Tornádo 3. – Jediná dávka antibiotík. ..

Sedemročná Ninka zomrela v nemocnici na dehydratáciu. Keby však bola dostala jednu, jedinú dávku antibiotika v nemocnici včas, mohla žiť. Túto informáciu si vypočuli zhrození Ninkini rodičia na súde v procese, v ktorom je riešená jej smrť. Počuli to rodičia Ninky konečne po šiestich rokoch prešetrovania a zisťovania vinníkov jej smrti.

https://www.cas.sk/clanok/1038070/zhrozeni-rodicia-dievcatka-ktore-zomrelo-na-dehydrataciu-delila-ninku-7-od-zivota-jedina-davka-antibiotik/?fbclid=IwAR3pingekxJTVA5D7TsIKkpxWXcOxr0ntp2PcRLO6PglipKta9tgymsE1s8

Kto to nezažil, ten nepochopí tú hrôzu a bolesť rodičov po takejto informácii. Ja tomu rozumiem, lebo i môjmu synovi stačilo tak málo na prežitie – aby mu lekárka postláčala shunt, alebo aspoň zavolala odborníkom a dala ho previezť do nemocnice k nim. Naše deti mohli žiť.

 

Ale Ninkini rodičia sa dopočuli na súde i ďalšiu šokujúcu vec

– priznala ju pracovníčka Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou – a síce, že výsledky nimi uvádzané v posudku sa líšili od pravdy. Zamlčali dôležité skutočnosti v posudku, ktorý zhotovili.

Informáciu o ich príbehu prináša fb stránka Obete zdravotníctva. Ľudia ktorí nemlčia. Jasne pomenováva problém – Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou vydal ZMANIPULOVANÝ POSUDOK !!!!

Toľko až neuveriteľných príbehov sa odohráva. Ak by reči o sfalšovanom posudku viedol rodič dieťaťa, ktoré vinou zdravotníkov zomrelo, označili by ho rýchlo za kverulanta, v snahe umlčať ho a zabrániť spravodlivému potrestaniu vinníkov. No teraz v spomenutom prípade priznala túto otriasajúcu skutočnosť samotná pracovníčka úradu. Smutné je, že za takéto konanie nie je nikto postihnutý. I tento prípad ukazuje, že je nutné zaviesť pre konzultantov UDZS SR ich zodpovednosť za škodu spôsobenú nesprávnym posudkom a navyše so zatajením skutočností, ktoré zásadným spôsobom ovplyvňujú výsledok.

 

Ako veriť?

Neviem, naozaj neviem ako môžeme veriť  štátnym inštitúciám so skúsenosťami, ktoré my rodičia detí mŕtvych vinou lekárov máme. Niektorí ľudia sa čudujú, že ideme za spravodlivosťou po celé roky napriek bolesti a sklamaniam. Ale tu nejde len o naše deti, ale i o tie, ktoré zomrieť nebudú musieť, ak sa veci napravia. Chceme, aby nezomierali v slovenskom zdravotníctve ďalšie deti zbytočne.

Pretože, viete si predstaviť, že by vaše dieťa zomrelo iba preto, že nedostalo jednu, jedinú dávku antibiotík?

 

Elena   15.10.2020

 

Načo veľa slov 7. – Pripravujú sa na vojnu európske národy?

01.04.2025

Výpadok liekov je u nás veru problém. Nerozumiem prečo vypadávajú vo výrobe údajne – chýbajú ľudia, suroviny, či čo sa deje? Možno kšeftári s liekmi? Doteraz nevieme, čo za lumpov a to u nás obohacovalo týmto spôsobom https://tvnoviny.sk/domace/clanok/850758-trpime-ich-nedostatkom-no-niekto-si-z-nich-robi-biznis-mnohe-lieky-sa-nelegalne-vyvazaju-do-zahranicia akosi [...]

Vo vánku 6. – Pravda o Jakubovi a Matúšovi. . .

31.03.2025

Pravdu o Jakubovi a Matúšovi vám teraz poviem. I ešte niečo naviac prezradím. Mám rada silné príbehy, možno i vy. Jakubovi nerozdal život tie správne karty, povedali by sme v prvej chvíli. Pridusil sa pri pôrode a má ťažké celoživotné následky. No už pri druhom pohľade si uvedomíme, že mal i veľa šťastia – osud mu nadelil milujúcu mamu a starostlivého [...]

Vo vánku 4. – Svet potrebuje hrdinov. . .

30.03.2025

Svet potrebuje hrdinov... Niektorí túžia byť hrdinami – ja nie, mne by postačilo hrdinu vidieť – povedala som Zámeru sveta nedávno – rada by som videla hrdinu. Takého ozajstného, vieš, ozajstne ozajstného. Zasmial sa a lúskol prstami. Čo povieš, je to hrdina? Remeselník, ktorého pozvali ku oprave domu po povodniach v Česku [...]

Rádio Slobodná Európa, Slobodná Európa, RFE

Rádio Slobodná Európa začalo posielať zamestnancov pražskej centrály na neplatenú dovolenku

01.04.2025 20:39, aktualizované: 20:56

Administratíva Donalda Trumpa chce financovanie RFE/ RL ukončiť, rozhlasová stanica sa proti tomu bráni súdne.

Krava

Slintačka a krívačka sa zrejme rozšírila na ďalšiu farmu

01.04.2025 20:17

Výsledky odobratých vzoriek budú známe v stredu ráno.

Mikuláš Černák, súd

Bos bosov Mikuláš Černák sa po 27 rokoch môže dostať na slobodu. Advokát: Šancu má, všetko je v rukách sudcu

01.04.2025 19:30

V stredu bude Černák stáť pred súdom so šancou opustiť väzenskú celu.

France Presidential Election

Le Penová sa odvolala proti rozsudku súdu v Paríži. Kedy by sa mohol konať odvolací proces?

01.04.2025 18:52

Vzhľadom na obvyklé prieťahy v justícii by sa odvolací súdny proces mohol uskutočniť prinajlepšom o rok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,124
Celková čítanosť: 10264746x
Priemerná čítanosť článkov: 3286x

Kategórie

Archív