Iba pravda 6. – Balada o štyristo tisícoch. . .

Tak nakoniec minister Matovič pohovoril so skorovýherkyňou –  a vraj by aj výherkyňou byť mohla, lebo na to má morálne právo.

O morálnom práve by mal radšej pomlčať, lebo celá lotéria je svojou podstatou amorálna.

 

Pani Zuzana z Prešova iste chápe, že jej tie peniaze nezávidím. Koniec – koncov v blogu som zrejme prvá včera ráno upozornila, že právne to s jej nevyhraním nie je v poriadku.

Inak – právny precedens týmto svojim krokom jej „morálnej výhry“ vyrobil Matovič – lebo prvý výherca o týždeň sa môže začať súdiť o tú pôvodne ohlasovanú sumu výhry. Jednoducho toto už nemá dobré riešenie, ale mala ho tá lotéria niekedy vôbec?  Pre mňa nie – lebo celá jej podstata je amorálna. Aby niekto platil ľuďom za to, že ohrozujú svoje zdravie – to je skutočne na pováženie.

Tragédiou je, že veľa ľudí diskriminujú už priamo pravidlami tej lotérie. Vidno ako je nastavená logika „elita našich financmajstrov“ – buď mladý, zdravý, dravý a pohotový. Máš smolu ak nemáš mobil, bankový účet, si starší s pomalšími reflexmi, či nebodaj máš postihnutie zraku alebo sluchu.

Už len tým sú pravidlá tej vydarenej lotérie diskriminačné.

Ale to je presne o tom, ako sa nastavili pravidlá pre ministerských úradníčkov – namiesto tabuľkových platov ako je to u radových zamestnancov štátu majú luxusné mzdy – a tak sa z nich stávajú arogantní sebci, ostatných vidiaci ako tupelá a ľudí druhej kategórie.

Navyše, Matovič vzal do tej lotérie peniaze i neočkovaných.- to tiež nie je dvakrát morálne. Ide o peniaze, ktoré by mali patriť onkologicky chorým, rodinám postihnutých detí čo zháňajú vrchnáčiky na liečbu svojich detí, či dôchodcom a osamelým matkám. Je veľa ľudí, ktorým by tie peniaze skutočne pomohli v núdznej, zúfalej životnej situácii. A tu popri výhre sa vyhodia oknom i peniaze za lotériovú mediálnu kampaň – priame vysielania. To sú ďalšie milióny.

Je to hanba, do akého morálneho marazmu sme sa dostali.

Skutočne, aká vláda, taká lotéria.

Naše kroky v živote o nás vypovedajú – a výpoveď krokov tejto vlády pokladám za škaredú vizitku tejto spoločnosti..

 

A tých štyristotisíc eur sú v tejto chvíli zúfalou baladou o tom, kto prvý v tejto vydarenej lotérii štát zažaluje…

 

Elena

 

 

Troška 11. – Ako som vydieračov poriešila. . .

10.02.2026

Pred časom som písala o tom, ako vás oklamali naše médiá rozprávkou o údajne neplnoletom ukrajinskom vydieračovi, ktorý naše školy a kadejaké ďalšie inštitúcie vydieral a obrovské škody spôsobil. Klamali vám vtedy, že vraj nie je plnoletý Bombové hrozby školám posielal tínedžer, ktorý nemal ani 18. Ukrajinské úrady rozmýšľajú, ako ho stíhať | ta3 lenže [...]

Troška 10. – V bludnom kruhu násilia. . .

07.02.2026

Už dlho uvažujem o tom, ako by sme v spoločnosti mali riešiť násilie a násilníkov. Hájiť práva páchateľov pokladám za scestné riešenie – dávame mnohým len šancu robiť darebáčiny znovu a dookola. Otvorene – povedzte mi, vážne veríte tomu, že tridsaťjeden krát súdne trestaný kriminálnik za krádeže prestane po tom poslednom raze kradnúť a začne žiť [...]

Troška 9. – Vykročili sme dnes s justičnou strážou k novým časom?

06.02.2026

Na fb v dnešnom popoludní svieti zaujímavá správa Facebook Dnes dal sudca Pulman vyviesť z pojednávacej sály JUDr. Harabina – justičná stráž to odmietla Žeby začínali v justícii nové časy? Veru je najvyšší čas. Ešte jeden zaujímavý príbeh Vám poviem. Predvčerom mne a pár ďalším ľuďom, ktorí dali podania v tej istej veci, z GP konečne po rokoch [...]

Trump

Trump zvažuje vyslanie druhej lietadlovej lode na Blízky východ

10.02.2026 21:37

Spojené štáty už v regióne majú údernú skupinu lietadlovej lode USS Abraham Lincoln.

Británia Londýn most streľba incident

Tínedžer na škole pobodal dvoch maloletých chlapcov

10.02.2026 20:53

Polícia po útočníkovi stále pátra.

Burevestnik, ruská strela na jadrový pohon, Rusko

Európa zatiaľ nedokáže nahradiť jadrové kapacity USA, znie z Fínska

10.02.2026 20:29

Fínsky minister obrany privítal európske diskusie o posilnení schopností regionálneho jadrového odstrašovania.

Trump lutnick

Trumpov minister obchodu poprel vzťah s Epsteinom, čelí tlaku na rezignáciu

10.02.2026 18:30

Lutnick vyhlásil, že si s Epsteinom vymenili iba asi desať e-mailov a stretli sa trikrát počas 14 rokov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,323
Celková čítanosť: 11526760x
Priemerná čítanosť článkov: 3469x

Kategórie

Archív