Založ si blog

Čooo 6. – Ako nám hlavu vymývajú legalizáciou drog

Už v Jedenástke 11. som vás upozornila na podivné inkluzívne štandardy OSN z marca 2023

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2023/05/08/jedenastka-11-inkluzivne-standardy/

ktorých súčasťou bolo aj

Trestní právo nesmí zakazovat:
a) užívání drog nebo držení, nákup či pěstování drog pro vlastní potřebu, včetně osob mladších 18 let nebo těhotných

 

No a už tu máme vymývačov mozgov –

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/668040-pristup-k-drogam-nas-radi-k-putinovmu-vychodu-je-na-case-to-zmenit-tvrdi-odbornik/

Zaujali ma tie jeho reči – a tak som sa pozrela, kde odborník pracuje. Podľa článku v linku je právnik, je aj doktorand sociológie a tiež pracuje v SAV. Nenašla som síce nijaké jeho publikované práce, ale prečítala som si jeho fb prezentácie o drogách. V podkaste v linku dokonca prepája branie drog s ľudským právom.

 

Nejdem tu polemizovať o tom, či je potrebné prestať trestať užívateľov drog. Pre mňa za mňa ich netrestajme – okrem tehotných, tam podľa mňa niet o čom diskutovať, lebo svojim konaním ohrozujú zdravie dieťaťa.

Ak niekto chce drogy brať, nech ich berie – ale berme branie drogy ako priťažujúcu okolnosť v prípade, ak pod vplyvom drogy niekto spácha akýkoľvek trestný čin alebo priestupok.

A samozrejme tiež podľa mňa, ak si niekto užívaním drog spôsobí závislosť, mal by si potom hradiť svoju liečbu závislosti v plnom rozsahu. Je to jeho slobodná voľba brať drogy, a v rámci nej by mal aj niesť dôsledky a riziká s takouto voľbou spojené. Je to nemalý balík peňazí, ktorý ide na liečenie závislého človeka, v mnohých prípadoch pritom ide o ľudí, ktorí nepracujú a teda ani na tieto zdravotné náklady nijako neprispievajú.

Aby to nebolo o tom, že takýto človek žije nezodpovedne, berie drogy a my ostatní ako mulice budeme na neho pracovať a skladať sa mu na jeho životné výdavky a opakované liečenia. Lebo je príliš pohodlné, mať v spoločnosti niektorých, ktorí majú iba práva a nie aj k nim zodpovedajúce povinnosti, a tie povinnosti radšej hodiť na krk ostatným.

 

Takže  – pokojne prestaňme trestať užívateľov drog (okrem tehotných žien, tam ide o zdravie a život dieťaťa). Ale potom nech sami prevezmú zodpovednosť za prípadné problémy, ktoré im užívanie drog spôsobí a znášajú ich v plnom rozsahu oni.

 

Elena

 

K diskusii: Nuž, podľa mňa tento systém – a to nielen v oblasti zdravotníctva  – v poriadku nie je – jedni sa správajú nezodpovedne a iba ťažia zo systému solidarity, a druhí vkladajú a vkladajú. Nemyslím si, že je to správne.

Faktom je, že nemáme nekonečné zdroje. Ak nemajú napríklad niektoré onkologickí pacienti prístup k modernej liečbe po desiatkach rokoch platenia daní a odvodov, lebo je pridrahá, je správne niekomu platiť x liečieb, hoci na ne ničím neprispel, a iba ryžuje a ryžuje?

 

anysta      Nie, podľa mňa nie je v poriadku tolerovať branie drog tehotným a mladším ako 18 rokov. Nepokladám to za otázku ich ľudských práv.

Dalasair 11. – V tichu. . .

29.05.2023

Krik som potlačila hlboko vo svojom vnútri. Telefón som držala v ruke, bezmyšlienkovite som ho zvierala. Pocit hlbokého prázdna, ako v situácii, kedy mi oznámili, že zomrel môj syn. Máš tu kopy lumpov, ktorých by si mal likvidovať od rána do večera, aby sa svetu uľavilo od zla – a namiesto toho je mŕtva nežná a krásna Izinka – povedala som Zámeru sveta. [...]

Hm 3. – Vrahyňa Božka. . .

27.05.2023

Prepustili na slobodu „Brutálnu Božku“ – ako médiá nazvali vrahyňu. V súvislosti s tým prípad dvoch brutálne utýraných bezdomovcov zarezonoval niektorými médiámi na Slovensku. Vražda sa odohrala v roku 1997 – a tých dvoch bezdomovcov utýrali 4 ďalší bezdomovci skutočne hrozným spôsobom, Smiali sa na tom, ako ich obete kričia od bolesti, detaily [...]

Hm 2. – Ešte stále nedopovedaný príbeh z Revúcej. . .

26.05.2023

Začína to rozprávkovo, tak ako začínajú rozprávkové príbehy. Bolo raz jedno šteniatko. Volalo sa Lola. Ibaže pokračovanie príbehu rozprávkové nebolo. Tu nájdete aj jej príbeh. Áno, to je ono, na tej druhej fotografii. Obe fotky sú prevzaté z fb stránky Zápisky z mŕtveho útulku. https://www.facebook.com/profile.php?id=100089447576117 Fakty sú [...]

Eduard Heger

Štát preveruje tri firmy za predaj diplomoviek. Pokuty budú pre ich biznis likvidačné

05.06.2023 10:50

Ak vysoká škola odhalí, že diplomovku pre študenta napísal niekto iný, môže mu odobrať titul.

Roberta Metsola, Predsedníčka Európskeho parlamentu

Šéfka europarlamentu: Musíme škrtnúť ruský plyn aj jadrové palivo

05.06.2023 10:38

Predsedníčka Európskeho parlamentu (EP) Roberta Metsolaová hovorí pre Pravdu o podpore pre Ukrajinu, ale aj o nízkej účasti Slovákov na eurovoľbách.

Taiwan / Loď / Navy / Lietadlo / P3C / Radar /

Ruská Baltská flotila začala cvičiť s desiatkami lodí v Kaliningradskej oblasti

05.06.2023 10:10

Cvičenie, ktoré sa začalo v pondelok, potrvá do 15. júna.

Iránsky dron

Granáty, munícia i rakety. Irán predal Rusku muníciu pre vojnu na Ukrajine

05.06.2023 09:20, aktualizované: 10:55

Dobre informovaný bezpečnostný zdroj pre Sky News uviedol, že ide o "100-percent autentický" text.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,585
Celková čítanosť: 7954729x
Priemerná čítanosť článkov: 3077x

Kategórie