašistami. Najviac OĽaNO

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/632924-bitto-ciganikova-pocitala-vyse-330-krat-koalicia-hlasovala-s-fasistami-najviac-poslanci-olano/

SaS zrátala, koľkokrát koalícia hlasovala za opozičné návrhy: spolu 581.

Neviem koľko krát hlasovali poslanci ĽSNS rovnako ako niektorí poslanci koalície – to naozaj netuším a nemienim to na rozdiel od Bittó Cigánikovej rátať – keďže nápad je to zjavne nezmyselný z hľadiska validity toho, čo nám tým chce dokázať.

Ja si na rozdiel od spomenutej poslankyne nemyslím, že je niečo zlé a hriešne, ak koalícia zahlasuje za opozičný návrh. Práve naopak – lebo na dobrých a zmysluplných návrhoch v prospech občanov by sa mali koalícia a opozícia zhodnúť. Zmiesť nejaký užitočný návrh zo stola iba preto, že ho navrhne opozícia, to je cesta  nie k demokracii, ale do pekla.

Kedysi som napísala blog  s tvrdou výzvou v tomto smere Ficovi, takže naozaj sa snažím posudzovať objektívne  ide v mojom pohľade „o koalíciu“ a o „opozíciu“, nech už je nimi ktokoľvek.

Hej, v tom blogu som jasne pomenovala problém – že pravda bude pravdou, aj keď ju povie Kotleba. Nemožno sa tváriť „ak to dali oni, tak my to nepodporíme“ – lebo záujem koalície aj opozície by mal byť rovnaký, robiť čo najlepšie pre dobro občanov – a nie hrať malicherné politické hry.

A ozaj – toto bol ten blog

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2016/10/09/nahlas-8-kotleba-ma-pravdu/

Mimochodom, podporil svojim vyjadrením vtedy návrh poslankyne Sme rodina, ktorý bol v prospech ľudí.

 

Takže z môjho pohľadu pani poslankyni štatistika nevyšla. Lebo ak píše z jej výpočtov, že

Poslanci z hnutia OĽaNO Igora Matoviča zdvihli ruky za návrhy fašistov 125-, Hlasu 25-, Smeru 29-krát. V prípade návrhov poslanca Tomáša Valáška (predtým Za ľudí, teraz nezaradený, člen mimoparlamentného Progresívneho Slovenska) to bolo 7 ráz. Dohromady teda niekto z matovičovcov podporil 189 návrhov opozície.

ja nevidím nič hanebné na tom, že OĽANO zahlasovalo za tie návrhy v prospech občanov.

Práve naopak, som rada, že dokázali urobiť taký rozumný krok. A že podľa štatistík pani poslankyne Bittó Cigánikovej  strana SaS  hlasovala za opozičné návrhy oveľa menej krát i s tou Remišovej stranou Za ľudí, tak tým by som sa teda na jej mieste vôbec nechválila. Nuž ale zjavne ťažká intelektuálka je to – nedošlo jej, čo to o nich vypovedá.

 

Poviem k pani poslankyni ešte dve dve veci –

–  má zjavne dosť času zaoberať sa hlúposťami – kiež by namiesto toho radšej riešila odškodňovanie ľudí  s vedľajšími účinkami po očkovaní pri covide napríklad (ak sa tvári, že je zdravotníctvo jej parketou),

-mala by nám prezradiť, čoho sa týkali tie podporené návrhy – lebo ak by sa ukázalo, že hlasovali za dobré a rozumné veci pre občanov, tak pochybujem, že nájde medzi rozumnými ľuďmi s jej výpočtami nejakú podporu.

 

Je podľa mňa hanbou hlásať takéto niečo:  Podľa koaličnej zmluvy by nikto z vládnych poslancov nemal hlasovať s opozíciou. Bittó Cigániková pripúšťa, že „nejaká časť hlasovaní je samozrejme chybou hlasujúceho alebo zariadenia“.

