Založ si blog

Kroky v tme 5. – Tí, ktorých si možno kúpiť. . .

Nie, neodsudzujem tie decká, ktoré za peniaze zjedia špak, pijú vodu zo záchodovej misy, či reagujú na nejakú inú nezmyselnú výzvu na sociálnych sieťach.

 

Nepodporujem, pravdaže, toto ich správanie, len ich neodsudzujem, lebo rozumiem tomu, ako ťažko sa im žije v spoločnosti, v ktorej si možno mnohé a mnohých kúpiť.

V ktorej mnohí hlásajú, že úžasný je ten, kto je bohatý, a to bez ohľadu na to akým spôsobom peniaze získal.

V ktorej mnohí pokladajú hlas svedomia za nezmysel a tých, ktorí o ňom hovoria, za vhodných adeptov na výsmech, keď už nie rovno za pacientov pre psychiatra.

V ktorej pre mnohých klamstvá, zlodejiny a nevery sú znakom modernosti a osobnej slobody, a nie dôvodom na hanbu.

V ktorej mnohí ani nechápu, ako človeka morálne diskvalifikuje nečestnosť, a nevidia rozdiel medzi ľudskou chybou a nedostatkom charakteru.

 

Odsudzujem tých, ktorí tie deti zneužívajú za pár drobných. V tomto smere Sulíkov syn má skutočne zvláštny biznis

https://ereport.sk/sulik-je-na-syna-hrdy-no-psychiatri-su-zdeseni-pedofil-si-u-neho-moze-zaplatit-za-video-dietata/?fbclid=IwAR1fwQ-iQkLafLP-F231IzuVSc0PN6ebde-wa0FGbu6Pf_b7dCKEEIw1Jb4

ja osobne by som rozhodne nebola hrdá na to, keby moje dieťa stváralo niečo podobné. 20%  jeho spoločnosť „vypodniká“ na každej takejto stávke medzi dvomi ľuďmi, z ktorých jeden je obvykle z právneho aspektu nespôsobilý vekovo akúkoľvek zmluvu uzatvárať  – ide o dieťa, lebo mnohí v 15 rokoch sú hodne sociálne naivní.A ten druhý – platca či platcovia, ktorí prispejú finančne tomu, kto túto výzvu zrealizuje  – nie je nijako právne zodpovedný za dôsledok, rovnako ako sprostredkujúci podnikateľ Sulík-syn. Najviac kontroverzné videá síce teraz z platformy zmazal, ale skutočne to postačuje?

Vlastne je to také typicky sulíkovské z môjho pohľadu –  podnikanie bez morálnej zodpovednosti a bez najmenšej snahy vidieť svoju  spoluzodpovednosť za kohokoľvek. Dáme ti nepodmienený príjem a – potom i skap. Dáme ti poplatok za splnenie výzvy – a je už tvoj problém, keď dopadneš zle, čo my s tým máme?

Tak zle dopadol i chlapec, ktorého teraz odpojili od prístrojov v Anglicku, lebo skončil s mozgovou smrťou na základe hlúpej výzvy. Mal iba dvanásť rokov.

 

Otvorene prehlasujem, že sa mi hnusí spoločnosť, v ktorej si môže hocikto zaplatiť hocijakú výzvu a zneužiť na ňu naivné deti. Pravdu má podľa mňa ten článok v linku, že i pedofili túto „službu“ môžu zneužívať a ktovie aká psychopatická háveď ešte. Naozaj už dlhšie uvažujem o tom,ako táto spoločnosť morálne upadá, koľko bezzábranových až patologických jedincov produkuje,  Vlastne je to celkom pochopiteľné – degraduje táto spoločnosť, a preto sa jej páči Sulíkom -synom  predkladaný podnikateľský produkt. Ako povedal – „Je to proste o primitívnej zábave, ktorú milujeme“.Nuž áno, z môjho pohľadu primitívnu zábavu milujú primitívi – nech žijú milovníci Sulíkovej platformy, Pokecu a morálnej úbohosti…

Veď vravím, degradujúca sa spoločnosť v plnom prúde.

 

 

Elena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Slovááá 4. – To sa to športuje z cudzích daní. . .

06.10.2022

Zločin, pri ktorom páchateľ spôsobil smrť zatiaľ 5 mladých ľudí, zasvietil trochu i do temných kútov športbiznisu. A vysvitlo, že páchateľ trénoval hluchú športovkyňu, ktorej dáva štát takmer 63 000 eur ročne. Nestačím žasnúť ako štedro rozdáva štát z našich daní a odvodov – je to niekoľkonásobok toho, čo človek dostane za poctivú odbornú [...]

Slovááá 3. – Matovič má pravdu a jeho nápad plne podporujem. . .

04.10.2022

Bratislavská tragédia je v skutočnosti tragédiou Slovenska. Lebo obete nie sú Bratislavčania, ale študenti, ktorí prichádzali na internát z rôznych kútov krajiny. Cestovali z domu, ich blízki ani netušili, že ich videli posledný krát. Matovič navrhol, aby vodičovi, ktorý za volantom má viac ako promile, zhabal štát auto. Plne podporujem tento jeho návrh. Dokedy [...]

Slovááá 2. – Večerná tragédia v Bratislave. . .

03.10.2022

Včera večer po desiatej v Bratislave na zastávke MHD vletelo auto do davu ľudí. Piati mŕtvi a najmenej desať ranených. Sedím a plačem v nadráne nad tou hrôzou. A uvažujem, koľko z tých obetí bolo študentov cestujúcich na internáty. Alebo ľudí cestujúcich kvôli práci. Nedeľa večer – aj moje dieťa do školy včera podvečer cestovalo – našťastie nie do [...]

Miška, zrazené dievčatko, Čadca, opitý vodič

Otec zrazeného dievčatka má pre opitého šoféra jasný odkaz: Nech dostane, čo mu patrí

06.10.2022 16:00

Verí, že spravodlivý trest vinníka neminie.

Vladimir Putin

Zelenskyj: Putin by jadrový útok neprežil

06.10.2022 14:50

Zelenskyj spochybnil, či má Putin dostatočnú kontrolu nad ruským vojenským ťažením na to, aby mohol podniknúť jadrový útok.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Dukla nám dodnes pripomína odvahu a vlastenectvo našich predkov

06.10.2022 12:53

Prezidentka to uviedla na sociálnej sieti v súvislosti so 78. výročím Karpatsko-duklianskej operácie.

Covid

Na Slovensku má pribudnúť nový pamätný deň, bude venovaný obetiam pandémie

06.10.2022 11:43

Deň by pripadal na 6. marca, keď oficiálne potvrdili prvý prípad koronavírusu na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,436
Celková čítanosť: 7045021x
Priemerná čítanosť článkov: 2892x

Kategórie