Raz 10. – Keď sa dostane do funkcie „čudo-judo“. . .

No dotyční môžu byť radi tomu „čudo-judo“, lebo úplne odlišne by som ich vedela otitulovať. A verím, že mnohí z vás so mnou.

 

Príbeh vám poviem – Sloboda zvierat píše dnes, že v júni dostali na Linku proti krutosti hlásenie o čuvačovi na farme v Olšavke v okrese Stropkov.  Podľa toho hlásenia je 24 h/denne uviazaný na reťazi pes, žiaden tieň, búda vyrezaná z plastovej bandasky, chýbala voda. Majiteľ bol na nahlasovateľku arogantný.
Sloboda zvierat podala podnet na RVPS Svidník.

Stadiaľ dostali odpoveď, o ktorej odbornosti by sa mali podľa mňa vyjadriť nejaké nadriadené kontrolné orgány – azda aj regionálne veterinárne správy nejaké nadriadené kontrolné orgány majú!!!

No ja vám to dám v plnom znení, lebo by ste si mohli myslieť, že si vymýšľam –  naozaj je i pre mňa ťažké uveriť tomu, že by nejaký odborník v triezvom stave a z moci úradnej dal takéto stanovisko.

 

No ja neviem, pokladáte toto vyjadrenie za odborné stanovisko? Podľa nich je adekvátne psa kŕmiť srvátkou a chlebom.

To je asi z tej istej učebnice, kde Budaj vyčítal, že medvede sú vegetariáni. Možno aj spolu študovali. 

 

 

Skutočne nedokážem pochopiť, že by takéto vyjadrenie dal nejaký odborník.

 

Svoj názor môžete napísať priamo RVPS Svidník:

ZdravieZvierat.SK@svps.sk, riaditel.SK@svps.sk
Kontakty aj tu: https://www.svps.sk/zakladne_info/kontakt_rvps.php?rvps=SK

 

 

Elena

Prásk 11. – Som proti, pán europoslanec. . .

03.03.2026

Nemecký poslanec toto povedal, napodiv https://www.facebook.com/reel/26133399369621385/?s=single_unit Pomenoval problémy, s ktorými zápasíme – veľmi presne, realisticky a pravdivo Predstavil i jeho víziu, čo treba spraviť s von der Pfizerovou. No hej, povedal že ju máme vystreliť na Mesiac. Som proti, pán europoslanec, to je príliš blízko – vystreľme ju k Alfe [...]

Tak tak 2. – Bojovali za mier. . .

02.03.2026

Útok na Irán tu podaktorí prisprostastí ešte i schvaľujú. V skutočnosti treba ten útok hlboko odsúdiť podľa mňa. Pozabíjali tam v škole!!! kopu detí https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/788360-masaker-v-skole-na-juhu-iranu-nalet-na-dievcensku-skolu-v-irane-ma-uz-165-obeti/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_bleskove_spravy Počet obetí útoku na [...]

Tak naozaj 2. – To ví jen vítr. . .

26.02.2026

Ostrý dych horského vetra, zasnežené vrcholky kopcov v diaľke a čerešňové stromy všade okolo nás. No hej, Brdárka. Nekvitnú ešte čerešne, pravdaže, no je to miesto, kde moje srdce spieva. Ozaj, čerešne, zauvažovali sme o nich – sme ako tie stromy, život nám oláme konáre, no i tak môžeme ďalej rásť, ak nájdeme v sebe na to silu. Konštelačku som stavala [...]

Rusko, rubeľ

Ruská centrálna banka žaluje EÚ za zmrazenie svojich aktív na neurčito

03.03.2026 10:55

Odhaduje, že západné krajiny zmrazili jej aktíva v hodnote približne 300 miliárd dolárov.

APTOPIX Iran US Israel

Trump a Netanjahu hovorili o zbraniach hromadného ničenia. Rubio prišiel s ďalším zdôvodnením útoku na Irán

03.03.2026 10:53

Demokratický senátor Mark Warner uviedol, že počas jedného týždňa Trumpova administratíva ponúkla širokú škálu dôvodov pre útok na Irán.

polícia, Dreveník, komunálne voľby

Polícia vyšetruje hromadnú bitku v Žehre, vedie trestné stíhania

03.03.2026 10:50

Spôsobenú škodu na majetku predbežne vyčíslili na viac ako 7-tisíc eur.

SAE Izrael USA Irán útoky odveta Dubaj

Štátne lety štartujú: Vieme, kde uviazli tisícky Slovákov, aj kto si užíva hotelový luxus v bezpečí

03.03.2026 10:38

Štát spúšťa návraty Slovákov z Blízkeho východu. Vieme, kde uviazlo najviac turistov, aj kto si napriek napätiu užíva dovolenku bez obmedzení.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,337
Celková čítanosť: 11608361x
Priemerná čítanosť článkov: 3479x

Kategórie

Archív