Založ si blog

Čooo 6. – Ako nám hlavu vymývajú legalizáciou drog

Už v Jedenástke 11. som vás upozornila na podivné inkluzívne štandardy OSN z marca 2023

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2023/05/08/jedenastka-11-inkluzivne-standardy/

ktorých súčasťou bolo aj

Trestní právo nesmí zakazovat:
a) užívání drog nebo držení, nákup či pěstování drog pro vlastní potřebu, včetně osob mladších 18 let nebo těhotných

 

No a už tu máme vymývačov mozgov –

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/668040-pristup-k-drogam-nas-radi-k-putinovmu-vychodu-je-na-case-to-zmenit-tvrdi-odbornik/

Zaujali ma tie jeho reči – a tak som sa pozrela, kde odborník pracuje. Podľa článku v linku je právnik, je aj doktorand sociológie a tiež pracuje v SAV. Nenašla som síce nijaké jeho publikované práce, ale prečítala som si jeho fb prezentácie o drogách. V podkaste v linku dokonca prepája branie drog s ľudským právom.

 

Nejdem tu polemizovať o tom, či je potrebné prestať trestať užívateľov drog. Pre mňa za mňa ich netrestajme – okrem tehotných, tam podľa mňa niet o čom diskutovať, lebo svojim konaním ohrozujú zdravie dieťaťa.

Ak niekto chce drogy brať, nech ich berie – ale berme branie drogy ako priťažujúcu okolnosť v prípade, ak pod vplyvom drogy niekto spácha akýkoľvek trestný čin alebo priestupok.

A samozrejme tiež podľa mňa, ak si niekto užívaním drog spôsobí závislosť, mal by si potom hradiť svoju liečbu závislosti v plnom rozsahu. Je to jeho slobodná voľba brať drogy, a v rámci nej by mal aj niesť dôsledky a riziká s takouto voľbou spojené. Je to nemalý balík peňazí, ktorý ide na liečenie závislého človeka, v mnohých prípadoch pritom ide o ľudí, ktorí nepracujú a teda ani na tieto zdravotné náklady nijako neprispievajú.

Aby to nebolo o tom, že takýto človek žije nezodpovedne, berie drogy a my ostatní ako mulice budeme na neho pracovať a skladať sa mu na jeho životné výdavky a opakované liečenia. Lebo je príliš pohodlné, mať v spoločnosti niektorých, ktorí majú iba práva a nie aj k nim zodpovedajúce povinnosti, a tie povinnosti radšej hodiť na krk ostatným.

 

Takže  – pokojne prestaňme trestať užívateľov drog (okrem tehotných žien, tam ide o zdravie a život dieťaťa). Ale potom nech sami prevezmú zodpovednosť za prípadné problémy, ktoré im užívanie drog spôsobí a znášajú ich v plnom rozsahu oni.

 

Elena

 

K diskusii: Nuž, podľa mňa tento systém – a to nielen v oblasti zdravotníctva  – v poriadku nie je – jedni sa správajú nezodpovedne a iba ťažia zo systému solidarity, a druhí vkladajú a vkladajú. Nemyslím si, že je to správne.

Faktom je, že nemáme nekonečné zdroje. Ak nemajú napríklad niektoré onkologickí pacienti prístup k modernej liečbe po desiatkach rokoch platenia daní a odvodov, lebo je pridrahá, je správne niekomu platiť x liečieb, hoci na ne ničím neprispel, a iba ryžuje a ryžuje?

 

anysta      Nie, podľa mňa nie je v poriadku tolerovať branie drog tehotným a mladším ako 18 rokov. Nepokladám to za otázku ich ľudských práv.

Lebo 8. – Som za to, aby sme vystrelili na Ukrajinu jednu raketu na jej obranu. . .

29.05.2024

Blanár rázne odmietol vystreľovanie rakiet proti Rusku z nášho územia, ako píše článok v linku https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/vydeseny-minister-blanar-razne-zakrocil-rakety-nasom-uzemi-ziadnom-pripade Jeho jasný a nekompromisný postoj sa mi páči. Na druhej strane ale je vyhlásenie či výzva či vyjadrenie Dzurindu – aby sme vystreľovali rakety z nášho [...]

Naozaj 1. – Ako oblaky. . .

27.05.2024

Píšem často blogy aj s politickými témami, no v skutočnosti politika u mňa z hľadiska záujmu má mínusové hodnoty. Keby to bolo na mne, moja vodnárska duša by zariadila svet, v ktorom by neboli žiadne štáty, a hrabivci by nemali nahrabané majetky. Putovali by sme každý kam nás len oči povedú, voľne a bez akýchkoľvek obmedzení. Ako oblaky. Oblaky sú v mojom [...]

Lebo 7. – Bude bez milióna a bez fúzov? Veru nie.

22.05.2024

Nuž, tomu sa hovorí chlapské slovo. Zaujímavú stávku vyhlásil český lekár, ktorý pracuje vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe, ako uvádza článok v linku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bludny-balvan-za-ivermektin-Vse-jinak-Vsadim-se-o-milion-Je-tu-studie-755683 Bludný balvan, udelený členke Rady ČT za ivermectin ho pohol k činu. Stratil už trpezlivosť s [...]

Peter Pellegrini

Prieskum SANEP o dôvere k politikom: Len jednému viac ľudí dôveruje ako nedôveruje

30.05.2024 07:00

Zuzana Čaputová je stále v prvej trojke politikov s najväčšou dôverou, Ivan Korčok je na tom lepšie ako Michal Šimečka, vyplýva z prieskumu SANEP-u.

Európsky parlament / EP /

Prieskum SANEP po atentáte: Kto má najväčšiu šancu dostať sa do europarlamentu? Hore je to tesné

30.05.2024 07:00

Poslancov zo Slovenska do Európskeho parlamentu by podľa aktuálneho prieskumu spoločnosti SANEP poskladalo šesť politických strán.

Ruský útok, Charkov, požiar, hasiči, vojna na Ukrajine, hypermarket

ONLINE: Charkov bol opäť pod paľbou, bilancia úderu zo soboty sa vyšplhala na 19 mŕtvych

30.05.2024 06:10, aktualizované: 06:41

Ruská armáda opätovne zaútočila na Charkov, vypálila naň najmenej osem striel.

Litva, NATO

Rusi testujú hranice NATO v Pobaltí. Čo urobí Západ?

30.05.2024 06:00

Šéf Kremľa Vladimir Putin v roku 2016 vyhlásil, že sám nevie, kde sa končia hranice Ruska. Zároveň povedal, že to bol vtip. Smeje sa ešte niekto?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,882
Celková čítanosť: 9115586x
Priemerná čítanosť článkov: 3163x

Kategórie

Archív