Založ si blog

Čas lumpov 7. – Dakujeme strane Hlas . . .

Nuž, konečne padlo jasné a definitívne stanovisko. A strana Hlas nesklamala väčšinu svojich voličov – rešpektovala slovenskú realitu a neuviazala nám na krk vládu progresívncov. Myslím, že cestu ku kreslu prezidenta by týmto krokom mal Pellegrini jasne otvorenú v očiach národa. A to ešte ak by sa niektorí zo Slovenska vysťahovali vďaka tomuto jeho kroku, viseli by jeho prezidentské obrazy všade v hrubých zlatých rámoch.

Väčšine národa odľahlo. Progresívci sú sklamaní – to by sa tu bašovalo. Takto sa azda na dlhý čas odkladajú svadby s lustrom a aj  pobyt v nemocnici na ženskej izbe pre chlapov cítiacich sa ako ženy, veď ostatní sú povinní rešpektovať jeho práva. Verím, že sa zasa jasne začne namiesto o slobode výberu pohlavia hovoriť o poruche pohlavnej identity, ako to označujú odborníci.

Národ si vybral a vy, drahí progresívci, ste zjavne neboli jeho voľbou. Úprimne – pri voľbe z týchto dvoch možností je pre mňa reálne existujúca vláda tou lepšou alternatívou. Verme že ako opozícia nás nebudete rušiť v normálnom živote. Lebo posledné, čo tu teraz potrebujeme, je, aby ste tu pobiehali po uliciach a rušili vládu v nastoľovaní poriadku po tom, čo tu nastvárali vaši kumpáni.

Nič v zlom, ale vy progresívci ste narobili chýb ako maku – a to ste ešte žiadnu moc v rukách nemali. Rozumný politik by chápal, že nemá v rukách tie správne karty a nešaškoval by so snahou vôbec vládu v takom zložení zostaviť. Určite nerozumiete, že prečo. Nuž, naozaj veľa ľudí vám nezabudne tú petíciu za povinné vakcinovanie – ak sa dovolávate slobody v rozhodovaní pre seba a svoj fans, mali by ste ju rešpektovať aj u iných. Toto bol veľmi varovný signál, že jedno hovoríte a druhé konáte, sebe všetky výhody a práva, a ostatní sú pre vás iba dezoláti s nesprávnymi názormi a bez práv.

Mimochodom, mať Sulíka vo vláde môže chcieť len samovrah – na jeho mieste by som pri prezentovaných hospodárskych výsledkoch Slovendska ako bývalý minister hospodárstva pod zem zaliezla a nie sa pchala nazad do vlády. A ozaj, ako dopadla storka s tými v Bruseli ním a jeho kumpánmi prežúrovanými peniazmi – vrátili ich už žúrovači do našej kasy? Mohli by sme vyhlásiť tipovaciu súťaž, že ako dlho by trvalo, kým by vám Sulík povalil vládu – a to je ešte otázne, či by sa nerozpadla  skôr pre názorové rozpory s KDH. Lebo ich program by mal byť natoľko odlišný, že spájať sa s vami tam mohlo napadnúť len Majerskému, a je fakt otázne, koľko členov v strane by ho podporilo v takej zostave.

Už len to samo osebe, že namiesto hľadania toho najlepšieho pre Slovensko ste hľadali len spôsob ako poraziť Fica svedčí o vašom spôsobe myslenia.  Aj o tom, kde blaho národa máte.

No, Fico, ach hej, Fico a jeho vláda – mńa osobne by potešilo, keby bol vo vláde Maďarič, lebo si myslím, že je to slušný človek. A vonkoncom by ma nepotešil Drucker na akomkoľvek vládnom poste, lebo ako krízový manažér síce dostal poštu zo straty, ale s jeho menom sa nejaké pozemkové kauzy spájali, a tiež že by bol citlivý voči ľuďom si nemyslím. Tak uvidíme.

