Založ si blog

Kroky v tme 5. – Tí, ktorých si možno kúpiť. . .

Nie, neodsudzujem tie decká, ktoré za peniaze zjedia špak, pijú vodu zo záchodovej misy, či reagujú na nejakú inú nezmyselnú výzvu na sociálnych sieťach.

 

Nepodporujem, pravdaže, toto ich správanie, len ich neodsudzujem, lebo rozumiem tomu, ako ťažko sa im žije v spoločnosti, v ktorej si možno mnohé a mnohých kúpiť.

V ktorej mnohí hlásajú, že úžasný je ten, kto je bohatý, a to bez ohľadu na to akým spôsobom peniaze získal.

V ktorej mnohí pokladajú hlas svedomia za nezmysel a tých, ktorí o ňom hovoria, za vhodných adeptov na výsmech, keď už nie rovno za pacientov pre psychiatra.

V ktorej pre mnohých klamstvá, zlodejiny a nevery sú znakom modernosti a osobnej slobody, a nie dôvodom na hanbu.

V ktorej mnohí ani nechápu, ako človeka morálne diskvalifikuje nečestnosť, a nevidia rozdiel medzi ľudskou chybou a nedostatkom charakteru.

 

Odsudzujem tých, ktorí tie deti zneužívajú za pár drobných. V tomto smere Sulíkov syn má skutočne zvláštny biznis

https://ereport.sk/sulik-je-na-syna-hrdy-no-psychiatri-su-zdeseni-pedofil-si-u-neho-moze-zaplatit-za-video-dietata/?fbclid=IwAR1fwQ-iQkLafLP-F231IzuVSc0PN6ebde-wa0FGbu6Pf_b7dCKEEIw1Jb4

ja osobne by som rozhodne nebola hrdá na to, keby moje dieťa stváralo niečo podobné. 20%  jeho spoločnosť „vypodniká“ na každej takejto stávke medzi dvomi ľuďmi, z ktorých jeden je obvykle z právneho aspektu nespôsobilý vekovo akúkoľvek zmluvu uzatvárať  – ide o dieťa, lebo mnohí v 15 rokoch sú hodne sociálne naivní.A ten druhý – platca či platcovia, ktorí prispejú finančne tomu, kto túto výzvu zrealizuje  – nie je nijako právne zodpovedný za dôsledok, rovnako ako sprostredkujúci podnikateľ Sulík-syn. Najviac kontroverzné videá síce teraz z platformy zmazal, ale skutočne to postačuje?

Vlastne je to také typicky sulíkovské z môjho pohľadu –  podnikanie bez morálnej zodpovednosti a bez najmenšej snahy vidieť svoju  spoluzodpovednosť za kohokoľvek. Dáme ti nepodmienený príjem a – potom i skap. Dáme ti poplatok za splnenie výzvy – a je už tvoj problém, keď dopadneš zle, čo my s tým máme?

Tak zle dopadol i chlapec, ktorého teraz odpojili od prístrojov v Anglicku, lebo skončil s mozgovou smrťou na základe hlúpej výzvy. Mal iba dvanásť rokov.

 

Otvorene prehlasujem, že sa mi hnusí spoločnosť, v ktorej si môže hocikto zaplatiť hocijakú výzvu a zneužiť na ňu naivné deti. Pravdu má podľa mňa ten článok v linku, že i pedofili túto „službu“ môžu zneužívať a ktovie aká psychopatická háveď ešte. Naozaj už dlhšie uvažujem o tom,ako táto spoločnosť morálne upadá, koľko bezzábranových až patologických jedincov produkuje,  Vlastne je to celkom pochopiteľné – degraduje táto spoločnosť, a preto sa jej páči Sulíkom -synom  predkladaný podnikateľský produkt. Ako povedal – „Je to proste o primitívnej zábave, ktorú milujeme“.Nuž áno, z môjho pohľadu primitívnu zábavu milujú primitívi – nech žijú milovníci Sulíkovej platformy, Pokecu a morálnej úbohosti…

Veď vravím, degradujúca sa spoločnosť v plnom prúde.

 

 

Elena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8872704x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie