Založ si blog

Hm 1. – Ranč pri Žiline – čo to tam tak smrdí?

Nie, tie zabité levy to rozhodne neboli.

A ani tie ešte nezabité.

To, čo tak smrdí, je postup štátnej veterinárnej správy. Lepšie povedané nepostup. 

 

Ako uvádza samotná stránka „ranča“

V areáli ranča sa nachádza zverinec, v ktorom nájdete množstvo zvierat. Nečakajte len klasické domáce zvieratá ako kone, poníky, somáriky, kozičky, ovečky, zajačiky, prasiatka, morské prasiatka, kravičky, teliatka, býky, ale vo výbehoch môžete natrafiť aj na výra skalného, krkavca čierneho, papagáje, bažanty, holuby, pávy, sliepky, kačky, ryby a dokonca aj na exotické zvieratá ako levy, tigre a ich mláďatá, opice a lamu. Po obhliadke zverinca sa môžu deti vyšantiť na trampolíne, rôznych hojdačkách, domčeku na stračej nôžke, točitých manéžach, autíčkach, zahrať sa na pieskovisku.

 

Už v roku 2018 vznikla petícia, poukazujúca na bordel, ktorý na tom „ranči“ je.

Pozrite tu

https://www.peticie.com/pre_s_ranom_pri_iline

Písalo sa v nej toto Dobrý deň, kto navštívil alebo nemusel ju navštíviť ranč pri Žiline, ale počul zlé recenzie na túto zoo, ľudia bohužiaľ mali pravdu… Zvieratá tam žijú v hrozných podmienkach! V týchto teplých dňoch, nemajú dostatok čistej vody, jedla. Majú nedostatok výbehu, ležia na tvrdom betóne, v malých klietkach, niektoré zvieratá sú agresívne.. To ani nehovorím ako sa zlé správajú k zvieratám.. Vážne chcete toto svinstvo podporovať? Páči sa vám utrpenie zvierat? Je vám to vážne jedno? Zvieratá nevedia hovoriť našim jazykom, nevedia nám povedať že ich to bolí, že im to není príjemné. Mne teda nie je to jedno! Nevzdám to, posnažím sa o to aby tie zvieratá odobrali tomu ranču nadobro! Spoločnými silami to dokážeme! Nebojte sa vyjadriť svoj názor a bojujme za slobodu zvierat! 

 

A tu ďalšia petícia

https://www.peticie.com/peticia_za_zlepenie_podmienok_zvierat_na_rani_okerda_pri_iline

Na tomto ranči žije mnoho zvierat s minimálnym výbehom, a vo vlastných výkaloch. Pomôžte prosím svojim podpisom! Zvieratká sa nachádzajú v nevyhovujúcich podmienkach. 

Podpísanú petíciu odošleme kompetentným. Čím viac podpisov, tým je väčšia nádej, že úrady začnú konať.

 

No a tak sa otvorene a verejne pýtam – bola tam prevádzkovaná nejaká ZOO?

Platili z vyberaných poplatkov od návštevníkov ZOO dane a odvody? A ako sa označili pri ich platení – aké IČO a DIČ tam dali na údaje zo ZOO, ak nemali schválenú jej prevádzku?

Vychádzajme z verzie, že prevádzkovateľ ranča odviedol dane a odvody z tej činnosti nepovolenej ZOO. To v tomto štáte sme už došli tak ďaleko, že pokojne môžeme odviesť dane a odvody z nelegálnej činnosti –  pomaly aj z predaja drog hádam -. a tváriť sa, že je to OK?

Ďalšia verzia príbehu je, ak by tie príjmy ani zdanené neboli, pravdaže…

 

Myslím si, že postup kompetentných inštitúcií v tomto prípade a aj celé prevádzkovanie tej  „ZOO“ v rámci „ranča“ by mala preveriť Generálna prokuratúra – napríklad postup Štátnej veterinárnej správy  – čím bola spôsobená tá jej podivná dlhodobá nevšímavosť a neriešenie situácie???!!!!!! 

 

Elena

Naozaj 7. – Úlomky leta. . .

14.07.2024

Búrka sa nocou celé hodiny iba presúvala okolo Prednej Hory, bolo počuť jej tiahly rev zdiaľky. Dýchla tu zblízka po štvrtej ráno, úplne zblízka jediným bleskom. Potom zasa šla diaľkou zo všetkých strán s bleskami tak nahusto, že hrmot neustával ani na okamih. Solárny plameniak v kvetináči na okne sa pri každom blesku sýtoružovo rozžiaril. Tichý dážď padal v [...]

Naozaj 6 . – Žime zdravo. . .

12.07.2024

O zdravom životnom štýle sa toho už popísalo ajajaj. Každý si ho predstavuje akosi – a tak blúdia svetom rady rôzneho druhu. Neľakajte sa, nejdem ich tu opakovať – svoju zostavu pre zdravie si skladáme každý sám za seba, viac či menej cieľavedome. Obvykle sa spájajú zásady zdravého životného štýlu s jedlom – a odporúčajú nám raz piť [...]

Na rovinu 11. – Bludári, klamári a ancikristi. . .

11.07.2024

Zaujímavý článok o tom, ako Matovič na púti o dianí na Slovensku vykladal, uvádza v linku ako označil Matovič Fica za ancikrista https://www.hlavnydennik.sk/2024/07/08/ancikrist-fico-alebo-ako-to-na-puti-matovic-schytal Nuž, keď dvaja vidia to isté, zjavne nevidia to isté, povedala som si. Naozaj nemá Matovič žiadne morálne zábrany vykladať, že žije so svedomím? Naozaj [...]

Británia Liverpool auto výbuch zatknutie

Po náleze tiel v kufroch britská polícia obvinila muža z vraždy

15.07.2024 10:30

Tridsaťštyriročný Yostin Andres Mosquera bol obvinený z vraždy dvoch mužov vo veku 62 a 71 rokov.

Dušičky, cintorín

Pre riziko požiaru platí na cintorínoch v Bratislave zákaz zapaľovania sviečok

15.07.2024 10:23

Na pohrebiskách zároveň platí zákaz fajčenia.

Dúbravka / Fedáková ulica / Polícia / Policajná páska / Kriminalisti /

Pri bytovom dome v bratislavskom Ružinove našli mŕtvu ženu

15.07.2024 09:40

Jej totožnosť polícia zatiaľ nepozná.

Donald Trump

Republikáni vymenujú Trumpa za svojho kandidáta do volieb. Exprezident po atentáte prepísal svoj prejav

15.07.2024 09:21, aktualizované: 10:53

Trump po pokuse o atentát prepísal svoj prejav na nominačný zjazd republikánov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,916
Celková čítanosť: 9261200x
Priemerná čítanosť článkov: 3176x

Kategórie

Archív