Založ si blog

Drak sa vracia 11. – Ako Bittó Cigániková rátala. . .

No ako asi? Podľa mňa hlúpo, ako vždy.

Článok v Pravde hlása, že

Bittó Cigániková rátala: Vyše 330-krát koalícia hlasovala s fašistami. Najviac OĽaNO

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/632924-bitto-ciganikova-pocitala-vyse-330-krat-koalicia-hlasovala-s-fasistami-najviac-poslanci-olano/

SaS zrátala, koľkokrát koalícia hlasovala za opozičné návrhy: spolu 581.

Neviem koľko krát hlasovali poslanci ĽSNS rovnako ako niektorí poslanci koalície – to naozaj netuším a nemienim to na rozdiel od Bittó Cigánikovej rátať – keďže nápad je to zjavne nezmyselný z hľadiska validity toho, čo nám tým chce dokázať.

Ja si na rozdiel od spomenutej poslankyne nemyslím, že je niečo zlé a hriešne, ak koalícia zahlasuje za opozičný návrh. Práve naopak – lebo na dobrých a zmysluplných návrhoch v prospech občanov by sa mali koalícia a opozícia zhodnúť. Zmiesť nejaký užitočný návrh zo stola iba preto, že ho navrhne opozícia, to je cesta  nie k demokracii, ale do pekla.

Kedysi som napísala blog  s tvrdou výzvou v tomto smere Ficovi, takže naozaj sa snažím posudzovať objektívne  ide v mojom pohľade „o koalíciu“ a o „opozíciu“, nech už je nimi ktokoľvek.

Hej, v tom blogu som jasne pomenovala problém – že pravda bude pravdou, aj keď ju povie Kotleba. Nemožno sa tváriť „ak to dali oni, tak my to nepodporíme“ – lebo záujem koalície aj opozície by mal byť rovnaký, robiť čo najlepšie pre dobro občanov – a nie hrať malicherné politické hry.

A ozaj – toto bol ten blog

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2016/10/09/nahlas-8-kotleba-ma-pravdu/

Mimochodom, podporil svojim vyjadrením vtedy návrh poslankyne Sme rodina, ktorý bol v prospech ľudí.

 

Takže z môjho pohľadu pani poslankyni štatistika nevyšla. Lebo ak píše z jej výpočtov, že

Poslanci z hnutia OĽaNO Igora Matoviča zdvihli ruky za návrhy fašistov 125-, Hlasu 25-, Smeru 29-krát. V prípade návrhov poslanca Tomáša Valáška (predtým Za ľudí, teraz nezaradený, člen mimoparlamentného Progresívneho Slovenska) to bolo 7 ráz. Dohromady teda niekto z matovičovcov podporil 189 návrhov opozície.

ja nevidím nič hanebné na tom, že OĽANO zahlasovalo za tie návrhy v prospech občanov.

Práve naopak, som rada, že dokázali urobiť taký rozumný krok. A že podľa štatistík pani poslankyne Bittó Cigánikovej  strana SaS  hlasovala za opozičné návrhy oveľa menej krát i s tou Remišovej stranou Za ľudí, tak tým by som sa teda na jej mieste vôbec nechválila. Nuž ale zjavne ťažká intelektuálka je to – nedošlo jej, čo to o nich vypovedá.

 

Poviem k pani poslankyni ešte dve dve veci –

–  má zjavne dosť času zaoberať sa hlúposťami – kiež by namiesto toho radšej riešila odškodňovanie ľudí  s vedľajšími účinkami po očkovaní pri covide napríklad (ak sa tvári, že je zdravotníctvo jej parketou),

-mala by nám prezradiť, čoho sa týkali tie podporené návrhy – lebo ak by sa ukázalo, že hlasovali za dobré a rozumné veci pre občanov, tak pochybujem, že nájde medzi rozumnými ľuďmi s jej výpočtami nejakú podporu.

 

Je podľa mňa hanbou hlásať takéto niečo:  Podľa koaličnej zmluvy by nikto z vládnych poslancov nemal hlasovať s opozíciou. Bittó Cigániková pripúšťa, že „nejaká časť hlasovaní je samozrejme chybou hlasujúceho alebo zariadenia“.

Mali by sa všetci politici zamyslieť, či je pre občanov ich stratégia nepodporovania návrhov opozície užitočná. Lebo oni sú zamestnanci štátu, ktorých si my občania platíme – a mali by preto robiť veci v náš prospech a nie pre kadejaké svoje pletichy, žabomyšie vojny a stranícke hry.  

 

Mala by sa pani poslankyňa Bittó Cigániková hlboko zamyslieť  i s celou svojou stranou aj nad tým, či je v súčasnosti čas si kdesi v kúte rátať, kto koľko krát hlasoval za nejaké rozumné návrhy opozície a pohoršovať sa nad tým – či nie je čas radšej začať riešiť túto hrozivú situáciu, v ktorej sa nachádzame.  Naozaj sa šli naši drahí poslanci zo SaS rekreovať s čistým svedomím a rátať kto koľko krát hlasoval s opozíciou? Ceny všetkého zúfalo rastú, platy nie. A zima príde raz-dva – kým sa nám páni poslanci a panie poslankyne  dvojmesačne s plným platom porekreujú – ako a za koľko budeme schopní kúriť?

Bojím sa, že na ich hlúposť doplatíme my, obyčajní ľudia.

 

Elena

Naozaj 1. – Ako oblaky. . .

27.05.2024

Píšem často blogy aj s politickými témami, no v skutočnosti politika u mňa z hľadiska záujmu má mínusové hodnoty. Keby to bolo na mne, moja vodnárska duša by zariadila svet, v ktorom by neboli žiadne štáty, a hrabivci by nemali nahrabané majetky. Putovali by sme každý kam nás len oči povedú, voľne a bez akýchkoľvek obmedzení. Ako oblaky. Oblaky sú v mojom [...]

Lebo 7. – Bude bez milióna a bez fúzov? Veru nie.

22.05.2024

Nuž, tomu sa hovorí chlapské slovo. Zaujímavú stávku vyhlásil český lekár, ktorý pracuje vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe, ako uvádza článok v linku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bludny-balvan-za-ivermektin-Vse-jinak-Vsadim-se-o-milion-Je-tu-studie-755683 Bludný balvan, udelený členke Rady ČT za ivermectin ho pohol k činu. Stratil už trpezlivosť s [...]

Lebo 6. – Upokojovači. . .

21.05.2024

Čo by ste si mysleli o odborníkovi, ktorý by týranej obeti začal vykladať, aby s agresorom nastolila dobrý vzťah, aby s ním uzavrela zmier. Aby už nepripomínala, že jej ublížil a tvárila sa, že to je všetko preč. Asi by ste si poťukali po čele, a pouvažovali, že ktovie ako si ten fušer školu spravil. Situácia v našej spoločnosti je presne taká, ako v spomenutom [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,881
Celková čítanosť: 9107330x
Priemerná čítanosť článkov: 3161x

Kategórie

Archív