Založ si blog

Cesta (ne)spravodlivosti 8. – Dôjde spravodlivosť k podpaľačovi Polygonu?

Keď som nedávno predsilvestrovsky písala o sprostosti a bezohľadnosti ľudí, ktorí vypúšťajú pyrotechniku, uviedla som, že nielen znepríjemňujú život iným, ale ich aj ohrozujú na zdraví, živote a majetku.

Žiaľ, potvrdilo sa to u nás aj praxou. A požiar Polygonu priniesol závažné problémy do života mnohých ľudí.

Páchateľ sa im svojim nezodpovedným konaním postaral o to, že silvestrovskú noc a novoročné dopoludnie trávili hasiči záchranou ich životov a majetku – požiar sa podarilo uhasiť až v pondelok na poludnie, pričom zhorela polovica z 23 bytov.Bola tam rodina s postihnutým synom, Na zhorený dýchací prístroj postihnutému chlapcovi sa ľudia rýchlo vyzbierali, našťastie. Bola tam aj rodina s malým dieťaťom, v novinách bol záber na kontajner a v ňom popri kope iných vecí bol aj obhorený kočík.

Ale mnohí tam prišli o byty a majetok, je šťastie, že nikto nezahynul.

Vyslovila som vtedy prianie, aby páchateľov našli, lebo tam vypúšťala pyrotechniku skupinka ľudí, a aby sa verejne ospravedlnili a čestne postavili ku náhrade škody. No ale to by sme sa načakali, však?

Ešte že sú kamerové systémy.

 

Už pred týždňom nitriansky vyšetrovateľ začal trestné stíhanie za poškodzovanie cudzej veci v súbehu s trestným činom všeobecného ohrozenia. Vtedy údajne nebol ešte nikto obvinený.

Škoda na Polygone je v dôsledku toho požiaru bola predbežne vyčíslená na tri milióny eur, ako píše článok v linku. A navyše dodáva zaujímavú skutočnosť, ktorú by sme mali sledovať – že polícia vo veci začala trestné stíhanie. A to jej bolo prevzaté úradom inšpekčnej služby.  Pretože, ako článok uvádza – pyrotechnikou na streche Polygonu manipuloval

príslušník kriminálneho úradu finančnej správy. 

 

https://mynitra.sme.sk/c/23110461/pooziar-v-nitre-pyrotechniku-mal-zo-strechy-odpalovat-kriminalista.html

 

No čo na to slušne dodať? Kristepane, kedy už konečne tento štát urobí poriadok s vypúšťačmi pyrotechniky, moc a moc si prajem, aby sa nejaký poslanec chopil iniciatívy, a aby konečne budúci rok ľudia mali pokoj a bezpečie pred pyromanmi všetkého druhu.

 

Verím, že páchateľ bude musieť nahradiť spôsobené škodu v plnom rozsahu.

 

Elena

 

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8872767x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie