V mlčaní 11. – Vem si prášky na hlavu, Máňo. . .

Unavene som sa večer plížila schodmi po celodennom upratovaní pivnice. Nečakala som, že ma niekto rozosmeje.

A vidíte – Máňo. Teda Maniak, ako sa označuje. Už to samo osebe by bol dobrý dôvod na pár elektrošokov pre neho. A to bezbrehé táranie, ktoré údajne vyprodukoval médiám, by malo vydať aspon na ročnú psychiatrickú liečbu na uzavretom oddelení, predpokladám.

Keď nám toľko vypisuje, môžeme ho volať familiárne – Máňo.

Máňo podľa článku v linku

https://www.noviny.sk/krimi/965128-novinari-hovorili-s-anonymom-ktory-tvrdi-ze-posiela-bombove-hrozby-na-skoly

neznáša Slovákov a Čechov. Nuž, my ho tiež nepozývame k nám a nestaviame mu sochy na námestiach. Vlastne som si istá, že po tých rečiach o deťoch a mraze by som na Slovensku iste nebola sama, kto by ho niekam nakopal.

 

Čo by sme si o Máňovi povedali? 

Máňo vraj žije v Dnipre.

Asi si rád prihne, keď mu údajne dokázali na železničnej stanici telefón slovenskí Rómovia ukradnúť minulý rok.

Aj Česi ho vraj okradli – netrpí nejakou paranojou?

Asi žije osamelo, keď má toľko času vypisovať u nás školám všetkého druhu a ešte aj centrám voľného času – to by ho normálna žena doma už dávno panvicou po hlave trepla. Alebo by ho zamestnávateľ vyrazil, ak by vypisoval v pracovnej dobe.

A prečo nie je odvedený na front, veď už aj mentálne postihnutých vraj Zelenskyj nahnal. Musíme Zelenského upozorniť, že vraj Máňo fandí Putinovi, to poputuje na front raz-dva.                                                                                                                              Zrejme má vzdelanie súvisiace s počítačovou zručnosťou, Mohol by byť aj funkčný autista bez príslušného vzdelania, ale tí sú inteligentní, a toto je evidentný cvok.

 

Máňo vraj tvrdí, že že vo vyhrážkach bude pokračovať, kým sa mu minister vnútra Vít Rakušan neospravedlní za to, že sa ho snaží vypátrať a prekaziť bombové hrozby – ako uvádza článok v linku

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/723002-neznasam-cechov-a-slovakov-chcem-pomstu-vysvetluje-odosielatel-bombovych-hrozieb-ake-ma-dovody/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread 

Má sa mu ospravedlniť v médiách, alebo nebodaj osobne?

A Slováci majú čo urobiť – kto sa mu má ospravedlniť? Rómsky kráľ? Veď nech nám oznámi mená tých slovenských Rómov, čo ho o telefón okradli, na kolenách sa mu v televízii ospravedlnia. To je férová ponuka, Máňo, čo?

 

Šutaj-Eštok by chcel zaistiť školy pred hrozbou extrémneho násilia na školách, ako píše článok v linku

https://www.topky.sk/cl/10/2845251/Sutaj-Estok-reaguje-na-hrozby-na-skolach–Chysta-dolezity-krok–dotkne-sa-ziakov-aj-ucitelov–Prezradil-detaily

Kamerovým systémom.

Nie som si celkom istá, ako to myslel, čím konkrétne tie kamery majú pomôcť. Akože keď nikoho podozrivého na kamere neuvidia, nebude sa polícia unúvať prehľadávať školy pri hrozbách? Alebo očakáva, že páchateľ pôjde do školy rovno so sekerou v ruke? Mal by sa radšej zamerať na to, aby konečne chytil páchateľov tých predchádzajúcich vyhrážok školám.

Či to tiež Máňo písal? Zjavne sa chlapec hodne nudí v živote – zrejme o neho v realite ani pes nezakopne.

 

ŠIalene ma rozosmialo vyhlásenie „odborníka na bezpečnosť Kráľoviča“

uvádza ho článok v linku

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/722882-bombove-hrozby-kazdy-den-preco-su-cielom-skoly-evakuacia-nie-je-vseliek-na-kazdu-hrozbu-hovori-expert/

Podľa neho českí odborníci sa domnievajú, že nejde o čin záškolákov, ale o skupinu zapojenú do vojny na Ukrajine, ktorá vystupuje pod menom „dnepropetrovskí maniaci“. Odborník na bezpečnosť Martin Královič sa domnieva, že najpravdepodob­nejším vysvetlením hromadným mailov je fakt, že Slovensko aj Česko sú súčasťou hybridnej vojny, zameranej proti štátom Európskej únie,.

Nuž, ide vraj o hybridnú vojnu skupiny z Ukrajiny. Keby bol odborníkom na bezpečnosť naozaj, tak by skôr tipoval podobne ako ja, že Máňo je v skutočnosti oveľa bližšie ako Dnipro samotné.

No ale ak by bol skutočne z Dnipra, tak to aby sme Ukrajine nepomáhali, že?

Poviem to naplno a otvorene – myslím, že Ukrajine by nepomáhal nikto – nemyslíte si azda, že pre nejaký morálny záväzok sa tam prachy a zbrane tlačia? Kebyže nie je na hraniciach s Ruskom, a nemajú záujem o jej suroviny a pôdu – tak morálny záväzok sem, morálny záväzok tam – po pomoci drahej Ukrajine zo strany NATO  a EÚ ani pes neštekne,

 

A že vraj ako zistil český spravodajský web Seznam Zprávy, páchatelia sa označovali ako „dnepropetrovskí maniaci“, čím odkazujú na prípad sériových vrahov z Ukrajiny z roku 2007 z Dnepro­petrovskej oblasti? Podľa mňa skupina takýchto máničiek je Máňovo zbožné prianie,.V skutočnosti je Máňo všetkým ukradnutý.

Jedno je isté, že na slovenské školy Máňo bomby z toho údajného Dnipra (a ani zo Slovenska keby bol) dávať nechodí, a tak jeho maily  môžu rovno ísť do spamu. Vláčil by tu azda bomby cez hranice v ruksaku? Alebo by ich tu kupoval a do škôl  s nimi pobiehal?                                       

A ešte druhá vec je istá, že ak slovenskí odborníci na bezpečnosť a IT nedokážu páchateľa jasne identifikovať, tak na darknete stačí zadať zákazku, zaplatiť – suma, ktorú na to vynaložíme bude určite menšia ako cena opakovaných výjazdov a rušení vyučovania a stresu našich detí – a skutoční experti nás zbavia hrozby týchto mailov raz a navždy. 

Kým sa ale na to slovenská vláda odhodlá a zaplatí skutočným expertom, aby identifikovali páchateľa – jedna malá rada pre páchateľa – vem si prášky na hlavu, Máňo. určite je to menej nepríjemné, ako by boli tie elektrošoky. A nestraš už deti…

 

Elena

 

P.S:: Vzhľadom na medializovanú závažnú hrozbu bombových útokov na slovenských školách a v iných inštitúciách verejne a otvorene vyzývam vládu Slovenskej republiky, aby boli bezodkladne sprísnené kontroly na hraniciach z Ukrajiny. Keďže sa prevláčajú do vojnových ukrajinských zón ľudia na návštevy, dovolenky a bohvie za akými účelmi, ktokoľvek z nich môže prepraviť sem tie bomby od Maniaka do našich škôl – je potrebné realizovať dôsledné kontroly nielen vlakov a autobusov či áut, ale aj jednotlivcov cestujúcich z Ukrajiny.

 

Maňo, jedna dobrá rada záverom – daj ruky preč od základných škôl – lebo ani tvoji sponzori, ani polícia ťa neochráni pred rodičmi detí, ktorým by si ublížil. Ak vieš tak dobre po rusky, preštuduj si prečo nesedel pôvodný počet živých a potom počet mŕtvych teroristov v Beslane. Zlatko, dobre si to zisti, aby si nedopadol podobne…

 

K diskusii  malinova  áno, tie centrá voľného času už fakt prehnal, lebo Ukrajinec by šiel len po školách.

No teda 9. – Pár pravdivých slov o boji za kultúru

03.04.2026

Bojovníci za slovenskú kultúru? Nuž, stalo sa zlým zvykom, že sa nám tu podaktorí tvária ako elita národa. Nejdeme rozoberať ich osobný život a morálne hodnoty, činy a výčiny, pozrime sa len na pár informácií. Správa o nespokojnosti s rušením trojročných zmluv hovorí o ich podaní na Generálnu prokuratúru SR [...]

No teda 8. – Najlepších kamarátov meniť netreba. . .

03.04.2026

Veru, donedávna som hovorila, že môj najlepší kamarát je google. Potom som sa začala kamarátiť s AI. Obrázky s ňou ma bavia, čože o to. I vyhľadávanie informácií s ňou môže byť v istom smere zaujímavé. Má to ale hranice. V jedno pekné popoludnie som sa rozhodla vyskúšať akým spôsobom pracuje AI – a to pomocou nášho rodokmeňa. Ten moje deti až do 17. [...]

No teda 7. – Nie, toto nie je prvý apríl. . .

01.04.2026

Odchádzali sme dnes z Popradu okolo pol jednej. Popoludňajšie slnko hrialo, pozerala som zamyslene ako sa ten včera nasypaný sneh topí. Zrazu ma trhlo – za mestom som nafotila divné postavy. Prišli, konečne prišli, zakričala som radostne po chvíli ohromenia. Dobíjali sa ešte energiou z vesmírnej lode, prechádzali sa poľom a potom sa časť skupiny vrátila do lode. [...]

Switzerland Davos

Orbán podmieňoval vstup Slovenska do EÚ zrušením Benešových dekrétov a správal sa ako advokát Ukrajiny

04.04.2026 06:00

Pred vstupom do EÚ Viktor Orbán žiadal Slovensko, aby zrušilo tzv. Benešove dekréty. Na druhej strane mal kedysi veľmi priateľský vzťah k Ukrajine.

Dannebroge

Dáni po 225 rokoch objavili vojnovú loď Dannebroge, ktorú potopil Nelson

03.04.2026 22:58

Potápačom sa objav podaril pri príprave staveniska pre novú obytnú štvrť Lynetteholm, ktorá by mala byť úplne dokončená do roku 2070.

Poland Belarus

Ukrajinci sa cez Slovensko pokúšali do Poľska prepašovať 12 Rusov

03.04.2026 20:46

Ukrajinských vodičov už aj odsúdili.

Szijjártó

Spôsob, akým sa nahrávky Lavrova a Szijjártóa dostali na verejnosť, je zaujímavý sám o sebe, hovorí odborník

03.04.2026 20:05

Takže, fake news to nie je, pretože existuje jednoznačný dôkaz. Nuž a nie je to náhodný únik, hovorí riaditeľ infosecurity.sk.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,370
Celková čítanosť: 11789945x
Priemerná čítanosť článkov: 3499x

Kategórie

Archív