Ach, hej 4. – Ako Nvotová Putina zatkne. . .

Silvestrovský program už začal, povedala som si pri pohľade na podaktoré počiny opozície.

Vynikalo medzi nimi vyjadrenie Nvotovej

https://www.instagram.com/nvotovadorota/p/DEDbyBXOTYA

Pohoršuje sa, že Putin nám oznámil výstup zo stretnutia s Ficom.  Nuž, volá sa to primárny zdroj – a ten je obvykle najviac spoľahlivý, dodávam pre tú pani na vysvetlenie.

A keby len to, prišla s nápadom, že Putina pri príchode na ten mierový summit u nás zatkneme.

Nestrieľam si z vás, vážne, pozrite.

O tom, čo by sa malo diať na Slovensku, sa dozvedáme… z Ruska. Priamo od Putina. Niekoľkodňové čakanie na to, či náhle stretnutie Fica s Putinom bude mať aj nejaký jasný výstup je týmto zavŕšené. Putin nám oznámil, čo budeme robiť. Skvelé. Skvelé je to hlavne preto, že Putina budeme musieť tým pádom zatknúť, nakoľko je na neho vydaný medzinárodný zatykač. To by mohlo veľa vecí uľahčiť.

Prosím pekne, KTO bude Putina zatýkať? Pani Nvotová?

Mohli by to potom prípadne vysielať naživo v televízii pre národ ako zábavný program – máme teraz tak málo dôvodov na ozajstné pobavenie sa.

 

A keď už o tom zatýkaní je reč, tak krpatý zelený mužíček nám zmedializoval, že ponúkol Ficovi úplatok  za ten plyn, ktorý nám od 1.1.2025 už jeho vinou nepotečie. A vyzval naše OČTK,  aby vraj Fica prešetrili. No a za čo? Nevzal Fico od neho nič. Zato  Zelenského by mali mať riadne na paškáli, lebo on úplatok ponúkal. A ani nie zo svojho, ale z peňazí Európskej únie – to by mal riadne preveriť ten OLAF, tomu to treba nahlásiť, ľudia. Vylákava peniaze z EÚ a potom z nich uplácať chce kadekoho, financie v EÚ by predsa mali byť účelovo viazané, že? Toho by teda veru mohli zatknúť.

Ten kripel zelený, najnovšie obvinil Fica, že druhý energetický front otvára proti Ukrajine na  pokyn Putina, ako uvádza článok v linku

https://www.topky.sk/cl/11/2932693/AKTUALNE-Zelenskyj-obvinil-Fica-z-otvorenia-druheho-energetickeho-frontu-proti-Ukrajine-na-pokyn-Putina#disqus_thread

A vraj Fico tak postupuje na úkor záujmov slovenských občanov. Ktorých, prosím pekne, mal by to ten zelený trpák špecifikovať. Lebo môj záujem nie je rozhodne, aby som sa kvôli Ukrajine dala ožobračovať, ani nikoho z mojich blízkych a známych. Takže nech nám dodá zoznam, aby sme videli, či takí občania na Slovensku skutočne existujú a nejde o nejakú jeho najnovšiu drogovú halucináciu.

Pravdou je to, čo napísala istá pani v diskusii k tomu článku – že Fico sa ešte mierni, lebo keby robil to čo chce väčšina ľudí na Slovensku, vyzeralo by to tvrdšie. Vyjadrila sa razantnejšie, pravdaže, ale tu to nejdem doslovne opakovať.

Ten článok tiež uvádza, že

Za január až november tohto roku distribuovalo Slovensko na Ukrajinu 2,4 milióna megawatthodín elektriny, čo predstavuje medziročný nárast o 152 percent, napísal predtým Reuters.

No a ešte mali aj uviesť, za akú cenu sme to distribuovali, či sa na to rovno skladajú ožobračovaní Slováci, alebo to ukrajinský cirkusant platí z toho, čo mu cez EÚ „požičiavame“.

