A ešte i tu 2. – Keď treba zasiahnuť proti zásahovému tímu. . .

Doparoma s robotou, je to banda – no veď všetci vieme čoho, že?!!!

To je podstata blogu v skratke.

Teraz detaily.

 

Smutný článok o podivnej ochrane prírody na Slovensku sa šíri i Českom

https://medium.seznam.cz/clanek/jan-suchy-varovani-ze-slovenska-medved-zastreleny-dvaceti-ranami-utopene-medvide-a-falsovani-dokumentu-196161#utm_content=ribbonnews&utm_term=Slovensko&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

Varování ze Slovenska – píšu – a uvádzajú detaily o tom, čo to tu vystrája zásahový tím, ktorý mal pôvodne chrániť občanov Slovenska pred premnoženými medveďmi. Zdá sa, že sa tam zišiel výkvet slovenského poľovníctva, o ktorom akosi nemám dobrú mienku celkovo.

Bývalý šéf Zásahového tímu Sever Marek Veverica povykladal médiám, čo tá čvarga vystrája. Uvádza konkrétne  menovite napríklad, že vedúci Zásahového tímu Fatra Juraj Žiak brutálne ubil medvieďa. Vraj strieľali medvedicu s tohtoročnými mladými a jedno postrelené osemmesačné mláďa vraj dusil nohou v potoku.

Nehanbí sa pritom sám seba označiť ako ochranára –

https://rkmagazin.sk/strateny-muz-z-velkej-fatry-do-lesa-este-pojdem-ale-uz-len-tam-kde-to-poznam/

Ivan Daráni (vľavo) a ochranár Juraj Žiak (v strede) prišli pozrieť zraneného muža. Zdroj: Ivan Daráni

zabudol len dodať, že koho ochraňuje s tým jeho vzťahom ku zvieratám.

Skutočne uvažujem, kto takéto bezcitné indivíduum vychoval –

dusil ho v tom potoku, kým sa neutopilo. Ešte sa s tým chválil…

https://www.facebook.com/groups/112936132392763/posts/2772813666404983/

Gratulujem maminke, radšej mala antikoncepciu používať.

 

Verejne vyzývam vládu SR, aby bezodkladne na všetkých ministerstvách v rámci konsolidačného šetrenia zrušila početných štátnych tajomníkov s ich ansámblami – jedno ministerstvo, jeden štátny tajomník.

Taktiež  verejne vyzývam na úpravu zákona o držbe zbrane. Ktorýkoľvek držiteľ zbrane, u ktorého na verejnosti – t. j. kdekoľvek mimo svojho domova – bude zistená konzumácia alkoholu a bude mať pri sebe zbraň, nech má bezodkladne odňatý zbrojný preukaz a musí oň požiadať nanovo, i s previerkou jeho vzťahu ku alkoholu. Najskôr po roku od tej udalosti, pravdaže, nech môže o zbroják požiadať. Nebude sa nikto chodiť s flintou cez plece do lesa ožierať.

No a do tretice – zaveďme dôslednejšiu kontrolu toho, komu zbrojný preukaz dávame – nech taký človek povinne absolvuje základný vojenský výcvik. Spojíme dve užitočné veci v jednom – samotní psychológovia realizujúci vyšetrenia ku zbrojným preukazom potvrdzujú, že nemôžu niesť spoluzodpovednosť v prípade, ak držiteľ zbrane potom niečo vystrojí. Jednorazové vyšetrenie nejakého záujemcu o flintu nie je skutočne bohviečo pre dôkladné odhalenie jeho možných psychických ťažkostí. Takže pre ochranu verejnosti zaveďme dôslednejšiu kontrolu toho, komu zbrojný preukaz dávame – nech taký človek povinne absolvuje základný vojenský výcvik – tak azda špecialisti lepšie odhalia prípadné ťažkosti v jeho správaní  a jeho problematickú osobnosť. Nehovoriac o tom, že takto si vytvorí naša spoločnosť tím ľudí, ktorí budú môcť v prípade vojny zasahovať v prvej línii vďaka vojenskému výcviku a zručnosti v narábaní so zbraňou.

