Založ si blog

Hm 1. – Ranč pri Žiline – čo to tam tak smrdí?

Nie, tie zabité levy to rozhodne neboli.

A ani tie ešte nezabité.

To, čo tak smrdí, je postup štátnej veterinárnej správy. Lepšie povedané nepostup. 

 

Ako uvádza samotná stránka „ranča“

V areáli ranča sa nachádza zverinec, v ktorom nájdete množstvo zvierat. Nečakajte len klasické domáce zvieratá ako kone, poníky, somáriky, kozičky, ovečky, zajačiky, prasiatka, morské prasiatka, kravičky, teliatka, býky, ale vo výbehoch môžete natrafiť aj na výra skalného, krkavca čierneho, papagáje, bažanty, holuby, pávy, sliepky, kačky, ryby a dokonca aj na exotické zvieratá ako levy, tigre a ich mláďatá, opice a lamu. Po obhliadke zverinca sa môžu deti vyšantiť na trampolíne, rôznych hojdačkách, domčeku na stračej nôžke, točitých manéžach, autíčkach, zahrať sa na pieskovisku.

 

Už v roku 2018 vznikla petícia, poukazujúca na bordel, ktorý na tom „ranči“ je.

Pozrite tu

https://www.peticie.com/pre_s_ranom_pri_iline

Písalo sa v nej toto Dobrý deň, kto navštívil alebo nemusel ju navštíviť ranč pri Žiline, ale počul zlé recenzie na túto zoo, ľudia bohužiaľ mali pravdu… Zvieratá tam žijú v hrozných podmienkach! V týchto teplých dňoch, nemajú dostatok čistej vody, jedla. Majú nedostatok výbehu, ležia na tvrdom betóne, v malých klietkach, niektoré zvieratá sú agresívne.. To ani nehovorím ako sa zlé správajú k zvieratám.. Vážne chcete toto svinstvo podporovať? Páči sa vám utrpenie zvierat? Je vám to vážne jedno? Zvieratá nevedia hovoriť našim jazykom, nevedia nám povedať že ich to bolí, že im to není príjemné. Mne teda nie je to jedno! Nevzdám to, posnažím sa o to aby tie zvieratá odobrali tomu ranču nadobro! Spoločnými silami to dokážeme! Nebojte sa vyjadriť svoj názor a bojujme za slobodu zvierat! 

 

A tu ďalšia petícia

https://www.peticie.com/peticia_za_zlepenie_podmienok_zvierat_na_rani_okerda_pri_iline

Na tomto ranči žije mnoho zvierat s minimálnym výbehom, a vo vlastných výkaloch. Pomôžte prosím svojim podpisom! Zvieratká sa nachádzajú v nevyhovujúcich podmienkach. 

Podpísanú petíciu odošleme kompetentným. Čím viac podpisov, tým je väčšia nádej, že úrady začnú konať.

 

No a tak sa otvorene a verejne pýtam – bola tam prevádzkovaná nejaká ZOO?

Platili z vyberaných poplatkov od návštevníkov ZOO dane a odvody? A ako sa označili pri ich platení – aké IČO a DIČ tam dali na údaje zo ZOO, ak nemali schválenú jej prevádzku?

Vychádzajme z verzie, že prevádzkovateľ ranča odviedol dane a odvody z tej činnosti nepovolenej ZOO. To v tomto štáte sme už došli tak ďaleko, že pokojne môžeme odviesť dane a odvody z nelegálnej činnosti –  pomaly aj z predaja drog hádam -. a tváriť sa, že je to OK?

Ďalšia verzia príbehu je, ak by tie príjmy ani zdanené neboli, pravdaže…

 

Myslím si, že postup kompetentných inštitúcií v tomto prípade a aj celé prevádzkovanie tej  „ZOO“ v rámci „ranča“ by mala preveriť Generálna prokuratúra – napríklad postup Štátnej veterinárnej správy  – čím bola spôsobená tá jej podivná dlhodobá nevšímavosť a neriešenie situácie???!!!!!! 

 

Elena

Dalasair 11. – V tichu. . .

29.05.2023

Krik som potlačila hlboko vo svojom vnútri. Telefón som držala v ruke, bezmyšlienkovite som ho zvierala. Pocit hlbokého prázdna, ako v situácii, kedy mi oznámili, že zomrel môj syn. Máš tu kopy lumpov, ktorých by si mal likvidovať od rána do večera, aby sa svetu uľavilo od zla – a namiesto toho je mŕtva nežná a krásna Izinka – povedala som Zámeru sveta. [...]

Hm 3. – Vrahyňa Božka. . .

27.05.2023

Prepustili na slobodu „Brutálnu Božku“ – ako médiá nazvali vrahyňu. V súvislosti s tým prípad dvoch brutálne utýraných bezdomovcov zarezonoval niektorými médiámi na Slovensku. Vražda sa odohrala v roku 1997 – a tých dvoch bezdomovcov utýrali 4 ďalší bezdomovci skutočne hrozným spôsobom, Smiali sa na tom, ako ich obete kričia od bolesti, detaily [...]

Hm 2. – Ešte stále nedopovedaný príbeh z Revúcej. . .

26.05.2023

Začína to rozprávkovo, tak ako začínajú rozprávkové príbehy. Bolo raz jedno šteniatko. Volalo sa Lola. Ibaže pokračovanie príbehu rozprávkové nebolo. Tu nájdete aj jej príbeh. Áno, to je ono, na tej druhej fotografii. Obe fotky sú prevzaté z fb stránky Zápisky z mŕtveho útulku. https://www.facebook.com/profile.php?id=100089447576117 Fakty sú [...]

Tino Chrupalla / AfD / Alterantíva pre Nemecko /

Krajne pravicová Alternatíva pre Nemecko má rekordnú popularitu, obľuba Scholzovej vlády klesá

05.06.2023 12:38

Spolupredseda AfD očakáva ďalší rast záujmu o stranu.

heger, nicholsonová

Hegerovi Demokrati sa spájajú s ďalšou stranou. Dostane ich Jablko do parlamentu?

05.06.2023 12:01, aktualizované: 12:15

V predvolebných prieskumoch sa Demokrati pohybujú okolo troch percent.

Senior

Žijú tam len ľudia s Alzheimerom. Francúzska obec je experiment v boji proti tomuto ochoreniu

05.06.2023 12:00

"Prvé výsledky sú celkom sľubné," hovorí profesorka Hélène Amievaová, ktorá projekt vedie.

Cherson / Bilboard / Plagát / Ruská propaganda /

Cieľom ruskej propagandy je osloviť nerozhodnutých, varujú policajti

05.06.2023 11:45

Ruská propaganda používa naratívy s cieľom dať konkrétnej skupine ľudí to, čomu už dávno sama verí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,585
Celková čítanosť: 7954822x
Priemerná čítanosť článkov: 3077x

Kategórie