Pravdivo 9. – Naleštený odpad a ďalšie predvolebné Matovičove atómovky. . .

Som zhovievavejšia k Matovičovi, ako trebárs ku Sulíkovi či Progresívnemu Slovensku – to ste iste z mojich blogov v priebehu času pochopili.

A tak aj jeho najnovší predvolebný krok s fiatkami, ktoré nakúpil, sledujem so zhovievavým úsmevom. Som zvedavá na tých hlupákov, ktorí by sa chceli do tých áut vážne posadiť a premávať sa v tých krápoch štyri najbližšie roky do budúcich volieb.

Podľa článku v linku sú to staré hrdzavé Fiat – 500

https://www.topky.sk/cl/10/2567123/Matovic-v-kampani-utoci-fiatkami-za-tisice-eur–Tunel-ako-hrom–odkazuje-Taraba–Hlina-hovori-o-nalestenom-srote-

A vraj v rámci boja proti mafii ich zadovážil. No veď hej, to je fakt – keď sa ten šrot rozsype niekde na ceste, tak mafia na tých svojich moderných vozoch má smolu. Cez pole dookola odstavenej časti vozovky neprejde, a tak budú mafiáni (a s nimi aj všetci ostatní účastníci cestnej premávky) vyčkávať, kým ten šrot na ceste pozbierajú. Matovič tým mafiu nadobro odstaví – na pár hodín teda.

 

Včera ma ale nadchla predstava, ktorú na fb ktosi vykvačil, že vraj Matovič v rámci predvolebnej kampane najnovšie by mohol prísť s ďalšou atómovkou.

Inšpiroval sa jeho  úspechom z predvolebnej kampane minulých volieb – kedy víťazoslávne oliepal Počiatkovu vilu vo Francúzsku, že ide o majetok Slovenskej republiky. Nepodarilo sa mu to vtedy celkom dotiahnuť do konca úspešne, povedzme si pravdu, vilu stále Počiatek vlastní, a vy sa tam dovolenkovať ako občan Slovenska vybrať nemôžete.

Ani legislatívne to do laty nedal Matovič ešte

https://domov.sme.sk/c/23026672/pociatek-stromcek-riviera-vila-preukazovanie-majetku-zakon.html

 

Ale zato získal aspoň skúsenosti, natrénoval si to. To lepenie plagátov o majetku Slovenskej republiky mu šlo celkom dobre, že?

A tak na fb ktosi navrhol, že vilu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v talianskom meste Forte dei Marmi by vraj mohol ísť takto olepiť, že majetok Ukrajiny.

Ako píše článok v linku

https://www.topky.sk/cl/11/2373389/Zelenskyj-ma-vilu-v-Toskansku–Sprava-o-tom–komu-ju-prenajali–ho-mala-poriadne-rozhnevat

manželia Zelenskí vraj vilu kúpili v roku 2017 za 3,8 milióna eur.

 

To by bola atómovka, poviem vám – Matovič by týmto počinom zažiaril na predvolebnom slovenskom nebi, plnom trápnych sľubov a vyblednutých, neduživých nápadov –  no ako slnko jasné priam by bol…

 

Elena

 

 

 

Tu 7. – Fico to dal „na pána“. . .

18.05.2025

Fico jasne ukázal, že skutočne vedie vládu, a nie je len figúrkou https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/752291-slovensko-neplanuje-podporit-pandemicku-dohodu-avizuje-fico/ Veru, bála som sa, že Fico tlakom podľahne ohľadne pandemickej zmluvy. Lebo tlaky i nátlaky boli iste všelijaké. Opozícia vykrúca nosom [...]

TU 6. – S EÚ na čele do pr. . . e vesele. . .

16.05.2025

Nepochybne máme o čom hovoriť, ak spomíname k čomu by sme mohli a mali mať v EÚ výhrady, písala som nedávno v blogu. Mohli by sme menovať hodne dlho. Pár výhrad si i dnes povieme. Myslím, že toto videjko postačí každému súdnemu človeku pre pochopenie, kto bol inšpirátorom Zelenského pri nápade odstaviť nám ruský plyn – je to zrejmé z vyjadrenia [...]

Tu 5. – Dobré susedské vzťahy robia jasné hranice. . .

15.05.2025

Bratislavský príbeh pani Janky mi včera ráno dych vzal. Máme tie mačičky ako deti, napísala – teraz už nevie ako ďalej kvôli zlej susede. Deväťbytovka ako naša, povedala som si v prvej chvíli. Predsa však diametrálne odlišná – u nás v tichu hôr tichá bytovka, viacero bytov len rekreačných. Niektorí odídu ráno do práce, jedna suseda autom na nákup [...]

Biden

Bidenovi diagnostikovali agresívnu formu rakoviny prostaty

18.05.2025 22:22, aktualizované: 23:03

Metastázy sa rozšírili do jeho kostí a americký exprezident v súčasnosti s rodinou prehodnocuje možnosti liečby.

maďarsko, budapešť, protest

V Budapešti opäť protestovali proti obmedzovaniu slobody

18.05.2025 21:54

Proti pripravovanému vládnemu zákonu namierenému proti médiám a občianskym organizáciám prijímajúcim financie zo zahraničia demonštrovali tisíce Maďarov.

portugalsko voľby

Vo voľbách v Portugalsku podľa odhadov vyhrala vládnuca koalícia. Zrejme však nezíska väčšinu v parlamente

18.05.2025 21:37

Po posledných voľbách vlani v marci stredopravá Demokratická aliancia vytvorila menšinovú vládu, ktorá sa o rok neskôr rozpadla.

babiš

V Česku stúpla podpora opozičného hnutia ANO aj vládnej koalície Spolu

18.05.2025 19:27

Na treťom mieste by podľa prieskumu skončila nacionalistická strana SPD Tomia Okamuru.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,149
Celková čítanosť: 10386694x
Priemerná čítanosť článkov: 3298x

Kategórie

Archív