Založ si blog

Cesta (ne)spravodlivosti 9. – Prečo vraždenej Erike nepomohli svedkovia?

Skutočne prekvapivú informáciu vytiahla polícia na svetlo sveta. Na mieste, kde vrah naháňal v Michalovciach obeť pred vraždoui, boli údajne dvaja svedkovia, ako uvádza článok v linku

https://www.noviny.sk/krimi/735222-posun-v-pripade-dobodanej-michalovcanky-na-mieste-boli-ociti-svedkovia-nepomohli?fbclid=IwAR2T9nNKQIdoNmse3rPQuEGsxlmwRzAyVJCnQTdU8z9OVARYYZdO9ZzUhkg

„Vyšetrovanie tejto tragickej udalosti naďalej prebieha. Prebiehajú výsluchy svedkov, aj osôb, ktoré môžu prispieť k objasneniu tejto udalosti,“ vyjadrila sa hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v v Košiciach, Lenka Ivanová.

Detail z bezpečnostnej kamery dokazuje, že v tom čase sa v blízkosti incidentu pohybovali 2 osoby. Tie určite videli súboj Eriky s vrahom a taktiež počuli silné volanie o pomoc. Dvojica svedkov s vrahom pravdepodobne komunikovala. Ten svoju obeť vzápätí pustil. Erika však nebežala do bezpečia k ľuďom, ale opačným smerom.

Vrah ju dobehol a zavraždil. Svedkovia neposkytli obeti pomoc a ani nezavolali záchranku. Jej telo našli okoloidúci až tridsať minút po incidente

 

Nešli jej pomôcť ani potom, neprivolali políciu ani záchranku?  No a ja sa otvorene a verejne pýtam – polícia, akíže svedkovia sú to? Ide o spolupáchateľov, neposkytnutie pomoci je trestný čin. 

Skutočne som zvedavá na totožnosť tých „svedkov“, keď sa nerieši ich trestná zodpovednosť. Počkajme si na pravdu, či sa zverejní ich totožnosť, alebo ju budú tajiť, a či aj ich trestnosť ich konania polícia prehliadne.

Ako som včera v televízii zachytila, pán páchateľ má tehotnú frajerku.

 

Dodám, že hoci je len začiatok januára, aj ďalší trestný čin brutálnej vraždy bol spáchaný. Vošiel starému pánovi do domu, ubil ho dreveným kolom, upratal a vykradol dom. Ako uvádza článok v linku

https://www.rimava.sk/policajne-spravy/smrt-v-hajnacke-obvinili-muza-podozriveho-z-vrazdy/

A predstavte si, v tomto prípade z článku zmizla nielen diskusia, ale aj videjko, v ktorom matka páchateľa, ktorého médiá popisujú len ako 33-ročného muža, prezrádzala  o ňom kadečo. Ani keď ožratý  sa plazil, tak nebol agresívny.  Nepracoval, má 6 detí a ďalšie je na ceste.

Takže nebudeme robiť poriadky s kriminalitou – ale budeme upravovať článočky, aby pravda nevykúkala z nich.

 

V base garantované teplo v rámci ľudských práv, v bytoch a na pracoviskách zima. Platiť máme čoraz vyššie náklady – my pracujúci môžeme, veď robíme.

 

A budeme – ako sme sa mohli dozvedieť včera v správach, musieť viac peňazí dávať chudobným rómskym komunitám, aby nám tu nekradli.

No čo k tomu dodám? Remišová mi je po tých večerných správach sympatickejšia, veru, lebo tá jediná tam povedala, že ich treba ZAMESTNAŤ.

 

Elena

 

K diskusii Áno, aj ja čakám, či začnú tie dve spoluobčanky stíhať za neposkytnutie pomoci a neprivolanie polície.

 

 

Óóó 4. – Dokážeme sa s tým ako spoločnosť vysporiadať?

29.01.2023

Nadúmrtnosť na Slovensku je vysoká, dosiahla nárast až o 20 % https://www.napalete.sk/nadumrtnost-na-slovensku-dosiahla-takmer-20-percent/?fbclid=IwAR05L1IWGw1p7Z57o-2No3pH2-h0OcN-3gH_oGIkehogvBY2QB1pP3rJtwg Najvýraznejšie sa zvýšil počet úmrtí v decembri oproti päťročnému priemeru pred nástupom pandémie v Trenčianskom kraji (o 33 percent) a v Trnavskom kraji (o 21 percent). [...]

Óóó 3. – Aby mohli byť s dieťaťom. . .

28.01.2023

Plne podporujem petíciu, ktorú rozbehli matky, aby nebolo na Slovensku porušované právo dieťaťa byť v nemocnici so svojim rodičom. Túto ich iniciatívu podporujem – a viem čo a prečo píšem. Nech zdravotníci Bohu ďakujú, že nezaspomínam verejne na to, akú starostlivosť som videla, keď som raz pri preberaní môjho syna z nemocnice vošla pootvorenými dverami chodby [...]

Óóó 2. – Budeme krajinou predčasných dôchodcov?

28.01.2023

Títo fušeri, ktorí bez hanby chcú nám trčať na krku ešte tri štvrte roka, nepomáhajú veľkej skupine obyvateľstva v problémoch, do ktorých nás práve oni dostali. Nie ja som bola po Bruseli pokrikovať, ako bezodkladne máme odpojiť lacný ruský plyn – ale Heger. A nie ja som umožnila odpredaj lacno vyrobenej elektriny u nás, ale táto vláda. A keď už sme pri [...]

zelenskyj

Na Nobelovu cenu za mier nominovali Zelenského, Erdogana či Stoltenberga

31.01.2023 07:16

Medzi zverejnenými kandidátmi na tohtoročnú Nobelovu cenu za mier prevažujú osobnosti, ktoré nejakým spôsobom súvisia s konfliktom na Ukrajine či situáciou v Rusku.

Žilina, verejné osvetlenie, protest

Tma ako v rohu. Obce vypnutím svetiel odkázali vláde, že potrebujú pomoc

31.01.2023 06:30

Presne o siedmej večer v pondelok zhaslo verejné osvetlenie v mestách a obciach 75 percent samospráv.

bytovka Malacky

Obľúbeného primátora odviedla NAKA. Kým sa sporí s developerom, ľudia v Malackách márne čakajú na zaplatené byty

31.01.2023 06:20

Po dvoch rokoch obvinenie primátora Malaciek z podplácania prokurátor zrušil. Ten tvrdí, že pre neho sa prípad ešte neskončil a od polície očakáva ospravedlnenie.

vojna na Ukrajine, TvBoy

ONLINE: Lula nedá muníciu, chce hľadať cestu ako ukončiť vojnu na Ukrajine

31.01.2023 06:10

Brazília sa nechce podieľať na vojne na Ukrajine ani nepriamo dodávkou munície. Prezident Lula chce dať dohromady skupinu krajín pre mier.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,498
Celková čítanosť: 7428296x
Priemerná čítanosť článkov: 2974x

Kategórie