Fico už konečne vyhlásil, že zváži zastavenie dodávok elektriny recipročne Ukrajine, ale ručenie za jej dlhy treba  tiež zrušiť okamžite. A keďže opozícii sa nepáči ten Ficov nápad, mal by sme  v ústrety opozičníkom a chápať ich potrebu pomáhať Ukrajine. Môžu sa skladať každý mesiac a za tie peniaze poslať riadne zakúpenú elektrinu Zelenskému. Uvídíme potom jasne, ako úprimne to s tou pomocou Ukrajine myslia.

 

Elena

 

P.S.: K novému roku Ukrajincom prajem, ak nám zastavia plyn a boli by sme nútení kupovať ten 4 až 6 násobne drahší americký, tak nech im niekto tie vedenia, ktorými ide k nim od nás elektrina a nafta, na hranici s Ukrajinou neopraviteľne zničí.

 

K diskusii    mirius  Žeby preto, že zbrane dodáva  v rámci predaja súkromná firma, a elektrinu a naftu posiela SR za ktovie akú cenu, či nie aj zadarmo? Zelenskyj tvrdí, že za elektrinu platí, ale aké sú to peniaze? Nie tie, ktoré si „požičiava“ Ukrajina, a za ktorých návratnosť bankárom my spoločne s Čechmi ručíme?

Vo vánku 4. – Svet potrebuje hrdinov. . .

30.03.2025

Svet potrebuje hrdinov... Niektorí túžia byť hrdinami – ja nie, mne by postačilo hrdinu vidieť – povedala som Zámeru sveta nedávno – rada by som videla hrdinu. Takého ozajstného, vieš, ozajstne ozajstného. Zasmial sa a lúskol prstami. Čo povieš, je to hrdina? Remeselník, ktorého pozvali ku oprave domu po povodniach v Česku [...]

Načo veľa slov 6. – Bez svedomia. . .

28.03.2025

Ľudia v meste nechápu, čo u nás znamená veterno. Revúcou som včera popoludní putovala a keď som známej na otázku „ako u vás v horách“ odpovedala „veterno“, zasmiala sa. Tam vetrík povieval. Vietor pofukoval u nás i v dnešnom nadráne. V pohodlí bytu sa ľahko zabúda na to, ako sa dych vetra zarýva pod kožu tým, ktorí vonku mrznú. Ja si to [...]

Načo veľa slov 5. – Policajtov máme málo. . .

26.03.2025

Policajtov máme málo. Nejdem teraz analyzovať prečo sa tam nehrnú ľudia – zostaňme pri tom, že ich je málo. Štát by ich mal preto nemal vystavovať zbytočným rizikám. Vôbec nerozumiem konaniu kompetentných, ktorí ponechajú zbroják v rukách bývalých policajtov a nijako nevyžadujú ich pravidelné kontrolné psychologické či i psychiatrické vyšetrenia. O tom, že [...]

Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Trump sa hnevá: Ak Zelenskyj vycúva z dohody o mineráloch, bude mať veľké problémy

31.03.2025 06:20, aktualizované: 06:30

Podľa Trumpa sa Zelenskyj pokúša vycúvať z dohody o vzácnych zeminách. Uviedol tiež, že Ukrajina nikdy nebude v NATO.

APTOPIX Trump Zelenskyy

Americké drancovanie ukrajinského bohatstva? Kyjev vidí prízrak kolonializmu, Medvedev čaká šibenicu pre Zelenského na Majdane

31.03.2025 06:00

Americký návrh dohody vyzerá z ukrajinského pohľadu ako pohroma napísaná na 58 stranách. Čo zvlášť šokovalo politikov v Kyjeve po prečítaní dokumentu?

Grónsko, Jens-Frederik Nielsen,

Nový grónsky premiér rázne odmietol Trumpove ambície: Spojené štáty nás nezískajú

30.03.2025 22:48

Podľa prieskumov väčšina obyvateľov tohto strategicky významného ostrova podporuje nezávislosť od Dánska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,122
Celková čítanosť: 10249848x
Priemerná čítanosť článkov: 3283x

Kategórie

Archív