Založ si blog

Cesta (ne)spravodlivosti 8. – Dôjde spravodlivosť k podpaľačovi Polygonu?

Keď som nedávno predsilvestrovsky písala o sprostosti a bezohľadnosti ľudí, ktorí vypúšťajú pyrotechniku, uviedla som, že nielen znepríjemňujú život iným, ale ich aj ohrozujú na zdraví, živote a majetku.

Žiaľ, potvrdilo sa to u nás aj praxou. A požiar Polygonu priniesol závažné problémy do života mnohých ľudí.

Páchateľ sa im svojim nezodpovedným konaním postaral o to, že silvestrovskú noc a novoročné dopoludnie trávili hasiči záchranou ich životov a majetku – požiar sa podarilo uhasiť až v pondelok na poludnie, pričom zhorela polovica z 23 bytov.Bola tam rodina s postihnutým synom, Na zhorený dýchací prístroj postihnutému chlapcovi sa ľudia rýchlo vyzbierali, našťastie. Bola tam aj rodina s malým dieťaťom, v novinách bol záber na kontajner a v ňom popri kope iných vecí bol aj obhorený kočík.

Ale mnohí tam prišli o byty a majetok, je šťastie, že nikto nezahynul.

Vyslovila som vtedy prianie, aby páchateľov našli, lebo tam vypúšťala pyrotechniku skupinka ľudí, a aby sa verejne ospravedlnili a čestne postavili ku náhrade škody. No ale to by sme sa načakali, však?

Ešte že sú kamerové systémy.

 

Už pred týždňom nitriansky vyšetrovateľ začal trestné stíhanie za poškodzovanie cudzej veci v súbehu s trestným činom všeobecného ohrozenia. Vtedy údajne nebol ešte nikto obvinený.

Škoda na Polygone je v dôsledku toho požiaru bola predbežne vyčíslená na tri milióny eur, ako píše článok v linku. A navyše dodáva zaujímavú skutočnosť, ktorú by sme mali sledovať – že polícia vo veci začala trestné stíhanie. A to jej bolo prevzaté úradom inšpekčnej služby.  Pretože, ako článok uvádza – pyrotechnikou na streche Polygonu manipuloval

príslušník kriminálneho úradu finančnej správy. 

 

https://mynitra.sme.sk/c/23110461/pooziar-v-nitre-pyrotechniku-mal-zo-strechy-odpalovat-kriminalista.html

 

No čo na to slušne dodať? Kristepane, kedy už konečne tento štát urobí poriadok s vypúšťačmi pyrotechniky, moc a moc si prajem, aby sa nejaký poslanec chopil iniciatívy, a aby konečne budúci rok ľudia mali pokoj a bezpečie pred pyromanmi všetkého druhu.

 

Verím, že páchateľ bude musieť nahradiť spôsobené škodu v plnom rozsahu.

 

Elena

 

Óóó 4. – Dokážeme sa s tým ako spoločnosť vysporiadať?

29.01.2023

Nadúmrtnosť na Slovensku je vysoká, dosiahla nárast až o 20 % https://www.napalete.sk/nadumrtnost-na-slovensku-dosiahla-takmer-20-percent/?fbclid=IwAR05L1IWGw1p7Z57o-2No3pH2-h0OcN-3gH_oGIkehogvBY2QB1pP3rJtwg Najvýraznejšie sa zvýšil počet úmrtí v decembri oproti päťročnému priemeru pred nástupom pandémie v Trenčianskom kraji (o 33 percent) a v Trnavskom kraji (o 21 percent). [...]

Óóó 3. – Aby mohli byť s dieťaťom. . .

28.01.2023

Plne podporujem petíciu, ktorú rozbehli matky, aby nebolo na Slovensku porušované právo dieťaťa byť v nemocnici so svojim rodičom. Túto ich iniciatívu podporujem – a viem čo a prečo píšem. Nech zdravotníci Bohu ďakujú, že nezaspomínam verejne na to, akú starostlivosť som videla, keď som raz pri preberaní môjho syna z nemocnice vošla pootvorenými dverami chodby [...]

Óóó 2. – Budeme krajinou predčasných dôchodcov?

28.01.2023

Títo fušeri, ktorí bez hanby chcú nám trčať na krku ešte tri štvrte roka, nepomáhajú veľkej skupine obyvateľstva v problémoch, do ktorých nás práve oni dostali. Nie ja som bola po Bruseli pokrikovať, ako bezodkladne máme odpojiť lacný ruský plyn – ale Heger. A nie ja som umožnila odpredaj lacno vyrobenej elektriny u nás, ale táto vláda. A keď už sme pri [...]

petr pavel

Čína odsúdila Pavlov telefonát s taiwanskou prezidentkou

31.01.2023 08:50

Pavel podľa čínskej diplomacie ustúpil od svojich slov, že je potrebné rešpektovať princíp jednej Číny, čo podľa Pekingu uvádzal v čase volebnej kampane.

zelenskyj

Na Nobelovu cenu za mier nominovali Zelenského, Erdogana či Stoltenberga

31.01.2023 07:16

Medzi zverejnenými kandidátmi na tohtoročnú Nobelovu cenu za mier prevažujú osobnosti, ktoré nejakým spôsobom súvisia s konfliktom na Ukrajine či situáciou v Rusku.

Žilina, verejné osvetlenie, protest

Tma ako v rohu. Obce vypnutím svetiel odkázali vláde, že potrebujú pomoc

31.01.2023 06:30

Presne o siedmej večer v pondelok zhaslo verejné osvetlenie v mestách a obciach 75 percent samospráv.

bytovka Malacky

Obľúbeného primátora odviedla NAKA. Kým sa sporí s developerom, ľudia v Malackách márne čakajú na zaplatené byty

31.01.2023 06:20

Po dvoch rokoch obvinenie primátora Malaciek z podplácania prokurátor zrušil. Ten tvrdí, že pre neho sa prípad ešte neskončil a od polície očakáva ospravedlnenie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,498
Celková čítanosť: 7428380x
Priemerná čítanosť článkov: 2974x

Kategórie