A zasmiala som sa ráno, lebo po hoooodne dlhej dobe som si nejaké články v denníku N prečítala. Článok s nápisom Ficov radostný deň. Bude mať vládu porozumenia, a ešte aj Kiska je vinný  (nečakajte, že tú kravinu tu idem linkovať) dostatočne ilustruje progresívne myslenie – nie národ bude mať vládu, ale Fico. Nie Kiskovo nečestné správanie vo veci daňových podvodov ho doviedlo na súd, ale iste to, že súdy chceli urobiť radosť Ficovi. Alebo nebodaj naviedol Kisku, aby daňové podvody páchal? Predstavte si, normálny človek sa neteší z darebáčin a odsúdenia kohokoľvek – i mne je z Kiskovej kauzy smutno. bývalý prezident – daňový podvodník, s pozemkami pod Tatrami tiež  sa prevalila kopa špiny. Neviem, prezident by mal byť úctyhodná osoba, zapísaná do dejín národa trvale.

Ach, progresívci, naozaj sa teším, že nebudete vo vláde – lebo s týmto myslením a konaním by ste boli pre Slovensko nočnou morou a hororom.

 

 

Elena

 

 

K diskusii   moj.pokus  Pozri si spätne – ja som nikoho zo Slovenska nevyhnala povolebne. Bavím sa na hysteroidných predvolebných vyhláseniach niektorých, ako sa budú sťahovať. Lebo jeden somár s tým prišiel a ďalší ho ako papagáje napodobňovali…

Cesta duše 5. – Sú dni . . .

24.02.2024

Poviem ti príbeh, zašepkala som včera. Iba mne? Dnes? A veď hej, prikývla som. Prší a prší dneškom. Ja si s dažďom rozumiem, no teraz tu mám príbeh plný slnka. O dva dni skôr vznikol, pravdaže. Slnko dopadalo na vzdialené kopce. Tenké zlaté lúče objímali vrcholce stromov a pozlátili zdychavské lazy a svahy nad nimi. [...]

Ale nooo 8. – Navrhujem SND nové umelecké dielo. . .

22.02.2024

Musíme sa kultúrniť nediskriminačne, povedala som si zamyslene, keď som čítala pohoršené reakcie k novému umeleckému dielu SND o Ježišovi https://christianitas.sk/skandal-okolo-blasfemickej-hry-jezis-z-montrealu-sa-stupnuje/?fbclid=IwAR38R953h9_sBRFnP-vmFnl6TjCwp87Htb9oBcEz00nQQK3bmAe_5ntNtq0 Že vraj nový filozofický pohľad to je, tvrdí SND. No veď dobre – nevidela [...]

Ale nooo 9. – Všetci chcú naše dobro. . .

22.02.2024

Všetci chcú naše dobro. Nedajme si im ho vziať – znel známy aforizmus. Spomenula som si naň v dnešnom nadráne pri čítaní zaujímavej úvahy. O vyjadreniach, ktorá sa dnes šíria o dobách minulých. Nejde o dobu, v ktorej žili mamuty – lebo tie žili tak dávno, že k ich podobe sa nevieme vyjadriť, či skutočne verzia vedcami predkladaná je alebo nie je plne [...]

Igor Matovič, Michal Šipoš, OĽaNO

Hnutie Slovensko čaká začiatkom marca snem aj k blížiacim sa voľbám

25.02.2024 13:39

Hnutie by si malo voliť členov predsedníctva a venovať sa aj blížiacim sa voľbám do Európskeho parlamentu a voľbám prezidenta.

Išikawa

Japonsko poskytne ďalšie miliardy jenov na obnovu po zemetrasení v prefektúre Išikawa

25.02.2024 13:37

Zemetrasenie s magnitúdou 7,5 na Nový rok zničila domy a infraštruktúru na polostrove Noto v prefektúre Išikawa na japonskom hlavnom ostrove Honšu.

holokaust, koncentračný tábor, Židia, fašizmus, kosti

Namíbia žiada od Nemecka, aby urýchlilo rokovania o odškodnení za genocídu

25.02.2024 13:20

Nemecko genocídu z koloniálnej éry uznalo, pričom krajine ponúklo financovanie rozvojových projektov v hodnote 1,1 miliardy eur.

Tibor Gašpar

Gašpar: Ak sa NATO nezmení na útočnú alianciu, budeme ju plne podporovať

25.02.2024 12:34, aktualizované: 13:12

Podľa Gašpara je deklarovaná snaha vlády vynaložiť na obranu dve percentá HDP.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,825
Celková čítanosť: 8851959x
Priemerná čítanosť článkov: 3133x

Kategórie