Založ si blog

Lebo 4. – Nemci rozpútali už dve svetové vojny, chcú aj tretiu?

Vojnu pokladám za také zlo, že každého jej propagátora, iniciátora a realizátora by mali podľa mňa tvrdo postihnúť. Prináša bolesť a zlo do život obyčajných ľudí.

 

No veru, nápad toho nemeckého vládneho poslanca Weingartena ma naštval. Chce nás zatiahnuť do vojny – nás Slovákov zasa raz.

Píše o ňom článok v linku

https://www.hlavnydennik.sk/2024/05/19/slovenska-reakcia-na-sialeny-nemecky-navrh

Vraj Nemecko bude z nášho územia vystreľovať rakety na ochranu Ukrajiny.

Za zaujímavé a smutné pokladám nielen skutočnosť, že sa nevyjadrili ospravedlňujúco za jeho výrok nijakí čelní nemeckí predstavitelia, ale ani slovenská vláda si nepredvolala nemeckého veľvyslanca a nepožiadala ho o vysvetlenie takýchto výrokov. Však to nevykladal nejaký Ďuro v krčme pri pive, ale oficiálny nemecký vlády poslanec. Je zároveň obranným experotom najsilnejšej nemeckej vládnej strany.

Chcel by u nás rozmiestniť nemecké protilietadlové raketové jednotky. To by ale znamenalo zatiahnutie Slovenska do vojny a vystavenie aj nášho územia odvetným akciám Ruska.

O tom, že nejde o prázdne kecy svedčí aj skutočnosť, že toto riziko si uvedomujú aj nemecké politici. V článku v linku sa  uvádza, že

https://english.nv.ua/nation/germany-urges-nato-to-protect-ukraine-s-skies-50419572.html

Johann Wadephul, zástupca vodcu parlamentnej frakcie CDU, tiež vyzval na zdržanlivosť. „Akýkoľvek priamy zásah do nepriateľských akcií účinne premení tretie krajiny na agresívne… Pre Nemecko to neprichádza do úvahy,“ povedal Wadephul.

Mali sme požiadať o vyjadrenie vo veci a verejné ospravedlnenie sa za ten výrok nemeckého veľvyslanca.

 

Blanár ako šéf slovenskej diplomacie sa vyjadril odmietavo, ako píše článok v linku

https://www.hlavnespravy.sk/blanar-odmietol-umiestnenie-nemeckych-rakiet-na-slovensku/3497004

chválabohu, dodávam.

Ale už sa rozbehli mediálne masírovania mozgov, stačí sa pozrieť na článok

ale https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/710711-nedovolime-nemcom-branit-ukrajinu-zo-slovenska-vyhlasil-blanar-podla-neho-by-to-krajinu-zatiahlo-do-vojny/?utm_source=pravda&utm_medium=rss&utm_campaign=rss

ktorého autor vypisuje, že s týmto nápadom Blanár nesúhlasí.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár (Smer-SD) nesúhlasí s tým, aby Nemecko bránilo ukrajinské územie zo Slovenska.

Ja som si istá, že ani väčšina nášho národa nesúhlasí s takým nápadom.

A najnovší článok uvádza, že

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/710711-nedovolime-nemcom-branit-ukrajinu-zo-slovenska-vyhlasil-blanar-podla-neho-by-to-krajinu-zatiahlo-do-vojny/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread

my nedovolíme Nemcom brániť Ukrajinu zo Slovenska. Ach, bože, tí zlí Slováci…

Všimnite si tie manipulatívne názvy článkov.

Hovorím to otvorene – nedovolíme zatiahnuť Slovensko do vojny, dúfam že sa nájde zopár rozumných ľudí. A ak by tu náhodou chceli  Američania na základe zmluvy dovliecť sem zbrane a odtiaľto strieľať, lebo na základe pochybnej zmluvy môžu robiť čokoľvek bez nášho súhlasu na našom území – tak ich treba zo Slovenska vyraziť, aj s tými, ktorí s nimi túto zmluvu uzavreli. Nezabudnime, ako rýchlo vtedy Čaputová tú zmluvu podpisovala.

