Založ si blog

Kroky v tme 5. – Tí, ktorých si možno kúpiť. . .

Nie, neodsudzujem tie decká, ktoré za peniaze zjedia špak, pijú vodu zo záchodovej misy, či reagujú na nejakú inú nezmyselnú výzvu na sociálnych sieťach.

 

Nepodporujem, pravdaže, toto ich správanie, len ich neodsudzujem, lebo rozumiem tomu, ako ťažko sa im žije v spoločnosti, v ktorej si možno mnohé a mnohých kúpiť.

V ktorej mnohí hlásajú, že úžasný je ten, kto je bohatý, a to bez ohľadu na to akým spôsobom peniaze získal.

V ktorej mnohí pokladajú hlas svedomia za nezmysel a tých, ktorí o ňom hovoria, za vhodných adeptov na výsmech, keď už nie rovno za pacientov pre psychiatra.

V ktorej pre mnohých klamstvá, zlodejiny a nevery sú znakom modernosti a osobnej slobody, a nie dôvodom na hanbu.

V ktorej mnohí ani nechápu, ako človeka morálne diskvalifikuje nečestnosť, a nevidia rozdiel medzi ľudskou chybou a nedostatkom charakteru.

 

Odsudzujem tých, ktorí tie deti zneužívajú za pár drobných. V tomto smere Sulíkov syn má skutočne zvláštny biznis

https://ereport.sk/sulik-je-na-syna-hrdy-no-psychiatri-su-zdeseni-pedofil-si-u-neho-moze-zaplatit-za-video-dietata/?fbclid=IwAR1fwQ-iQkLafLP-F231IzuVSc0PN6ebde-wa0FGbu6Pf_b7dCKEEIw1Jb4

ja osobne by som rozhodne nebola hrdá na to, keby moje dieťa stváralo niečo podobné. 20%  jeho spoločnosť „vypodniká“ na každej takejto stávke medzi dvomi ľuďmi, z ktorých jeden je obvykle z právneho aspektu nespôsobilý vekovo akúkoľvek zmluvu uzatvárať  – ide o dieťa, lebo mnohí v 15 rokoch sú hodne sociálne naivní.A ten druhý – platca či platcovia, ktorí prispejú finančne tomu, kto túto výzvu zrealizuje  – nie je nijako právne zodpovedný za dôsledok, rovnako ako sprostredkujúci podnikateľ Sulík-syn. Najviac kontroverzné videá síce teraz z platformy zmazal, ale skutočne to postačuje?

Vlastne je to také typicky sulíkovské z môjho pohľadu –  podnikanie bez morálnej zodpovednosti a bez najmenšej snahy vidieť svoju  spoluzodpovednosť za kohokoľvek. Dáme ti nepodmienený príjem a – potom i skap. Dáme ti poplatok za splnenie výzvy – a je už tvoj problém, keď dopadneš zle, čo my s tým máme?

Tak zle dopadol i chlapec, ktorého teraz odpojili od prístrojov v Anglicku, lebo skončil s mozgovou smrťou na základe hlúpej výzvy. Mal iba dvanásť rokov.

 

Otvorene prehlasujem, že sa mi hnusí spoločnosť, v ktorej si môže hocikto zaplatiť hocijakú výzvu a zneužiť na ňu naivné deti. Pravdu má podľa mňa ten článok v linku, že i pedofili túto „službu“ môžu zneužívať a ktovie aká psychopatická háveď ešte. Naozaj už dlhšie uvažujem o tom,ako táto spoločnosť morálne upadá, koľko bezzábranových až patologických jedincov produkuje,  Vlastne je to celkom pochopiteľné – degraduje táto spoločnosť, a preto sa jej páči Sulíkom -synom  predkladaný podnikateľský produkt. Ako povedal – „Je to proste o primitívnej zábave, ktorú milujeme“.Nuž áno, z môjho pohľadu primitívnu zábavu milujú primitívi – nech žijú milovníci Sulíkovej platformy, Pokecu a morálnej úbohosti…

Veď vravím, degradujúca sa spoločnosť v plnom prúde.

 

 

Elena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Antaon 9. – Zakaždým. . .

29.03.2023

Zakaždým zomieram, zakaždým zomrieť chcem znova a hoci plynie čas, zakaždým z rany krv prúdom vyteká nová, zakaždým temnie deň a slnko sa polnočným kabátom halí, zakaždým cítim to akí sme k osudu malí, zakaždým v rade dní kráčam a nerátam kroky, zakaždým plynú dni tak akoby plynuli roky, zakaždým závoj sĺz svet zastrie úplne celý, zakaždým vykročiť do [...]

Kvapky krvi 10. – Utýraný. . .

28.03.2023

Za poctivú prácu s poctivým platením poistných odvodov si môžeme zaistiť dôstojný život a dôstojnú starobu. Alebo nie, ak nám štát berie priveľa. Začnem dôchodkovým systémom, lebo chcem aby ste si uvedomili, že sa môžeme mať rôzne, a ako rôzne. Sú krajiny ako Chile či Čína, kde odchodový dôchodkový vek je o hodne nižší ako 60 rokov. Poučný je aj článok v [...]

Kvapky krvi 9. – Ako sa nám čoskoro životná úroveň prudko polepší. ..

28.03.2023

Teda nie že by nám bolo zle, kdeže. Žijeme si slobodne a v spoločenstve tých najlepších priateľov. Ale môže nám byť ešte o trochu lepšie, samozrejme. Až tak dobre, že nám zderegulujú ceny elektriny a plynu. A zrejme dosť skoro to budú chcieť spraviť, lebo článok v HN sa objavil [...]

turecko parlament

Turecký parlament schválil žiadosť Fínska o vstup do NATO

30.03.2023 23:27, aktualizované: 23:41

Fínsku zostávajú na oficiálny vstup do aliancie už len formálne kroky.

Putin

Putin podpísal dekrét o jarných odvodoch do armády. Nastúpiť má 147-tisíc Rusov

30.03.2023 22:45

Ruské úrady popierajú plány na novú mobilizáciu kvôli invázii na Ukrajine.

SR Trebišov Nový Majer elektrina voda odpojenie elektromer KEX

Ceny elektriny zrejme porastú aj napriek dohode s elektrárňami, tvrdí analytik

30.03.2023 21:30

Očakáva analytik Ján Pišta prudké zdražovanie ako vlani? A akú prognózu má pre podnikateľov a verejný sektor? Vypočujte si v podcaste denníka Pravda.

medzinárodný súdny dvor Kirill Gevorgian ICC

USA zmrazením iránskych aktív porušili dohodu, rozhodol Medzinárodný súdny dvor

30.03.2023 21:00

Spojené štáty preto musia zaplatiť Teheránu odškodné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,545
Celková čítanosť: 7764744x
Priemerná čítanosť článkov: 3051x

Kategórie