 

No je už i petícia na ochranu prírody pred týmito „ochrancami prírody“

https://www.mojapeticia.sk/campaign/za-nasu-prirodu/be6f92cd-f162-4cd5-b619-49b87837a092?fbclid=IwY2xjawNW6illeHRuA2FlbQIxMABicmlkETBUVkY3T1BFU1Vnd0Z4b0wyAR4B7uMIuFgxTPEDL2zr-bMlwKDi_NIMAqT4vZRuAGEEWrm7SqIR7hSfC4XG1A_aem_gujCy3bFwG7cKzhsTN1GaQ

Za našu prírodu! Výzva na odstúpenie vedenia Ministerstva životného prostredia SR

Za rok vlády vedenie MŽP SR a jeho nominanti od nástupu do funkcií urobili viaceré kroky, ktoré sú v priamom rozpore s ochranou prírody na Slovensku, s princípmi demokratického vládnutia, ako aj so zásadami elementárnej slušnosti. Tieto rozhodnutia považujeme za dôsledok odbornej nespôsobilosti a zámerného oslabovania ochrany životného prostredia.

Podpísala som ju i ja.

 

Elena

 

P.S:: Prosím i na túto petíciu nezabudnite, podpisujte a šírte ďalej  https://www.peticie.com/peticia_za_zakaz_pouiva_maky_a_ine_zvierata_pre_vycvik_psov_v_sr

Aááá 7. – Ivermectin v hlavnej úlohe. . .

21.03.2026

Doktor Lipták na fb o svojom súdnom konaní porozprával. A povedal toto Vyjadrenie dr. Liptáka po súde 18.3.2026 Trestnoprávnu zodpovednosť pomenoval nahlas. Mali by toto všetko preveriť orgány činné v trestnom konaní, a to bezodkladne. Doktor Lipták predložil informácie, ktoré môžu využiť ľudia s následkami po kovide, lebo im tu niekto bránil v efektívnej liečbe. A i [...]

Aááá 6. – Sochy, sochy, nehýbte sa. . .

20.03.2026

Hru „sochy, sochy, hýbte sa“ azda poznáte. Podaktorí sa ju snažia hrať i v dospelosti – dnes fb blúdil príspevok, ktorého autor požaduje v Bratislave sochu odstrániť (1) Ružinov – ECHO Ružinovčanov | Dokedy? Dokedy bude špatiť park v Ružinove úplne zbytočná socha zo zbytočných čias | Facebook park v Ružinove úplne zbytočná socha zo zbytočných [...]

Tak naozaj 4. – Medzinárodný deň šťastia

20.03.2026

Zajtra je deň šťastia, hovorila som si kráčajúc včerajším večerom domov od busu. Hviezdy sa v temnote trblietali. Predjarie u nás v horách je nádherné. Vzduchom sa síce neniesol štebot vtákov a nebolo ešte cítiť vôňu jari, no ani mrazivý dych už nemal. Roztiahla by som ruky a zatočila by som sa radostne, kebyže v nich tašky s nákupom nevlečiem. Veru, dnes je deň [...]

dron

ONLINE: Jeden z najväčších útokov. Ukrajina masívne udrela na Rusko, vyslala 283 dronov

21.03.2026 09:00

Ukrajina vyslala na Rusko 283 bezpilotných lietadiel, čo je jeden z najvyšších počtov od začiatku konfliktu.

iranska raketa

WSJ: Irán vypálil balistické strely na 4000 km vzdialenú americkú základňu

21.03.2026 08:26

Základňa Diego García je jedna z dvoch vojenských základní na Čagoských ostrovoch.

kostol, Pribylina

Unikátny gotický chrám zachránili pred skazou, jeho časti premiestnili. Po dlhých rokoch ho kompletne vynovujú

21.03.2026 08:00

Jedna z najvzácnejších sakrálnych pamiatok Slovenska má pozoruhodnú históriu. Pred dekádami ju ratovali pred vodou a teraz odštartovali obnovu kostola, ktorý ukrýva jej originálne časti.

irak kurdi

ONLINE: Kuvajt opäť čelil raketám. USA dočasne uvoľnili sankcie na iránsku ropu. Teherán: Žiadnu nemáme

21.03.2026 07:42, aktualizované: 08:28

Minister financii Scott Bessent podotkol, že ide o krátkodobé opatrenie, ktoré nadväzuje na zámer prezidenta Donalda Trumpa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,355
Celková čítanosť: 11718648x
Priemerná čítanosť článkov: 3493x

Kategórie

Archív