 

No čo k tomu Weingartenovi slušne dodať?

Asi nechodil poctivo do školy na základnej škole – hádam sa na základke aj Nemci učia, kam siahajú hranice ich štátu. On nemá vonkoncom nijaké právo vykladať o tom, čo máme robiť na svojom vlastnom území my.

Somár starý, však majú vlastnú krajinu, nech si stade strieľa.

Mám iba jedinú podmienku, aby nestrieľali ponad naše územie. 

 

Elena

 

P.S.: Zmluvu s Američanmi potrebujeme zrušiť.

 

 

Naozaj 3. – V krajine dúhy. . .

22.06.2024

Pokojný dážď kropil dnes Prednú Horu. Spomenula som si na minulý piatok – po celodennom dažďovaní zatiahnutá obloha navečer zjasnela a v trhajúcej sa šedi žiarila blankytná modrá. Dúha náhle rozprestrela farby oblohou. Ticho mrholilo. Z pôvodne tenučkého, krehkého bledodúhového mosta, klenúceho sa od protiľahlých kopcov kamsi do úbočí ku Muránskej Hute, [...]

Téééda 7. – Zástupcovia KDH, nezabúdajte, Boh sa díva. . .

20.06.2024

Síru tu podaktorí pľujú, že si Kotlár dovolil povedať, že u nás situácia s kovidom nenaplnila kritériá pandémie. Ako píše článok v linku https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/714405-21-tisic-obeti-kotlar-tvrdi-ze-ziadna-pandemia-nebola-majersky-sns-prerastla-dolinkovej-cez-hlavu/ KDH zdôrazňuje potrebu zodpovedného a odborného prístupu k zdravotníckym otázkam a vyzýva [...]

Téééda 5. – Život za dve tisícky. . .

16.06.2024

Aká je hodnota života – kladieme si niekedy otázku. Obvykle v situácii, kedy nám osud túto hodnotu zvýznamní na našom vlastnom zdraví, alebo zdraví niekoho blízkeho. Pani Caroline Warner si otázku kladie dnes kvôli čiernobielejmačičke v Partizánskom na sídlisku Šípok nájdenej. Sú potrebné dve tisícky na jej záchranu. Ale dnes. Caroline Warner 1 [...]

otáznik, výkričník, pravopis, pravidlá, slovenský jazyk, interpunkcia

KVÍZ Kamarátite sa s yspilonmi? Kedy sa píše mäkké i, kedy tvrdé? Otestujte si vedomosti z gramatiky

23.06.2024 09:00

Potrebujeme vedieť ypsilony? Ovládať svoj materinský jazyk by malo patriť medzi základné vedomosti. Otestujte sa.

vojna na Ukrajine, Časiv Jar

Expert z vplyvného amerického think tanku: Kyjev by sa nemal snažiť dostať do NATO a Biden by to mal prestať zvažovať

23.06.2024 08:45

Christopher Chivvis z think tanku Carnegie Endowment for International Peace v článku pre The Guardian o tom, ako môže Ukrajina skutočne vyhrať vojnu.

Donald Trump

Trump už má v hlave meno kandidáta na viceprezidenta

23.06.2024 07:30

Donald Trump si už vybral kandidáta na viceprezidenta v novembrových voľbách šéfa Bieleho domu.

lokalizovanie telefónu, mapy, navigácia, mobil, smartfón, Google Maps

Google vymazal z máp pozmenené fotografie rakúskych lokalít, ktoré tam dali klimatickí aktivisti

23.06.2024 06:59

Environmentálni aktivisti z hnutia Posledná generácia upravili fotografie pomocou umelej inteligencie tak, aby upozornili na potenciálny vplyv zmeny klímy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,897
Celková čítanosť: 9193191x
Priemerná čítanosť článkov: 3173x

Kategórie

Archív