Mali by sa všetci politici zamyslieť, či je pre občanov ich stratégia nepodporovania návrhov opozície užitočná. Lebo oni sú zamestnanci štátu, ktorých si my občania platíme – a mali by preto robiť veci v náš prospech a nie pre kadejaké svoje pletichy, žabomyšie vojny a stranícke hry.  

 

Mala by sa pani poslankyňa Bittó Cigániková hlboko zamyslieť  i s celou svojou stranou aj nad tým, či je v súčasnosti čas si kdesi v kúte rátať, kto koľko krát hlasoval za nejaké rozumné návrhy opozície a pohoršovať sa nad tým – či nie je čas radšej začať riešiť túto hrozivú situáciu, v ktorej sa nachádzame.  Naozaj sa šli naši drahí poslanci zo SaS rekreovať s čistým svedomím a rátať kto koľko krát hlasoval s opozíciou? Ceny všetkého zúfalo rastú, platy nie. A zima príde raz-dva – kým sa nám páni poslanci a panie poslankyne  dvojmesačne s plným platom porekreujú – ako a za koľko budeme schopní kúriť?

Bojím sa, že na ich hlúposť doplatíme my, obyčajní ľudia.

 

Elena

Kroky v tme 5. – Tí, ktorých si možno kúpiť. . .

17.08.2022

Nie, neodsudzujem tie decká, ktoré za peniaze zjedia špak, pijú vodu zo záchodovej misy, či reagujú na nejakú inú nezmyselnú výzvu na sociálnych sieťach. Nepodporujem, pravdaže, toto ich správanie, len ich neodsudzujem, lebo rozumiem tomu, ako ťažko sa im žije v spoločnosti, v ktorej si možno mnohé a mnohých kúpiť. V ktorej mnohí hlásajú, že úžasný je ten, [...]

No toto 9. – Nadšenie davov zo zbavenia sa ruského plynu. . .

16.08.2022

Pred zimou, blížiacou sa neúprosne míľovými krokmi i napriek terajším horúčavám, robia niektorí občania zásadné kroky. Prikúpili piecky, bohatú zásobu dreva a pília a pília, skladajú šichty na zimu. No hej, im sa to píli, domčekárom, ale čo my v bytovkách žijúci? Zamyslela som sa nad tým, ako môžeme zimu zvládnuť v situácii, že nám Rusi nepošlú dosť toho [...]

Kroky v tme 4. – Čas zázrakov. . .

15.08.2022

Keď padajú hviezdy, zvykneme si niečo želať. Perseidy dávali dnes v noci príležitosť. Mohli ste si za hodinu zaistiť aj niekoľko splnených prianí, drobnučké hviezdičky leteli ako mihotavý záblesk nebom v hojnom počte. Presnejšie – písali o tom, že budú tak letieť. Nebola som sa na nočnú oblohu s jagavými svetielkami pozrieť. V tejto chvíli si neprajem [...]

Rushdie

Muž obvinený z útoku na Rushdieho rešpektuje iránskeho vodcu

17.08.2022 23:25

Na otázku o Rushdiem odpovedal, že ho nemá veľmi rád.

pád, sucho

Letá už trvajú viac ako tri mesiace a sú extrémne suché. Máme ešte šancu na návrat k normálu?

17.08.2022 20:15

Klimatológ SHMÚ Pavol Faško v podcaste denníka Pravda okrem iného vysvetľuje priame dôvody súčasných horúčav na Slovensku.

Pellegrini

Hlas vyzýva premiéra, aby dal hlasovať v parlamente o dôvere vláde

17.08.2022 18:42

Minister financií Igor Matovič podľa Hlasu v stredu predviedol ďalší diel hádok so stranou SaS.

Príbeh: Záhadný telefonát

Dôchodkyňa z Popradu naletela podvodníkovi

17.08.2022 18:10

Splnila do bodky jeho príkazy, keďže si myslela, že je policajt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,388
Celková čítanosť: 6766038x
Priemerná čítanosť článkov: 2833x

Kategórie