S. . . 10. – Kto je tu nezodpovedný. . .

Škoda reči o tých, ktorí tu nákazu navláčali spoza hraníc – dôsledkom ich počínania je to, čo tu máme. Hlavnú zodpovednosť ale nesie vláda a partia odborníkov. Vedeli o tretej vlne v predstihu. Napriek tomu riadne a včas neurobili potrebné opatrenia, hoci ide o TRETIU!!! vlnu,a mali teda mať dostatok skúseností i času. I pápeža tu dotiahli, napriek zahraničným skúsenostiam s rizikom hromadných podujatí. Hoci nákazu podľa viacerých odborných zahraničných zdrojov očkovaní šíria tiež, nechávajú ich voľne pobiehať a celá tá situácia sa dá označiť zrejme až ako zámerné šírenie nákazlivej či prenosnej choroby, ako to výstižne povedal nedávno doktor Weiss.

Pýtam sa verejne

  • vo vzťahu ku „očkovaniu“ – kde sú klasické vakcíny z mŕtvych vírusov, ktoré boli osvedčené v chode ľudskej spoločnosti?
  • vo vzťahu ku riešeniu covid-situácie – kde sú lieky na liečbu covidu, ktoré v zahraničí používajú, ale tu ich štát neumožňuje využívať v liečbe? Prečo si ich nemôžeme kúpiť voľne,  tak ako sa to dá v zahraničí – napríklad Ivermectin? Je to moja voľba, ak sa ním chcem liečiť.

V situácii natoľko závažnej, ako popisujú, by mali zomknúť všetky sily expertov – mnohých z nich však vylúčili z možnosti podieľať sa na jej riešení. Namiesto nich tam vystupujú ľudia, o expertnosti ktorých pre túto situáciu nie som presvedčená. Akú právnu zodpovednosť nesú tí ľudia z komisie za kroky realizované na základe ich nápadov a škody nimi zavinené?

Lebo myslím, že skôr či neskôr definitívne potvrdia štúdie, že očkovaní roznášajú nákazu tiež a že teda nimi zavedené opatrenia boli scestné.

 

Nejdem riešiť teraz porušovanie práv neočkovaných. Dám iný aspekt.

Fašizácia spoločnosti je vedecky zaujímavá, ale ľudsky neprijateľná. Odľušťovanie niektorých skupín ľudí je jeho typickým prejavom. Tento jav sa nazýva dehumanizovanie a v súčasnosti existuje celý rad zahraničných štúdií, ktoré sledujú tento druh nenávistných prejavov. Nenávisť voči neočkovaným, ktorú tu ktosi rozširuje,  je skutočne hrozivou paralelou  začiatku 2. svetovej vojny. Dúfam, že rovnako paralelou bude i záver toho celého procesu.

Nenávistné prejavy – a to závažného stupňa, aby som niektorých diskutérov poučila – na Slovensku produkujú v súčasnosti ľudia, ktorých platíme na vysokých úradníckych postoch. Páchajú ich teda ako verejní činitelia.

Reči o dezolátoch, opiciach či obviňovaní neočkovaných za ekonomické škody a návrhy na ich diskrimináciu spoločenskú a ekonomickú, dokonca i zdravotnú, sú skutočne hrozivými signálmi fašizácie tejto spoločnosti. Vonkoncom si nie som istá, či je to len problém patologických osobností jednotlivcov.

 

Vyvstáva rad aj ďalších otázok, ktoré ak nám nevysvetlí vláda verejne, tak by mal generálny prookurátor nepochybne razantne preveriť

  • vo vzťahu ku stavu pľúcnych ventilácií na Slovensku, ktorých máme odrazu údajne nedostatok,

Podľa dnešnej štatistiky máme na pľúcnej ventilácii 246 ľudí

https://korona.gov.sk/koronavirus-na-slovensku-v-cislach/

a už nám vraj tie ventilácie dochádzajú

KAM SA PODELI tie pľúcne ventilácie?

Mali sme ich 2000 minulý rok !!! KDE SÚ? 

A koľko máme ľudí zaškolených robiť s týmito ventiláciami?Aká zmena nastala  oproti roku 2020? Ak z nich časť odišla, aké opatrenia urobila vláda na nápravu stavu – veď vedeli, že prichádza tretia vlna, nie?

 

 

Takže tak, ak hovoríme o nezodpovedných v pandémii, mali by sme ich označiť pravdivo.

 

Elena

 

Tak tak 1. – Revolucionári. . .

28.10.2025

Sedemnástka sa rúti kalendárom, že nie je sviatkom mnohých triafa šľak. ibaže za to štvrťstoročie vidno, že prevrátila pravdu naopak – nie na nohy ju postavila pevne ako sme mnohí dúfali, len krivila ju tvrdo, prečudesne, dívali sme sa zúfalí. Nie dni, lež desaťročia plné lesklých sľubov, nech ešte vydržíme s prázdnou hubou, krok za krokom sme nimi nádej [...]

Dýchaj 10. – Nie prezident, ale mama. . .

24.10.2025

Vodnú hladinu fontánky už pokrývala krehká ľadová vrstva, no v predvčerajšom včasnom ráne sa zasa ligotala. Nech nesneží, nech ešte dlho nesneží – spustila som v mysli svoju obľúbenú mantru, zimu tu nemám vôbec rada. Zlatožlté kvietky na kríku pri cestičke k busu odvážne kvitnú ešte a tiež o teplých dňoch snívajú. Veď nesneží, prepla som po chvíli [...]

A ešte i tu 7. – Experti na Ficove zranenia, kde ste? . .

24.10.2025

Nuž, smrť pána na prechádzke so psom po streľbe policajného ostrostrelca pred časom médiami zarezonovala. Písala som o tom ostro, lebo od začiatku v spravodlivé doriešenie tej storky neverím. I športový strelecký klub znedostupnil informáciu o tom, aký zdatný strelec páchateľ bol, ktovie prečo [...]

Steve Witkoff / Kirill Dmitrijev /

Vojna na Ukrajine by sa mohla skončiť do jedného roka, povedal Putinov osobitný vyslanec

29.10.2025 14:40

Sme si istí, že sme na ceste k mieru, povedal Kirill Dmitrijev.

polícia, páska, vražda, smrť

Streľba pri rodinnom dome v Maduniciach: Zraneného 20-ročného mladíka previezli do nemocnice

29.10.2025 14:31

olicajti uzavreli bezprostredné okolie miesta udalosti.

462208973 939774981510628 3070678288916981282 n

Marec 2026, ale možno až máj. Ráž avizuje otvorenie ďalšieho úseku diaľnice D1

29.10.2025 14:25

Dôvodom odkladu otvorenia diaľnice je zosuv pôdy.

Belgický minister obrany Theo Francken

Ostrý odkaz pre Kremeľ: NATO zrovná Moskvu so zemou, ak Rusko zaútočí na Brusel, vyhlásil belgický minister obrany

29.10.2025 14:20

Minister tiež upozornil, že Putin veľmi dobre vie, že nesmie použiť jadrové zbrane.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,247
Celková čítanosť: 10977908x
Priemerná čítanosť článkov: 3381x

Kategórie

Archív